Anno Domini 1257 Türkçe Sayfa & Hatasız İndirme

Users who are viewing this thread

2d83o8z.png

Taraflar:
Töton Şövalyeleri
Litvanya Krallığı
Altın Orda Devleti
Danimarka Krallığı
Polonya Beylikleri
Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu
Macaristan Krallığı
Novgorod Cumhuriyeti
İngiltere Kralığı
Fransa Krallığı
Norveç Krallığı
İskoçya Krallığı
İrlanda Krallıkları
İsveç Krallığı
Portekiz Krallığı
Aragon Hükümdarlığı
Kastilya Krallığı
Navarra Krallığı
Gırnata Emirliği
Papalık Devleti
İznik Rum İmparatorluğu
Haçlı Devletleri
Sicilya Krallığı
Memlük Sultanlığı
Latin İmparatorluğu
İlhanlı Devleti
Hafsiler
Sırbistan Krallığı
Bulgaristan Krallığı
Meriniler
Venedik Cumhuriyeti
Prusyalılar
Galler
Cenova Cumhuriyeti
Pisa Cumhuriyeti
Gelpler ve Gibeller
Samogityanlar
Yotvinler
Halych-Volhynia Krallığı
Kuronianlar
Bohemya Krallığı

Mod Warband 1.158 sürümünü gerektirir.

Özellikler:
-Bütün Avrupa toplam 42 taraf
-Yüzlerce yeni,tarihi ve ülkelere özgü üniteler
-13.yüzyıl ile uyumlu binlerce zırh,silah ve itemler
-Tımar sistemi artı Custom settlement olayı
-Gerçekçi savaş sahneleri,naralar,düzenler,yenilenmiş atlı okçu sistemi
-Avrupa'nın her bölgesini resmeden savaş sahneleri
-Hava sistemi,çöl fırtınaları,tipiler,sağanak yağmurlu havalar
-Öldüğünüz zaman seçtiğiniz yedek oyuncu ile devam etmek (Savaş sırasında-mod özelliklerinden kapatılabilir)
-Haçlı sistemi,herhangi bir tanesine katılabilir yada bir tane başlatabilirsiniz
-Feodal sisteme göre düzenlenmiş asker toplama sistemi
-Yoldaş sistemi düzenlendi
-Deniz savaşları ve Deniz seyahati
-Tarihi binalardan esinlenmiş kaleler,şehirler ve köyler
-Ve daha bir sürü küçük ve büyük yenilik
-Kurulabilir kaleler.
-Bir çok kale, kasaba ve köyler için yeni görünümler. Çoğu tarihsel inşa yerlerinde.

Çevirisini yaptığım konu bir hatamı fark ederseniz özelden bildirin
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,245842.0.html

Modun son sürümü.
http://www.moddb.com/mods/anno-domini-1257/downloads/1257ad-version-113

JohnT said:
15 Şubat 2014 itibari ile bu modun geliştirilmesi durdurulmuştur.
Son versiyonumuz Anno Domini 1257 - 1.13 - Köylüleri öldür versiyonu!dur ve şuradan indirebilirsiniz.
Bir kaç bilinen bug olmasına rağmen geliştiriciler moda yeni ekleme yapma yada hata temizleme yapma isteklerini kaybettiler.
Bütün geliştiricilere sıkı çalışmaları ve moda harcadıkları binlerce saat için teşekkür ederiz.

