Author Topic: M&B Warband - Savaş Taktiklerinizi Anlatın!  (Read 33806 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kalradyafatihi

• Regular
  • *
  • 60fps alamıyom.1300 saatlik warband oyuncusuyum.
    • View Profile
  • Faction: Vaegir
  • MP nick: KalradyaFatihi
Re: M&B Warband - Savaş Taktiklerinizi Anlatın!
« Reply #135 on: July 22, 2018, 09:36:43 AM »
Karakterin Adı:alangora
Kiminle Savaştınız:her türlü kergitler
Arazi:Düz
Savaş Türü:Meydan
Kullandığınız Mod:Native
Zorluk Seviyesi:%100'lerde birşeydi
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:Swadya Rodok
Ordunuzun Sayısı:150
Düşmanınızın Sayısı:300
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:Attan in taktiği
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:Hep yaptığım taktik. Adamlarım ölmüyo hiç.

Orduda az sayıda atlı varsa ve yayan gezenlerde kalkanı olan azsa yaptığım taktik. 0 f1 burada durun diyorum. 3 f2 f6 diyorum.  Atlılar attan iniyor.  Duruma göre askerlerin yerlerini tekrar düzenliyorum.  Sonra kergitlee dümdüz geliyor ve atlara çarpıp duruyorlar. Bende 0 f1 f3  diyorum. Kergitler kıyılıyor. Kaçmaya başladıklarında 3 f2 f5 diyorum. Atlılar kovalıyor. 
Atlar ölse bile kergitlerin atlarını kendi atlılarınız kullanacaktır.  Koltuklanmış kargı yemezsiniz. Önden gidecek az sayıda suvariniz kıyılıp arkadaki piyade ve okçularınız  dağılmaya başlayınca kıyılmaz . Düzlüklerden korkmazsınız
Tr_Only_Arena sunucusu kapatılsın!  Tr_Battle serveri geri dönsün.

Erdem5467

• Recruit
  • *
    • View Profile
  • Faction: Neutral
« Reply #136 on: July 26, 2018, 07:24:46 PM »
Karakterin Adı:[Erdem Bey]
Kiminle Savaştınız:[Kral Yaroglek]
Arazi:[Düzlük alan( ova)]
Savaş Türü:[meydan savaşı]
Kullandığınız Mod:[Native]
Zorluk Seviyesi:[%81]
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:[Kergit,Svadya,Nord]
Ordunuzun Sayısı:[88]
Düşmanınızın Sayısı:[181]
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:[Atlı yarması]
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:[Maraşel Lord Gastya'nın peşinde olan Veagir ordusu'nun bir bölümünü yok etmek]
nord okçularını (veagir okçusu değil çünkü veagir ile savaştığımızdan veagir birlikleri -53 moral yemekte :D) veagir birliklerini gören bir tepeye konumlandırdım çoğunluğu Nord'lardan (7 tane svadyalı çavuş ) okçuların biraz önüne konumlandırdıkktan sonra süvarilere peşimizden gelmelerini emrettim Düşmanın önünden geçip piyade tarafına süvarilerimi aldım süvarileri piyadelere doğru dik durumda iken ve Veagir'ler yaya birliklerime çok yaklaşmadan hücuma geçirdim piyadeleri ve okçuları zırh bakımından zaten güçlü olmayan Veagir birlikleri Svadya şovalyeleri ve Kergit kargıcıları tarafından kılıç ve kargıdan geçirildi bu esnada %60'a yakın can kaybettim daha sonra devam ederek Veagir süvarilerini kestik kalan birliklerin içinden de rahatlıkla geçtik.
Not:(mareşel'i sadece ben takip ediyordum savaş sonucunda Lezalit olmak üzere 1 yaralımız vardı. grubumda o esnada 24 Svadyalı Şovalye  11 tane kergit kargıcı 20 kıdemli Nord okçusu 7 tane Svadyalı çavuş Nord'lu 10 Kahraman,9 kıdemli 3 savaşçı bulunmataydı 3'te yoldaş)
daha büyük ordularda da bunu yapabilirsiniz orduda 25 tane atlı olsa yeter şimdi veagir maraşeli ve peşine taktıktıklarıyla büyük bir savaşa giriyoruz muzaffer çıkacağımız kesin
« Last Edit: July 26, 2018, 07:48:01 PM by Erdem5467 »

