Mod İstek ve Fikirleri

Users who are viewing this thread

aslında wedding dance de yapılan gibi oyunu yeni bir oyuna dönüştürülen ve eski çağda geçen (spartalılar, yunanlar amazonlar vs.) bir mod yapılsa güzel olur

kesinlikle katılıyorum ama öyyle bir mod var ;Peloponessian War.

Ama şöyle truvanın falan olduğu bi mod güzel olurdu, Troy modunu alphada bırakmışlar

Troy: Dawn of Eternal War:

fyuz.jpg

Kanlı Truva savaşı yeni bitmiştir.9 yıl süren bu savaşta iki tarafta büyük kayıplar vermişti.Şehirlerinin yanmasını dostlarının ve tanıdıklarının ölüşünü seyretmek zorunda kalan ve istiladan kurtulan şanslı Truvalılar, İda dağını aşıp canlarını kurtarma derdindeydiler.
    İşte hikayemiz ;Ebedi Savaşın Şafağı, burada başlıyor.Bu gelişmelerin üzerine Truvanın baş tanrısı Apollon ,güneş tanrısı, yenilgiyi hazmedemez ve Truva ordusunu diriltir ve neye uğradıklarını şaşıran akaların (Yunan) üzerine sürer.Bir kez daha büyük savaş başlamıştır...
    Poseidon ise , akaların baş tanrısı,Deniz ve deprem tanrısı, savaştan yeni çıkmış, yorgun düşmüş akalılara güç verir.Savaş yine dengelenmiştir...
    Bir de işin başka boyutu vardır.Hades yer altından ruhların izinsiz alınmasına kızmıştır.O da savaşa girecektir.İşler iyice kızışmışken.Baş Tanrı, göklerin Tanrısı Zeus  ,olaya müdahale eder ve savaşa tutşmuş iki orduyu zamanın olmadığı farklı bir boyuta hapseder,Autis...
    Herkesin hafızası silinmiştir.Autis'in galibi dünyaya dönebilecektir.
    Zaman ilerledikçe Autis'te 4 büyük savaş olmuştur.Yaşanan büyük gelişmeler de insanların hafızalarındaki sisin yavaş yavaş kaybolmasını sağlamıştır.
    Belkide Autis'in kanlı topraklarında yeni kahramanlar yükselecekti...

İşte biz burda Autis'e (Calradia :smile: ) geliyoruz.

NOT:Hikaye Troy Online'ındır metin tamamen bana aittir.

Bence bu hikayeden çok güzel mod çıkar.Bu konunun çok boş olduğunu gördüm bence herkes mod isteğini bu şekilde yazmalı..

Screenshots

fyp3.jpg

fypd.jpg

fypm.jpg

fypw.jpg

umarım ilgi gösterilir bence iyi bi hikaye pek iyi çeviremesem de :smile:

buyrun detay için site linki : http://troy.alt1games.com/guide/story.htm

*Yapımına başlandı.

armydas said:
Troy: Dawn of Eternal War:

fyuz.jpg

Kanlı Truva savaşı yeni bitmiştir.9 yıl süren bu savaşta iki tarafta büyük kayıplar vermişti.Şehirlerinin yanmasını dostlarının ve tanıdıklarının ölüşünü seyretmek zorunda kalan ve istiladan kurtulan şanslı Truvalılar, İda dağını aşıp canlarını kurtarma derdindeydiler.
    İşte hikayemiz ;Ebedi Savaşın Şafağı, burada başlıyor.Bu gelişmelerin üzerine Truvanın baş tanrısı Apollon ,güneş tanrısı, yenilgiyi hazmedemez ve Truva ordusunu diriltir ve neye uğradıklarını şaşıran akaların (Yunan) üzerine sürer.Bir kez daha büyük savaş başlamıştır...
    Poseidon ise , akaların baş tanrısı,Deniz ve deprem tanrısı, savaştan yeni çıkmış, yorgun düşmüş akalılara güç verir.Savaş yine dengelenmiştir...
    Bir de işin başka boyutu vardır.Hades yer altından ruhların izinsiz alınmasına kızmıştır.O da savaşa girecektir.İşler iyice kızışmışken.Baş Tanrı, göklerin Tanrısı Zeus  ,olaya müdahale eder ve savaşa tutşmuş iki orduyu zamanın olmadığı farklı bir boyuta hapseder,Autis...
    Herkesin hafızası silinmiştir.Autis'in galibi dünyaya dönebilecektir.
    Zaman ilerledikçe Autis'te 4 büyük savaş olmuştur.Yaşanan büyük gelişmeler de insanların hafızalarındaki sisin yavaş yavaş kaybolmasını sağlamıştır.
    Belkide Autis'in kanlı topraklarında yeni kahramanlar yükselecekti...

