TürkiyeRPG ( tRPG )

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Korak

Banned
    *        Tüm TaleWorlds'ün gelmiş geçmiş en iyi modu..                              

[tRPG] TÜRKİYE RPG
                                                        - Türklerin RPG'si. -

ms18gy.png

Düşünülen Yer : cRPG  http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,112372.0.html
*cRPG'de veya tüm taleworlds'de böyle bir şey henüz yok.Ama ben yapıcam..
---------------------------------------------
Mod Yapımcı arkadaşların dikkatine!.. TürkiyeRPG ( tRPG ) modu yapılacaktır.Bu önemli mod hemen bitecek birşey değildir.Bana yardımcı olacak arkadaşlar bu durumu lütfen bildirsinler.Eğer bu mod olursa , server dolup-taşar.Kimsenin çıkacağını sanmıyorum.  :razz:  Server,site ve başvuru sistemini(level falan..) hepsini ben halledicem.Önemli olan bu oyunun MOD Yapım kısmı.Türkçe bir mod.Süper bir görkem.Yeni harita..Ve dahası , hepsi bu modun içinde olacak..

----------------------------------------------
tRPG Rehber :

Nedir RPG ?
RPG;Role Play Gaming'dir.Yani RP'dir.Oda , rol yapma oyunu demektir.
Ne yapılır bu RPG'de ?
Gerçek hayatta olduğu gibi rol yapılır.Yani örneğin sen bir polissin.Ozamana göre arabayla değil , atla devriye gezersin.Silah olarak , el bombası değil , ok kullanırsın.Örneğin oyunda haydutsundur.Sen haydut rolünü oynarsın.Bir iş adamısındır,iş adamı rp'sini yaparsın.
Peki RPG'nin ayrı bir kuralları var mı ?
Birkere,böyle bir oyunu iyi elimizde tutmak için,iyi yerlere getirmek için,RP'ye özgü kurallar vardır.Her serverda olduğu gibi , RP Dışında bir küfür edersen , adminlerden ceza alırsın.Fakat RP İçinde küfür serbest.O haldeki rolüne bağlısın çünkü.Rolü etkin kılmak için , küfür edebilirsin.Argo sözler kullanabilirsin.( Ölçüsünü kaçırmamak koşuluyla. )
tRPG Terimleri
RP İçi : Rp yaparken , etkin kılındığın durum.
RP Dışı : Arkadaşınla sohbet etmek istersin vb. gibi RP Yapmadığın zamanki konuşmaların.
Non RP : Non RP , hatalı rol anlamına gelmektedir.Mesela , bir insan , eğer ingilizce dersi almadıysa ingilizce konuşamaz.Ama eğer ki , bu durumu oyunda ifade ederse , böyle bir durum adminler tarafından gözlenir ve Non-RP Kural ihaleline sebep verir.
Smiley RP : Eğer RP Dışındaysan , bu konuşmaları veya bu ifadeleri ( :smile: , xD , :grin: , :razz: .. vb. ) kullanabilirsin.Fakat RP İçinde , bu tip ifade ve konuşmaları asla kullanamazsın.
Refuse RP : Bir RP oldu diyelim.Bu RP'de istemediğin bir olay oldu.Tüm işlerin ters gitti.İşte böyle bir durumda bunu kabullenmezsin.Çünkü sana zararı dokunur.Üzgünüm ama bu bir RP'dir.Böyle bir durumda ceza alırsın.RP'den sakın kaçma böyle bir durumda.Devam et..
Metagaming : Bu terimin anlamı , RP Dışından , RP İçini etkileyecek bir bilgiyi oyuna yansıtmandır.Aslında sen bu bilgiyi RP Dışından öğrendin.RP İçinden öğrenseydin tamam.İşte bu tip hileci durumlarında , bu terim kullanılır.Buda ceza sebebidir.

Faction Nedir ?

Faction bir kurumun , bir oluşumun Lideri olmaktır.Eğer sen bir faction lideri isen yani GF isen ; sana verilen özel bir komutla , RP YAPARAK , RP KURALLARINA uyarak , bir kişiyi kendi oluşumuna atayabilirsin.
-----------------------------------------

Mod İndirme Linki : Henüz Yok.
Mod Kurulumu : Henüz Yok.
tRPG Site Linki : Henüz Yok.
Server İsmi : Henüz Yok.
Başvuru Adresi : Henüz Yok.

---------------------------------------

işte TürkiyeRPG ( tRPG ) farkı..

* Mod çalışmaları belli bir süre durdurulmuştur.

---------------------------------------

Adamın yanına gidip '' t '' ile konuştuğunuzda RP İçi olur. [ Adamın yanına gidersen ancak seni duyabilir. ]
'' y '' Rp DIşı konuşmadır.

Kurulacak Sistemler

***  /  yandaki işaret , moddaki sistemleri kullanmak içindir.

- MESLEK SİSTEMLERİ -

Çiftçilik Mesleği : Çitçilik güzel bir meslektir.Kazançlı bir meslektir.Tarım yaparsın.Böylelikle para kazanırsın.
Polis Mesleği : Halkı korumak için vazgeçilmez bir meslek.
Haydut Mesleği : Haydutlar vahşice paralarını kazanırlar.Çiftileri soyarlar.Erzak kaçırırlar.

- Diğer Sistemler -

/giris : Oyuna giriş komutudur.Örneğin , /giris nickiniz şifren yazdıktan sonra oyuna giriş yapıp , bilgileriniz otomatik güncellenir.
Adminlere Özel Sistemler : Seçilecek server adminlerine özel sistemler vardır.
/tarlaek : Çiftçilere özel bir komut olan bu sistemde , verilen süreyle para kazanırsınız.Bu leveliniza bağlı olarak değişir tabi.[ Oyunda olmanız gerekli , sürenin dolması için. ]
/adamal : Bu sistem GF(Faction Liderleri)'ne verilen özel bir sistemdir.Bu komutla , takımına adam alabilir.
/cal : Bu sistem , haydutlara özel bir sistemdir.Yani , bir çiftçinin yanına haydut gider.Ve sorar bu komutu kullanarak.Oda parasını ya verir ya da , zorla haydut alır.Eğer zorla alırsa , kişi ölürse yani , çiftçinin parasının yarısı gider.
/erzakal Kıyafet ve silah seçeneklerini sana gösterir.Sende paran yettiğince onları alırsın.

* En iyi para kazanılan meslek , ÇİFTÇİLİK'tir.
* En saygın meslek , POLİSLİK'tir.
* En saldırgan meslek , HAYDUTLUK'tur.
*** Para artınca , kıyafet ve silah alma şansında artar.

Hayırlı olsunda inşallah mod ölmez.Bir kere iyi bir yazılımcı takım lazım çünkü modelleme'ye gerek yok sanırım sadece yazılımcı işi çözecek.
Levelleri zımbırtıları kayıt olacağı iyi bi server lazım.Ama tRPG olması iyi olur.Çünkü cRPG de lag oluyor.
    Yapabilirseniz helal olsun ama sanmıyorum.
İyi çalışmalar

Steelo said:
Hayırlı olsunda inşallah mod ölmez.Bir kere iyi bir yazılımcı takım lazım çünkü modelleme'ye gerek yok sanırım sadece yazılımcı işi çözecek.
Levelleri zımbırtıları kayıt olacağı iyi bi server lazım.Ama tRPG olması iyi olur.Çünkü cRPG de lag oluyor.
    Yapabilirseniz helal olsun ama sanmıyorum.
İyi çalışmalar

Mod için , yardımcı olacak arkadaşlar varsa sevinirim.Böyle bir mod gerekiyor warband için.Özellikle modun Türkçe olması , daha da iyi olacak.Ayrıca bir server daha açılır ilerde o da İngilizce.tRPG modu için çalışıyorum.Fakat takdir edersiniz ki , tek başıma yapamıyacağım.cRPG modunu inceledim.Başvuru sistemini , level kısımlarını falan inceledim.Yapacağım site ve server da bunlara uyumlu olacak.Gerçekten süper olacak.Hemen olacak birşey değil.Ama bu modun çıkmasını planlıyorum..

Teşekkürler.

Şu sıralar mod yapımcılarından bişey beklemeyin çünkü çoğu bazı modlarda çalışıyor

erdem_10 said:
Şu sıralar mod yapımcılarından bişey beklemeyin çünkü çoğu bazı modlarda çalışıyor

İllaki birileri çıkar bana yardımcı olacak.Ben kafaya koydum.Elbet bu mod çıkacak. :smile:

* Konu güncellenmiştir.

Anlattığınız üzere çok güzel bir mod olacağı kesin inşallah gereken ilgiyi görür , iyi bir mod takımıyla anlatılan hedefe ulaşılıp iyi bir mod ortaya çıkar.Mod yapan arkadaşlar bu moda yardım ederlerse mutlu oluruz.Gerçi herkez bir mod yapıyor talihsiz bir zaman :smile:

4 Haziranda yazılım konulu olan ünisini bitirecek arkadaşım yardım eder sana ama ben bunu yapabileceğimi sanmıyorum.

İnşallah da, biraz zor gibi yani siz bunu çıkartana kadar v2 çıkar Warbanda  :razz: RPG yapmak öyle kolay bir iş değildir. Özellikle arayüz yapacaksan sana zamandan, mekandan ve faturadan patlar.  :grin:

Yoo v2 gelmicek diye biliyorum crack kuıllanılmasın diye değişiyor versiyon.
Ve merak etme arkadaşım gelsin çabuk bitirir ama yapmayadabilir.

ReDDhardy said:
Yoo v2 gelmicek diye biliyorum crack kuıllanılmasın diye değişiyor versiyon.
Ve merak etme arkadaşım gelsin çabuk bitirir ama yapmayadabilir.

Olm mesajın içine ettin.  :razz:

Tamam..Teşekkürler herkeze..Yorumlarınızı bekliyorum..  :mrgreen:

* Mod takımı oluşturulacak yakın bir zamanda.Bu takımın içinde , modun garantili ve hatasız bir şekilde oluşması için , uzman bir yazılımcı da olacak..

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom