Author Topic: Tactici de lupta impotriva factiunior din Mount&Blade  (Read 5090 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cifre

• Moderator
  • *
  • masterless
    • View Profile
  • Faction: Neutral
  • MP nick: cifre
  • M&BWB
Re: Tactici de lupta impotriva factiunior din Mount&Blade
« Reply #15 on: September 19, 2015, 03:19:01 PM »
Postare sextupla! Nu am mai vazut pana acu' si pentru asta te felicit cu 1 saptamana "mute", ca sa ai timp sa citesti regulile forumului.

va89

• Recruit
  • *
    • View Profile
  • Faction: Swadian
« Reply #16 on: April 27, 2016, 05:31:58 PM »
Nordicii sunt cei mai usor de combatut, ai doar cavalerie, ii ataci in plin, cand ai ajuns, tu te dai jos si ajuti cavaleria de jos, nu rezista.
Nomazii sunt usor de combatut daca te folosesti de un truc, te pui pe limita hartii cu trupele, ii astepti, se aliniaza, ii iei unul cate unul. Desi o sa fie enervat, este mai putin enervant decat sa lupti 30 de minute cu ei când nu ai chef.

alexutu22

• Recruit
  • *
    • View Profile
  • Faction: Neutral
« Reply #17 on: April 28, 2016, 05:59:35 PM »
am eu o tactica buna pentru toate factiunile din joc sabia scutul arcul si lancea =)))
am terminat jocul fara cheat de 3 ori si i-am batut pe toti

Bredor

• Recruit
  • *
    • View Profile
  • Faction: Nord
« Reply #18 on: April 17, 2018, 07:31:33 PM »
Apropo am observat ca exista Mount and Blade Si Mount and Blade Warband care e diferenta inafara ca unu contine cuvantul Warband ?
Pai,cel fara Warband in nume este mai vechi,grafici mai slabe(daca te intereseaza graficile),si este mai diferit in anumite aspecte.Spre exemplu,harta este diferita,regii diferiti(nu ca ar schimba gameplay-ul prea mult),ai multiplayer pe Warband,o campanie in care devii rege si ai vasali,poti sa "upgradezi" "eroii" (cei pe care ii iei din taverne) la rang de vasal sau guvernator daca le dai castel/oras,soldatii o sa te paraseasca daca au morala joasa, si mai sunt multe alte diferente.Poti sa cauti pe net daca chiar doresti
P.S.:Stiu ca topicul asta este vechi,dar trebuia sa raspund