Football Manager

Users who are viewing this thread

FM 14 aldıktan sonra yeni oyun alma vakti gelmişti. Ya 16 ya 17 alacaktım. Baktım herşeyine ve 16'nın daha iyi olduğunu gördüm. Eğer 18 'de de hep kendini tekrar eden özellikler varsa boşver git 16 al. 2-3 yılda bir FM alınıyor artık.

Ayro said:
FM 18 için yeni oyun motoru getiriyorlar. Çıkmasını ve Ocak gibi gelen büyük patchi beklerim diyorsan 18 alabilirsin.
Sınav dönemim başlıyor benim 2 yıl kadar FM'e uğrayamamam bile bazı haftalar.

Ayro said:
FM 18 için yeni oyun motoru getiriyorlar. Çıkmasını ve Ocak gibi gelen büyük patchi beklerim diyorsan 18 alabilirsin.

Yalnız bildiğim kadarıyla oyun motoru değil, animasyon motoru. Keşke oyun motorunu değiştirseler de yüklenme/bekleme süreleri azalsa. Zaten 2b klasik oynuyoruz.

FM18 Steam'de 120 tl, Foxngame'de 96 tl, Durmaplay'de 85 tl fiyat etiketiyle satışta. FM17 sahibi olduğum için indirimli ön sipariş verebiliyordum ama yine aynı oyunu temasını değiştirip kakalarlar diye almamıştım, yorumlara ve videolara bakınca pişman oldum. Acaba Durmaplay denen siteden risk alıp temin etsem mi yoksa Steam indirimini mi beklesem? Kararsız kaldım.

Edit: Dayanamadım, Durmaplay'den aldım. Bir sıkıntı yok, iniyor.

23172396_1108487139282605_3076255140370484771_n.jpg

tumblr_nl802agUAR1si5enjo1_500.gif

Durmaplay dan daha önce alışveriş yaptım sıkıntı çıkmadı. Gift olarak gönderiyorlar oyunu o yüzden iade şansınız olmuyor yalnızca.

Erozbey said:
FM 14 aldıktan sonra yeni oyun alma vakti gelmişti. Ya 16 ya 17 alacaktım. Baktım herşeyine ve 16'nın daha iyi olduğunu gördüm. Eğer 18 'de de hep kendini tekrar eden özellikler varsa boşver git 16 al. 2-3 yılda bir FM alınıyor artık.
Ben 14 oynuyorum hala hangisine geçeyim adaş?

Fm 19 oynamış olan var mı? Almalı mı?
Fm 13 oynuyorum bu sıralar. İlk 11 vs yedeklerle antrenman maçı yaptırdım. İlk 11 takımından 5 kişi sakatlandı. Sakatları yedeklerle değiştir uyarısı veriyor sürekli bir de maç sırasında. Bende mi bir problem var anlamadım.

Karatasak said:
Fm 13 oynuyorum bu sıralar. İlk 11 vs yedeklerle antrenman maçı yaptırdım. İlk 11 takımından 5 kişi sakatlandı. Sakatları yedeklerle değiştir uyarısı veriyor sürekli bir de maç sırasında. Bende mi bir problem var anlamadım.
Abi bende FM17 var. Ona göre bile çok fark var. 14 oynadım 17 oynadım 19'da oyuna direk etkin oluyor gibi hissediyorsun. Taktik değişiklikleri daha keskin. Tavsiye ederim.

Karatasak said:

Sezon öncesi antrenman kampında kondisyon basmak gerekli ya hele ki maç kondisyonu düşük oyuncular çok kolay sakatlanırken en faydalısı her hazırlık maçında devre arası tüm takımı değiştirmek.

FM19'da oyunu bayağı değiştirebiliyorsun Erkut'un dediği gibi. Oyun motoru daha akıcı ve elbette yeni wonderkidlerle oynamak zevkli. 2-3 yılda bir yeni oyun alınmalı bence o açıdan.

FM 13te var mı o özellik bilmiyorum da 19da sakatlık riski bulunan oyuncuları gösteriyor. Ona göre çok lazımsa bile o oyuncu az dakika oynatıp çıkarıyorum. Son 20 dakika alıp uzaktan şut ile gol yazması gerekebiliyor falan.

Back
Top Bottom