Tayland'da Gözaltına Alınan 220 Uygur Türkü

Users who are viewing this thread

Tayland polisinin kaçak göçmenlere yönelik baskınında 220 Uygur Türkü gözaltına alındı. Tayland’ın Songkhla kentinde dağlık arazideki kauçuk tarlasındaki gizli kampta polis baskını sonucu gözaltına alınan 60’ı kadın ve 82’si çocuktan oluşan 220 mültecinin Çin’in Uygur Özerk Bölgesi'nden Türkler olduğu anlaşıldı.
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/25999224.asp

Sosyal medya ve haber kanallarında rastlanılan son günlerdeki dramatik olay. Çeşitli kampanyalarla bu insanların Türkiye'ye getirilmesi ve hayatlarına burada devam edilmesi isteniliyor. Aksi taktirde Çin'e iadeleri halinde idam edileceğini söyleyenler var.

Türkiye'ye gönderilmeleri için başlatılan imza kampanyası:
https://www.change.org/tr/kampanyalar/t%C3%BCrkiye-cumhuriyeti-d%C4%B1%C5%9Fi%C5%9Fleri-bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-tayland-da-bulunan-220-uygur-t%C3%BCrk%C3%BC-%C3%A7in-e-iade-edilmesin-t%C3%BCrkiye-cumhuriyeti-ne-kabul-edilsin#

Ne diyelim. Bir milyon Suriyeliyi kabul edip üstüne Türk vatandaşlığı verip sınavsız üniversite hakkı veren hükümetimizden ne bekleyebiliriz ki? Bu insanlar iki kere şanssız çünkü ne AKP'li dinci Arap milliyetçisi ve hayranı yandaşlar bunları düşünür, ne cemaatçiler bunları düşünür, ne de solcular ve aydın solcular bunları düşünür. Düşünse düşünse ülkücüler düşünür, onlar da bi şey beceremez; şimdiye kadar "Ya Allah Bismillah Allhüekber" deyip birilerine dalmaktan başka ne becerdiler ki?

Türk,arap, israilli çinli  farketmez zülme uğrayan,oldukları yerde barındırılmayan kim varsa bu insanlara kapıları açmak insanlık borcudur.

ancalimon said:
Ne diyelim. Bir milyon Suriyeliyi kabul edip üstüne Türk vatandaşlığı verip sınavsız üniversite hakkı veren hükümetimizden ne bekleyebiliriz ki? Bu insanlar iki kere şanssız çünkü ne AKP'li dinci Arap milliyetçisi ve hayranı yandaşlar bunları düşünür, ne cemaatçiler bunları düşünür, ne de solcular ve aydın solcular bunları düşünür. Düşünse düşünse ülkücüler düşünür, onlar da bi şey beceremez; şimdiye kadar "Ya Allah Bismillah Allhüekber" deyip birilerine dalmaktan başka ne becerdiler ki?

Dememe gerek kalmadı . İmzamı attım.

ancalimon said:
+1

İmzamı attım

ancalimon said:
+1 Attım bende imzamı.Umarım bir şeyler yaparlar.

Attım imzamı, her ne kadar dikkate almayacaklarını düşünsem bile belki bir umut diyelim.

ancalimon said:
+1
İmzami attim.

Attım imzayı(ilk defa online imza kampanyasında imza attım). Ancalimon'a da katılıyorum. Ayrıca, daha önce mod'lardan birine bahsetmiştim de o küçük çaplı-tek konu olanıydı; konu dışı bölümüne "Güncel Haberler" diye bir alt başlık açılabilir diye düşünüyorum. Şu sıralar konu dışında bolca tartışılır oldu haberler zaten.

argon45 said:
Attım imzayı(ilk defa online imza kampanyasında imza attım). Ancalimon'a da katılıyorum. Ayrıca, daha önce mod'lardan birine bahsetmiştim de o küçük çaplı-tek konu olanıydı; konu dışı bölümüne "Güncel Haberler" diye bir alt başlık açılabilir diye düşünüyorum. Şu sıralar konu dışında bolca tartışılır oldu haberler zaten.
Bu konu açılacaksa bir mod. tarafından açılmalı. Ayrıca birçok haberde arada kaynayabilir. Mod açsın çünkü bazı kurallar belirlesinler. Mesela tartışma yapılmamalı filan.

Gelmesine gelsinlerde, Uygurları diğer Orta Asyalılarla karıştırmayın, Uygurlarda aşırı dindarlık baya yaygın, resimlerdende görüyorsunuz zaten çarşaflı falan kadınlar, yani demek istediğim gelsinler kardeşlerimiz diyenler yarın bu arkadaşlar azılı Tayyip fedaileri olup diğer kesimlere cephe alınca bir miktar hayal kırıklığına uğrayabilir.  :grin:

Şu an Türkiyede ki Uygurlar genellikle öyle.

