Vikings - History Channel

Users who are viewing this thread

Herşey iyi güzelde, bi gariplik var bence dizide. Karakterler, kurgu falan hoş ama ne bileyim amatör geliyor biraz. Dizi hem çok hoşuma gitti hemde uyduruk geldi. :grin: Daha nasıl anlatılır bilemiyorum.

Vasilidean said:
Herşey iyi güzelde, bi gariplik var bence dizide. Karakterler, kurgu falan hoş ama ne bileyim amatör geliyor biraz. Dizi hem çok hoşuma gitti hemde uyduruk geldi. :grin: Daha nasıl anlatılır bilemiyorum.

tarihi olaylar üstüne kurgu yapıyorlar saçma gelmesi normal :grin:

Bu arada, sevenleri için diziden kaliteli gifler ve resimleri aşşağıdaki spoiler'da bulabilirsiniz.

tumblr_mjtvwbEu5Y1ql5royo1_250.gif

tumblr_mjtvwbEu5Y1ql5royo2_250.gif

tumblr_mjtvwbEu5Y1ql5royo3_250.gif

tumblr_mjtvwbEu5Y1ql5royo4_250.gif

tumblr_mjpc8zJMHy1qlmm69o1_250.gif

tumblr_mjpc8zJMHy1qlmm69o3_250.gif

tumblr_mjpc8zJMHy1qlmm69o2_250.gif

tumblr_mjpc8zJMHy1qlmm69o4_250.gif

tumblr_mjvxnj6Bv51ql3tqlo1_500.gif

Yahu bu Ragnar'ın gözleri ne öyle? Tamam mavi gözü anladıktan bunun ki parlıyor be. Suratına kan falan bulaşınca daha da bir belirgin oluyor, ürkütüyor. O toplumda olsam, Odin'i falan bırakır bu herife tapardım.

Vasilidean said:
Yahu bu Ragnar'ın gözleri ne öyle? Tamam mavi gözü anladıktan bunun ki parlıyor be. Suratına kan falan bulaşınca daha da bir belirgin oluyor, ürkütüyor. O toplumda olsam, Odin'i falan bırakır bu herife tapardım.

Gerçekten tam oturmuş karakter zaten Ragnar'n Odin'in soyundan geldiği konusunda efsanelerde var, detayı bilmiyorumda efsane karakter oturtmuşlar.

Bunlarda diğer resimler & gifler ;

tumblr_mjr5v4ogim1r7vd6ro1_500.jpg

tumblr_mjr5v4ogim1r7vd6ro4_500.jpg

tumblr_mjr5v4ogim1r7vd6ro5_500.jpg

tumblr_mjr5v4ogim1r7vd6ro3_500.jpg

tumblr_mjr5v4ogim1r7vd6ro2_500.jpg

tumblr_mjr5v4ogim1r7vd6ro6_r1_500.jpg

tumblr_mjs0gyjSOx1ro2yn3o4_250.png

tumblr_mjs0gyjSOx1ro2yn3o3_250.png

tumblr_mjs0gyjSOx1ro2yn3o1_250.png

tumblr_mjs0gyjSOx1ro2yn3o2_250.png

Lagertha çok güzel kadın ya. Özellikle savaşa gittiğindeki hali süperdi. İlk defa bir sarışını doğru düzgün beğendim.

Sempiternus said:
Lagertha çok güzel kadın ya. Özellikle savaşa gittiğindeki hali süperdi. İlk defa bir sarışını doğru düzgün beğendim.

Lagertha demişken ondan resim & gif paylaşmazsak ayıp olur, Lagertha da tam Ragnar'a uymuş üstüne birde Savaşçı olunca oyhş..

tumblr_mjvkljZLx91qa7aydo2_500.gif

tumblr_mjveg4q5Ln1rhz6zho3_500.gif

tumblr_mjveg4q5Ln1rhz6zho2_500.gif

tumblr_mjvjto8zaY1qlk7iko6_250.gif

tumblr_mjvjto8zaY1qlk7iko4_250.gif

tumblr_mjvjto8zaY1qlk7iko5_250.gif

tumblr_mjvjto8zaY1qlk7iko3_250.gif

Up onto the overturned keel
Clamber, with a heart of steel
Cold is the ocean’s spray
And your death is on its way
With maidens you have had your way
Each must die some day!

