Author Topic: M&B Warband - Savaş Taktiklerinizi Anlatın!  (Read 33796 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

_Baranbaros_

• Recruit
  • *
    • View Profile
  • Faction: Neutral
Re: M&B Warband - Savaş Taktiklerinizi Anlatın!
« Reply #30 on: April 08, 2015, 01:34:49 PM »
Benim 70 kadar askerim var. Şehir almak istiyorum ama bu kadar askerle olmuyor tabii. Derebeylerimle 100 kişi falan oluyoruz. Ordunun çoğu şövalye ya da süvari. Geri kalan 20 kişi falan okçu. Nasıl bir taktik kullanayım ki 200 kişilik bir şehri alayım?

NOT:Zorluk seviyesi düşük.

Reinor

• Knight
  • *
    • View Profile
  • WBWF&SNW
« Reply #31 on: April 15, 2015, 05:10:29 PM »
Benim 70 kadar askerim var. Şehir almak istiyorum ama bu kadar askerle olmuyor tabii. Derebeylerimle 100 kişi falan oluyoruz. Ordunun çoğu şövalye ya da süvari. Geri kalan 20 kişi falan okçu. Nasıl bir taktik kullanayım ki 200 kişilik bir şehri alayım?

NOT:Zorluk seviyesi düşük.

Zorluk seviyesi düşük olması askerlerinin dayanıklı olduğunu gösterir direk saldır alırsın .

SlayerFor

• Guest
« Reply #32 on: April 20, 2015, 09:37:11 PM »
En arkaya okçuları diz öne süvariler.Kendinde biraz arkada kal tamam.Önemli olan İmana gelmek.

Freedom Cry

• Squire
  • *
  • Permanently Banned
  • Lord Of This Court.
    • View Profile
  • Faction: Vaegir
« Reply #33 on: April 22, 2015, 02:46:07 AM »
Code: [Select]
[b]Karakterin Adı:Freedom Cry[/b]
[b]Kiminle Savaştınız:Jabelisa Ryven[/b]
[b]Arazi:Volkanik Dağ Yamacı[/b]
[b]Savaş Türü:Meydan Savaşı[/b]
[b]Kullandığınız Mod:Great Houses[/b]
[b]Zorluk Seviyesi:%80 küsür[/b]
[b]Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:Sadri Hanesi[/b]
[b]Ordunuzun Sayısı:30[/b]
[b]Düşmanınızın Sayısı:90[/b]
[b]Taktiğinize Verdiğiniz Ad:Şeytan Tırnağı[/b]
[b]Taktiğinizden Sonraki Başarınız:Engeli kırarak volkanın tepesindeki Dagonia Şehri'ni ele geçirdik.

Senaryo icabı Dagonia Şehri'ni işgale giderken volkanın yamacında Jabelisa ile karşılaştım. Ne kadar kaçmaya çalışsam da tüm ordum piyade olduğu için anında yakalandım. Neyse kısmet ayağına savaşa girdim. İlk olarak Sadri Okçuları'nı çaprazımdaki kayanın tepesine yerleştirdim. Sadri Hane Muhafızları'nı önüme çift sıra halinde dizip Sadri Konsey Üyeleri'ni çaprazlarına yerleştirerek beklemeye başladım. Düşmanın süvarileri benim duvarıma çarptığı gibi eridi. Tepeden okçular sağ kalanları anında hallettiler. Düşman 30 kişi civarında kalmıştı. Tüm birliklerimi hücum ettirerek karşı tarafı biçtik. 3-4 kayıp vererek büyük bir zafer kazanmıştık. Nevarine Şehri'nden gelen birlikler de bize katılınca Dagonia'nın önünde hiç bir engel kalmamıştı![/b]
Kötülükle mücadele eden altı cesur adam.

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,321584.0.html

Lєσηidαs

• Knight at Arms
  • *
    • View Profile
  • WBNWVCWF&SM&B
« Reply #34 on: April 26, 2015, 12:17:05 PM »
Karakterin Adı:Lord Miraçhan
Kiminle Savaştınız:Kont Aedin,Kont Aeric
Arazi:Orman
Savaş Türü:Meydan Savaşı
Kullandığınız Mod:Azgad-Bir Kalradya Hikayesi
Zorluk Seviyesi:%90 küsür
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:Vaegir
Ordunuzun Sayısı:212
Düşmanıınızın Sayısı:422
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:Hem Ardadan Hem Önden Sıkıştırma
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:Nordlar bizim kaleye yaklaşıp alcaklarken bizim kaleye gelmeden geri döndüler.