Afrail

• Knight at Arms
  • *
  • for real im so tired, guys
    • Skype - Afrail.cafer
    • Steam - afrail
    • Twitch.tv - https://www.twitch.tv/afrail
    • YouTube - UCQARwu2muz4W42MGHY6IC1g
    • View Profile
    • OpenEyeTeam
  • Faction: Swadian
  • MP nick: Afo/NicholaiHel
  • WBNWWF&S
« Reply #137 on: January 25, 2019, 07:39:15 PM »
:fruity: Nam-ı diğer KISKAÇ TAKTİĞİ!!!!  :fruity:

Öncelikle iki ordu meydanda karşılaşır düşman bize doğru saldırıya geçerkene süvari birliklerinizin bir kısmını sol kanata diğer kısmını sağ kanata koyun okçular ve arbaletli keskin nişancılar düşman hizasında ortada dursun sonra okçular veya arbaletli keskin nişancılar ile düşmana ortadan ateş edin düşmana ortadan yay ve arbalet ateşleri geldiğinden dolayı kayıplar verirler (gibici hamleye geliyoruz) sonra kanatlardaki süvari birliklerini yanlardan biri sağa diğeri sola olmak üzere saldırtın düşman sağ taraftan ve sol taraftan gelen süvari saldırısı ve ortadan gelen yay ve arbalet ateşleriyle her ne kadar güçlü olursa olsun çok büyük kayıplar verir ve geri çekilmeye başlarlar.
:fruity: :fruity: :fruity:

Dracheon

• Master Knight
  • *
  • I can do it. But I'm only human!
    • View Profile
  • Faction: Sarranid
  • MP nick: Dracheon
  • VCNWWBM&BWF&S
« Reply #138 on: February 09, 2019, 08:37:08 PM »
Süvariler hücum, okçular geride, piyadeler önde ve sonuç olarak en fazla 3 kayıp vererek kazanmak.

Zexa

• Recruit
  • *
    • Steam - atakanNn2
    • View Profile
  • Faction: Rhodok
« Reply #139 on: August 26, 2019, 12:17:50 AM »
(click to show/hide)
[bKarakterin Adı:Zexa
Kiminle Savaştınız:Kral ragnar ve aedin
Arazi:düzlük
Savaş Türü:meydan muharabesi
Kullandığınız Mod:diplomacy 4.litdum
Zorluk Seviyesi:%82 mi neydi tam hatırlamıyorum
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:rodok ve vaegir
Ordunuzun Sayısı:150 fln
Düşmanınızın Sayısı:300 küsür
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:Crossbow Backstabber
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:param az olduğu için savaşamam gerekiyordu aedini kovalarken ragnar yakalıd tabii  ctrl+space de oynadığım için iş işten geçmiş oldu sonucunda easy money

BU TAKTİK SADECE NORDLARA KARŞI İŞE YARAR!!!

ilk olarak %70 okçu %10 atlı %20 piyade olan bir orduya ihtiyacınız var okçuları yüksek bir tepeye koyacaksınız önlerine piyadeler ve dağıl diyeceksiniz ondan sonra
düşman okçuların menziline girdiği anda (ateş etmeyin) atlılarla çevrelerini dolanarak kalkanları size doğru çevirttirin ve  okçulara ateş emri
birde ben nordlalrla savaştığım için (kalkanlarını biliyosunuzdur) bir nevi counterliyo oku kalkanları ve bu sayede kalaknlar safdışı zaten hs attıkları için rodoklar ani ölüm misss

FatihBey

• Sergeant
  • *
  • baba akü yok!
    • Skype - fatihbey_81
    • Steam - 1563108
    • YouTube - UCgq50GDLaMKxErODtsZbjyg
    • View Profile
  • Faction: Swadian
  • MP nick: fatihKardes
  • WB
« Reply #140 on: August 27, 2019, 06:52:58 AM »
ctrl + F4

taktik bu baba  :)