En son hangi kitabı okudunuz?

Users who are viewing this thread

HeLL4eWeR

Buyrun kitapkurtları, okuduğunuz en son kitabı bizimle paylaşmak istermisiniz?

Dün itibariyle Yüzüklerin Efendisi: İki Kule'yi bitirdim. Ondan 1 hafta öncede Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği bitmişti. Şimdi Kralın dönüşünü bulursam okuyacam, biryerlerde olmalı. Okursam milyonuncu kez 3leme yapıyor olucam.

lotr1b.jpg
Kitap: Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği
Yazar: J.R.R. Tolkien
Yayımevi: Metis Edebiyat
Tür: Roman-Fantastik-Çoktürlü
Konu: Tolkienin başyapıtı Yüzüklerin Efendisi. Bir yönden bakıldığında sorumluluk hikayesi öbür yönden bakıldığında savaş ve dostluk üzerine bir roman. İlk kitapta kardeşlik kuruluyor ve Saurona karşı mücadeleye başlanıyor. Ümitsizlikler ve umut dolu bir hikaye.

lotr2b.jpg
Kitap: Yüzüklerin Efendisi: İki Kule
Yazar: J.R.R. Tolkien
Yayımevi: Metis Edebiyat
Tür: Roman-Fantastik-Çoktürlü
Konu: Tolkienin başyapıtı Yüzüklerin Efendisi. Bir yönden bakıldığında sorumluluk hikayesi öbür yönden bakıldığında savaş ve dostluk üzerine bir roman. Bu kitapta kardeşlik dağılıyor, atefendilerinin büyük savaşlarına tanık olacaksınız. Frodo ve Sam Mordora iyice yaklaşırken yeni bir dost ediniyorlar.

Dipçiknot Kalıbı:

Code:
[spoiler][IMG][/IMG][/spoiler]
[b]Kitap:[/b]
[b]Yazar:[/b]
[b]Yayımevi:[/b]
[b]Tür:[/b]
[b]Konu:[/b]

[b]Puan:[/b]

Arkadaşlar düşndümde hem daha güzel gözükür hemde daha eğlenceli olur diye bir özetkalıbı tasarladım. Bundan sonra böyle paylaşalım.
Örneklerini paylaştım. :wink:

Dipçiknot Kalıbı:

Code:
[spoiler][IMG][/IMG][/spoiler]
[b]Kitap:[/b]
[b]Yazar:[/b]
[b]Yayımevi:[/b]
[b]Tür:[/b]
[b]Konu:[/b]

[b]Puan:[/b]

Agatha Christie:Cinayetler Kulübü(Karakter Jane Marple)
Agatha Christie:Herkül'ün 12 Görevi(Karakter Hercule Poirot)

Kalıbı kulansanız? Bizde kitaplar hakkında bilgi edinsek. Örnekler yukarda işte ya. :mrgreen: Yani kitapları seviyorum fikir sahbii olmak istiyorum zor değil. Ufak bir özet felan.

Kitap: Savaş ve Barış
Yazar:Leo Tolstoy
Yayımevi: Unuttum
Tür:Kitap :grin:
Konu: Savaş ve Barış :grin:

Kitap:12. Değişim
Yazar:Pauline Gedge
Yayımevi:Altın Kitaplar
Tür:Tarihi, Gizem
Konu:Mısır Sarayındaki entrikaları anlatan bir kitap, okuyunca sizde şaşıracaksın neler yapıyormuş adamlar diye. Konusu ise Firavun Akhenaton karısı Nefertiti ile birlikte bütün Mısır'ın dinini değiştirmeye kalkar, bu sırada ise yüzlerce hemde yüzlerce yaşanan saray entrikalarını anlatır. Sonu ise çok entresan.

Kitap: Eroin
Yazar: Christiane F.
Yayımevi: Altın Kitaplar diye hatırlıyorum.
Tür:  Alttakini oku
Konu: Bu bir roman değil, Christiane'nin kelimesi kelimesine gerçek, yaşanmış tüyler ürpertici öyküsü...Bu kitabı oluşturan anılarını anlattığında Christiane 16 yaşındaydı.... Christiane, kendisini uyuşturucu kullanmaya iten rahatsızlıklarını tepkilerini ve çocukluktan genç kızlığa geçme çağında bir eroinman olarak yaşadıklarını bütün ayrıntılarıyla anlatmaya çalıştı bu kitapta..

2156-Harry-Potter-ve-Olum-Yadigarlari.jpg

271221.jpg
normal_Year_7_poster.jpg

Harry-Potter-ve-Olum-Yadigarlari-9-Ekimde-Turkiyede.jpg

normal_germanartcover.jpg

movie_HarryPotterAndDeathlyHallows1_000.jpg

Kitap: Harry Potter ve Ölüm Yadigarları
Yazar: Joanne K. Rowling
Yayımevi:Türkiye'de Yapı Kredi Yayınları
Tür:  Fantastik,Macera,Yer yer komedi
Konu:Hogwartsta son yılarına gelen Harry Ve Dadaşlar Karanlık Lordun her yeri ele geçirmesi ve Albus Dumbledoreun ona verdiği görevi tamamlaması gerektiğini bahane ederek okula gitmezler ve akıl almaz bir maceraya doğru yola çıkarlar

Kitap:Abluka
Yazar:William S. Cohen(Clinton Dönemi Savunma Bakanı)
Tür:razz:olitik Kurgu
Konu:Yeni Dünya Savaşı (uu beybii...)

Kitap:İmparatorluğun Çöküşüne Denizden Bakış
Yazar: Erol Mütercimler
Konu: Osmanlının 1. Balkansavaşından Kurtuluşa kadar olan zamandaki donanması. BAşarıları yenilgileri vs.

Back
Top Bottom