*** sa devii rege?

Users who are viewing this thread

Salutare,
Am cumparat de curand Mount&Blade Warband.
Am devenit vasal la nordici.Am relatie de 30 cu maresalul si sunt casatorit u fiica lui ,iar cu ceilalti lorzi am relatii de peste 10...doar cu regele am 4.

Intrebarea mea este:Cat "right to rule" imi trebuie pt. a deveni rege?
Si daca se poate...As rea sa-mi explicati ce pasi trebuie urmati pt. deveni rege.
 
L-am pacalit pe pretenduntul la tronul celor din nord ca-l ajut..apoi l-am parasit si-am devenit liderul rebelilor >:smile:
Acum am cucerit tot de la nord si vaegirs......si am dat afara toti lorzii ca sa am eu toate castelele si satele:grin:

Mentionez ca joc cu cheat-uri.

Da-mi si mie linkul de unde pot descarca diplomacy gratuit(daca e posibil)....si eventual alte moduri:smile:
 
          Nu e deloc amuzant cu cheaturi , sincer sa fiu , ai face bine sa incepi cu strangerea de bani apoi deschide afaceri prin toate orasele si joaca la cat mai multe turneuri . E important sa ai un right to rule peste 50 , poti trimite companionii sa-ti faca right to rule , daca te casatoresti  primesti right to rule . E mult de munca si trebuie sa ai rabdare dar o sa merite . O sa ai nevoie si de lorzi , si ti-as sugera sa-i gasesti pe Alayen si Lezilait pentru a-i face lorzi cand incepi regatu , o sa ai nevoie de ei .

      Incepe de aici sa gasesti modul respectiv
 
Mersi de sfaturi:smile:

Inca o intrebare....dupa ce strang,sa zicem, 70right to rule..c.um fac sa ajung rege?Trebuie sa devin rebel si sa cuceresc toate castelele si orasele dusmane....sau e vreo cale mai usoara?
 
Nu prea exista cale mai usoara , trebuie sa deti independent de orice factiune  un oras sau un castel  pentru a deveni rege . Dar va trebuie sa te lupti cu factiunea respectiva . Cu modul diplomacy e mult mai bine , chiar ar trebuie sa iei modul respectiv . 
 
Ok.
Fara cheat e f. greu...dar ai avut dreptate,e mult mai distractiv...sa umilesc lorzii in lupta avand doar 60recruti in armata mea:smile:)

Si dupa ce pun bazele regatului...ce trebuie sa le fac lorzilor sa fie multumiti?Daca dau fief unuia se supara restul....si tot asa...e vreo metoda de a face toti lorzii mei sa fie multumiti?
 
Chiar daca nu se prea plac , e important sa-i faci sa se inteleaga , poti sa faci deasemenea bancheturi si turniruri ca sa fie multumiti ( pe timp de pace ). In diplomacy exista un npc care te ajuta sa schimbi politica si mai multe chestii interesante . Totusi , inainte sa devi rege e bine sa fi prieten cu mai multi lorzi si chiar si cu regii daca ai diplomacy instalat pentru ca te ajuta sa faci pace . Cea mai grea chestie de optinut cand esti rege sunt banii si intretinerea armatei . Tot cu diplomacy poti trimite cadouri lorzilori pentru a te place mai mult etc...
 
Back
Top Bottom