Erkeklerin genelinin güçlü ve baskın kadınlara karşı zaafı varmış. Kendini korumasını bilen falan filan. Kadın kısmı bu tür insanlardan oluşan çiftler daha mutlu oluyormuş. Boşanma oranı çok daha azmış. Bir makalede okumuştum.

Dizideki karakterlerin hepsi çok iyi dizayn edilmiş, konusu çok iyi çekimler,sahneler çok iyi ama bir şey eksik gibi. Onu daha anlamadım herhalde çok fazla iyi karakter olduğu içindir, bir karaktere seçip kendimizi onun etrafına koyamıyoruz. Belki de olayların işlenişinden bilmiyorum. Diziyi izlerken kendimi tam kaptıramıyorum.

Bu arada.  :neutral:

Sempiternus said:
Beyler kafama bir soru takıldı. Spoiler sayılabilir ama çok büyük bir olay değil, ilk bölümlerde geçiyor.

Hani Earl, adamına karımla yatmak ister misin diyordu, adamda kabul edince kime güvenmemem gerektiğini artık biliyorum deyip onu öldürtüyordu ya. Ragnar da Athelstan'a sormuştu gel bize katıl beraber sevişelim diye. O da kabul etmemişti. Birileri Ragnar, rahibe güvenip güvenmeyeceğini öğrenmek için öyle yaptı hani Earl da yapmıştı dedi. Sizce neden yaptı? Ben ahlaksızlık olsun istiyorum dizide. :smile:  Yoksa böyle bir gelenekleri falan mı var?

2 sezon entrikalar döndükten sonra 5 dakika savaş sahnesi olan dizilere gıcık oluyordum. İyi oldu bu dizi. Özellikle sahildeki savaş sahnesi güzeldi baya.

Fusuy said:
2 sezon entrikalar döndükten sonra 5 dakika savaş sahnesi olan dizilere gıcık oluyordum. İyi oldu bu dizi. Özellikle sahildeki savaş sahnesi güzeldi baya.

Bende nedense beğenmedim o sahneyi. İngilizler bu kadarmı gerizekalı olur, vikingler kalkan duvarı yapıyor bunlar o duvara ok atıyor sonra dümdüz dalıyorlar. İnsan taktik yapar sağdan gelir ,şaşırtır, soldan saldırır. Merdiven olmadan kaleye saldırmak gibi birşeydi resmen. Dizide gözüme batan tek şeydi bu.

Fusuy said:

Game of Thrones'un kafası yarıldı.

Diziye ayrı Lagertha'ya ayrı hayranım arkadaş. Nasıl bir güzelliktir ya ? Böyle bir role ancak böyle bir kadın seçilebilirdi. 4. bölümdeki ibretlik olayına sözüm yok zaten gösterdi Norse kadınının kalitesini.  :grin:

DavyJones said:
Bende nedense beğenmedim o sahneyi. İngilizler bu kadarmı gerizekalı olur, vikingler kalkan duvarı yapıyor bunlar o duvara ok atıyor sonra dümdüz dalıyorlar. İnsan taktik yapar sağdan gelir ,şaşırtır, soldan saldırır. Merdiven olmadan kaleye saldırmak gibi birşeydi resmen. Dizide gözüme batan tek şeydi bu.

sahilde bekleyenler sakson. onlarda vikingleri capulcu falan saniyordur buyuk ihtimalle. acikcasi benziyorlada. ustlerinde zirh yok ve ellerinde odun kesmek icin kullanilan baltalar var :grin: zaten vikinglerin savaslarda basarili olmalarin sebebi hic umulmadik seyler yapmalari :grin:

ayrica kalkanlar oklara karsi 100de100 etkili koruma saglamaz. saksonlarin o saldiridan birsey ummasi normal.

bir de herseye ragmen bu bir dizi degil mi?

Okçular yaylarını germişti vikingler kalkan duvarı yaptığında. Bırakıp saldırmak yerine okları sıkıp birkaç kişinin vurulmasını beklemek daha mantıklı bence.

Back
Top Bottom