[SP]Rhodok Civil War - Son Sürüm Yayınlandı v0.2

Users who are viewing this thread

O zaman ben yavaş yavaş bu konu üzerine çalışmaya başlıyorum, benim aklıma da yatan o oldu aslında. Bu arada normalde 1-2 hafta içerisinde yayınlamayı düşünüyordum ama sanırım iş biraz daha uzayacak. Kötü bir çalışma yerine tamamlanmış güzel bir şekilde yayınlanır. Eğer olmazsa yedeğini alıyorum zaten, şimdiki haliyle de yayınlanabilir. Teşekkürler, önerileri bekliyorum.  :smile:

Valyrian said:
O zaman ben yavaş yavaş bu konu üzerine çalışmaya başlıyorum, benim aklıma da yatan o oldu aslında. Bu arada normalde 1-2 hafta içerisinde yayınlamayı düşünüyordum ama sanırım iş biraz daha uzayacak. Kötü bir çalışma yerine tamamlanmış güzel bir şekilde yayınlanır. Eğer olmazsa yedeğini alıyorum zaten, şimdiki haliyle de yayınlanabilir. Teşekkürler, önerileri bekliyorum.  :smile:
Biz bekleriz sen en iyi şekilde modunu yapmaya çalış kardeş :smile:

Eski halini farklı versiyon olarak tekrar yayınlasan güzel olur açıkçası

O değilde Ankette 10 kişi de aynı şeyi oylamış , diğer seçenek 0 yazık ona veresim geldi şimdi de oyumu :grin:

Anketin sonucu belli zaten, yarın kapatırım anketi.  :razz: İşe çoktan başladım ben, hayırlısı. Module system'i tekrar indirip devam ediyorum, diğer module system'de fazla değişiklik yaptığım için bazı sıkıntılar çıkartır, riske giremem dedim.

6 tane ülke olan modda bizde taht talibi olacaksak onu paylaşır mısın ?? Hem 2 ülkeliyide hemde 6 ülkeliyi paylaş

Eğer üç hafta içerisinde mod bitme noktasına gelmezse paylaşırım, aslında şimdi bile yayınlanabilir ama bazı eksiklikler var. 2 faction olacak moda vereceğim kendimi ilk hafta.

Arkadaşlar, bundan sonra ara ara (genelde günde bir defa) aşağıdaki gibi güncellemeleri konuya yazacağım. Fikirlerimi de belirteceğim tabi.
#Gelişme 01 - Yeniden başladığım mod için Rodok bölgesi dışında kalan (Sargoth hariç) herşeyi sildim, şuanda toprak sahibi olan iki ulus var ve bu oyundaki ilk gün geri kalan 4 krallığın elenmesine sebep oluyor. Yani bir nevi oyun yine 2 faction haline gelmiş oluyor. Bugünkü çalışmanın yedeğini aldım ve factionları tamamen silmeyi denemeye hazırlanıyorum. Eğer bir yolunu bulamayıp başaramazsam diğer factionlardaki tüm lordları silip hiçbirine toprak vermeyeceğim ve bu elenmelerine sebep olacak.
- Taraflar: Rodok Krallığı, Svadya Krallığı (Değişecek)

Edit: Denedim fakat yığınla hata veriyor, sanırım krallıkları kodları silerek silmeyeceğim.

Kardeş bi önerim var . eğer 2 tane krallık yaparsan (rodok ve asiler) asileri devasa sayıda çok fazla zırhlı olmayanlar , rodokları da zırhlı ama o kadar fazla asker olmasın.

ontctl said:
Kardeş bi önerim var . eğer 2 tane krallık yaparsan (rodok ve asiler) asileri devasa sayıda çok fazla zırhlı olmayanlar , rodokları da zırhlı ama o kadar fazla asker olmasın.
+1

#G02 - Şehirleri sildikten sonra önceki sürümde olduğu gibi bunda da tüm şehirler birbirine karışmıştı, Veluca Thir şehri olmuştu. Bu sorunun kaynağını keşfettim ve tamamen ortadan kaldırdım. Aynı şeyi kale ve köyler için de uyguladım. Oyunda yer alan 4 factionın toprakları ve tüm lordları kaldırıldığından dolayı anında eleniyorlar ve geriye Rodok Krallığı ile Rodok Asileri kalıyor.
  Rodok Asileri'nin başında Veluca Lordu Kastor var, tam da burada yazdığım şekilde adı geçiyor. Şuanda asiler ve krallık barış halinde ama onu da ayarlayacağım. Toprak dağıtımlarını bitirdim ve spoiler içerisinde yer alan haritaya dönüştü topraklar. Glunmar yanında Mhalenis kenti olacaktı fakat daha onu yerleştirmedim oraya. Ona da bakacağız.
mb3_zpsffec6177.jpg
Evet arkadaşlar, fikirlerinizi, görüşlerinizi ve beğenip beğenmediğinizi merak ediyor ve sizi yorumlar yoluyla bunu ifade etmeye davet ediyorum.  :smile:

Gayet iyi burada bir krallık kurup Rodok asilerini ve Rodok Krallığını yıkmak benim için bir şeref olacaktır. Diplomasi özelllikleri ekleyebilir misin acaba :grin:.

Eklemeyi düşündüm ama Diplomacy kendi başına oyunda çok hata verdiği için girişmek istemedim. 1.158 için uyumlu bir modül dosyası yok.

Bu arada karakteri tekrar varis mi yapsam, yoksa paralı bir asker mi olsa ona karar vermem lazım.

Aslında bu tamamen o başlangıçta "şunun bunun oğluydun" gibi seçenekler ve başlangıçta gelen tüccarla alakalı. Aslında iki seçenek koyup bunu kişinin tercihine bırakabilirdim ama kodlamada fazla bilgim olmadığı için bu tercihlerin dialogları nasıl etkileceği hakkında bir fikrim yok. Bu yüzden bir seçenek üzerinden gitmem gerekiyor. En iyisi bir oylama başlatayım, yarına kadar hangisi ağır basarsa ona göre şekillenecek.

sas_zpsc6404e6a.png
İlk anketi kapatıyorum, 2 krallık olacak. Belki eski sürümü de yayınlarım.

Sanırım varis olarak devam edeceğiz.

Asiler terfi edilene kadar yeteneksiz olmalılar. (Bayağı yeteneksiz.) Ayrıca tecrübeli rütbesine kadar pekte kaliteli olmayan zırhlar giymeliler. Fakat tüm bunlara karşı bir arkadaşın söylediği gibi köylerinden fazla sayıda adam alabilmeliyiz.

Kısaca, Asiler, ucuz,fazla ama güçsüz.
            Krallık ise, pahalı,az ama güçlü olmalılar. Ve daha tecrübeli askerleri olmalı. Kalelerdede asilerin devasa sayıda askerleri olmalı ama acemi sınıfından olmalılar.

Modunda başarılar. :wink:

Back
Top Bottom