İşte biz burda Autis'e (Calradia :smile: ) geliyoruz.

NOT:Hikaye Troy Online'ındır metin tamamen bana aittir.

Bence bu hikayeden çok güzel mod çıkar.Bu konunun çok boş olduğunu gördüm bence herkes mod isteğini bu şekilde yazmalı..

Screenshots

fyp3.jpg

fypd.jpg

fypm.jpg

fypw.jpg

umarım ilgi gösterilir bence iyi bi hikaye pek iyi çeviremesem de :smile:

buyrun detay için site linki : http://troy.alt1games.com/guide/story.htm

*Yapımına başlandı.

Bende başladım ama in game ve haritacı eksik (aslında şu an 2 kişiyiz :smile: )

Takımımda 2 kişi lazım diyerek bir moda başlanmaz. Bir projeye başlayacaksınız takımınız yapabileceklerine göre hedefler belirleyerek, "Nasıl olsa birini buluruz." düşüncesinden kendinizi arındırıp adam akıllı örgütlenmek gerekir. Ama, tecrübe edinmeden olmuyor.

minimod yapmayı düşünüyoruz,çok geniş kapsamlı olmayacak ve harita dışında yaklaşık %20si bitti.Senaryo ve texturelar hazır,elimde şu anlık 30 a yakın model var (yaklaşık 150yi hedefliyoruz),referansların çok küçük bü kısmı eksik.Harita ve in game eksik ama in-game dersine baktım ve zor olmadığını gördüm in-game işini de ben üstlenicem

Belendor senin mod ne alemlerde dolaşıyor. Çıkmasını bekliyoruz dört gözle. Kodlamak dışında yapılacak herhangi bir iş var mı, yardımcı olabileceğim bir şey. En azından moderatör karizmamın işe yarayacağı bir şey mesela :cool:

Master Ronin said:
Belendor senin mod ne alemlerde dolaşıyor. Çıkmasını bekliyoruz dört gözle. Kodlamak dışında yapılacak herhangi bir iş var mı, yardımcı olabileceğim bir şey. En azından moderatör karizmamın işe yarayacağı bir şey mesela :cool:

Tabii, niye olmasın. Mod gayet güzel ilerliyor. PM'den konuşalım.

avlanma  av parti düzenleme zaanat sahibi olsa mesela demirci olduğunda yeteneklerine göre kendi silahını yapsa kendi zırhını yapsa harada kendi atını yetiştirse güzel olmazmı

Öncelikle merhaba arkadaşlar.
Benim bir kaç önerim ve sorum  olacak.

Sorular

1)Ben bu mod gruplarına girmek istiyorum ne yapmam gerekli?
2)Bilmem gerekenler neler?
3)Çalışmamların sıklığı ne oluyor?
4)Hali hazırda bir mod grubu var mı?