Mod ilk olarak othr tarafından başlatıldı.
Emeği geçen gelmiş/geçmiş geliştirici takım üyeleri;
Akmar Nibelung
Al_Mansur
Amundr
Aule_the_Creator
Brador
Cèsar de Quart
Cebullus
Derra
Count Roland
CounterPoint391
CrazyIvan
Dorenno
DrTomas
Ermus
HolyOne
IK00NI
Jean Plassy
kuauik
kurunt
Latinikon
LDKSoldier
Life_Erikson
nickdean10
NikeBG
ntb_15
Papa Lazarou
pirateblade
PeterSVK
Rath0s
RoyalQuiche
Rule zum Rabensang
Sahran
Schimdt975
Sidus Preclarum
Skandinav
Stinus
Tei
Urlik
Waffenbaum
Yamabusi
warmonger1
W*r_bastard
Ritter-Floh
UghUghUgh
aflyhorse
blood&steel
Grimsbo
Dr_stein85
miliman
quapitty
Hunterwolf
MihailoSRB
F.F.C.fritz
Astolphus
JuJu70

Başka katkılarından dolayı;
GutekFiutek - polished landscapes and Polished Skyboxes
Faradon - helms and weapons
DejaWolf - helms, axes, spears
Talak - weapons and helms
Checkmaty - more metal sounds sound pack
Adorno - ambient soundtrack, castles
Ron Losy - realistic combat model
the OSP project - helms and weapons
Rubik - script ideas
Siege pack by the Lords and Realms team
Spanky, original author of 1257 AD
Diplomacy mod
Janus - installer script
Motomataru - AI scripts and formations
Rath0s - long axe models and heater shield
Akmar Nibelung - French translation
rejenorst - for sound effects and music.
Iboltax - face models and textures for them.
Rus XIII team - face textures.
Freelancers mod team - Freelancer mod!

Eğer sisteminiz yeterince güçlü değilse kasabilir "önerilmez"

Anno Domini Hatasız Kurulum
1- http://tortoisesvn.net/downloads.html adresine giriyoruz.
2-Sisteminize göre 32 yada 64 bit seçeneklerinden indiriyorsunuz.
3-İndirme bitince programı kurun,kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı isteyecek kabul edin.
4-Warband'ta Modules klasörüne gelin
5-Boşluğa sağ tıklayın "SVN Checkout" diye bir şık gelmiş olacak,ona tıklayın
6-Url of repository yazan boşluğa http://dev1257.googlecode.com/svn/trunk bunu yapıştırın
Not:Check out directory yani çıkarma klasörünü kontrol edin \modules\dev1257 şeklinde olması lazım sonunun
7-Onaylayın (Biraz uzun sürecek)
8-Keyfini çıkarın

Modu nasıl güncellerim?
1-Yine modules klasörüne gelin
2-dev1257 klasörüne sağ tık
3-SVN Update seçeneğine tıklayın indirmenin bitmesini bekleyin 1257 modu güncellenmiş olacak.

Çevirisini yaptığım konu yine bir hatamı fark ederseniz özelden bildirin lütfen
http://forums.taleworlds.com/index.php?topic=179290.0

Bilinen Hatalar ve Çözümleri
Başlat→Denetim Masası→Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması-Kullanıcı Hesapları→Kullanıcı Hesabı Denetimi Ayarlarını Değiştir→
Çubuğu En aşağıya çekin (Hiçbir zaman uyarma)→Bilgisayarı yeniden başlatın→modules/dev1257 Klasörü varsa silin herhangi bir Rgl hatası çıkmasın→Sonra yükleme talimatlarını harfiyen uygulayın

2uyj1p5.png

Hayda,yine gitti bu diye başlamayın,dosya çok büyük olduğu için arada kesilebilir önerim yüklemeye başlamadan önce steam benzeri programları kapatın.
Şimdi modules klasörüne gidelim tekrar indirmeye çalıştığımızda saçma hatalar veriyor,ki baştan indirmeyeceğiz dev1257 klasörüne sağ tıklayın,TortoiseSVN penceresinden "clean up" seçeneğini uygulayın,bu seçeneği uyguladıktan sonra kurulumu devam ettirebiliriz (Kurulum 5 ve 6. adımı uygulayın dosyalar kaldığı yerden inmeye devam edecektir)

