En iyi asker, krallık vs. tartışma konusu

Users who are viewing this thread

Yasir_Pasha said:
Afrandez said:
6 senelik iletileri cevaplamak mı, cevapları tek iletide biriktirmek yerine 3 iletiye yaymak mı? :roll:
6 senelik iletilere yazılan cevapları eleştirmek mi?Bu iletiye konuya son gönderilen cevabın 10 günlük olduğunu farketmemek mi?
Son iletinin tarihiyle ilk iletinin tarihini aynı saymak mı? Konuyu ileti sanmak mı?

En iyi piyade: Nord Kahramanı
En iyi okçu (arbaletçi değil): Vaegir Okçusu
En iyi süvari: Svadya Şövalyesi
En sevdiğim krallık: Kergit Hanlığı
En sevdiğim şehir: Reyvadin
En sevdiğim yoldaş: Baheshtur
En sevdiğim hükümdar: Sancar Han
En sevdiğim miğfer: Kalpak
En sevdiğim zırh: Kergit Elit Zırh
En sevdiğim bot: Demir Tozluk
En sevdiğim eldiven: İnce Tabakalı Eldiven
En sevdiğim köy: Vayejeg Köyü
En sevdiğim lord: Kont Olaf

En iyi piyade: Rodok Çavuşu
En iyi okçu/arbetçi: Saranid Kıdemli Okçusu
En iyi süvari: Sarranid Memlük
En sevdiğim krallık: Saranid Sultanlığı
En sevdiğim şehir: Yalen
En sevdiğim yoldaş: Lezalit
En sevdiğim hükümdar: Kral Rahnar
En sevdiğim miğfer: Nordik Savaş Lordu Miğferi
En sevdiğim zırh: Eşkıya Zırhı
En sevdiğim bot: Demir Tozluk
En sevdiğim eldiven: İnce Tabakalı Eldiven
En sevdiğim köy: Fenada Köyü
En sevdiğim lord: Asugan Noyan

En iyi okçu (arbaletçi değil): Nord Okçusu
En sevdiğim krallık: Nord Krallığı
En sevdiğim şehir: Tihr Şehri
En sevdiğim yoldaş: Jeremus
En sevdiğim hükümdar: Kral Ragnar
En sevdiğim köy: Etrosq Köyü
En sevdiğim lord: Kont Aeric

kogover said:
En iyi okçu (arbaletçi değil): Nord Okçusu
En sevdiğim krallık: Nord Krallığı
En sevdiğim şehir: Tihr Şehri
En sevdiğim yoldaş: Jeremus
En sevdiğim hükümdar: Kral Ragnar

En sevdiğim köy: Etrosq Köyü
En sevdiğim lord: Kont Aeric

Nerde bu köy ben hiç görmedim, Modda falan mı var?

atlı birlik olarak kergit hem ekonomik hemde koltuklanmış kargı vuruşu sayesinde tek atabiliyor her ne kadar kale kuşatmalarında işe yaramasada

okçu olarak kesnlikle ve benim favorim olan roddoklar rodok arbeletçileri direk kafaya nişan alan bir asker türü ve damage oranı olarak oka göre daha fazla

piyade olarak zaten tartışmaya gerek yok nordlar

kuşatma yapacak olsam seçeceğim 2 asker türü rodok arbeletçisi ve nord piyadeleri

svadyalı süvariler iyi evet ama çok pahalı belki krallığınız genişlettikten sonra kullanılarbilir yani paranın sayısına göre

en sevdiğiim ve bence en güçlü lord

Lord Mirchuard
hem namı çok yüksek yani oyun başlarında 128(garnizon) le başlıyor(benim gördüğüm) hemde zaten parasal yönden sorun olmadığı için svadya askerlerine sahip = YOK EDİCİ

Master Ronin said:
Her hafta onu bunu karşılaştırmalı konular açılıyor. Artık tartışacağınızı ne olur bu konuda tartışın.

Örnek:
-En iyi asker
-En güçlü krallık
-En sevdiğiniz lord
-Memişleri en büyük leydi
...
Khergit >all

Bizzat şahidim ki memluk sovalyeyi teke tekte mahvediyor fakat şovalye de toplu da darmadağan ediyor.Piyade olarak kalede kahraman daglik arazide çavuş meydanda da sarranid muhafız fena okcu olarak meydanda atlı okçu haricinde yay olarak sarranid arbalet olarak tabi ki rodok.En iyi krallıklar rodok nord ve sarranid ama bana sorarsanız sarranid derim zira coğrafi olarak cok iyi bir yerde 2 veya 3 giris var bölgelerinde girdiğinizde lordlariyla karşılaşırsanız zayiat cok fazla oluyor haramiler de atli oldugundan zorluyor.Zırh olarak svadya ve nord.Rodok iyi fakat onlar kadar değil simdilik aklıma gelenler.

Last edited:
en iyi asker svadya şövalyesi
en iyi krallık svadya

100 svadya süvarisi vs 100 sarranid süvarisi (memlük, şovalye, atlı karışık) hızlı savaşta vahada savaştırdım ben en uzaktan izledim hiç karışmadım hiç komut vermedim tamamen kenara çekilip izledim ve svadya galip geldi 15 asker de hayatta kaldı o yüzden süvari olarak en iyisi şovalyeler

Last edited:
Back
Top Bottom