Taktiğimde İlk önce okçuları bir yere dizdim sonra piyadelere hücum emri verdim süvarileri peşime takıp düşman birliğinin ardasından saldırdım.
« Last Edit: April 26, 2015, 12:30:29 PM by Mirachann »

İşbara Alp

• Master Knight
  • *
  • Winter is coming...
    • Steam - http://steamcommunity.com/profiles/76561198192287498/
    • View Profile
  • Faction: Khergit
  • MP nick: IsbaraAlp
  • WBNWVCWF&SM&B
« Reply #35 on: April 26, 2015, 02:23:49 PM »
Arkandaki kargı taktiği
karakterin adı:Samarralı Serhat Noyan
savaştığım kişi:Lord Thelrok(doğru yazdıysam)
asker sayım:37
düşman sayısı:67
birlikler:kergit kargıcıları,sarranid okçuları ve piyadeleri
askerlerimin ırkı:sarranid ve kergit
üyesi olduğum ülke:Kergt hanlığı
taktik:okçular ve piyadeler düşmanı oyalarken bende süvarilerle birlikte düşmanı arkasından vuruyoz ve en fazla 5 yaralıyla savaşı tamamlıyoz.:D
savaş sonrası başarı:bir köy kurtuldu.

Vuvuzela

• Sergeant
  • *
  • I support kendim.
    • Skype - umutcanngs19
    • Steam - vuvuzela19/
    • YouTube - Umutcanngs
    • View Profile
  • Faction: Swadian
  • MP nick: Vuvuzela
« Reply #36 on: April 28, 2015, 03:29:47 PM »
Taktiğin Adı: Bekle Ve Çök
Senaryo: Osmanlı Senaryosu
Zorluk: %94
Arazi: Nehirle ayrılmış düzlük
Karakter Adı: Akıncı Umut Paşa
Kimle Savaştınız: Macar Lordu
Ordunuzun Irkı: Osmanlı Ve Memluk
Ordunuzun Sayısı: 145
Düşman Ordusunun Sayısı: 165
Taktiğinizden Sonraki Başarınız: Son büyük ordusu da Dağılan Macar Krallığı Ateşkese mecbur edildi.

Arazi Nehirle ayrıldığı için ve askerlerimin çoğu ağır birliklerden oluştuğu için ordumu nehri çok iyi gören bir tepeye takip ettirdim. Okçular tepenin zirvesinde, piyadeler ve süvarileri, piyadeler arkada olacak şekilde dizdim. Düşman ordusu Nehire girdiğinde yani okçuların menziline girdiğinde, okçulara Atış emri verdim. Düşman ordusu nehirde iyice yavaşlamış ve %30 kadarını kaybetmişti. Nehirden yeni çıkmış ve henüz toparlanamamış düşman ordusunun üzerine Süvarilerle ağır bir darbe indirdim. Amacım düşman süvarilerini hızlanmadan durdurmak, Okçu ve piyadelerimi korumaktı. Bu arada Okçulara Ateşi kes emrini verdim. Süvariler ağır Baltalı piyadeler Yüzünden kayıp vermeye başlayınca geri çektim ve ağır piyadelerimle düşmanı yavaşlatmak için tekrar hücuma geçtim. Bu sefer amacım süvarilerin yeniden toplanması için zaman kazanmak ve düşmanı okçuların menzilinde tutmaktı. Piyadeler düşmanla ne kadar baş etmeye çalışsa da sayıca azdılar ve yavaş yavaş geri çekiliyorlardı. İşte bu noktada amacım yeterli alan kazanmaktı. Piyadeleri onar adım Yavaşça geri çektim ve Nehirle düşman Arasında, süvarilerin arkadan dolaşabileceği kadar bir alan kazandım. Bu arada oku biten okçular da tepeden iniyor ve saldırıya geçiyordu. Süvarileri nehrin kıyısına dizdim ve son Hücum emrini verdim. Macar ordusu kaçak bile veremeden 165 net kayıpla yok oldu.

Düşman Kayıbı: 105 Ölü, 60 Yaralı
Kendi Kayıplarım: 20 Okçu, 32 Piyade, 23 Süvari (Ölü-Yaralı Karışık)

Ev sahibimiz üçgen şövalye kalkanı adına kadeh kaldıralım, evet ne diyecektiniz?

Aeglos

• Master Knight
  • *
    • Steam - 76561198151641026
    • View Profile
  • MP nick: Aeglos
  • WBWF&SVC
« Reply #37 on: April 28, 2015, 03:45:39 PM »
Bedeli çok ağır olmuş :D

Lєσηidαs

• Knight at Arms
  • *
    • View Profile
  • WBNWVCWF&SM&B
« Reply #38 on: April 28, 2015, 05:52:54 PM »
Taktiğinizden Sonraki Başarınız: Son büyük ordusu da Dağılan Macar Krallığı Ateşkese mecbur edildi.