Dün yükledim modu gayet başarılı, tek ok ile ya da tek mızrak ya da kılıç darbesiyle pert olabiliyorsun, memlüklerden(şimdiki israilin olduğu yer) ingiltereye gitmem 1 hafta sürdü :grin: Oyunun en büyük eksisi köylerden gönüllü toplayamaman, ben başlarken bir tarafta olma seçeneğini seçmiştim ondan olabilir. Diğer büyük eksisi ise harita devasa olduğu için fena kasıyor. Sistemim 4 çekirdek 2.33, 4 gb ram. 1 gb ekran kartı. He bir de sığırlar bizden daha hızlı acayip sevindim :grin:

Kasma sorunu nasıl düzeltilecek acaba? Development yani dev1257 olanlarda kasmıyor deniyor forumda ama kullananlar var mı acaba? Çok merakla oynamak isteyip kastığı için oynayamayanlardanım malesef...

Benimki dev1257 tahmini performans 150 küsür yine de kasım kasım kasılıyor. Sistemi soracak olursanız, 4 çekirdek 2.33 4 gb ram, 1 gb radeon ekran kartı.

Mod güzel ama bir türlü başlayamadım, köylerden asker alınamadığı için 3000 altın verip paralı asker grubu alıyorum, onlarında haftalığı en az 2000 altın oluyor, ve savaş performanslarına göre fazla maaş alıyorlar, yani çapulcu kese kese nereye kadar gelişebilirim :/ ve lordların emrine giremediğim gibi onlardan görevde alamıyorum, az önce çapulcu kese kese nereye kadar demiştim, muhakkak bir yerlere gelinir ancak paralı askerler seviye atlamıyor ve maaşları o kadar fazla ki 2. haftada askerler firar etmeye başlıyor, bu modun bir rehberi filan yok mu ? :grin:

sarknk said:
Mod güzel ama bir türlü başlayamadım, köylerden asker alınamadığı için 3000 altın verip paralı asker grubu alıyorum, onlarında haftalığı en az 2000 altın oluyor, ve savaş performanslarına göre fazla maaş alıyorlar, yani çapulcu kese kese nereye kadar gelişebilirim :/ ve lordların emrine giremediğim gibi onlardan görevde alamıyorum, az önce çapulcu kese kese nereye kadar demiştim, muhakkak bir yerlere gelinir ancak paralı askerler seviye atlamıyor ve maaşları o kadar fazla ki 2. haftada askerler firar etmeye başlıyor, bu modun bir rehberi filan yok mu ? :grin:
Paralı asker kiralama, şehirin birine git gönüllü toplaya bas, o an ya o yörenin halkından ya da yakın veya dost bir krallığın asker ağacından 20-30 kadar askeri 1000 dinara alıyorsun. Sonra krallığın birinin lordlarından görev almayı dene, mesela ilhanlılara gittin, 45 adamın var diyelim, lord diyor ki han için savaşacak adam lazım, evet diyorsun 15000 dinar ekleniyor envanterine ve her haftada 3000 dinar. Hem asker maliyetini karşılıyor hem de o ülkenin düşman ülkelerini dilediğince yağmalıyorsun..

Ben Altınorda krallığının derebeyi olarak başlamıştım bir tane köye gittim parasız 70 e yakın gelişmiş asker almıştım nasıl olduğunu hatırlamıyorum belkide bugdu.

Seyyah said:
sarknk said:
Paralı asker kiralama, şehirin birine git gönüllü toplaya bas, o an ya o yörenin halkından ya da yakın veya dost bir krallığın asker ağacından 20-30 kadar askeri 1000 dinara alıyorsun. Sonra krallığın birinin lordlarından görev almayı dene, mesela ilhanlılara gittin, 45 adamın var diyelim, lord diyor ki han için savaşacak adam lazım, evet diyorsun 15000 dinar ekleniyor envanterine ve her haftada 3000 dinar. Hem asker maliyetini karşılıyor hem de o ülkenin düşman ülkelerini dilediğince yağmalıyorsun..

O şehirden asker toplama olayı zaten paralı askerlik,  farkettiysen mercenary diyor, ama şunu farkettim, eğer bir ülke seçerek başlarsan 6000 altınla başlıyorsun, ama şehirden topladığın paralı askerlerin fiyatı 3000 oluyor, bağımsız başlarsan 1000 altınla başlıyorsun ama topladığın paralı askerlerin fiyatı da 1000 altın oluyor ve şunu farkettim ki oyuna bağımsız başladığımızda asker maaşlarıda daha düşük oluyor, lordlarda ise pek iş yok görev vermiyorlar :grin: Ama şehirlerde ki loncalradan görev alıyorum azda olsa iyi para veriyorlar 2. haftadayım 12-13k param oldu, ama şu lord için savaşmak iyi işmis, bi şekilde girsem iyi olacak gibi :smile:

sarknk said:
Seyyah said:
sarknk said:

O şehirden asker toplama olayı zaten paralı askerlik,  farkettiysen mercenary diyor, ama şunu farkettim, eğer bir ülke seçerek başlarsan 6000 altınla başlıyorsun, ama şehirden topladığın paralı askerlerin fiyatı 3000 oluyor, bağımsız başlarsan 1000 altınla başlıyorsun ama topladığın paralı askerlerin fiyatı da 1000 altın oluyor ve şunu farkettim ki oyuna bağımsız başladığımızda asker maaşlarıda daha düşük oluyor, lordlarda ise pek iş yok görev vermiyorlar :grin: Ama şehirlerde ki loncalradan görev alıyorum azda olsa iyi para veriyorlar 2. haftadayım 12-13k param oldu, ama şu lord için savaşmak iyi işmis, bi şekilde girsem iyi olacak gibi :smile:
Paralı askerlerden kastım paralı süvari, kiralık kılıç gibi nativedeki çok fazla maaş alan askerler. Kral için savaşmak kesinlikle süper tavsiye ederim, gelirler gideri karşılıyor, yağmadan ve savaştan kazandıklarnı ise sana kalıyor.

altın orda devleti ile başlamayı düşünüyorum nasıl bir ülke bilgisi olan var mı? arkadaşlar lordun hizmetine girme falan nasıl oluyor birde ingilizcem yetmedi...

Altınorda zayıf diye tahmin ediyorum bir de uzak kalıyor rusyayı kapsıyor. İlhanlılar en mantıklısı, anadolunun yarısı senin zaten, kalanını da istanbul dahil olmak üzere fethederek gidersin. Kralın emrine şöyle giriyorsun, bir lorddan görev istiyorsun o da sana kral için savaşacak adam lazım diyor hepsi bu.

Seyyah said:
Altınorda zayıf diye tahmin ediyorum bir de uzak kalıyor rusyayı kapsıyor. İlhanlılar en mantıklısı, anadolunun yarısı senin zaten, kalanını da istanbul dahil olmak üzere fethederek gidersin. Kralın emrine şöyle giriyorsun, bir lorddan görev istiyorsun o da sana kral için savaşacak adam lazım diyor hepsi bu.

Ben girdim ama savaşta olmamıza rağmen bir türlü saldırmadılar, bende sıkıldım. Oyuna yeniden başlayıp fıransız oldum ve kral'a haçlı seferi yapalım dedim. Oda kutsal topraklara bak gel dedi. Hileyle gidip gelince 2 haftadan önce yapamazsın şaka mı bu dedi :grin:

Araturnas said:
Seyyah said:

Ben girdim ama savaşta olmamıza rağmen bir türlü saldırmadılar, bende sıkıldım. Oyuna yeniden başlayıp fıransız oldum ve kral'a haçlı seferi yapalım dedim. Oda kutsal topraklara bak gel dedi. Hileyle gidip gelince 2 haftadan önce yapamazsın şaka mı bu dedi :grin:
:grin: yapay zeka sana diyor ki hile kullanma anla işte :grin:

Back
Top Bottom