Siyasi Tartışma

*Hangi koalisyonu onaylıyorsunuz?

• - AKP-CHP koalisyonu

Votes: 49 22.5%
  • - AKP-MHP koalisyonu

Votes: 66 30.3%
  • - AKP-HDP koalisyonu

Votes: 5 2.3%
  • - CHP-MHP + HDP dışarıdan destekli koalisyonu

Votes: 55 25.2%
  • - CHP-HDP + MHP dışarıdan destekli koalisyonu

Votes: 11 5.0%
  • - CHP-MHP-HDP koalisyonu

Votes: 14 6.4%
  • - Dışarıdan destekli AKP azınlık hükümeti

Votes: 18 8.3%

• Total voters
    218

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
halit21 said:
O bayrakları açanların Kürt olması daha güzel bir durum. Adam barışı istiyor, bayrağa nefretim yok diyor. Üstelik binlerin geldiği bir mitingte yapıyor ve tepki görmüyor, parti başkanından destek görüyor. bundaki güzelliği göremiyor musunuz?
Terörist başına sayın demeyen, teröristler ile tüm bağlarını kopartan, bu çözüm süreci zırvalıklarının boş olduğunu, hükümet ile teröristlerin arasındaki bir oyun olduğunu, doğudaki ailelerin bundan sonra saçma sapan geleneklere(9 çocuk yapmak, kızını okula göndermemek başta olmak üzere) savaş açacağını söyleyen, terör sempatizanlığı yapan sivil olsun parti üyesi olsun hepsini adaletin karşısına çıkartan bir HDP ve başkanı olsaydı evet bundaki güzellikleri görebilirdim.

Mosin Nagant said:
Türk olmasından daha sevindirici bir durum bu bence, adamın bayrağa bir antipatisinin olmadığını ve taşımaktan da gocunmadığını gösteriyor.
Uyarı: 1 ileti falan
Yukarıda dediklerimin aynısı senin sözün içinde geçerli. Nasıl stadyumlara beleşe adam sokup olay çıkartan başkanlar varsa bu da aynısı. Ben bunları yemem, üzgünüm.

halit21 said:
Castiello said:
Megadeth said:
Çok alçakça bir provakasyon yaptılar bugün. Katili herkes çok iyi biliyor. Bunun acısı fena çıkacak hepsinden.
Evet katil demirtaş herkes çok iyi biliyor. 6-7 ekimde olduğu gibi yine demirtaş ve avaneleri. Bunun acısı fena çıkacak onlardan. Yargılanacaklar. Son dönemde tüm ana akım medyanın yalama görevini yaptığı kişi demirtaş, sükunet çağrısı yapan iyilik meleği demirtaş.

Cidden akp yaptı diyen kişi bi mantıki izahını söyleyebilir mi? Ne kazanacak yani?

Sana barajı geçirtmeyeceğiz.

Komik olma Allah aşkına. Adamlar baktı ki HDP sadece Kürtlerden oy almıyor, Türkler de oy veriyor ve mitinglerde Türk bayrakları da baş gösteriyor çareyi bunda buldular. Sandılar ki bu saldırıdan sonra sokaklar karışacak, Kürtler ölecek, polisler ölecek ve bu 1 günde yaşanana ölümler HDPye giden Türk oylarını eritecek. Günedoğu şehirlerinde göz altına alınan göstericiler oy kullanamayacak ve oylar eriyecek.  Yine sizin seçiminizi boykot ediyoruz denilecek ve geçersiz oylar AKPye gidecek. Katil AKP ve kanlı oyunları.
Allah aşkına ya :grin: HDP kürtlerden almıyor işte sadece oy, havaya uçurup "mağdur edebiyatı"(ki bu mağdur edebiyatını da aşıyor ne diyeceğimi bilemiyorum buna) yapıyor yine selahaddin. Adam 6-7 ekimde 56 kürdün ölümüne sebep oldu bi emriyle. Biri de 15 yaşında bir çocuk kafasını taşla ezip yaktılar çocuğu. Bu adam bu olaydan sonra sükunet çağrısı yapıyor, bundan önce her zaman "ateş" emri verdi. Niye şimdi sükunet. Ahmet Hakan'ından tut, Cüneyt'i ne kadar makyajladılar bugüne kadar. Bunun içindi bence.

