M&B Warband - Savaş Taktiklerinizi Anlatın!

Users who are viewing this thread

Karakterin Adı:grin:emocritus
Kiminle Savaştınız:Halmar Şehri Garnizonu
Arazi:Kale
Savaş Türü:Kale Kuşatması
Kullandığınız Mod:Native
Zorluk Seviyesi:%97
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:Nord,Vaegir,Rodok
Ordunuzun Sayısı:94
Düşmanınızın Sayısı:300 küsur
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:grin:emir Perde
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:Halmar'ı ele geçirmek ve bir sürü esir

Nord piyadelerini vaegir okçularımın önüne durdurdum ve ateşi kes emri verdim böylece kalkanları hep açık oldu,rodok nişancılarını da uzun menzillerinden dolayı en arka pozisyona geçirdim.Böylece Vaegirler düşmanı ok yağmuruna tutarken Nordlar onları korumuş oldu,nişancılarım da kulelerde duran askerleri vurdu daha sonra piyadelerimi önüme katarak hücuma geçtim ve kalenin içindeki adamları temizledik.Nişancılarım sur dışında kaldı ama okçularımı surların üstündeki kalelere yerleştirerek düşman spawnlandığı anda vurmalarını sağladım.

Savaş bittikten sonra kayıplarım:
4 Nord Kıdemlisi,7 Rodok Kıdemli Arbaletçisi,3 Vaegir Nişancısı (14 ölü,23 yaralı) yaralıları hatırlamıyorum maalesef.

Düşmanın kayıpları:
250 kadar ölü 40 kadar yaralı

Karakterin Adı:Şehzade Pala
Kiminle Savaştınız:Rodok askerleri
Arazi:grin:ağlık
Savaş Türü:
Kullandığınız Mod:Ottoman
Zorluk Seviyesi:%20                                                                                                                                                                                                                                                Askerlerin Irkı:Osmanlı
Ordunuzun Sayısı:252
Düşmanınızın Sayısı:244
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:Arbaletlerin Kanlı Boğazı
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:Bir Kale :smile:

Kalkan almadım zırhım sağlam olduğu için direk arbaletcilere daldım 19-20 arbaletci öldürdüm.3 keskin nişancı kaldı öldürdüler beni.İzledim rahat kazandık :smile:

Hayrullah38 said:
Karakterin Adı:Şehzade Pala
Kiminle Savaştınız:Rodok askerleri
Arazi:grin:ağlık
Savaş Türü:
Kullandığınız Mod:Ottoman
Zorluk Seviyesi:%20                                                                                                                                                                                                                                                Askerlerin Irkı:Osmanlı
Ordunuzun Sayısı:252
Düşmanınızın Sayısı:244
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:Arbaletlerin Kanlı Boğazı
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:Bir Kale :smile:

Kalkan almadım zırhım sağlam olduğu için direk arbaletcilere daldım 19-20 arbaletci öldürdüm.3 keskin nişancı kaldı öldürdüler beni.İzledim rahat kazandık :smile:
Savaşı değilde savaş taktiğini anlatsaydın.

ghost15 said:
Kurallara aykırı olacak ama hiç taktik yapmadım bugüne kadar süvariler ile Allah ne verdiyse dalıyoruz işte  :iamamoron:
Can sıkıcı oluyor,hele kendinde atla savaşırsan sürekli atın çarpıyor adam akıllı hız alıp vuramıyorsun.O yüzden piyade-okçu candır.

Benim 70 kadar askerim var. Şehir almak istiyorum ama bu kadar askerle olmuyor tabii. Derebeylerimle 100 kişi falan oluyoruz. Ordunun çoğu şövalye ya da süvari. Geri kalan 20 kişi falan okçu. Nasıl bir taktik kullanayım ki 200 kişilik bir şehri alayım?

NOT:Zorluk seviyesi düşük.

_Baranbaros_ said:
Benim 70 kadar askerim var. Şehir almak istiyorum ama bu kadar askerle olmuyor tabii. Derebeylerimle 100 kişi falan oluyoruz. Ordunun çoğu şövalye ya da süvari. Geri kalan 20 kişi falan okçu. Nasıl bir taktik kullanayım ki 200 kişilik bir şehri alayım?