Uygurların dini duyguları milli duygularından daha güçlü(gerçi genelleme yapmamak lazım), mentalite olarak akp onlara daha yakın.

ancalimon said:
Düşünse düşünse ülkücüler düşünür, onlar da bi şey beceremez; şimdiye kadar "Ya Allah Bismillah Allhüekber" deyip birilerine dalmaktan başka ne becerdiler ki?
Siz solcular kısa pantolonlarınız la gezerken bu ülkede ülkücüler vardı Hala buradalar !

Ülkücülerin, karşılıksız sevdiği Vatan, Millet, Bayrak ve İslam adına sağlam ve yıkılmayacak bir kalkan, bir kale olması, sadece kendi canını düşünenler için sağlam bir güvencedir...

Çünkü ülkücüler var olduğu sürece hiç bir ihanet gerçekleşemez ve Vatanın varlığı teminat altındadır...

Bunların çoğu canları tehlike deyken ülkücüleri ararlar ve sonra rahata erdiklerinde de canlarını borçlu oldukları ülkücüleri, katil, faşist, kafatasçı, ırkçı vs. karalarlar...

Bu yüzdendir ki, sağcısı da solcusu da, ülkücülerin varlıklarıyla her zaman kendilerini güvende hissederler...

Teke Tek programında sol görüşlü Alev Alatlı'nın söylediği sözün sebebi de budur...

80'li yıllarda milletin pisliğini ülkücüler örttü unutmayın

Sen şimdi gelip te bana milleti vatanı seviyorum ayağı yapma...

Eğer sorusu veya sorunu olan varsa özelden yazabilir.

dh konu dışında konuyu açtım katılım var az olsada akşama doğru katılım artar diye bekliyorum ordada belirttim bu olayı twitter hesabından bir kaç kişi siyasilere veya gazetecilere ulaştırsa iyi olur

SuqLaT said:
ancalimon said:
Düşünse düşünse ülkücüler düşünür, onlar da bi şey beceremez; şimdiye kadar "Ya Allah Bismillah Allhüekber" deyip birilerine dalmaktan başka ne becerdiler ki?
Siz solcular kısa pantolonlarınız la gezerken bu ülkede ülkücüler vardı Hala buradalar !

Ülkücülerin, karşılıksız sevdiği Vatan, Millet, Bayrak ve İslam adına sağlam ve yıkılmayacak bir kalkan, bir kale olması, sadece kendi canını düşünenler için sağlam bir güvencedir...

Çünkü ülkücüler var olduğu sürece hiç bir ihanet gerçekleşemez ve Vatanın varlığı teminat altındadır...

Bunların çoğu canları tehlike deyken ülkücüleri ararlar ve sonra rahata erdiklerinde de canlarını borçlu oldukları ülkücüleri, katil, faşist, kafatasçı, ırkçı vs. karalarlar...

Bu yüzdendir ki, sağcısı da solcusu da, ülkücülerin varlıklarıyla her zaman kendilerini güvende hissederler...

Teke Tek programında sol görüşlü Alev Alatlı'nın söylediği sözün sebebi de budur...

80'li yıllarda milletin pisliğini ülkücüler örttü unutmayın

Sen şimdi gelip te bana milleti vatanı seviyorum ayağı yapma...

Eğer sorusu veya sorunu olan varsa özelden yazabilir.

Vay anasını satayım bir an eli ayağı herşeyden çekip ülkü ocaklarına kayıt olasım geldi. Senin bu bahsettiğin " Vatan - Millet" sevdalısı kadim ülkücü kardeşlerin değilmiydi Maraş'da dükkan camlarına "Allah için savaşa" yazıp sokak sokak Alevi avına çıkanlar.

Senin bu kadim ülkücü kardeşlerin değilmiydi yine Çorum'da "Ne mutlu ki kanı ile malı ile CİHAD edenlere." hadis-i şerifini dağıtıp onlarca insanı sokak ortasında öldüren?

Bahsettiğin adamlar değil mi "Vatan - Millet" adına 6 - 7 Eylül'de "Atamızın evini bombaladılar" diye gazete başlıkları atıp rumları katleden?

Ülkücüler değilmiydi Bahçelievler'de 7 Türkiye İşçi Partisi üyesini öldüren?

Ülkücü kardeşlerin değilmiydi 16 Mart günü 7 üniversite öğrencisini öldüren?

Ulan adamlar ne katliam yapmışlar be, hepsi de "Vatan, Millet, Bayrak ve İslam" adına. Helal olsun heriflere.

Back
Top Bottom