Öneriler

Benim mod önerim şöyle
----------------Silah tasarımı-----------------
1)Kullancılar kendi silahlarını tasarlayabilecek.
2)Oyunda farklı madenler ve kaynaklar olacak ve bu kaynaklardan silah vs. şeyler yapılacak.
3)Tasarlanan silahlar vs. forumda paylaşılacak.
4)Oyun açınca oyun içinde forumla bağlantılı olacağız.(windows un yeni oyunlarında msn açmak gibi.)
5)Mod paylaşımlar sayesinde mod sürekli güncel kalacak ve yenilecek.
------------------Askeri taktik---------------------
1)Savaş alanındaki taktikler için.Total war daki gibi bir düzen gerekli.Adamları yolluyoruz bir yere sonra orda toplaşıyorlar.Bunun yerine hangi yöne bakacaklarını da belitebileceğimiz.Küçük bir eklenti daha gerekir. Diye düşünüyorum.
2)Taktikleri adamlara önceden öğreterek.Acil durumlarda örneğin 1 numaraları takitği kullan diyerek.Bi daha fazla uğraşa gerek kalmadan.Adamlar kendiliğinden dizilsin.
3)Okçuların hedefi nerden ne zaman vuracağını önceden askerlerimize biz söyleyelim.Böylece askerlerimizi eğitmiş oluruz.
4)Yanımız kumandanlar alabilelim.Onlu sistem gibi biz tek başımıza bazen oluyor 50 kişiyi yönetmek zorunda kalıyoruz.
Bu zor oluyor ve zaten bir süre sonra savaşın seyrinden dolayı unutuyoruz emir vermeyi.Bunun yerine eğer çavuşalarımız olursa ve onları biz eğitirsek.Örneğin piyadeler çavuşuna eğer süvariler hızla yaklaşırsa şunu yap.Adamlar yaklaşmadan ateş etme gibi emirler verirsek.Savaş alanında daha kontrollü bir ordu olur.
5)Çavuş derken örneğin süvariler için 2 çavuş yeterli olur savaş alanında çünkü zaten birliğimiz fazla olamıyor.Aynı anda savaş alanında fazla kişi olmuyor. Bu çavuşlar normal askerde olabilir ya da yanımıza aldığımız karakterler de olabilir.Onu biz atarız.
---------------Şehir, köy ve kale yönetimi--------------------
1)Bir yerleşim yerinde yeni yaptıracağımız binaların yerlerini kendimiz belirleyelim.
2)Buna göre halk mutlu olsun ve gelirler etkilensin.Bence o kadar da yer kaplayacak bir şey gibi görünmüyor.(tabi siz bilirsiniz ben daha yeniyim :???:)
3)Bizim şehirmizden başka bir şehre ya da kaleye gidecek olan kervanlar bizden onay almak zorunda olsun.
4)Kervanlarla birlikte şehirlere sızabilelim.
5)Bu tür ticaret işleriyle normalde bilgisayar iligleniyor.Kendimiz bizim şehirmizden hangi şehre ve ya kaleye ne yüklü kervan gideceğini ayarlayabilelim.Örneğin her 3 günde bir bu şehirden şu şehre 5 birim un taşınacak gibi.
6)Kaynakları kullanarak üretimi planlayabilelim.Örneğin haritadaki demir kaynağı 4 günde bir kervan ile alınır.Bu şehre gelir.Burda 4 günde işlenir şu kadar demir olur.Sonra da 5 günde bir kervanla şu şehre gider.
7)Kervan sayımız sınırlı olsun.Böylece mühendislik konuşşun hem daha öğretici bir oyun olur.Zaten oyunlar bize bir şeyler yönetmeyi öğretiyorlar.

Bildiklerim
-Az biraz c dili.
-Auto cad 3d çizim.
-Python a başladım.

Benden şimdilik bu kadar.

Osmanlının çöküşünü canlandıran bir senaryo olsa ? VI. Mehmet Vahidettin'in Fedaisi olalım devletin borçlarını ödeyip isyanları bastıralım düşmanları püskürtelim, Veya Ernesto Che Guevara olalım Devrimler peşinde koşalım :smile:

Benim önerim: şu ana kadar yapılmış modların tüm iyi yanlarının toplanmasıdır. bunu yapmak için kodculardan oluşan bir grup yeter. M&B ve M&B:W oyunlarından toplanılabilecek şeyler Örneğin: at arabası Wedding dace mod, orduya katılma freelancer, diplomasi modundan diplomasi seçenekleri, fire arrow modundan ateşli oklar, kuşatma silahları ve başka başka modlardan silahlar vb... bunu yaparken modun sahibiyle temasa geçilir ve bunlar istenir. eğer modun sahibi uzun zaman önce gittiyse istenilen direk alınır. alınan şeylerin modcularının ismi yapanlar arsında geçer. bu hırsızlık olmaz çünkü modların amacı oyuncuları mutlu etmektir ve bu önerimi yapan bu modculara amaçlarına ulaşmalarında yardım etmiş olur.

Benim aklımda üç senaryo var. Biri modern savaş yani Halo türü olacak, diğeri vahşi batı da geçecek kendi çiftliğini kuracaksın kızılderili vuracaksın falan, birde yaratık avlama olacak biz bir avcı olacağız ve mekan mekan gezip rahatsızlık çıkartan zorlu yaratıkları avlayacağız. Böyle bir mod görmüştüm de sadece mp idi ve serverları hiç tutulmamış duruyordu. Bunların hepsi SP'ye yapılsa ayrı bir güzellik olur.

Bildiğimiz üzere, gerçek adı Hızır olan Barbaros Hayreddin Paşa, zamanında büyük işler başarmış bir komutandır. Aynı zamanda Cezayir Beylerbeyi'dir kendisi. Yani iyi bir yöneticidir aynı zamanda. Hem deniz, hem de harp sanatını çok iyi bilen Paşa, kara ve deniz üzerinde sayısız zaferler kazanmış; bir yandan bedevi Araplarla uğraşırken aynı zamanda İspanyollara da korku salmıştır. Preveze Deniz Muharebesi ise zekasının ve yeteneklerinin en büyük örneğidir.

Kısacası, böyle bir şahsiyetin modunun hala yapılmamış olması, iyi bir şey değildir. Mod ekiplerinden isteğim, böyle bir projeye başlamalarıdır.

Zaten Naval Warfare mevcut, onu kullanabilirsiniz. Onun dışında, yapılması uzun sürebilir ancak kesinlikle imkansız olduğunu düşünmüyorum.

Dilerim ki böyle bir mod çıkar.

Aslında herhangi bir modda şu özellikler olsa iyi olur
1-Bir arkadaşımızında önerdiği gibi bizim şehrimize giren çıkan kervanların kontrölünü ayarlayabılmelıyız.
2-Grubumuzdaki herhangi bir askeri birligimizle konuş deyip şu köyü yagmalayın gibi seçenekler harika olur.
3-Bineklere devede eklenmeli eğlenceli olur :smile:
4-Senaryo bir film gibi ayarlanmalı ve oyun sonuna kadar o senaryo üzerinden gitmeliyiz (istediğimiz bir krallıkta başlayıp,istedigimiz zaman kendi krallıgımızı kurabılmek gibi özellikler olmamalı senaryoya göre oynayalım)
5-Özel örgütler olsa ve biz bunlara katılabilsek sadece üyelere görünen sıgınaklar olsa ordan örgüte özel itemler askerler alabilsek,savaşta yardım olarak takviye çagırsak.
6-Biz herhangi bir kaledeyken veya köydeyken veya savaştayken oyun süresi devam etmeli yani kalenizdeyken lordlar eger gelirse kalenize nöbetçiler gelip lordum şu isimli kişi geliyor dese harika olur.
7-Dükkan açma olayı geliştirilmeli mesela demirci açtık demirci ustamız tecrübesine göre zırh eldiven vb yapabilse.
8-Görevler geliştirilmeli daha eğlenceli görevler gelmeli.Mesela şu lord esir alındı bir plan yap ve onun zindandan kurtar gibi.
9-Harita değişik olmalı alışılmadık bir harita daha ilgi çeker bence.
10-Esir aldığımız kölelerin itemleri paraları felan bize gelse ve onları getir götür işleriyle meşgul etsek mesela,5. özellikte dediğim gibi takviye çağırırken esirlerden birine söylesek gidip haber verse felan iyi oluy.
11-Bence bir modda bu özellikler olursa büyük ilgi duyacaktır mod yapımcıları dikkate alırsa sevinirim.

şu handaki insanlara gıcık oluyorum onlarca oturcak masa falan varken niye ayakta bekliyorlar  bunun için bir kod animasyon falan varmı

Belandor,ahe of mitoloji çok güzel bence.ona biraz fantastik silahlar eklesen kötü olmaz.

Back
Top Bottom