Warband ses sorunu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Önce sorun hoparlörde sandım ama kulaklıkta da olunca aslında oyundan kaynaklandığını anladım. Olay şu 15-45 dakika arasında oynarken oyun cızırtı çıkarmaya başlıyor ama normal bir cızırtı değil. Şöyle ki dayanılmaz bir ses ve Warbandın her sesinde bu iğrenç cızırtımsı ses çıkıyor. Başka uygulamalarda veya oyunlarda böyle bir şey yok. Oyunun ses dosyalarını sildim steamden tekrar yükledim ama işe yaramadı, belki silmem gereken başka dosyalar da vardır.

†-ĻąŝţŢęмρļąŗ-† said:
ya ben rozete bakmamışım niye iki taraftan sıkıştırıyosunuz hem bunlardan bikaçını denese pc si mi patlicak

Tm harbiden yeter bukadar adam görmemiş olabilir rozeti :grin:

Arkadaşın dediği gibi ses varyasyonunu kapamayı falan dene olmazsa pc nin ses ayarlarıyla oyna :grin:

brn280 said:
Önce sorun hoparlörde sandım ama kulaklıkta da olunca aslında oyundan kaynaklandığını anladım. Olay şu 15-45 dakika arasında oynarken oyun cızırtı çıkarmaya başlıyor ama normal bir cızırtı değil. Şöyle ki dayanılmaz bir ses ve Warbandın her sesinde bu iğrenç cızırtımsı ses çıkıyor. Başka uygulamalarda veya oyunlarda böyle bir şey yok. Oyunun ses dosyalarını sildim steamden tekrar yükledim ama işe yaramadı, belki silmem gereken başka dosyalar da vardır.

Arada problemini unutmuşuz =)

Eğer genelde böyle bir sorun olsaydı, güç kaynağı veya topraklama problemi diyebilirdim ama şu an için kestiremedim. Ses kartı sürücülerini, iyi bir uninstaller program ile kaldırıp, güncel versiyonunu kur bakalım.

Sorun oyunda cızırtı sadece oyunda oluyor mesela cızırtı başlayınca ts normal müzik çalar normal ama oyun cızırtı yapıyor. herşey güncel zaten ilk başta sorun hoparlördür diye herşeyi denedim onla ilgili sonra kulaklık taktım onda da oldu. Ses kartının sürücüyle alakalı olduğunu pek sanmıyorum

Uyumsuz bir şeyler olabilir, yine de denemekten zarar çıkmaz sürücülerini yenilemekte. Oyunu çok temiz bir şekilde kaldırıp, yeniden yükleyerek de deneyebilirsin. Bir diğer sorun, Ts ile alakalı da olabilir. Ts çalışmadan, normal oyuna girdiğinde de aynı mı?

Sorun tam olarak neyden kaynaklandığını öğrenmek için, ses sorunu başlamadan önce neleri değiştirdiğini tekrar düşünürsen daha kolay çözüme ulaşabilirsin.

Tipik bir kaç sorun ve çözümü var bu konuda;

Mikrofon sesi açıksa kapatın. Aynı şekilde mikrofon boost ayarlarını kontrol edin.

Diğer bir yol ses ayarlarındaki Midi ve Boost seviyeleriyle oynamak. Bunları kısmayı veya midi'yi kapatmayı deneyebilirsin.

Ses kartının stereo ve mono ayarlarını kontrol edebilirsin.

Bunlar olmuyorsa sağ alttan başlat'a gelip, çalıştır veya ara kısmına dxdiag yazıp tamam/enter yapın. Çıkan ekranda ses sekmesinde bir sorun olup olmadığını kontrol edin.

Yine çözülmezse, ses kartının modelini yazarsan daha kolay yardımcı olunabilir.
Kolay gelsin

Aslında sorun ben Vistadan Windows 7 ye geçince başladı. Şimdi oyunu silip tekrar yüklemeyi denicem. Eğer olmazsa dediklerini uygularım teşekkürler.

Bu dediğin midi ve boost olayını nerden yapıcam birde ses kartının stereo ve mono ayarlarına nerden bakıcam ?

brn280 said:
Bu dediğin midi ve boost olayını nerden yapıcam
Boost ayarlarına sağ alttaki ses ayarlarından ulaşabilirsin. Örnek olarak creative'de sound blaster mevcut. Onboard kullanıyorsan, onda da bunun gibi bir alan olması lazım. Oradan gelişmiş kısmında falan olması lazımdı. Biraz incelersen bulursun mutlaka.
seszo.jpg

brn280 said:
birde ses kartının stereo ve mono ayarlarına nerden bakıcam ?
Onboard bir ses kartı kullanmıyorsan, ses kartının kendi paneli (misalen creative'in kendi paneli oluyor gibi) genellikle mevcut oluyor. Ek olarak oradaki ses kartının ekstra oynanabilir ayarlarına bakabilirsin.

Esselémü aleyküm. Yeni bakanlar için söylüyorum, "Belgeler" klasöründeki "Mount&Blade Warband" klasörünü silmenizle sorun çözülebilir.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom