Bannerlord'a Tarkan'ın Yoldaş Olarak Eklenmesi İçin İmza Kampanyası

Bannerlord'da Tarkan tarzı bir yoldaş ister miydiniz?

• Bannerlord'un geçtiği zamana da ortama da uyuyor, bence olabilir. Adı da Tarkan, kurdu da handa olsu

Votes: 115 50.2%
  • Bannerlord'un geçtiği zamana da ortama da uyuyor, bence olabilir. Adı da farklı olabilir; ama kurdu

Votes: 24 10.5%
  • Bannerlord'un geçtiği zamana ya da ortama uymasa bile, oyunda görmek isterdim. Karakterin adı illa k

Votes: 19 8.3%
  • Oyun atmosferini geliştirmek için uğraşırlarken, ellerinde hareket yakalama teknolojisi varken, bir

Votes: 14 6.1%
  • Bannerlord'un geçtiği zamana da ortama da uymuyor, olmamalı.

Votes: 24 10.5%
  • Her ne kadar Bannerlord'a uyabilecek olsa ve bu hoşuma gidecek olsa da, ekip daha önemli şeylere zam

Votes: 33 14.4%

• Total voters
    229

Users who are viewing this thread

Yolculuklarımız sırasında bizden daha kahraman bir karaktere hanlarda rastlama şansımızın olması güzel olmaz mıydı. Filmlerdeki sahnelerin benzerlerini oyunda yaşamak inanın bana çok keyif verirdi. Girdiğimiz bir handa Tarkan'a yamuk yapılıp Tarkan'ın ona saldıranları etkisiz hâle getirdiğini görmek güzel olmaz mıydı? İlla ki tüm aksiyon oyuncu tarafından gerçekleştirilmeli ve de interaktif mi olmalı? Neden oyundaki sarhoş karakteriyle etkileşim kuran tek karakter biz olalım mesela, neden ortamdaki başka bir adam da sarhoşla kavga edemesin (misal)?
mbtarkan.png
Fikirlerinizi gerçekten merak ediyorum; ama temennim böyle bir karakter ve NPC'lerin de diğer NPC'lerle etkileşim içerisine girebilmesini desteklemeniz yönünde. :smile:

Güzel olurdu aslında, hem bileğini bükemeyeceğimiz bir NPC olması oyunda güzel bir detay olur. Ama eklerler mi ya da bu konuyu görürler mi onu bilemem tabi. Oyum da ilk seçeneğe.

olculuklarımız sırasında bizden daha kahraman bir karaktere hanlarda rastlama şansımızın olması güzel olmaz mıydı.

Şuna katılıyorum işte.  Hep biz milleti yanımızda gezdirecek değiliz ya  :grin:

Ama Tarkan hep handa kavga falan çıkarır  falan boş ver o yüzden.

Egoistm ben, benim bulunduğum ortamda benden büyüğü olamaz. Biri artislik yaparsa ağzının ortasına koyup alabilelim aşağı, olmadı kahveden adam toplayıp gelelim, ekelyeceksiniz böyle şeyler ekleyin.

Öncelikle etkileşim olayı mutlaka eklenmeli.Koskoca Kalradyada sadece bizim etkileşime girmemiz bir noktadan sonra sıkıcı bir olay halini alıyor.Sadece handaki sarhoş değil,örneğin gece vakti pazara girdiğimizde vs. haydutlar yolumuzu kesiyor,bu tarz olaylar başkalarının başına da gelse,mükemmel olurdu.
Oyuncu dışında ek maceracılar da süper bir fikir.Bizim gibi/bizden güçlü ya da zayıf npcleri davamıza katılmaya ikna edebilir/onlara katılabiliriz.Grubun asıl adamı olmak yerine doktoru,tüccarı vs. rollerde oynamak süper olurdu.Artimenner olup biricik komutanımın kuşatma aletlerini hemen hazırlamak isterdim açıkçası. :grin: Önerini bannerlord için öneriler bölümüne kopyala bence,burada ilgi çekse de yapımcılara ulaşması gerek bi şekilde.

denildiği gibi tek etkileşim yapan kişi biz olmamalıyız. böylesi daha fazla atraksiyon getirir hoş olur. bizim gibi köy köy gezip asker toplayan, gezinen npc'ler olsa güzel olurdu.

Fikir güzel olmasına güzel ama o işin telif hakkı sorunu var.

Findecáno Amandil said:
HadjiNazmi said:
Fikir güzel olmasına güzel ama o işin telif hakkı sorunu var.

Tarkan'ın mı?  :lol:

Yok mudur sanıyorsun? Sezgin Burak'ın ailesi, çocuğu yok mu? Tarkan'ı renklendirip yayınlayan Turkuaz Yayıncılık Önsöz'e ne yazmış? "Sezgin Burak'ın ailesinin de desteğiyle". Öte yandan böyle bir kişi yapılmasını ama adının Tarkan değil de başka bir şey olmasını fakat tip olarak Tarkan'a benzemesini ben de isterim.

Tarkan sıradan bir Türk ismi değil mi? İsmi Tarkan değil de Ali olsa oyunda Ali isimli karakter olamayacak mı? Sorun isim değil tip olur asıl ki pek sanmıyorum sonuçta Türk halkına mal olmuş bir eser.

tlgklz said:
Adı Fark etmezde Kurt Olsa İyi Olur. Hatta Emirde Verebilir Atıl Kurt Diye. Oyunada Kostok Adında Lord Koyarız Tam Olur. Hatta Kurda Zıh Giydiririz Falan.
Oyuna kurdu ekleseler dahi, kurdun savaş meydanında savaşması yerine savaş sırasında bagajın yanında durması dahi kafi olurdu benim için. :smile:
Findecáno Amandil said:
Tarkan sıradan bir Türk ismi değil mi? İsmi Tarkan değil de Ali olsa oyunda Ali isimli karakter olamayacak mı? Sorun isim değil tip olur asıl ki pek sanmıyorum sonuçta Türk halkına mal olmuş bir eser.
Tarkan çizgi romanı başarılı olduktan sonra Tarkan adının popüler bir ada dönüştüğü yazıyor vikipedi'de. Türk halkına mal olmuş bir karakter değil Tarkan (halk destanı değil, çizgi roman), her ne kadar sevilmesi halka mal olduğu izlenimi vermiş olsa da.
HadjiNazmi said:
Yok mudur sanıyorsun? Sezgin Burak'ın ailesi, çocuğu yok mu? Tarkan'ı renklendirip yayınlayan Turkuaz Yayıncılık Önsöz'e ne yazmış? "Sezgin Burak'ın ailesinin de desteğiyle". Öte yandan böyle bir kişi yapılmasını ama adının Tarkan değil de başka bir şey olmasını fakat tip olarak Tarkan'a benzemesini ben de isterim.
Telif hakkıyla ilgili sorun olabileceğini düşündüğümden zaten kendim de anketteki ikinci seçeneğe oy vermiştim. Bunun yanında gerçekten böyle bir şeyi telif hakkına uygun olarak da ekleyebilecek olsalar da oyuna, oyunun ana karakteri ve odak noktası olmayacağı için böyle bir şey yapacaklarını da (iki tarafın da) düşünmüyorum.

Tarkan adı yerine Tarkat gibi bir ad da kullanılabilir ya da doğrudan Basat adı da kullanılabilir (Dede Korkut öykülerinde aslan tarafından büyütülen çocuk, bunun telif hakkı olacağını sanmıyorum destan olduğu düşünülürse). Bu iki adın birleştirildiği bir adı ya da orijinal bir adı da olabilir karakterin.

tlgklz said:
Adı Fark etmezde Kurt Olsa İyi Olur. Hatta Emirde Verebilir Atıl Kurt Diye. Oyunada Kostok Adında Lord Koyarız Tam Olur. Hatta Kurda Zıh Giydiririz Falan.

Bannerlord  Ghost olur o zaman oyunun adı :grin:.

Bu arada Tatari_Okan bunu Bannerlord öneriye  yazdın değil mi ?

Bence, Lezalit, Bunduk ve Rolf gibilerden iyi.  Zira onlar birbiriyle çok sorun çıkarıyor.  Biz Tarkan'ı bir karakter olarak görsek bizim gibi bir maceracı olarak ne onu gruba alabilrsek ne de onun grubuna girebilsek. Tek tabanca takılsa fena olmaz. Yaptıklarınını da  şehirdekilere  "bu aralar yeni bir şey duydun mu  ? " diye sorarak öğreniriz.

Telif hakkı biraz saçma olur :grin: Neyse benim de bir önerim var. Arkadaşlar hep biz kralların , lordların , NPC'lerin yanına gidiyoruz. Şehirde falan gezerken kimse bize 'Nasılsın? , İyi misin?'' veya ''Nerden geliyorsun?'' diye sormuyorlar. Hep biz önderlik ve ilkçilik yapıyoruz. Biraz da onlar bize gelse hiç fena olmaz? Onlar bize gelip görev verseler veya kavga çıkarsalar . Daha mantıklı olur. Her şeyi hep biz yapmak zorunda değiliz.  :wink:

baby dont ban me said:
Öncelikle etkileşim olayı mutlaka eklenmeli.Koskoca Kalradyada sadece bizim etkileşime girmemiz bir noktadan sonra sıkıcı bir olay halini alıyor.Sadece handaki sarhoş değil,örneğin gece vakti pazara girdiğimizde vs. haydutlar yolumuzu kesiyor,bu tarz olaylar başkalarının başına da gelse,mükemmel olurdu.
Oyuncu dışında ek maceracılar da süper bir fikir.Bizim gibi/bizden güçlü ya da zayıf npcleri davamıza katılmaya ikna edebilir/onlara katılabiliriz.Grubun asıl adamı olmak yerine doktoru,tüccarı vs. rollerde oynamak süper olurdu.Artimenner olup biricik komutanımın kuşatma aletlerini hemen hazırlamak isterdim açıkçası. :grin: Önerini bannerlord için öneriler bölümüne kopyala bence,burada ilgi çekse de yapımcılara ulaşması gerek bi şekilde.

+1

Back
Top Bottom