Author Topic: [S] Light&Darkness - Heroes of Calradia Türkçe yama çıktı! (güncelleme geldi)  (Read 231161 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

luckylancer

 • Knight at Arms
 • *
 • Kurşunun bittiği yerde dipçik konuşur
  • View Profile
 • Faction: Rhodok
 • WB
                                                          AYDINLIK VE KARANLIK: KALRADYA'NIN KAHRAMANLARI
türkçe çeviri: http://www.nexusmods.com/mountandblade/mods/3934/?

SON GÜNCELLEME:
(click to show/hide)
güncelleme bu yorumun en altında.

                                                                                                                        TANITIM


Yüz yıllardır süren savaşlar tüm diyarın umudunu kaybetmesine neden olmuş. Uyuyan kötülük uyandığın da Kalradyanın karamanı diyarı kurtarmak için doğdu.

Önündeki yol kalın bir sisle kaplı, içinde senin için hayatını verecek arkadaşlar veya seni yüz yıllardır bekleyen düşmanlar olabilir. Beklentiyle yada korkarak, herkes gibi seninde ilerlemen gerek. Çünkü ilerlersen Kalradyanın geleceğini göreceksin.

Diyarda sonsuz bir aç gözlülük insanlar üzerinde hüküm sürüyor. Beş ülkede yıllardır savaş devam ediyordu, hiç kimse karanlığın yayıldığını fark etmiyordu. Diyarın geleceği senin elinde.

Aydınlık yada karanlık, seçim senin.

Bu mod normalde Çinlilerin yaptığı bir mod, İngilizceye çevirilmiş ama Türkçeye çevrilmemiştir. Hatta sadece 1 İngilizce imza gördüm. modu sevenler isterse çeviri yapabilir, İngilizce ve Türkçe sayfaya koyacak bir resim yada imza yapabilir. Ben bu modu oynadım ve çok beğendim. Kesinlikle yapılmış en iyi senaryo modu. Wfasın senaryodan daha güzel. oyun eski M&B haritasında geçiyor. Birçok değişik eşya ve kod içerir. Şuan size verdiğim linklerde 1.kısım vardır. 2.kısım ne zaman çıkacak, yeni karakter açılacak mı sorularının hiçbirinin cevabını bilmiyorum. 1.kısım bile oynadığım bir çok moddan daha iyi ve yarım kalmış gibi gözükmüyor yani bu hali bile çok iyi. İngilizce konusunda 1 rehber yapmışlar ama o çok uzun ve Türkçeye çeviremeyeceğim. İsteyen varsa çevirip verebilir, bende onu bu konuya koyarım. yapanların ne yaptığı kısmı çevirmedim, zaten normal oyuncular için bu çok önemli değil, modcularda kendileri çevirip okuyabilir. Modda emeğim yok sadece tanıtmak için konu açtım. İlk açtığım mod konusu da bu öneriniz varsa yada hata yaptıysam söylemekten çekilmeyin.

                                                                                                                      ÖZELLİKLER


(click to show/hide)
Türkçe rehber


(click to show/hide)


Mainfile download (v1.010):
http://mbwarband.nexusmods.com/mods/3745/?tab=2&navtag=%2Fajax%2Fmodfiles%2F%3Fid%3D3745&pUp=1
http://mountandblade.nexusmods.com/mods/3745/#content
or
http://www.4shared.com/rar/dcwOmxLy/LightDarkness_upgrade_1000_to_.html?refurl=d1url
or
http://www.gamefront.com/files/22293843/Light%26Darkness+-+Heroes+of+Calradia


Upgrade patch 1.000_to_1.032 download:
http://mountandblade.nexusmods.com/download/3161
or
http://www.4shared.com/rar/K5WDY-ro/LightDarkness_upgrade_1000_to_.html

Update log
(click to show/hide)

Credits:
(click to show/hide)

Screenshot: Büyük
(click to show/hide)

1. orjinal konu: http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,60024.0.html
2. orjinal konu: http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,240713.0.htmlÇeviri için Master Ronin'e teşekkürler

nexus linki: http://mountandblade.nexusmods.com/mods/3934

Yeni konu açsam mı bilemedim. İşte link: http://www.mediafire.com/download/lqm8hfrbhmw4wsz/Light%26Darkness+T%C3%BCrk%C3%A7e.rar

Yüklemesi basit, modules/light&Darkness/languages'ın içine boşaltın. Oyunu türkçe yapın, oynayın.

Notlar:
-Biraz acele olmuş olabilir, bir an önce halletmek için acele yapmaya uğraştım. Bir sürüm daha çıkarıp halletmeyi düşünüyorum.
-Olmamış bir yer görürseniz (grameri bozuk cümle, ingilizce diyalog, vs) burada ss atarak paylaşın. Sonrakine sürüme halletmeye çalışırım.
- "*" olan bir yere denk gelirseniz, bilin ki oraya tekrar rahat dönmek için işaret bıraktım. Yıldız gördüğünüz yerlerde bana geri bildirim yaparsanız (sorun yok veya sorun var, şu şu gibi)
-Quest log kısmında birinci şahıs kullandım (şöyle şöyle yapmalıyım), sanki karakter kendine not almış gibi. Native görevlerini çevirmekle uğraşmadım, zaten bu modda pek yapılmıyorlar. Onun dışındaki görevlerde farklı bir durum varsa onları da bildirin lütfen.
-Şiirler henüz çevrilmedi.
-Çok aşırı ciddi ve sadık çevirmeye uğraşmadım. Argo da istediğiniz gibi yer yer mevcut. Bakalım beğenecek misiniz :)

[/quote]
« Last Edit: May 03, 2015, 05:57:47 PM by luckylancer »
Real eyes
Realize
Real lies

luckylancer

 • Knight at Arms
 • *
 • Kurşunun bittiği yerde dipçik konuşur
  • View Profile
 • Faction: Rhodok
 • WB
Re: [S] Light&Darkness - Heroes of Calradia
« Reply #1 on: October 09, 2012, 05:47:51 PM »
Karanlık tarafa geçme rehberi:gayet basit, en başta daha güç, nam, şöhret gibi seçenekleri seçecez ve karanlık güçler hakkında onlara güçlü diyeceğiz. oyunun ilerleyen (bayağı ileri  :P ) bölümlerinde karanlık taraf seçeneği çıkacak. birileri ''nasıl kötü olacaz?'' diye sormadan cevaplıyayım dedim.


Buda ingilizce rehber

Chapter 1 (note this is the only chapter atm)

Note: NEVER tab out of conversations. This will cause the quest to stop.

1   The hunt for River Pirates


You start out in Zendar, after waking up from a bad dream. You should go downstairs and ask the tavern keeper, “Suker” for a drink. Listen carefully to what he says and follow his directions.

You can now leave the tavern. In Zendar, talk to EVERYONE. This is very important in the whole quest.

Shoey will come to you herself. She is a little playful girl but mysterious as well. Take her words seriously. If you ask Shoey about anything interesting she will tell you about 2 things

(click to show/hide)
(click to show/hide)

The first guy on the right is Pain. He offers horses, horse armor (in this mod heavy horses are self made by combining horse and armor) and the opportunity to participate in horse races for a small profit. That’s about all tough.

Then there are several shops: general store with “Kelavis”, “Alix” the armorer You can buy and sell there but for now nothing interesting.

Next is Robin the Fat, the weaponsmith. He offers a quest right now. You need to find his Fire spar. This will not be hard as you will encouter it during the main quest.

Then you can talk to Ramun about selling prisoners (he buys them for 50 denars)

Next is Guy, the trainer. First listen to his story and he will give you the fourth clue  out of 5. I know its weird that you don’t get the first one first but that’s how it is. Then go trough the training. You need to complete training with him to be able to participate in the arena. This brings me to : Prince, the arena master. You can participate in tournaments here. (minimum one participation necesairry to bring Dranton, Xerina and Kradus to the tavern and later for recruiting them)

Try it once and bet on yourself to make some money and then continue towards the castle. Constable Hareck will shout something about manhunters etc. This will update your main quest.

Go speak with him, and accept the hunt for river pirates quest. Now the game will tell you to tab, but before you do this, go speek with Alix the armorer. He will give you a quest to collect 25 nomad armors. (note: you can still get this later)

Now you will be tagging along in a party of Manhunters.
 

Perform well and you can do it on your own (5 fights). But before that, there are some things that need doing in Zendar.

•   Speak to Ramun, he will tell you where to find a Guide
•   Speak to constable Hareck. He will pay you 100 per party of river pirates you eliminate (500 denars now)
•   Talk to Kelavis (the merchant) he will give you a quest to destroy a bandit lair.
•   And finaly, go to the tavern to speak with Marnid, your first companion. If you want you can also hire the mercenaries but I would advise against that.
(click to show/hide)

Now you should go to rivacheg. Since your party is pretty weak be carefull for enemies. In Rivacheg you can do like always.
 
To find the guide (Borcha) go to the castle. Walk straight ahead and find him behind bars. Talk to him, then talk to the Castle supervisor and help Borcha get out.

When you leave Rivacheg to return to Zendar Borcha will talk to you. Release him and you will have a second companion. (Hint: Borcha starts unarmed!)
The only thing you can do now is hunt for river pirates until something happens.

If you are feeling confident, try taking out the bandit lair as wel (its located on the mountain next to zendar. This will give you some nice loot, allow you to equip yourself and your companions better and give you haha trolled :D ah brick… but also 2k experience and 3 renown and better prices in his shop.

(click to show/hide)
The option in the tavern to drink some wine and rest in the tavern recovers about 25% of your companions health.

You are at 25% now (5 percent per party) and the next “event will happen at 50% percent: Sukur will ask you to come and talk to him.
He will tell you about slave traders who will be right outside of Zendar.

These guys will actually be dark pilgrims. Lowly armored but pretty good stats and long sticks to hit you with. Tougher than river pirates in any case. Defeat them and Ymira will join you with the rest of the refugees telling you about the lair near dhirim where Ymira’s parents are being held captive.

Note: you can also get a small sidequest from Suker now to collect a debt Dranton owes him.
(click to show/hide)

Kill all the dark pilgrims and supporters in the lair and a dialogue will pop up. Don’t tab!

Now Ymira will be able to equip and level up etc. You will also have received the fire spar. Return to Zendar and talk to Robin the Fat for a reward (chose between a few weapons) and go to the tavern to Suker.

Note: you can now use the lair as a place to store your troops, make sure you leave enough food there tough. This can be quite convenient since high level troops take your max party size -1.

Now you should have received “The badge of Knight”. Go to the town center again and talk to Guy, he will tell you to go talk to count Arasies himself. You will inform him about the dark pilgrims.

Before you go back to the River Pirate hunting, talk to guy again. He will give you a book.
(click to show/hide)

Hint: you might want to store some stones in your extra bagage.

Back to River Pirate hunting until you reach 100%. During this time you might be able to get enough nomad armor to complete the quest for Alix and get a nice armor.

Go back to Zendar, talk to Constable Hareck and you will get your money and complete the river pirates quest.

Now you should go and speak to Count Arrasies again. He will tell you to go and hunt down the leader of the pirates: Nabar. Be carefull tough, he has a band of sea raiders which are significantly stronger than river pirates. Nabar himself will probably take down 5-10 of your men. Circling around his army is a viable tactic if you have a fast enough horse. Otherwise you will be pin-couchioned by throwing weapons and archers.

Nabar will come after you when you are in Nord lands. If you have trouble finding him just stay near Wercheg for a while (camp or something). After defeating him you will reveice the medal of heroes.
(click to show/hide)

Return to Count Arasies in Zendar and tell him of the good news.
Now your quest will update a lot. We have different quest available now. This is the end of the hunting River Pirates part.

2   The hunt for the Dark Pilgrims

While hunting for the dark pilgrims, there are a lot of other things to do.
•   You can now hire Manhunters from Guy (upgraded manhunters increase the amount of prisoners you can take)
•   Solve the riddle Shoey gives you
(click to show/hide)

•   Meet with all the kings of Calradia

o   After you talked to king Yaroglek and you walk on snow ground, you will find some taiga bandits fighting of a monster. You will meet the leader of the taiga bandits.
o   After you talked to either Sanjar Khan or King Graveth and you will try to approach the other you will be attacked by Bashtehur and his band of Black Khergits.
o   After you talked to King Harlaus you should go to a village and will meet one of the dark lords who, at this time will help you in a small battle.•   If your relationship with Borcha is high enough he will give you Clue 1
•   When you go into khergit territory, borcha will tell you about a horse market. Go here to get the “hunt down black khergits” quest. After destroying about 5 parties you will be able to win special horses by doing a race or a shootout (6 horse archery required for the shooting). If you perform good enough you will receive Clue 2
•   Another clue can be found in the streets of Jelkala, in a chest.

•   Go to a tavern during the night and buy everyone some wine. This will active a new quest line.
o   The tavern keeper will tell you about a cave in a village of his faction. Go to this cave, its hidden at a mountain side or behind a big rock. You need to ask the village elder about it first to enter it tough. In the cave you will be fighting troll like beasts, so be careful.
(click to show/hide)

2.1   The quest for the first 2 gems

Note, it says 5 gems. In this chapter only 4 gems are available.

Having found the first gem, and the horn of stars, we have to possibility to go find the second gem.  When hovering over the horn you will see a hint of where to find the second gem.

(click to show/hide)
The next gem is not yet available.

Try to complete these things before you hunted down the ten pilgrim parties.

My personal hint is not to hunt them down. Just travel from tournament to tournament and chase them when you see them. Like this your renown will increase, as will your party level (by training) and you might get some unique items while competing. Plus winning tournaments etc is also required for later ingame.

3   The hunt for Dark Hunters

As soon as you have killed the tenth party of dark pilgrims, a group of dark hunters will start chasing you. First they will attack you in a surprise in camp, this is when Rolf comes to your aid. He will tell you to go and meet him in Praven.

When he leaves you need to take down the party of dark hunters. They are a lot tougher than dark pilgrims, with a nice balanced combination of infantry, cavalry and crossbowmen.

After beating them, go to the tavern of Praven to talk to Rolf. He will tell you to take the task of fighting the forest bandits. To do this, talk to the tavern keeper of Praven and ask for a job.

You need to defeat 10 forest bandit parties.

Hint: not destroying the forest bandit camp keeps their respawn rate high.
(click to show/hide)

As soon as you defeat the 10th party you will be escorted to the bandit leader, Melva. Rolf will come to and tell you to meet him again in praven. Claim your reward from the tavern keeper and talk to Rolf again. He will tell you to duel with him. If you win, he will join you.

Back to hunting down those hunters, until you have destroyed 9 parties. Then suddenly a dark wizard will freeze your party and speak to you. He asks you why you are killing those parties.

After that dialogue, you will be chased by a strong inquisitor party. They are much tougher than the hunters, be carefull! Defeat them and you will receive Clue 3 and the comsaber.


4   The hunt for Dark Knights
Note: the tournament and dark knights can be done in any order as you please.

The hunt for the dark knights, also 10 parties, is the last hunt. Take them down!!!!! I know you want to be solving the mystery of the 5 clues now but you still have to wait a bit longer.

Try to get your party back up to strength after the fight against the inquisitor before facing any knight parties. They will not be as strong as the inquisitor, but still very powerful.

After you defeated 10 dark knight parties you should take a look at the horn of stars again, as this will give us the hints for continuing the quest.
What does it say? Something about highest glory etc.

(click to show/hide)
How do we attain this? Go from tavern to a tavern in the kingdom of the nord and talk with the tavern keeper about what’s going on lately.
He will tell you to go to arena in Sargoth  to find out about the tournament. In the arena, the master will tell you that king Ragnar will tell you what is required to join the tournament.

(click to show/hide)

(click to show/hide)

Now you should head for Zendar to recruit Xerina into your party. She is a very capable warrior. While going there, Rolf wil leave for a while to go and convince Melva, the forst bandit leader, to join you.

Suddenly that wizard guy will appear again. He will try to kill you but the horn of stars gets destroyed instead.
Now the secret man will talk to you again. He offers you two options to say.
(click to show/hide)
Now you have the Secret man as a companion as wel.
Go to Zendar and recruit Xerina.

5   Sailing to unknown places.


As soon as you have Xerina, go to Wercheg or Tihr, as the main quest line says you should. Go speak to the guild master there.
Suddenly your screen will be dragged to Praven, where you will complete a small side quest as Rolf.

Hint: not getting spotted makes it a lot easyer because unlike normal prison breaks, here the guards keep spawning.

As you go talk to the guild master in either Tihr or Wercheg, ask him about sea worthy boats. He will tell you they don’t have any. Now you must go find a sea raider party, fight them, and make sure a few of them succeed at rooting. They will lead you to a sea pirate hideout. Defeat them, steal their boat and go sail towards the small island.
 
On the way there you will be stopped by Nabar, who wants revenge and is confident he can beat you on his own turf, the sea.
Note: from now on you can fight sea raiders in their boats on sea!

On the island find the mirror of truth in a chest on a small building to you left.

Sail back to the mainland and you will encounter refugees running from the dark forces. Telling you that the king is dead. As soon as you start walking again you get confronted by Fenrir.
(click to show/hide)


6   The siege of Zendar (good)

Note I have so far only played the good side of this game. Someone else might want to pm me the bad side events.

You might want to go solve the mystery of the 5 clues now you have the mirror
(click to show/hide)

Go to Zendar and you will immediately be talked to. Just follow what they say and you will be in the siege defense in no time.
(click to show/hide)

After the battle go talk to count Arrasies. He will give you another 2 badges of knights and warrior. These can be used to convert hired blades and mercenary cavalry into VERY powerfull chivalric freelancers and chivalric gladiators. To do this talk to Guy. He will also give you a full set of Freedom armor.

You can also change your banner in Zendar.

Leave Zendar and watch what unfolds. Go head towards the fighting. Suddenly Rolf will talk to you and give you the 4th gem. This is the last gem in this chapter.

Also if you go to the  tavern now you can now recruit Kradus and Dranton by talking to Kradus.

Now go and help King Ragnar, defeat the dark hunters. This is the end of the first chapter. Continue as you see fit.

EXTRA:
(click to show/hide)

EXTRA:
(click to show/hide)
The guide is not complete, i dont have the dark ending.
« Last Edit: October 09, 2012, 10:43:11 PM by luckylancer »
Real eyes
Realize
Real lies

Tektabanca28

 • Sergeant Knight
 • *
  • View Profile
 • Faction: Khergit
 • WB
Re: [S] Light&Darkness - Heroes of Calradia
« Reply #2 on: October 09, 2012, 06:11:41 PM »
Konuyu görünce Tr yaması çıktı sanıp sevindim..
Çok güzel bir moda benziyor çeviren olursa ne iyi olurdu...
"Bir gün tüm Türk devletleri ile Çin Seddi'nde buluşacağız"
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

assasin_2129

 • Sergeant at Arms
 • *
 • R.I.P. Jeff Hanneman
  • View Profile
 • Faction: Swadian
 • MP nick: highlanderNoble_TR
 • M&BWBWF&SNW
Re: [S] Light&Darkness - Heroes of Calradia
« Reply #3 on: October 09, 2012, 06:18:20 PM »
çokkkkkkkkk ama çokkkkk güzel zindan hep olmasını istedim ama biraz ayrıntılı yanlış anlamayın ayrıntı güzeldir ama inglizce olunca zorluyucak galiba ingilizcemi

luckylancer

 • Knight at Arms
 • *
 • Kurşunun bittiği yerde dipçik konuşur
  • View Profile
 • Faction: Rhodok
 • WB
Re: [S] Light&Darkness - Heroes of Calradia
« Reply #4 on: October 09, 2012, 06:20:29 PM »
Konuyu görünce Tr yaması çıktı sanıp sevindim..
Çok güzel bir moda benziyor çeviren olursa ne iyi olurdu...

bu modu çevirmek diğer modlara göre daha zor. konuyu açmamın asıl amacı bu konuya yama yapacak birine sevdirmek. böylece daha çok türk modu oynayabilir. benim ingilizcem oynamaya yetiyor ama çeviremem.

çokkkkkkkkk ama çokkkkk güzel zindan hep olmasını istedim ama biraz ayrıntılı yanlış anlamayın ayrıntı güzeldir ama inglizce olunca zorluyucak galiba ingilizcemi

sonunda boss falan da konmuş, güzel zindanlar var.
Real eyes
Realize
Real lies

assasin_2129

 • Sergeant at Arms
 • *
 • R.I.P. Jeff Hanneman
  • View Profile
 • Faction: Swadian
 • MP nick: highlanderNoble_TR
 • M&BWBWF&SNW
Re: [S] Light&Darkness - Heroes of Calradia
« Reply #5 on: October 09, 2012, 06:28:12 PM »
ahada indi vallaha indi dalağım kopacak gibi çok sevinçliyim

Kral Faust

 • Grandmaster Knight
 • *
  • View Profile
 • Faction: Bandit
 • WBWF&SNW
Re: [S] Light&Darkness - Heroes of Calradia
« Reply #6 on: October 09, 2012, 06:28:49 PM »
Okçular güzelmiş.

assasin_2129

 • Sergeant at Arms
 • *
 • R.I.P. Jeff Hanneman
  • View Profile
 • Faction: Swadian
 • MP nick: highlanderNoble_TR
 • M&BWBWF&SNW
Re: [S] Light&Darkness - Heroes of Calradia
« Reply #7 on: October 09, 2012, 07:00:49 PM »
rehber hazırlayacak mısın?

Turkish Raider

 • Recruit
 • *
  • View Profile
 • Faction: Khergit
Re: [S] Light&Darkness - Heroes of Calradia
« Reply #8 on: October 09, 2012, 07:49:26 PM »
Yarın oyunu tekrardan almama karar verdiren hadisedir. Senden duymasak kimden öğrenecektim bilmiyorum valla emeğine sağlık. Eski bilgisayarımda MB modunu oynarken müthiş bi macera yaşatmıştı umarım bu da öyle bişeydir :D

Jusdwer

 • Grandmaster Knight
 • *
 • 9 Dağın Efesi
  • View Profile
 • Faction: Khergit
 • MP nick: Jusdwer
Re: [S] Light&Darkness - Heroes of Calradia
« Reply #9 on: October 09, 2012, 07:57:50 PM »
Aaa! Ben konusuna öyle göz atmıştım gözüm hiç indirme şeysi aramamıştı. Çıkmadı sanıyordum. İndireyim bari. :)

luckylancer

 • Knight at Arms
 • *
 • Kurşunun bittiği yerde dipçik konuşur
  • View Profile
 • Faction: Rhodok
 • WB
Re: [S] Light&Darkness - Heroes of Calradia
« Reply #10 on: October 09, 2012, 10:03:13 PM »
ben türkçe rehberi düşündüm ama gözüm korktu. kevansaray bölümüne giren çok türk olmadığı için böyle birşey yapma gereğinde bulundum. eğer takıldığınız yerler olursa gerek pm gerek konudan sorabilirsiniz. bu arada ssleri görüp heyecanlananları uyarıyım: ilk görev tam 50!! tane çapulcu kılıklı nehir haydutu grubu kesmek. bu uzun ve sıkıcı bir görev ama tamamen yapıca karakteriniz sonraki görevleri yapabilecek kadar güçleniyor. birde şehirdeki satıcıların görevini yapın. öncelikle zırhçıninkini yapın. hafif, beleş ve dayanıklı zırh veriyor. oyuna başlamak için ideal. eğer dövdüğünüz gruplardan birinde gimli baltası bulursanız okçu bile olsanız sandalyeden düşecek kadar sevinin  :D çünkü oyunun en iyi silahlarından biri. ben şanslıydım, başlarda buldum.
Real eyes
Realize
Real lies

assasin_2129

 • Sergeant at Arms
 • *
 • R.I.P. Jeff Hanneman
  • View Profile
 • Faction: Swadian
 • MP nick: highlanderNoble_TR
 • M&BWBWF&SNW
Re: [S] Light&Darkness - Heroes of Calradia
« Reply #11 on: October 10, 2012, 01:00:18 PM »
başlangıçtaki adam var ya witch king miğferi saruman asası gimli baltası yüzüklerin efendisi gibi yav ama başlangıcı dehşetcengiz

Glaber

 • Master Knight
 • *
  • View Profile
 • Faction: Khergit
 • MP nick: Glaber
 • WB
Re: [S] Light&Darkness - Heroes of Calradia
« Reply #12 on: October 10, 2012, 02:31:04 PM »
Haydut avlama görevinden sonra görev bulamayıp oynamayı bırakmıştım. :D

Jusdwer

 • Grandmaster Knight
 • *
 • 9 Dağın Efesi
  • View Profile
 • Faction: Khergit
 • MP nick: Jusdwer
Re: [S] Light&Darkness - Heroes of Calradia
« Reply #13 on: October 10, 2012, 03:40:48 PM »
Arkadaşlar ben indirdim şöyle bir log hatası verdi "costumes_a brf...."

assasin_2129

 • Sergeant at Arms
 • *
 • R.I.P. Jeff Hanneman
  • View Profile
 • Faction: Swadian
 • MP nick: highlanderNoble_TR
 • M&BWBWF&SNW
Re: [S] Light&Darkness - Heroes of Calradia
« Reply #14 on: October 10, 2012, 04:50:15 PM »
Arkadaşlar ben indirdim şöyle bir log hatası verdi "costumes_a brf...."
o dosya eksik yada sürümün yeterli değil