Bu arada Halit, forumda bu tür konularda en sevdiğim kişilerdensin, hiçbir zaman saygıyı elden bıraktığını, hakaret ettiğini görmedim, teşekkür ederim bu yüzden.

Meh!! Seçim öncesindeki hiçbir organizasyonunda Türkiye Cumhuriyetinin bayrağını açmayan kullanmayan ve hatta ona düşmanlık besleyip askeri üstteki Türk bayrağını indirenlerin bu kadar kolay değişeceğine inanmıyorum !!!

Castiello said:
halit21 said:
Castiello said:
Megadeth said:
Çok alçakça bir provakasyon yaptılar bugün. Katili herkes çok iyi biliyor. Bunun acısı fena çıkacak hepsinden.
Evet katil demirtaş herkes çok iyi biliyor. 6-7 ekimde olduğu gibi yine demirtaş ve avaneleri. Bunun acısı fena çıkacak onlardan. Yargılanacaklar. Son dönemde tüm ana akım medyanın yalama görevini yaptığı kişi demirtaş, sükunet çağrısı yapan iyilik meleği demirtaş.

Cidden akp yaptı diyen kişi bi mantıki izahını söyleyebilir mi? Ne kazanacak yani?

Sana barajı geçirtmeyeceğiz.

Komik olma Allah aşkına. Adamlar baktı ki HDP sadece Kürtlerden oy almıyor, Türkler de oy veriyor ve mitinglerde Türk bayrakları da baş gösteriyor çareyi bunda buldular. Sandılar ki bu saldırıdan sonra sokaklar karışacak, Kürtler ölecek, polisler ölecek ve bu 1 günde yaşanana ölümler HDPye giden Türk oylarını eritecek. Günedoğu şehirlerinde göz altına alınan göstericiler oy kullanamayacak ve oylar eriyecek.  Yine sizin seçiminizi boykot ediyoruz denilecek ve geçersiz oylar AKPye gidecek. Katil AKP ve kanlı oyunları.
Allah aşkına ya :grin: HDP kürtlerden almıyor işte sadece oy, havaya uçurup "mağdur edebiyatı"(ki bu mağdur edebiyatını da aşıyor ne diyeceğimi bilemiyorum buna) yapıyor yine selahaddin. Adam 6-7 ekimde 56 kürdün ölümüne sebep oldu bi emriyle. Biri de 15 yaşında bir çocuk kafasını taşla ezip yaktılar çocuğu. Bu adam bu olaydan sonra sükunet çağrısı yapıyor, bundan önce her zaman "ateş" emri verdi. Niye şimdi sükunet. Ahmet Hakan'ından tut, Cüneyt'i ne kadar makyajladılar bugüne kadar. Bunun içindi bence.

Bu arada Halit, forumda bu tür konularda en sevdiğim kişilerdensin, hiçbir zaman saygıyı elden bıraktığını, hakaret ettiğini görmedim, teşekkür ederim bu yüzden.

Teşekkür ederim.

HDPnin eleştirilecek çok yönü var ancak bu kesinlikle onlardan birisi değil. Sokağa çıkın çağrılarını desteklerim, çünkü görüldüğü üzere demokratik hakkımıza bile kan bulaştırıyorlar. Sukunet çağrısı şu yüzden, HDPnin oylarının arttığı aşikar ve bu bombalama bu oyları azaltmaya yönelikti. Bi anlamda "gaza gelmeyin" çağrısı.

Nerden biliyorsun hdp'nin değil de akp'nin yaptığını abi?

Bak mesela patlayan bomba ile evde bulunan bombalar aynı cinsmiş. Kaynak da dha

CGxLhQCU8AE2-IF.jpg

Edit: Bu arada linç edilen polis vefat etti yazmıştım az önce tekrar müdahale edilmiş, hayata geri döndürülmüş.

Castiello said:

CGxLhQCU8AE2-IF.jpg

Edit: Bu arada linç edilen polis vefat etti yazmıştım az önce tekrar müdahale edilmiş, hayata geri döndürülmüş.
Bu olayi akp nin yapmadigini mi kanitliyo şimdi? Ya da hdp nin yaptigini

@Castiello
Valla kahin değilim. Kesin bilemem ama HDPnin baraj altında kalması en çok AKPye yarayacak, hemen hemen bütün devlet kurumları da AKPnin elinde, ordan güçlü bir tahmin yürüttüğümü biliyorum.

