Battlefield 4

Users who are viewing this thread

yIA8UOA7pS6G85WrKis2v12lf3my8xwWCXYZ1aMVHDHMhubQk5rzG__dkDD45AdXIg%3Dw300

http://www.battlefield.com/battlefield-4
http://battlelog.battlefield.com/bf4/​

Battlefield 4, EA Digital Illusions CE tarafından geliştirilen, Electronic Arts tarafından ise yayımcılığı yapılacak First Person Shooter türü oyundur. Detaylı bilgileri inceleme yazılarından alabilirsiniz. Zaten bu konunun asıl amacı Multiplayer bir platform oluşumunu sağlamak.

http://www.merlininkazani.com/Battlefield_4-makale-65700p1.html
http://www.bolumsonucanavari.com/Oyunlar-Battlefield_4-1734-4.htm
http://oyungezer.com.tr/battlefield-4

Battlefield 4 Genişletme Paketleri (DLC)

Z-73v.png
Second_Assault.jpg
NS_Boxart.png
Dragon's_Teeth_Cover.png
latest
Çıkış Tarihi: 21 Mayıs 2013
Çin'in devasa topraklarında
4 yeni harita, silahlar,
görevler ve oyun modu geliyor.
Deluxe Edition alan oyuncular
erişebilir.
Detaylar
Fragman
Çıkış Tarihi: 18 Şubat 2014
Battlefield 3'ün en beğenilen
4 haritasının ve silahların
Frostbite 3 ile can bulmuş hali.
Detaylar
Fragman
Çıkış Tarihi: 25 Mart 2014
Deniz savaşlarına yoğunlaşan
4 yeni ada haritası, silahlar ve
Carrier Assault oyun modu
Detaylar
Fragman
Çıkış Tarihi: 15 Temmuz 2014
4 yeni yakın mesafe odaklı harita
5 yeni silah, araç ve assignment
Chainlink oyun modu
Detaylar
Fragman

Çıkış Tarihi: 2 Aralık 2014
4 adet kuzey rusyada geçen kış temalı harita
5 yeni silah, araç ve assignment
Phantom yayı, özel araçlar(hovertank), özel silahlar(railgun)
Detaylar
Fragman

Rezerve.

Oyunun alım imkanları vs yazarım belki buraya. Bilemiyorum. Genel olarak şöyle özet geçebiliriz.

#Battlefield 4 (Limited Edition) - Bu isimle aldığınız ürün sadece Battlefield 4'ün anaoyunudur.
#Battlefield 4 Deluxe Edition - BU isimle aldığınız üründe Battlefield 4'e ek olarak China Rising ek paketi ve 3 adet Gold Battlepack almış oluyorsunuz.
#Battlefield 4 Premium Edition - Ana oyun ve premiumun beraber satılan halidir. İkisini ayrı ayrı almaktan çok daha hesaplıdır.

İleti güncel.

Deluxe Edition da ek olarak steel boxta var.

Buda benim Battlelog'um

http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/PoliteRobb3r/

Bir serverdan atıldım (sebepsiz yere ve serverda sınırlama yoktu) 15 dk dır hiç bir servera girmiyor, hata veriyor.

Bakım vardı bugün. 3-4 saat sürer diyordu battlelog. Akşama doğru girersin muhtemelen.

Steel box farklı birşey ama. 3 çeşit battlepack var normalde. Bronze, silver ve gold olması lazım. Premium alanlar goldu götürüyor tabi ki.
Yeni leaderboards sistemi çok iyi olmuş. Android ya da iOs kullananlar mutlaka battlelog edinsin. Cidden çok kullanışlı.

O kadar puan yaptım, yeni silah modları açtım, 64 kişi ile keyifli keyifli oynuyordum oyun hata verdi. Gitti bütün puanlar...  :roll:
Her 3-4 maç ta bir hata veriyor ve insanda ister istemez sinirleniyor...

Edit: Puanlarım geldi hayret... Bad company 2 de maçtan çıkınca gidiyordu  :smile:

PR. mCYiek said:
O kadar puan yaptım, yeni silah modları açtım, 64 kişi ile keyifli keyifli oynuyordum oyun hata verdi. Gitti bütün puanlar...  :roll:

Edit: Puanlarım geldi hayret... Bad company 2 de maçtan çıkınca gidiyordu  :smile:
Oyunda bir sorun var.Yapımcılar da kabul etmiş zaten.En kısa sürede yama gibi birşey getireceklermiş.Aynen bende senin gibi,Siege of Shangai'da,64 kişi,aldım elime Scar-H,deşiyorum herkesi,5 dakika geçmeden şak! gidiyor oyun...

~Ghost said:
PR. mCYiek said:

Oyunda bir sorun var.Yapımcılar da kabul etmiş zaten.En kısa sürede yama gibi birşey getireceklermiş.Aynen bende senin gibi,Siege of Shangai'da,64 kişi,aldım elime Scar-H,deşiyorum herkesi,5 dakika geçmeden şak! gidiyor oyun...

1 gb lık yama geldi bakalım düzelecek mi?  :smile:

Deluxe Edition'ın Limited'e göre avantajları neler? Fazladan silahlarımı oluyor sadece? Birde Limited alıp, sonradan Deluxe'a yüksetme imkanı bulunuyor mu?

Aralarındaki en büyük fark china rising dlcsi. Premium alırsan öncelik kralı olursun. Normal DLC çıkmadan 2 hafta önce oynayabiliyor pre oyuncular. Diğer avantajlardan bahsetmiyorum.

Yama geldi.4-5 harita aralıksız oynadım,atmadı.Eskiden tek bir harita bile bitiremiyordum.Ama oyunda başka bir sorun çıktı,sesler karışıyor,geç geliyor.Bazen hiç gelmiyor.Özellikle kullandığım arabanın sesi,koşarken adamın botlarının çıkardığı ses...

Battlefield 3te de olmuştu o. Javelin, stinger gibi aletler ses çıkarmamıştı. Araç sesleri de yoktu. Küt diye etrafa düşen roket sesleri geldi ve ölmüştüm o zaman

Bende kronik bir kasma sürdü gidiyor. Köşelerde kaplamaları yüklemek için beni bekletiyor. Acaba ben mi yaşlandım diyorum. Açtım battlefield 3 ultrayı 28fps oynadım. :/ Update istiyoruz hacı ea.

Yok... Yamada fos çıktı oyun donup kalıyor yanıt vermiyor. 4 tane düşmanın arkasında sıkıp katliam yaptıktan 1 saniye sonra oyun dondu. ( aslında optimizasyonu iyileştirmişler highta 30 fps oynuyorum) Hepte böyle güzel oynamaya başlarken oyun gidiyor.

:lol: Ben campaigni hardda oynuyorum, cillop gibi oyun ne biçim hale geldi be. Grafiksel yoğunluğu %25e çektim. Atari gibi oldu oyun. Silah yok bir karartı var.

Neyse, herkeste sorun varsa el atmışlardır çoktan. Bende olsaydı sadece ticket felan atardım galiba.

Yeni yeni olgunlaşıyor oyun. Biraz çilesine katlanıcaz gibi.

Ama bir campaign bu kadar tek düze olabilir. :smile: Son bölüme geldim beni şaşırtan farklı hiç bir özellik olmadı . Yada oyunda multiplayer oynamak o kadar zevkli ki ben campaign'i anlayamadım. :grin:

Campaign oynamanın yararları var ama multiplayer için gizli rozetler, silahlar, bıçaklar gibi.

Büyük avantajı var. Hiç kullanılmamış bir düşman silahını alınca cratee ekleniyor. Dogtag hunt ayrı zaten. Çok şukela olmuş o. Campaign bitmedi henüz. Ama iyi gidiyor bence. Bf3ten kat kat iyi en azından.

Campaign her ne kadar yetersiz olsa da,her geçen oyunda o da gelişiyor.Zaten bu adamlar Multiplayer'a çalışıyorlar.Ve işlerini gayet iyi yapıyorlar.Ben fazla takmıyorum Campaign bölümünü.Bide onu internetten indirip oynayınca korsancılar,yapımcılar da fazla takmıyor sanırım...Her zaman dediğim gibi,Battlefield'ı Multiplayer konusunda sadece Battlefield geçebilir.O kadar.

Son cümleni çerçeveletip eaya satmak lazım wp diye satarlar. :grin:

Campaign resmen buglar dünyası yahu. Çin denizi bölümünde irishin hemen peşine merdivenden çıkarsanız -ki kafam tam yukarı bakıyordu ve shifte basıyordum- bir anda gemiden 150-200 metre yukarı fırlarsınız. Tabi düşünce ölmelik.

Ya da haritanın tam yüklenmeme durumları oluyor. Misal shangaida otelde asansör görev yapacağınız kata çıktığında kat yüklenmemiş oluyor. Irish ve pac inince tee en alt kata düşüyorlar. Bir kısım çatışmaya tek başıma giriyorum ama zonk diye yanımda beliriyorlar. :eek:

Aynı şekilde tayfundan kaçıp kanalizasyona girdikten sonra yüzeye çıkmak için kullandığımız merdivenden sonraki dünya yok. Cup diye kanalizasyon suyuna düştüm. Bütün haritanın altında yüzdüm. Dahası checkpointlerin altından geçtikçe görev ilerliyordu. :\

Hard da oynamanın zevki çok başka yalnız. :3

Back
Top Bottom