Obvezni vojni rok

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
SBolshevik said:
Il' tako Bugarima i ode sav trud koji su Rusi uložili da naprave klijentsku državu. :razz:

I ispostavilo se da su napravili veliku gresku kasnije i kako su imali jednog neprijatelja vise,ali dobro.Na greskama se uci.Bitno je da greskanije bila fatalna i da 2 Bugarskog carstva nije bilo.  :?: :!: :idea:
 
Zimke Zlovoljni said:
Bilo ga je od 1185 do 1396 :smile:

Bas zato sam i spomenuo Drugo bugarsko carstvo,zato sto je to bio njihov cilj,a nas budalasti kralj Milan se naravno osetio ugrozenim (bio je zesci paranaoik) i napao ih...

Edit: Moja greska,secanja me lose sluze,ipak hvala :smile:
 
Samo da se ubacim :grin:

Ja sam za obavezni vojni rok.
In my opinion drzava bi bila zdravija kao i njena populacija.
Takodje se i slazem sa Nenadom- ako dodje do rata mi cemo biti uvuceni bez obzira zeleli to ili ne.

Imam 17 godina, pa me sad napadnite kako ne znam o cemu pricam, vi ste vise proziveli... ali me ubediti da rok ne bi doneo dobro ovoj/im napacenim drzavama Balkana necete nikad. Ko hoce moze sve to postici i sam, ali takvih je malo tako da je taj argument nevazeci.. vojni rok upravo treba one lenjivce da rastrese, gubite godinu zivota? Tako vam se cini, zdrav zivot traje duze od onog ne-zdravog a rok (sto duzi to bolji) bi nas upravo takvima i nacinio, zdravim i sposobnim.

A sto se tice komentara "Bolje raditi nesto korisno", ne slazem se. Bolje raditi na sebi i poboljsati se pre nego li radite/mo nesto 'korisno za drustvo'. Osecam se glupo pricajuci ove price koje su vase generacije zapravo pricale mojoj, ali zasto se povlaciti iz toga? Zasto se vesternizovati i ziveti bedno u nekoj laznoj sreci i slobodi. Biti fizicki spreman, duhovno cist je samo po sebi dovoljna motivacija za bilo sta drugo, sve ide lakse...
Npr ja, od svoje 6 godine trenirao sam borilacke vestine... i negde nakon 7-8 godina prekinem zbog nekog apsurdnog razloga na 2 godine... gore 2 godine nisam imao, tada sam se zarazio igricama, zivci propali a kondicija opala. Nakon te dve godine, otisao sam da odigram jednu... jednu fudbalsku utakmicu..- na kraju  jesam bio polu-mrtav(fizicki) ali sam se osecao zivljim nego ikad pre.. kao preporodjen. Od tada ponovo treniram, zivci bolje, spremnost skoro pa ko pre a ja uzivam :grin:.

Malo sam se raspricao ocigledno, ali smatram da vojni rok ne samo da utice na nas cineci nas fizicki spremnijim, mozda je to cak i najmanja njegova dobra strana..- snalazljivost i spremnost za zivot je ono najvaznije. Danasnje generacije (ukljucujuci i moju) zive bukvalno bez ikakvog cilja, u prividjenju slobode i lepote zivota. Primecujem da novijim generacijama smeta sve, iz koze svoje bi pobegli.
Samo treba da se uzme za ozbiljno ova ideja i sve bi bilo bolje...


#Zdrava populacija #Zdrava Drzava


:grin: :grin: :grin: :grin:
Inace nemam obicaj da pricam o ovakvim stvarima ali eto, nesto me je obuzelo... nesto mracnoooo  :twisted: heheheeeee..

#Vojni Rok za bolje sutra!

 
delavaskez said:
Samo da se ubacim :grin:

Ja sam za obavezni vojni rok.
In my opinion drzava bi bila zdravija kao i njena populacija.
Takodje se i slazem sa Nenadom- ako dodje do rata mi cemo biti uvuceni bez obzira zeleli to ili ne.

Imam 17 godina, pa me sad napadnite kako ne znam o cemu pricam, vi ste vise proziveli... ali me ubediti da rok ne bi doneo dobro ovoj/im napacenim drzavama Balkana necete nikad. Ko hoce moze sve to postici i sam, ali takvih je malo tako da je taj argument nevazeci.. vojni rok upravo treba one lenjivce da rastrese, gubite godinu zivota? Tako vam se cini, zdrav zivot traje duze od onog ne-zdravog a rok (sto duzi to bolji) bi nas upravo takvima i nacinio, zdravim i sposobnim.

A sto se tice komentara "Bolje raditi nesto korisno", ne slazem se. Bolje raditi na sebi i poboljsati se pre nego li radite/mo nesto 'korisno za drustvo'. Osecam se glupo pricajuci ove price koje su vase generacije zapravo pricale mojoj, ali zasto se povlaciti iz toga? Zasto se vesternizovati i ziveti bedno u nekoj laznoj sreci i slobodi. Biti fizicki spreman, duhovno cist je samo po sebi dovoljna motivacija za bilo sta drugo, sve ide lakse...
Npr ja, od svoje 6 godine trenirao sam borilacke vestine... i negde nakon 7-8 godina prekinem zbog nekog apsurdnog razloga na 2 godine... gore 2 godine nisam imao, tada sam se zarazio igricama, zivci propali a kondicija opala. Nakon te dve godine, otisao sam da odigram jednu... jednu fudbalsku utakmicu..- na kraju  jesam bio polu-mrtav(fizicki) ali sam se osecao zivljim nego ikad pre.. kao preporodjen. Od tada ponovo treniram, zivci bolje, spremnost skoro pa ko pre a ja uzivam :grin:.

Malo sam se raspricao ocigledno, ali smatram da vojni rok ne samo da utice na nas cineci nas fizicki spremnijim, mozda je to cak i najmanja njegova dobra strana..- snalazljivost i spremnost za zivot je ono najvaznije. Danasnje generacije (ukljucujuci i moju) zive bukvalno bez ikakvog cilja, u prividjenju slobode i lepote zivota. Primecujem da novijim generacijama smeta sve, iz koze svoje bi pobegli.
Samo treba da se uzme za ozbiljno ova ideja i sve bi bilo bolje...


#Zdrava populacija #Zdrava Drzava


:grin: :grin: :grin: :grin:
Inace nemam obicaj da pricam o ovakvim stvarima ali eto, nesto me je obuzelo... nesto mracnoooo  :twisted: heheheeeee..

#Vojni Rok za bolje sutra!

Upravo tako,i ja sam koji treniram dzudo podrzavam tvoje misljenje.Jer duznost svako gradjanina je da bude drustveno-koristan,verujte to se ne moze postici sedenjem u kaficima.Kako stari govore (koji su sluzili vojni rok 2 godine) : "Covek nije covek,dok ne zavrsi vojsku!".Nazalost,u ovo zimsko vreme nece biti grejanja na mestu u kome treniramo (prilagodjenoj skolskoj sali),sto je samo dokaz drzave u kojoj zivimo...Nema drzave bez vojske,tek kad drzava postane jaka vojno,moze da se odupre spoljnom uticaju...
Bolje da nas unuci mrtve pamte,nego da nas sinovi zive zaborave! (nije sovinizam)
 
Kao neko ko je uspešno izbegao regrutiranje u 3 balkanske vojske u 90-ima, ne slažem se da je vojska sama po sebi dobar način da provedeš vreme, posebno ako misliš da se profesionalno baviš sa poslom u kojem trebaš i mozak. Bolje studiraj ili radi nešto pametno, ako ne misliš dugoročno sa vojskom.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom