Modlar Hakkındaki Sorunlarınız, Sorularınız

Users who are viewing this thread

Caravan

Baron
Buraya herhangi bir mod hakkında ki sorunlarınızı, sorularınızı yazabilirsiniz. Fakat modlar hakkında ki kişisel yorumlarınızı yazmamanız daha iyi olur.

arkadaslar oncelikle duzenli bir soru cevap kismini bu postla sizlere sunacagim.buyrun:

Soru: Craft modu yükledigimde oyunu actiğimda oyun INI yi yükledikten sonra ("scan_arena.brf" can not find gibisinden bi hata verio) ve böyle bi dosya oyunun icinde yok gercektende yani ben bulamadim Ne yapmaliyim?

Cevap:
1. Donwload ederken sorun olmuş olabilir. Bir daha et.
2. Donwload sayfasında bunla ilgili pacth/yama olabilir. Onları kur.

Soru: The Last Days modunda hep bahsedilen Gandalf Aragorn ve diğer Yüzüklerin Efendisi karakterlerini nereden bulabilirim?

Cevap: Gandalf ve Aragorn ya da diger ana yuzuklerin efendisi karakterleri bu modda  yok.

Soru: The Last Days modunun nasıl işliyor? Mesela Büyük Savaş başladıktan sonra şehirler ele geçirilebiliyor mu? Ya da nasıl ele geçiriliyor ?

Cevap: Savasin cikmasi oyunda muazzam degisikliklere yol acmiyor. Yalnizca -yaniliyorsam duzeltin- 1 tane quest ekleniyor. Sehir ele gecirme gibi ozellikler yok.

Diger modlara gore en belirgin farklilik, yaptigin savaslar ve tamamladigin gorevlerle "influence point" kazanman ve influence point'ine gore kontlardan cesitli "rare item"lar elde etmen.

Soru: Bir mod daki savelerimi baska bir modda calıstırmanin bir yolu warmı? Varsa anlatabilir misiniz?

Cevap: Hayir. Ancak,import/export ozelligi ile karakterinizi baksa bir modda oynatabilirsiniz. Bunun icin: http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,14698.msg273731.html#msg273731

1-Age of Descent:A violet ending modunda satıcıyla konuşunca ''Unable mesh .......''  yazıyor ne yapmam gerek?
2-Holy War modun 0.808 ile uyumlu versiyonu ne zaman çıkacak?(çıkınca editlerim)

1- Bu mod ile ilgili bir sorun. Donwload sayfasında herhangi bir bugfix olup olmadığına bak.
2- Malesef bunu bilecek birisinin çıkacağını sanmıyorum.

Sadist said:
Buraya herhangi bir mod hakkında ki sorunlarınızı, sorularınızı yazabilirsiniz. Fakat modlar hakkında ki kişisel yorumlarınızı yazmamanız daha iyi olur.
ya ben Craftmod, Band of Warriors Mod, Recruit from your Prisoners! ve Battlesize Changer yüklersem hepsi aynı anda çalışırmı? bi sorun çıkarmı?

Recruit from your Prisoners! ve Battlesize Changer
bunlar genisleme ya da ekleme oldugu icin istedigin moda ENTEGRE edebilrsin.

Craftmod, Band of Warriors Mod
farkli modlar olduklari icin,bunlari bir arada oynamak icin modlaman gerek,yani birbirne katman.bu da demek oluyor ki yeni bir mod yapmak.ama ikisi de paralel modlar olduklari icin,modlamaya gerek yok. oyuna girmeden once bunlardan birini sececeksin,oyle oynayacaksin.

modlarda fiyatları değiştirebilir miyiz firearms modunda bir tabanca almak  istiyorum ama çok pahalı, fiyatlatı düşürmek mümkün mü ?

1-Arkadaşlar ben rescuiiting prisoners'i nereye kuracağım modulesin içine cıkınca tamamen ayrı bir mod ortaya cıkıyor native'de calıştırmanın bir yolu yokmu ?

Çünkü Craft mod ve Band of Warriors çalışmaz....Oysa Battlesizer ve Recruit from your Prisoners eklenti olduğu için her modla uyumludur.Sorunu anlamadım.Nasıl yani 'Nasıl'

EjderHan said:
Çünkü Craft mod ve Band of Warriors çalışmaz....Oysa Battlesizer ve Recruit from your Prisoners eklenti olduğu için her modla uyumludur.Sorunu anlamadım.Nasıl yani 'Nasıl'
yani recruit from your prisoners ve band of warriorsu aynı anda nasıl çalıştırcaz?

temizkopat said:
yani recruit from your prisoners ve band of warriorsu aynı anda nasıl çalıştırcaz?
İki modu aynı anda çalıştırmanın tek yolu ikisinin de kaynak kodlarına sahip olup bu kaynak kodları birleştirip derlemendir. Tabii bu kopyala-yapıştır kadar basit değil, aynı şeyleri farklı şekillerde değiştirmeye çalışmış olabilirler, o yüzden bazı şeyleri ayıklaman gerekir.

Star Wars Modunda Bişey Dikkatimi Çekti

Kalelere Saldırınca Düşmanlar Değil Yardımcılarımız(Varsa)Çıkıyor.
Yardımcılarımız Yoksa Çıkmıyor

Kaleyi Ele Geçirmiyoruz  :?: :?:

Star Wars modunun ilk versiyonundaydı o hata galiba..Karşına düşman çıkmıyor direkt olarak bir battle won diyordu..Onun sonradan yaması çıktı, biraz karıştır..Ama bence hiç uğraşma 808 için olan yeni modları dene!!

Back
Top Bottom