NOT:Zorluk seviyesi düşük.

Zorluk seviyesi düşük olması askerlerinin dayanıklı olduğunu gösterir direk saldır alırsın .

En arkaya okçuları diz öne süvariler.Kendinde biraz arkada kal tamam.Önemli olan İmana gelmek.

Code:
[b]Karakterin Adı:Freedom Cry[/b]
[b]Kiminle Savaştınız:Jabelisa Ryven[/b]
[b]Arazi:Volkanik Dağ Yamacı[/b]
[b]Savaş Türü:Meydan Savaşı[/b]
[b]Kullandığınız Mod:Great Houses[/b]
[b]Zorluk Seviyesi:%80 küsür[/b]
[b]Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:Sadri Hanesi[/b]
[b]Ordunuzun Sayısı:30[/b]
[b]Düşmanınızın Sayısı:90[/b]
[b]Taktiğinize Verdiğiniz Ad:Şeytan Tırnağı[/b]
[b]Taktiğinizden Sonraki Başarınız:Engeli kırarak volkanın tepesindeki Dagonia Şehri'ni ele geçirdik.

Senaryo icabı Dagonia Şehri'ni işgale giderken volkanın yamacında Jabelisa ile karşılaştım. Ne kadar kaçmaya çalışsam da tüm ordum piyade olduğu için anında yakalandım. Neyse kısmet ayağına savaşa girdim. İlk olarak Sadri Okçuları'nı çaprazımdaki kayanın tepesine yerleştirdim. Sadri Hane Muhafızları'nı önüme çift sıra halinde dizip Sadri Konsey Üyeleri'ni çaprazlarına yerleştirerek beklemeye başladım. Düşmanın süvarileri benim duvarıma çarptığı gibi eridi. Tepeden okçular sağ kalanları anında hallettiler. Düşman 30 kişi civarında kalmıştı. Tüm birliklerimi hücum ettirerek karşı tarafı biçtik. 3-4 kayıp vererek büyük bir zafer kazanmıştık. Nevarine Şehri'nden gelen birlikler de bize katılınca Dagonia'nın önünde hiç bir engel kalmamıştı![/b]

Karakterin Adı:Lord Miraçhan
Kiminle Savaştınız:Kont Aedin,Kont Aeric
Arazi:Orman
Savaş Türü:Meydan Savaşı
Kullandığınız Mod:Azgad-Bir Kalradya Hikayesi
Zorluk Seviyesi:%90 küsür
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:Vaegir
Ordunuzun Sayısı:212
Düşmanıınızın Sayısı:422
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:Hem Ardadan Hem Önden Sıkıştırma
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:Nordlar bizim kaleye yaklaşıp alcaklarken bizim kaleye gelmeden geri döndüler.

Taktiğimde İlk önce okçuları bir yere dizdim sonra piyadelere hücum emri verdim süvarileri peşime takıp düşman birliğinin ardasından saldırdım.

Arkandaki kargı taktiği
karakterin adı:Samarralı Serhat Noyan
savaştığım kişi:Lord Thelrok(doğru yazdıysam)
asker sayım:37
düşman sayısı:67
birlikler:kergit kargıcıları,sarranid okçuları ve piyadeleri
askerlerimin ırkı:sarranid ve kergit
üyesi olduğum ülke:Kergt hanlığı
taktik:eek:kçular ve piyadeler düşmanı oyalarken bende süvarilerle birlikte düşmanı arkasından vuruyoz ve en fazla 5 yaralıyla savaşı tamamlıyoz.:grin:
savaş sonrası başarı:bir köy kurtuldu.

Taktiğin Adı: Bekle Ve Çök
Senaryo: Osmanlı Senaryosu
Zorluk: %94
Arazi: Nehirle ayrılmış düzlük
Karakter Adı: Akıncı Umut Paşa
Kimle Savaştınız: Macar Lordu
Ordunuzun Irkı: Osmanlı Ve Memluk
Ordunuzun Sayısı: 145
Düşman Ordusunun Sayısı: 165
Taktiğinizden Sonraki Başarınız: Son büyük ordusu da Dağılan Macar Krallığı Ateşkese mecbur edildi.