Zaten Devletin çoğu kurumunu elinde bulunduran lider partinin profesyonel silahlarla bu işi yapmasını beklemek saflık olurdu.

Olay yerinde patlayan 2 bomba var, Biri trafoyu içe göçertmiş. 150den fazla yaralıya ve 4 ölüye sebep olan parça tesirli el bombası 2 tane cam bardakla yapılabilir mi sence?

Wesley Sneijder said:
Castiello said:

CGxLhQCU8AE2-IF.jpg

Bu olayi akp nin yapmadigini mi kanitliyo şimdi? Ya da hdp nin yaptigini
Akp'nin yaptığına dair hiçbir şey yokken tüm medya akp yaptı YARGILANACAKSINIZ şeklinde mesajlar verip demirtaş'ı pohpohluyor. Bundan önce polisin yaptığı operasyonda bunlar bulunuyor. Genel mantık akp'nin polisi değil mi bunlar niye engel olsunlar veya hadi diyelim haber bilerek benim bunları demem gibi, bir şeyler denmesi için yapıldı, o zamanda dha'nın vermesi saçmalık olurdu.

Akp'nin yapmış olma ihtimali çok azalıyor. Tamamen ispatlanamaz onunla tabi. Ama dbakır'da kimlerin bu tür bombalar yaptığı biliniyor.

halit21 said:
@Castiello
Valla kahin değilim. Kesin bilemem ama HDPnin baraj altında kalması en çok AKPye yarayacak, hemen hemen bütün devlet kurumları da AKPnin elinde, ordan güçlü bir tahmin yürüttüğümü biliyorum.

Zaten Devletin çoğu kurumunu elinde bulunduran lider partinin profesyonel silahlarla bu işi yapmasını beklemek saflık olurdu.

Olay yerinde patlayan 2 bomba var, Biri trafoyu içe göçertmiş. 150den fazla yaralıya ve 4 ölüye sebep olan parça tesirli el bombası 2 tane cam bardakla yapılabilir mi sence?
Abi kendin diyorsun hdp'nin baraj altında kalması akp'ye yarar diye. Allah aşkına ne getirisi var bu tamamiyle hdp'ye getiri sağlayacak bi olay. Zaten 2 gün kalmış seçime hiçbir yararı olmaz akp'ye bunun. Daha olay yeni olmuş Amedhaber diye bi site hemen Akp'ye atıyor suçu daha bi dur patlama yeni olmuş, yalan fotoğraflar paylaşıyorlar gazze'den, patlama sonucu bacakları kopan küçük çocukları paylaşıyorlar. Bunları yapan hdp medyası. Ne düşünebilirim?

Castiello said:
Abi kendin diyorsun hdp'nin baraj altında kalması akp'ye yarar diye. Allah aşkına ne getirisi var bu tamamiyle hdp'ye getiri sağlayacak bi olay. Zaten 2 gün kalmış seçime hiçbir yararı olmaz akp'ye bunun. Daha olay yeni olmuş Amedhaber diye bi site hemen Akp'ye atıyor suçu daha bi dur patlama yeni olmuş, yalan fotoğraflar paylaşıyorlar gazze'den, patlama sonucu bacakları kopan küçük çocukları paylaşıyorlar. Bunları yapan hdp medyası. Ne düşünebilirim?
Oradaki halkı galeyana getirip batıdaki Türk HDP sempatizanlarını soğutmak için olabilir. Tabi bunlar hep komplo teorisi, hiçbir bilgi olmadan konuşmak yersiz.

@Castiello
Öyle düşünmeni anlıyorum. Ama Diyarbakırda yaşasaydın demek istediğimi daha iyi anlayabilirdin. Senin söylediğin çok mantıksın demiyorum ama HDP oy için mitingte bomba patlatacak bir parti değil.

Bu noktadan sonra tartışmak, birbirimizin üzerine gitmek mantıksız olur çünkü ikimiz de olayın en derin yönlerini bilmiyoruz.