Arazi Nehirle ayrıldığı için ve askerlerimin çoğu ağır birliklerden oluştuğu için ordumu nehri çok iyi gören bir tepeye takip ettirdim. Okçular tepenin zirvesinde, piyadeler ve süvarileri, piyadeler arkada olacak şekilde dizdim. Düşman ordusu Nehire girdiğinde yani okçuların menziline girdiğinde, okçulara Atış emri verdim. Düşman ordusu nehirde iyice yavaşlamış ve %30 kadarını kaybetmişti. Nehirden yeni çıkmış ve henüz toparlanamamış düşman ordusunun üzerine Süvarilerle ağır bir darbe indirdim. Amacım düşman süvarilerini hızlanmadan durdurmak, Okçu ve piyadelerimi korumaktı. Bu arada Okçulara Ateşi kes emrini verdim. Süvariler ağır Baltalı piyadeler Yüzünden kayıp vermeye başlayınca geri çektim ve ağır piyadelerimle düşmanı yavaşlatmak için tekrar hücuma geçtim. Bu sefer amacım süvarilerin yeniden toplanması için zaman kazanmak ve düşmanı okçuların menzilinde tutmaktı. Piyadeler düşmanla ne kadar baş etmeye çalışsa da sayıca azdılar ve yavaş yavaş geri çekiliyorlardı. İşte bu noktada amacım yeterli alan kazanmaktı. Piyadeleri onar adım Yavaşça geri çektim ve Nehirle düşman Arasında, süvarilerin arkadan dolaşabileceği kadar bir alan kazandım. Bu arada oku biten okçular da tepeden iniyor ve saldırıya geçiyordu. Süvarileri nehrin kıyısına dizdim ve son Hücum emrini verdim. Macar ordusu kaçak bile veremeden 165 net kayıpla yok oldu.

Taktiğinin adı ne peki?

profenix

• Sergeant Knight
  • *
    • Steam - profenix090
    • View Profile
  • MP nick: profenix
  • WBNWWF&S
« Reply #39 on: April 28, 2015, 06:01:04 PM »

Taktiğinin adı ne peki?
(click to show/hide)
Azm-ü hamam edelim,sürtüştürem ben sana,
Kese ile sabunu,rahat etsin cism-ü can..
Lal-ı şarab içirem ve ıslatıp geçirem,
Parmağına yüzüğü,hatem-i zer drahşan..
Eğil eğil sokayım,iki tutam az mıdır?
Lale ile sümbülü kahkülüne nevcivan..
Diz çökerek önüne ılık ılık akıtam,
Bir gümüş ibrik ile destine ab-ı revan..

SlayerFor

• Guest
« Reply #40 on: April 28, 2015, 06:06:02 PM »
Profenix benim yapacağımı sen yapmışsın :D

profenix

• Sergeant Knight
  • *
    • Steam - profenix090
    • View Profile
  • MP nick: profenix
  • WBNWWF&S
« Reply #41 on: April 29, 2015, 11:06:31 AM »
Böyle arkadaşlara yapılacak en mantıklı şey,gözüne sok taktiği :D
Azm-ü hamam edelim,sürtüştürem ben sana,
Kese ile sabunu,rahat etsin cism-ü can..
Lal-ı şarab içirem ve ıslatıp geçirem,
Parmağına yüzüğü,hatem-i zer drahşan..
Eğil eğil sokayım,iki tutam az mıdır?
Lale ile sümbülü kahkülüne nevcivan..
Diz çökerek önüne ılık ılık akıtam,
Bir gümüş ibrik ile destine ab-ı revan..

Vuvuzela

• Sergeant
  • *
  • I support kendim.
    • Skype - umutcanngs19
    • Steam - vuvuzela19/
    • YouTube - Umutcanngs
    • View Profile
  • Faction: Swadian
  • MP nick: Vuvuzela
« Reply #42 on: April 29, 2015, 02:36:06 PM »
Böyle arkadaşlara yapılacak en mantıklı şey,gözüne sok taktiği :D
Hahahaha iyi güldüm.  :D
Ev sahibimiz üçgen şövalye kalkanı adına kadeh kaldıralım, evet ne diyecektiniz?

