Moduri româneşti

Users who are viewing this thread

Daca ai Wings, vezi daca poti gasi sa importi din MAx 10 in Wings (ar trebui sa existe). Daca reusesti, iti fac armurile/costumele. (Nu prea le am cu texturarea, dar pot incerca, macar asa invat)
 
Arcas Nebun said:
Daca ai Wings, vezi daca poti gasi sa importi din MAx 10 in Wings (ar trebui sa existe). Daca reusesti, iti fac armurile/costumele. (Nu prea le am cu texturarea, dar pot incerca, macar asa invat)

eu nu am 3d Max
spune_mi ce format iti trebuie sa lucrezi { obj, 3ds sau de care}pt animatie si incerc sa vad *** le scot acuma lucrez la un coif turcesc sau sarazi depinde de textura pe care o pun  :grin: :grin: :grin: :grin:

SI INCA CEVA DACA VA HOTARATI ASUPRA PERIOADEI SPUNETI_MI SI SA NE HOTARAM PT ARMURI SI ECHIPAMENT CA SA MA APUC SA LE FAC PS TREBUIE POZE CU UNITAI PT CA NU MAI IMI GASESC CARTEA CU "ARMATA ROMANA DEA LUNGUL TIMPURILOR"era excelenta asa ca poze eu as prefera undeva in sec XII _ XIII a si pt armata otomana avem modele din medieval total war  :grin: :grin: :grin: :grin:
 
Bieti am reusit sa adaug coada la warhorse :lol:rse si sa se miste totul datorita lui  feuerzeuge    el mi_a dat o idee excelenta  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: acuma ma apuc de armuri romanesti daca imi aratati cam ce ati vrea       
sarazin14.jpg
   
sarazin13.jpg
     
sarazin12x.jpg

:grin: :grin: :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:
 
salutare tuturor. sunt nou pe aici si am o intrebare : un mod bun legat de cruciade exista pt mount and blade simplu sau pentru warband ? am gasit unu crusader 0.50 beta da nu e extraordinar... voi nu ati facut vreunu? vad ca va pricepeti.. :grin:
 
pai incearca pentru M&B :Crusader mod si pentru M&BW io ti-as recomanda Ano Domini 1257 ca ai toata europa si zona Asiei si a Africii unde s-au desfasurat cruciadele trebuie doar sa te angajezi la cruciazi da incearca Ano domini 1257 merita o si sa ai un PC destul de bun ca sa-ti mearga frumos
 
Swadian Man at Arms said:
Veste din piele, cuşme din piele de oaie, straie ţărăneşti, armuri din piele.

WallachianCavalrymanc1575.jpg

ceva mai real armuri coifuri din vremea lui stefan mircea vlad tepes alea sunt doar pt cavalerie usoara
 
Nu eram prea departe de turci, voi încerca să mai caut.

Cel din dreapta e român, stânga - transivanian.

scn51rh.jpg


Arcaş moldovean.

snc29hr.jpg


Alte unităţi moldoveneşti.

scan48ns.jpg


Cavaler transilvanian.

scn64ct.jpg


Fracţiunea Moldova şi România se aseamănă destul de mult, deci nu cred ca vor fi dificultăţi.

 
Ha-ha-ha, am si eu posterele alea, luate de la Muzeul National de Istorie acu vreo 2-3 ani. :grin:
Cu siguranta ca aveau si armuri metalice, banuiesc ca apropiate de cele ale polonezilor, turco-tatarilor si bizantinilor, aici ma refer la zale si solzi (scale armor). In acelasi poster cu razboinicul moldovean e trecut si Radu I intr-o armura intreaga de metal, full-plate sau ceva asemanator cu o halebarda, ceea ce ma face sa cred ca lupta ca infanterie. Deci erau si un numar foarte mic, probabil doar nobilii bogati care luptau cu astfel de armuri.
 
ASA TE VREAU Swadian Man at Arms MAI MULTE POZE DACA AI SAU LINKURURI SA IMI TRAG POZELE CA DE MARTI MA APUC DE TECTURAT  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: DATI_MI POZE CAT MAI MULTE :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: SUNT CHIAR BUNE Swadian Man at Arms
 
Dap:grin: Din pacate nu am timp si pentru alte proiecte, deci nu pot sa fac eu scripturi pt mod-ul romanesc, dar daca aveti vreodata nevoie de un sfat legat de script-uri puteti apela oricand la mine:grin:
 
Back
Top Bottom