Game of Thrones (İlk Sayfadaki Duyuruyu Okuyunuz)

Favori haneniz hangisidir?

• Arryn Hanesi

Votes: 13 3.7%
  • Baratheon Hanesi

Votes: 15 4.2%
  • Greyjoy Hanesi

Votes: 7 2.0%
  • Lannister Hanesi

Votes: 35 9.9%
  • Stark Hanesi

Votes: 155 43.9%
  • Targaryen Hanesi

Votes: 47 13.3%
  • Tully Hanesi

Votes: 5 1.4%
  • Tyrell Hanesi

• Martell Hanesi

Votes: 12 3.4%
  • Özgür Şehirler (Bravos, Qarth, Valyria vs.)

Votes: 17 4.8%
  • Yabanıllar

Votes: 12 3.4%
  • Dothrakiler

Votes: 21 5.9%
  • Diğer (Lütfen Mesaj ile Belirtiniz!)

• Total voters
    353

Users who are viewing this thread

0944947.jpg

Courage said:
Selam,

konudaki yaklaşık 7 sayfalık kısım silindi. Silinme sebebini ise; sızıntı bölümler, spoiler vb gibi durumlarla açıklayabiliriz. Bunun yanında açıklığa kavuşturmamız gereken başka bir husus var. Sızıntı tüm bölümler, resmi yayımcı olan kanal tarafından televizyon veya herhangi bir mecrada yayınlanmadığı sürece, korsan olarak değerlendirilmektedir. Sızıntı bölümlerin YouTube veya diğer başka mecralarda yayınlanması, hakkında konuşulması durumu meşru kılmaz. Keza onlar da benzer şekilde suç teşkil etmekte. Sızıntı bölümler hakkında konuda konuşulması artık yasaktır.

Spoiler kısmına da bir parantez açalım. Kitap veya herhangi bir yerden elde ettiğiniz bir bilgi de olsa, bunu sadece spoiler içine almanız bir şey ifade etmiyor. Sadece spoiler içinde bırakıp, herhangi bir tanım yapmadan attığınız iletiler, normal bir iletiden farksız. O nedenle bundan böyle, bu konuda spoiler içine aldığınız iletilerin başına sebebini yazmanız zorunludur. Sadece spoiler ibaresi ile ileti atmak ceza sebebi olarak kabul edilecektir.

Bu iletiyi konunun ilk sayfasına ekliyorum, gerektiğinde konu içerisinde alıntılayabilirsiniz.

Game of Thrones George R.R. Martin'in çok satan romanından uyarlanan yeni bir HBO dizisi.
Yazların yıllarca sürdüğü ve kışların da bir ömür geçmek bilmediği bir dünyada, Westeros hükümdarlığı kefaretini ödemekteydi. İhanet, şehvet, ayak oyunları ve doğaüstü güçler, entrikacı güney ve yabani doğu topraklarından, soğuk kuzey ve arkasında karanlık diyarları zapt eden Kadim Duvara kadar Krallığın dört bir köşesini hırpalıyor idi. Krallar ve Kraliçeler, Şövalyeler ve sürgündekiler, düzenbazlar ve asiller 'Demir Taht' için kanlı bir mücadeleye tutuşurlar.

Game Of Thrones - trailer

Noventa'nın hazırlamış olduğu Game of Thrones Fan sitesi. Dizi hakkındaki haberlere, dizideki karakterlere, hanelere ve birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Dikkat:0. bölümü izlemeyi unutmayın!!!

Westeros Haritası

westeros.gif

Krallıklar

game-of-thrones-houses.png

Soy Ağacı

game-of-thrones-houses-infographic.jpg

http://img21.imageshack.us/img21/3949/anket1k.png

UYARI: Spoiler kullanmak zorunludur. Dizi içeriğiyle ilgili bilgileri spoiler içinde yazın ve içerikle ilgili olduğu uyarısını yapın.

Haftasonu izlemeye çalışacağım. Uzun zamandır dikkatimi çekiyor ama izlemeye zaman bulamıyorum.

Deli Paşa said:
İmzandaki userbarı çarpabilir miyim? :grin:
Tabii ki.  :smile:

Diziyle ilgili:
Dün arkadaşım anlatmıştı. Altını eritip suyunu adamın kafasından aşağı döküyorlarmış. Merak ettim.  :mrgreen:

Spoiler vermesek :grin:

UYARI: Spoiler kullanmak zorunludur. Dizi içeriğiyle ilgili bilgileri spoiler içinde yazın ve içerikle ilgili olduğu uyarısını yapın.

Örnek:
6. bölümdeydi. Çok değişikti. :grin: İzlerken hem için gidiyor hem de heyecan yapıyorsun. :grin:

ilk iki bölümünü izledim nedense sarmadı benim,diğer bölümleri izleme gereksinimi yaratmadı.Bunun yerine The Borgias'ı tavsiye ederim.

Deli Paşa said:
Evet. Sean Bean dizide başrolü üstleniyor. Zaten bu daha başlamadan, dizinin güzel olacağını göstermişti.

Baya, güzel ve fantastik bir şeye benziyor, merak ettim şimdi.

8 bölüm yayınlandımı?
Tüm fantastik dizilerden daha kaliteli, gerçekçi ve gizemli bir dizi.

Evet yayınlandı. 7. bölüme göre biraz sakindi. Ama yine de güzel bir bölümdü. Lysden sonra ilk işim bunun modunu yapmak olacak. Sp yapmayı planlıyorum.

İlk mesaja Westeros haritası ve krallıkların amblemlerini ekliyorum.

İnanılmaz bir dizi. Misal, 7. bölümü izledikten sonra on dakika boyunca yüzümde hiçbir mimik olmadan evde dolaştım, ancak sonra kendime gelebildim. Sesi iyi verin, iyi altyazı olan bir yeri bulun öyle izleyin. Mükemmel bir dizi. Yani hep derdim ki "Türk dizileri de bir gün Spartacus olsun, Rome olsun, Dexter olsun, Supernatural olsun o seviyeye gelecek". Taht Oyunları, sizi Yaprak Dökümü'ndeki entrikalara bir yerlerinizle gülmeye çağırıyor.

Bu arada Deli Paşa, resimler harikaymış.. Sağ olasın :grin:

Gerçekten güzel özetlemişsin Falathar. Dizi insanın üstünde uyuşukluk hissi bırakıyor. Ne olduğunu şaşırıyorsun. Bir süre sonra hikayeyi kendin kurguluyorsun. Hani ihtiyar kadınlar dizileri izlerken:"Kız grme oraya. Yapma etme. Bak bak bak bak. Dinlesene beni!" vs gibi laflar eder ya. Bu dizi dalga geçtiğiniz bu olayı size yaptırıyor. :grin: Bir de her hafta bir dahaki bölümü beklemek çok büyük sinir yapıyor. Bir de internetiniz yavaşsa bilgisayarı koruma altına almak gerekiyor. Ben ekimdeki netbooku duvardan duvara vurmamak için zor tutuyorum kendimi.

knightcola said:
Konunun adresini film-dizi konusuna ekliyim mi?

Ben senin konunda söylemiştim ama koymamıştın.

ya beni ilk bölümler sarmadı 7 den sonrası süper sardı :grin:
birde :
9 ve 10. bölümde sibel kekilli fahişe rolünde oynıcakmış :grin:

Back
Top Bottom