DipNot: HDP yapmış olsaydı bu durum AKPnin çok çok işine gelirdi ve var gücüyle bunun suçlusunu ortaya çıkarıp HDPnin aleyhine çok da güzer bağıra bağıra kullanırlardı. Ama ortada buldukları suçlu yok, şüpheli yok.

Y.T  isimli bi şahıs yakalanmış. dhkpc

04/06/2015 474. Nağme ilk sözleri;
“Her şey ya hakikaten güzeldir, ya bizzat güzeldir veya neticeleri itibarıyla güzeldir.” deniyor. Dış yüzleri açısından çirkin görünen zulüm ve tazyikler de nazar-ı itibara alınırsa, bu sözün şerhini lütfeder misiniz?
çok ilginç geldi sadece.

halit21 said:
HDP oy için mitingte bomba patlatacak bir parti değil.

Halit lütfen biraz gerçekçi ol.
Üstelik polisimizi linç etmeye kalkmışlar, mağdur edebiyatınızı yemeyiz. Bu saldırının altından pkk-dhkpc hatta mit bile çıkabilir. Seçime 2-3 gün kala yapılan saldırılar, tabi ki yandaş toplamak, oy toplamak için yapılan şeyler bunlar için 5-6 kişinin canı umurlarında değil. Seni de etkilemişler ki  burada kalkıp " HDP oy için mitingte bomba patlatacak bir parti değil " demekle kendini komik duruma düşürme. HDP dediğin ne ? PKK nın siyasi uzantısı, birkaç mesaj öncesinde de PKK nın karıştığı sivil katliamlarından örnekler verdim. Partizanlık yapmadan önce şu at gözlüklerini çıkar da gerçekçi ol.

Fusuy denen modern hippilerde dünün; çocuk katili, bölücü örgüt, kürt devleti kurucuları bugünün; akp gelmesinde ne olursa olsuncuları.
Tamam akp gelmesin, defolsun gitsin de, pkk ile bir çizgide buluşmak nasıl bir durum?

"Bombalanan HDP mitingini görmezden gelen hükümete yakın medya, AKP karşıtlarını 'Haçlı ittifakı' ilan etti!"
http://t24.com.tr/haber/bombalanan-hdp-mitingini-gormezden-gelen-hukumete-yakin-medya-akp-karsitlarini-hacli-ittifaki-ilan-etti,298868

and fascists be like "AKP suçsuzzz yeeaaaa! Olaydan sonra sükünet çağrısı yapan, Selo suçlu. Kürtlere ölüm. Lel."

Reyhanlı'yı unutmadık, bunu da yazıyoruz bir kenara.

Patlama ile ilgili aklıma şöyle bir senaryo gelmiyor değil;

Şimdi Rte bombayı mit ajanları yoluyla miting alanına sokup patlatacak. Bunun üzerine Hdp'liler hükümetin bunu kimin yaptığını bulmasını isteyecek. Tabi albız Rte hiç o taraflı olmayacak. Hdp'nin çılgın hevalleri hükümet işini yapmadığı gerekçesiyle aynı kobani olaylarındaki gibi sokağa dökülecek. Ortalığı yakıp yıkacaklar. Bu olaylardan sonra Rte'de "bakın bunlar böyle terörist, böyle çapulcu ülkeyi yakıp yıkıyorlar" diyecek ve Hdp'yi itibarsızlaştırmaya çalışacak ve Hdp'nin oy almasına engel olmaya çalışacak. Belki de bu oylarla Hdp barajı geçemeyecek ve Akp'de başkanlık sistemini avuçlarının içine alacak.

Belki de Demirtaş hevallerini sokağa dökmeyerek Rte'nin planlarını bozmuştur. Colombos'unda dediği gibi bu ülkede ne olacağı belli olmaz.

Olayları yorumluyorum da. Bence bu seçimi AKP kazanacak. HDP barajı aşamayacak AKP tek başına iktidar olacak.

Not: Bu mesaj seçim sonuçları açıklanınca alıntılanacaktır.
Not 2: Şimdi AKP düşünsün

Seçimlerde barajın altında kalan oylar meclise giren partilerin ham oy oranlarına göre bölüştürülüp partiler arasında paylaşılıyo mu yoksa iktidarı kuran partiye direk ekleniyor mu ? Hiç kullanılmayan oylardada durum nasıl ?

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom