Mount&Blade Warband: Napoleonic Wars DLC Paketi Bilgi Konusu

Users who are viewing this thread

MArdA TaleWorlds

Community Support & Localization
Community Support
Bu konuyu yararlı bulup diğer topluluklar ile paylaşmak isteyen okuyuculara:
Öncelikle benim bu konuyu açma amacım oyuncuları bu yapım hakkında doğru ve nitelikli bilgiye ulaştırmaktır. Tale Worlds Entertaintment ve Mount & Blade serisinin Türk oyun sektörü için önemi kuşkusuz çok büyük ve hal böyle olunca insanlar bu konulara daha çok ilgi gösteriyor ve biraz daha fazla duygusallıkla yaklaşıyor. Bu yüzden çokca bilgi kirliği mevzunun içine giriyor. Biz burada o bilgi kirliliğini önlemek için bu konuyu açtık Ki biz bu konuları açıyoruz diye kimseden maddi bir beklentimizde yok, olamaz da.
Fakat bu yazıyı okuyup diğer oyun topluluklarıyla paylaşmak isteyen kullanıcılarda aynı gaye içerisinde hareket ediyorlar. İnsanların benim tonca çeviri yapıp pek çok emek verdiğim bir konu sayeside bilgilenmesi beni çok mutlu eder etmesine fakat, onca emeğin sonunda onca çalışanın en küçük bir kaynak ibaresi olmadan başka oyunculara sunulması inanın bizleri çok üzüyor. İnsanlarla doğru bilginin paylaşımı her zaman iyidir tabii ki, fakat en azından konuyu başka sitelerde açacak olan arkadaşlar tıpkı bu yazı gibi o konunun da başına Kaynak ibaresine yer verirlerse inanın çok daha mutlu oluruz. Umarım mesaj belli adreslere gidecektir. Hepinize iyi eğlenceler dilerim.

feature_warband.png
na_logo_big.png

36433109.jpg
Merhaba arkadaşlar,

Yılbaşından bu yana TaleWorlds'ün üzerinde çalıştığı yeni DLC bugün açıklandı. Ateş & Kılıç'ta olduğu gibi bilgi kirliliği yaşanmaması için bir bilgi konusu açıyorum.

DLC Fragmanı
DLC Çıkış Fragmanı

DLC SATIŞA ÇIKTI! SATIN ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Ama genel konulardan önce şu bir kaç hususa dikkat edin lütfen:

• Bu bir DLC yani İndirilebilir İçerik olacak. Warband'e çıkacak. Warband gerekli DLC oynanması için.
  • Sadece Multiplayer desteği olacak.
  • Nisan ayı içerisinde başta D&R olmak üzere mağzalarda satışa çıkacak olan, Mount & Blade Koleksiyon Paketi içinde bu DLC olacak.
  • TaleWorlds.com, Steam, Playstore başta olmak üzere Online marketlerde satışa çıkacak.
  • Türkçe dil desteği olacak.
  • Hem DLC'nin hemde Koleksiyon Paketinin fiyatları şimdilik belli değil. Fakat, her zamanki gibi TaleWorlds oyunlarını Türkiye pazarında çok ucuza satıyor. Türkiye'ye özel satış yapan kanallarda (D&R, PlayStore gibi) fazla pahalı bir fiyat beklemeyin.29,99TL gibi ucuz bir rakama Mount & Blade Koleksiyon Paketini ve DLC'yi pek çok mecrada bulabilirsiniz.
  • Warband için çıkarılan, Mount&Musket mod yapımcıları Vincenzo ve ekibi, bir oyun stüdyosu kurdular(Flying Squriel Entertaintment). Bu yapımda TaleWorlds Entertaintment ile birlikte çalıştılar.
  • DLC çıkışı ile birlikte Warband için yeni update de gelecek. İçinde yeni haritalar ve bug fixleri de olacak.

Özel Bilgiler

Kaynağı kesinlikle sağlam olan bilgilerimize göre oyun PlayStore.com üzerinden 9,90 TL gibi Steam’den de ucuz bir fiyata satılacak. Hatta yine aynı sitede bir paket olacak, Warband + Napoleonic Wars toplam 14,90 TL’den satılacak, yine Steam’den ve kutulu ürünlerden ucuz.  Napoleonic Wars’un çıkış tarihi ise 14 ile 16 Nisan 2012 olarak işaret ediliyor. Türkçe dil desteği de unutulmamış durumda! Bu arada PlayStore’dan alınan oyun Steam’le çalışıyor zira aynı key’ler kullanılıyor.

Kaynak: THGTR Haberi

DLC Özellikleri:

•Bu DLC, Warband'in en çok tutan modlarından biri olan Mount&Musket: Battalion'ın yapımcıları tarafında da yapıldı. Bu yüzden, bu DLC Mount&Musket: Battalion'ın yerini alıyor.
•Modda olduğu gibi fazla oyuncu sayısı ile büyük Multiplayer savaşları, gerçekçi bir biçimde görebileceğiz.
•Oyun grafikleri büyük ölçüde geliştirildi. Yeni ve güzel görünen askerler, çevre detaylarının yanında daha iyi bir optimizasyon.
•Fransa, Britanya, Prusya, Rusya ve Avusturya İmparatorluğu
•Krallıklara özgü, 220'den fazla bir çok yeni asker tipi
•Patlayıcı kullanarak surları patlatma veya sur güçlendirme özelliği
•Bir çok yeni ağır sanayi silahları (toplar), yeni cephane çeşitleri, mermiler, toplar ve roketler.
•Bayraklar, ağaçlar, bitkiler ve sular artık rüzgarla hareket edebilecek.
•Yeni arkaplan müzikleri.
•Duvarlar, kayalar ve bir çok obje için Parallax mapping uygulanmış. Bu sayede daha gerçekçi bir atmosfer sağlanıyor.
•M&M modda bulunan Müzisyen asker tipi daha de geliştirilmiş.
•Her ulusa özel yeni müzikler.
•Yeni yüksek kalitede dublaj seslendirmesi., her ulusa, hem erkek hemde bayan karakterlere.
•Ateş & Kılıç'tan tanıdığımız Komutan modunun yanında Siege modu.
•Süngü savaşları.
•250 kişiye kadar desteklenen MP savaşları.
•19.Yüzyıl çevre, silah ve üniforma detayları.
•Oyuncular tarafından kontrol edilebilen, yeni ağır savaş silahları.
•Yeni dengeleme sayesinde oyuncunun yeteneği savaşın kaderini belirleyecek, kılıç veya silah değil.
•Yeni Mühendis sınıfı ile barikatlar kurabilir, siperler kazabilir ve patlayıcıları kurabilirsiniz.
•Özel Müzisyen sınıfı trompetten davula kadar pek çok enstrüman ile ödüllü müzisyenler tarafından çalınan gerçek müzikler çalabilirsiniz.
•40'tan fazla yeni klasik arkaplan müzikleri.

Ekran görüntüleri:
screen1_top.jpg

screen2_top.jpg

screen3_top.jpg

screen4_top.jpg

screen5_top.jpg

screen6_top.jpg

screen7_top.jpg

screen8_top.jpg

screen9_top.jpg

screen10_top.jpg

76.jpg

71.jpg

Silahlar

Krallıklar

Fragramı izlerken Empire Total War, Cossaks arasında gittim, geldim. Oyuna yeni komutalar eklenmiş vs. şeyler. Hadi hayırlısı. İnşallah bekleneni verir de şu M&B'ye rakip olarak çıkan oyunlara diş gösterebilir bi oyun olur. Açıkcası ben m&b den napolyon gibi bir senaryo beklemiyordum şaşırdım kaldım. Ben pek yorum yapmasam daha iyi aksi halde ortalık karışır hemşerim  :twisted:

Edit: Ekran Görüntülerinin bir kaçına bittim. Özellikle bitkiler üzerinde çalıştıkları için memnun oldum. Şu Ağaçlar çok sinirime gitmiştir her zaman.