Aeglos

• Master Knight
  • *
    • Steam - 76561198151641026
    • View Profile
  • MP nick: Aeglos
  • WBWF&SVC
« Reply #43 on: May 01, 2015, 08:22:44 AM »
Karakterin Adı: Alaattin
Kiminle Savaştınız: Macar Krallığı
Arazi: Bataklık Vadi, Resmi:
(click to show/hide)
Savaş Türü: Meydan (!) Savaşı
Kullandığınız Mod: 1257 AD
Zorluk Seviyesi: %134
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı: Moğol-Türk
Ordunuzun Sayısı: 180
Düşmanınızın Sayısı: 220
Taktiğinize Verdiğiniz Ad: Vadide Katliam :D
Taktiğinizden Sonraki Başarınız: Para-Nam-Macar Başkentinin Düşüşü- Macar Kralı'nın esir alınması

Ben Altınordu'ya bağlı biriydim. Macar Krallığı ile savaştaydık. Macarlar'ın başkentini kuşatmaya gittim. Ordumun tamamı ağır süvarilerden ve atlı okçulardan oluşuyordu. Ben başkenti kuşatırken Macar Kralı IV.Bela kuşatmayı kaldırtmak için bana saldırdı. Ben ağır süvarilerim olduğundan dolayı çok rahattım çünkü meydan savaşıydı bu. Ama öyle olmadı. Savaş alanı bir vadi olduğundan süvari üstünlüğüm dezavantaja dönüştü. Düşman ise ağır mızraklı piyadelerden oluşuyordu. Atlı okçularımı ve yoldaşlarımı attan indirdim. Onları merkeze yerleştirdim. Daha önceden süvarilerimi sağ ve sol olarak bölmüştüm. Sağ süvarileri bir tepeye, sol süvarileri bir tepeye yerleştirdim. Düşmanın hücum etmesini bekledim. Düşman hücum etmeyince mecbur kışkırtmak zorunda kaldım. Bunun için atlı okçuları tekrar ata bindirip düşmanın üzerine yolladım. Düşman düzeni bozulmuştu ve düzensizce bize doğru hücum etmeye başladılar. Tam istediğim noktaya geldiklerinde süvarilerime hücum emri verdim. Yandan ve arkadan sarıldıkları için mızraklı birimler bir şey yapamıyorlardı. Bu şekilde savaşı kazanmış olduk :D
Kayıplarım: 20 Yaralı
Düşman Kaybı: Tüm ordusu yok oldu.

Dr. Mehmet Öz

• Master Knight
  • *
  • eski kanser hastası
    • Steam - http://steamcommunity.com/profiles/76561198156782499/
    • Twitter - https://twitter.com/
    • YouTube - https://www.youtube.com/channel/UC0ukZRGam9TWKLxuQgRpAZA
    • View Profile
  • MP nick: Mr_Killer
  • WBWF&SNW
« Reply #44 on: May 01, 2015, 09:26:37 AM »
Karakterin Adı: Alaattin
Kiminle Savaştınız: Macar Krallığı
Arazi: Bataklık Vadi, Resmi:
(click to show/hide)
Savaş Türü: Meydan (!) Savaşı
Kullandığınız Mod: 1257 AD
Zorluk Seviyesi: %134
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı: Moğol-Türk
Ordunuzun Sayısı: 180
Düşmanınızın Sayısı: 220
Taktiğinize Verdiğiniz Ad: Vadide Katliam :D
Taktiğinizden Sonraki Başarınız: Para-Nam-Macar Başkentinin Düşüşü- Macar Kralı'nın esir alınması

Ben Altınordu'ya bağlı biriydim. Macar Krallığı ile savaştaydık. Macarlar'ın başkentini kuşatmaya gittim. Ordumun tamamı ağır süvarilerden ve atlı okçulardan oluşuyordu. Ben başkenti kuşatırken Macar Kralı IV.Bela kuşatmayı kaldırtmak için bana saldırdı. Ben ağır süvarilerim olduğundan dolayı çok rahattım çünkü meydan savaşıydı bu. Ama öyle olmadı. Savaş alanı bir vadi olduğundan süvari üstünlüğüm dezavantaja dönüştü. Düşman ise ağır mızraklı piyadelerden oluşuyordu. Atlı okçularımı ve yoldaşlarımı attan indirdim. Onları merkeze yerleştirdim. Daha önceden süvarilerimi sağ ve sol olarak bölmüştüm. Sağ süvarileri bir tepeye, sol süvarileri bir tepeye yerleştirdim. Düşmanın hücum etmesini bekledim. Düşman hücum etmeyince mecbur kışkırtmak zorunda kaldım. Bunun için atlı okçuları tekrar ata bindirip düşmanın üzerine yolladım. Düşman düzeni bozulmuştu ve düzensizce bize doğru hücum etmeye başladılar. Tam istediğim noktaya geldiklerinde süvarilerime hücum emri verdim. Yandan ve arkadan sarıldıkları için mızraklı birimler bir şey yapamıyorlardı. Bu şekilde savaşı kazanmış olduk :D
Kayıplarım: 20 Yaralı
Düşman Kaybı: Tüm ordusu yok oldu.

Mod ???