Arazi Nehirle ayrıldığı için ve askerlerimin çoğu ağır birliklerden oluştuğu için ordumu nehri çok iyi gören bir tepeye takip ettirdim. Okçular tepenin zirvesinde, piyadeler ve süvarileri, piyadeler arkada olacak şekilde dizdim. Düşman ordusu Nehire girdiğinde yani okçuların menziline girdiğinde, okçulara Atış emri verdim. Düşman ordusu nehirde iyice yavaşlamış ve %30 kadarını kaybetmişti. Nehirden yeni çıkmış ve henüz toparlanamamış düşman ordusunun üzerine Süvarilerle ağır bir darbe indirdim. Amacım düşman süvarilerini hızlanmadan durdurmak, Okçu ve piyadelerimi korumaktı. Bu arada Okçulara Ateşi kes emrini verdim. Süvariler ağır Baltalı piyadeler Yüzünden kayıp vermeye başlayınca geri çektim ve ağır piyadelerimle düşmanı yavaşlatmak için tekrar hücuma geçtim. Bu sefer amacım süvarilerin yeniden toplanması için zaman kazanmak ve düşmanı okçuların menzilinde tutmaktı. Piyadeler düşmanla ne kadar baş etmeye çalışsa da sayıca azdılar ve yavaş yavaş geri çekiliyorlardı. İşte bu noktada amacım yeterli alan kazanmaktı. Piyadeleri onar adım Yavaşça geri çektim ve Nehirle düşman Arasında, süvarilerin arkadan dolaşabileceği kadar bir alan kazandım. Bu arada oku biten okçular da tepeden iniyor ve saldırıya geçiyordu. Süvarileri nehrin kıyısına dizdim ve son Hücum emrini verdim. Macar ordusu kaçak bile veremeden 165 net kayıpla yok oldu.

Düşman Kayıbı: 105 Ölü, 60 Yaralı
Kendi Kayıplarım: 20 Okçu, 32 Piyade, 23 Süvari (Ölü-Yaralı Karışık)

SwadianHorror said:
Taktiğinizden Sonraki Başarınız: Son büyük ordusu da Dağılan Macar Krallığı Ateşkese mecbur edildi.

Arazi Nehirle ayrıldığı için ve askerlerimin çoğu ağır birliklerden oluştuğu için ordumu nehri çok iyi gören bir tepeye takip ettirdim. Okçular tepenin zirvesinde, piyadeler ve süvarileri, piyadeler arkada olacak şekilde dizdim. Düşman ordusu Nehire girdiğinde yani okçuların menziline girdiğinde, okçulara Atış emri verdim. Düşman ordusu nehirde iyice yavaşlamış ve %30 kadarını kaybetmişti. Nehirden yeni çıkmış ve henüz toparlanamamış düşman ordusunun üzerine Süvarilerle ağır bir darbe indirdim. Amacım düşman süvarilerini hızlanmadan durdurmak, Okçu ve piyadelerimi korumaktı. Bu arada Okçulara Ateşi kes emrini verdim. Süvariler ağır Baltalı piyadeler Yüzünden kayıp vermeye başlayınca geri çektim ve ağır piyadelerimle düşmanı yavaşlatmak için tekrar hücuma geçtim. Bu sefer amacım süvarilerin yeniden toplanması için zaman kazanmak ve düşmanı okçuların menzilinde tutmaktı. Piyadeler düşmanla ne kadar baş etmeye çalışsa da sayıca azdılar ve yavaş yavaş geri çekiliyorlardı. İşte bu noktada amacım yeterli alan kazanmaktı. Piyadeleri onar adım Yavaşça geri çektim ve Nehirle düşman Arasında, süvarilerin arkadan dolaşabileceği kadar bir alan kazandım. Bu arada oku biten okçular da tepeden iniyor ve saldırıya geçiyordu. Süvarileri nehrin kıyısına dizdim ve son Hücum emrini verdim. Macar ordusu kaçak bile veremeden 165 net kayıpla yok oldu.

Taktiğinin adı ne peki?

Mirachann said:
SwadianHorror said:

Taktiğinin adı ne peki?
SwadianHorror said:

Back
Top Bottom