Artık bununda Warband Modunu çıkarırız he :grin:

Ama biliyorsun ki oyuncu bir süre SP oynadıktan sonra, hatta oynamadan derhal Çoklu Oyuncu'ya yöneliyor. Ayrıca ek paket olduğunuda unutmamak lâzım. :smile:

Şu Mount and Blade, M&B: Warband ve M&B: WFaS oyunlarının toplu halde verileceğine dahir bir haber duyurulmuştu. Bu oyunda o koleksiyonda yer alacak mı? :???:

Edit: Gözümden kaçtı galiba, konuda soruyla ilgili bilgi varmış zaten. :smile:

@Tristan: M&B'i oynayan oyuncular fark ettiysen MP modları yüzünden oynuyor. Klanlar olsun, modlar olsun, etkinlikler olsun oyunu onlar devam ettiriyor. Bak TF2 örneğine mesela.
TaleWorlds SP isteğini de biliyor. Fakat SP, MP yapmaktan daha uzun sürer ve uzun uğraşlar gerektirir. Bence TW M&B2 üzerine yüklenecektir bu saaten sonra.

@C.Hood: Evet içerecek. Yayınlanan görselde yazıyor zaten.

Tristan_Brada said:
Captain Hood said:
Ama biliyorsun ki oyuncu bir süre SP oynadıktan sonra, hatta oynamadan derhal Çoklu Oyuncu'ya yöneliyor. Ayrıca ek paket olduğunuda unutmamak lâzım. :smile:

O oyuncudan oyuncuya değişir. Çünkü çoklu oyun modunda, böyle silah kullanabildiğimiz yapımların warband'i geçmesi çok zor bir ihtimal gibi geliyor bana. Çünkü bence bu oyunun çoklu modunu ulaşılmaz yapan şey, yakın dövüş sistemi ve şimdiye kadar hiç oynayamadığımız kılıç, kalkan savaşlarıdır. Yani "tüfek çıktı, mertlik bozuldu" olayı bu oyunun çoklu modunda daha ağır basıyor. Yani silah kullanarak bunu oynayacağıma, bana silah kullanmanın çok daha zevk verdiği oyunları oynarım daha iyi.Warband'in mükemmeliğinde ise yine baltamı alır, 20 kişinin arasına girerim, bu zevki de bana başka hiç bir oyun veremez herhalde.
Oynamazsın o zaman.

Netice itibariyle bu Warband DLC olarak geçiyor. Oyun adı da "Mount&Blade Warband: Napoleonic Wars". DLC'lerin amacı da zaten budur. Oyuna alternatif yollar sunar. Bu tarzı sevenler için güzel bir gelişme oldu. MM'a göre daha da popüler hale gelecektir. Çünkü oyunları sırf steamde görüp satın alan onlarca kişi var. Onlarında bu modu denemesi anlamına geliyor. Oyun yaygınlaşırsa daha keyifli olacaktır. Bence oldukça güzel adım olmuş. WFaS çıktığında biraz moralim bozulmuştu ama bu DLC her türlü mutlu eder.

Kenpachi said:
Mount and Musket ile bir farkı yok. Para verip alacağıma Mount and Musket oynarım :cool:
M&M geliştirilmesi artık durucak. M&M yeni adresi NW oldu. Yani artık sende buradasın  :razz:

Kenpachi said:
Mount and Musket ile bir farkı yok. Para verip alacağıma Mount and Musket oynarım :cool:
Aynştaynın kayıp çorabı.Nasıl farkı yok kardeş aynı konuya sahip olmaları farkları olmadıgını mı gösteriyor.İlk önce grafikler gelişmiş buglar giderilmiştir büyük ihtimalle yeni bir faction eklenmiş Avusturya-Macaristan MM de yoktu sanırsam.Onuda geçtik agır silahlar eklenmiş vs vs.

Back
Top Bottom