Taleworlds İkisoft Yazılım Firmasının Büyük Başarısı

Users who are viewing this thread

MArdA TaleWorlds

Community Support & Localization
Community Support
Taleworlds İkisoft Yazılım Firmasının Büyük Başarısı

1383365_10202428530973615_163029440_n.jpg

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Taleworlds/ikisoft şirketinin başarısının tüm işletmelere örnek olacak nitelikte olduğunu söyledi.

- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Taleworlds/ikisoft şirketinin başarısının tüm işletmelere örnek olacak nitelikte olduğunu söyledi.

Ekonomi Bakanı Çağlayan, Taleworlds/İkisoft yazılım firması yetkilileri ile buluştu. Ankara’da ODTÜ teknokentte faaliyet gösteren Taleworlds / İkisoft firması yöneticileri Armağan Yavuz - Ali Erkin’i makamında kabul eden Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, firma yöneticisini başarılardan dolayı tebrik ederek, "Siz yurtdışına sıradan bir mal değil, 2023 yılı için 500 milyar dolar mal, 150 milyar dolar hizmet ihracatı hedefimize uygun, yüksek katma değerli ve muadili az olan bir ürün ihraç ediyorsunuz" diye konuştu.

Çağlayan, Taleworlds/İkisoft adlı şirketin ‘Mount&Blade’ isimli oyununun PC Gamer Dergisi’nin ‘Top 100 Games of All Times’ listesinde tüm zamanların en iyi 86. Oyunu gösterilmesinin Türk yazılım sektörü adına büyük bir başarı olduğunu belirterek, bu başarıdan dolayı şirket yetkililerini tebrik etti.

Çağlayan, üretilen ürünün yüzde 98'inin yurt dışına ihraç ediliyor olması ve bugüne kadar 2.5 milyon adet satılmasının, dünya devlerinin yarıştığı bu arenada ne denli büyük bir başarı elde ettiğinin göstergesi olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Siz, yurt dışına sıradan bir mal değil, 2023 yılı için 500 milyar dolar mal, 150 milyar dolar hizmet ihracatı hedefimize uygun, yüksek katma değerli ve muadili az olan bir ürün ihraç ediyorsunuz."

Bakan Çağlayan, konuşmasında "Ülke insanı olarak zeka olarak, bilgi olarak hiçbir eksiğimiz olmadığını, bilakis fazlalıklarımızın olduğunu, ABD seyahatinde yazılım şirketleri ile yaptığı görüşmede Türk yazılım firmalarını dünyanın yazılım devlerine tavsiye ettiğini hatırlatarak “oyun geliştiricileri olarak örgütlenin” ifadesini kullandı.

Taleworlds/ikisoft şirketinin başarısının tüm işletmelere örnek olacak nitelikte olduğunu kaydeden Çağlayan, “Onlar da, Ar-Ge’leriyle, ürettikleri ürünlerle ‘bende yapabilirim’ kültürünü benimseyecekler, Türkiye ekonomisine değer katacaklar” dedi.

Yazılım sektörüne verilen ihracat desteklerinin varlığından bahseden Çağlayan, firmalara çağrıda bulunarak, desteklerden daha yoğun faydalanmaya çağırdı.

Bakan Çağlayan, Ar-Ge'ye, inovasyona, yüksek katma değere, büyük önem verdiğini belirterek, teknokentlerin Türkiye'nin Ar-Ge, inovasyon, yüksek katma değerli ürün üretim kuluçka merkezleri olduğunu, Eski Ankara Sanayi Odası Başkanı olarak firmanın Ankara'da faaliyet göstermesinin kendisini ayrıca mutlu ettiğini ifade etti.

Çağlayan, 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefine ancak sizlerin başarılarıyla ulaşabileceğiz" ifadelerini kullandığı konuşmasında şunları söyledi: "Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına 10 yıl kaldı. Cumhuriyetimizin 90'ncı yılını bugün kutluyoruz. Sizleri bilhassa böylesi önemli bir günde davet ettim. Hiçbir ülke insanı sizlerden daha zeki, daha akıllı değil. Kalan 10 yılda hedeflerimize ulaşmak için TALEWORLDS / İKİSOFT gibi yüksek katma değerli üretim ve ihracat yapan firmalara ihtiyacımız var. 2023 yılında 500 milyar dolar mal ihracatı, 150 milyar dolar hizmet ihracatı hedefimize, yüksek katma değerle, yükte hafif pahada ağır ürünle, Ar-Ge ile, inovasyonla, ileri teknolojik ürünlerle ulaşabileceğiz.”

Firma yetkilileri Armağan Yavuz ve Ali Erkin de kabulde, firmaları hakkında bilgi verdi. Sektörün önünün çok açık olduğunu belirten firma yetkilileri, bu alanda Türkiye’nin büyük potansiyeli olduğunu, Ekonomi Bakanlığı’nın desteklerinden yararlandıklarını ifade ederek, Bakan Çağlayan'a göstermiş olduğu alakadan dolayı teşekkür ettiler.

İHA

"Çağlayan, Taleworlds/İkisoft adlı şirketin ‘Mount&Blade’ isimli oyununun PC Gamer Dergisi’nin ‘Top 100 Games of All Times’ listesinde tüm zamanların en iyi 86. Oyunu gösterilmesinin Türk yazılım sektörü adına büyük bir başarı olduğunu belirterek, bu başarıdan dolayı şirket yetkililerini tebrik etti."  en çok burası hoşuma gitti. Ayrıca bu haber yeni mi? Ya da kanallarda çıktı mı?

Bakarsınız Bannerlord'lada bi patlama olur işini bilen adam bence

Konu hortlamış iyi olmuş millet görün bunu. Ama bir şeyin dalgasını geçmek istiyorum. Zafer Çağlayan'ın saatini kolunda göremedim. Şevkim kırıldı açıkçası. :sad:

M.ArdA said:
Konu hortlamış iyi olmuş millet görün bunu. Ama bir şeyin dalgasını geçmek istiyorum. Zafer Çağlayan'ın saatini kolunda göremedim. Şevkim kırıldı açıkçası. :sad:
Mesaj attığım iyi oldu

Gerçekten TaleWorlds gururumuz oldu.Yanlız belki alakasız bulucaksınız ama şu "Top 100 Games of All Times"`a bakarsanız Mount&Blade`in çok daha iyi bir dereceyi hakettiğini farkedersiniz Warband listedeki 85.ve onun önündeki bir çok oyundan daha iyi bence.

M.ArdA said:
İyi ki Armağan abi saati sormamış onu da dövmesinler lazım bize.

Back
Top Bottom