Oyunda takıldığınız yerler (Buraya yazın, cevaplayalım)

Users who are viewing this thread

geak99

Recruit
Arkadaşlar herkes oyunun şu veya bu kısmında takılıp tek tek başlık açıyor, bu da forum kirliliğine neden oluyor, oyunla ilgili sıkıntılarımızı, takıldığımız yerleri buraya yazarsak muhakkak cevaplanacaktır. Herkes sıkıntısını, yahut bir sıkıntının çözümünü buraya yazsın ki böylece tek başlık altından sıkıntılarımızı giderelim  :wink:

konu açmıştım ama birde buraya kopyala yapıştır yapalım :smile:

Arkadaşlar benim oyunda başıma bir iki tuaflık geldi . Bunlar "
Benim şehirlerim hepsinde şehir meydanı gitiğim zaman hic halk yok  ? neden bilmiyorum ama bağlılık oranları- olan yok hata Jekalede 60 gece gitmiyorum öğlende filanda şehir bomboş !
Birde şöyle bir durum var ben bir kere esir düştüm iki yoladışım kaybetim . gezgine sorduğum zaman yoladaşların uxsahal da  diyor ama hana gittiğimde yoklar . Kaç gündür arıyorum onaları . Nasıl bula bilirim .
Birde  görev aldım munakaşı durdiye ikinciye aynı görevi almıştım . İki lord konuşma yeri yok . Sorunlarıma çözüm bulanalara şimdiden teşekür ederim ...

umutcanuluc said:
Ben şöyle bir yerde takıldım(Nasıl olacaksa o);

1-Native de Nordların mareşaliyim kalemde 300'e yakın asker var ve çoğu okçu.Kale benim olmadan önce rhodoklar tarafından hep saldırı alıyordu.Şimdi ben geldim, barış antlaşması imzaladılar.Bende onlardan hıncımı almak istiyorum, bu konuda ne yapmalıyım (Forumda bayağı bir tartışıldı ama onlara savaş açıp kaleme saldırı aldırmak için uğraşıyorum).

2-Bütün lordları topluyorum saldırıyorum khergitlerden şehir alıyorum sonra ben geri dönünce hemen  tekrar o şehri alıyorlar.Nordlar swadyalılar ve khergitlerle savaş halinde.Swadya ile rhodokta dost.
Swadyaya saldırdım geri geldim rhodoklar kalerini korumaya almış.Rhodoklara saldırsam hem kaleyi alırım hemde kaleme savaş açılır ama 2 kale olunca yetişmek zor olur.Sıkıştım kaldım.Khergit olsa yok. rhodok olsa yok. swadya olsa yok.

3-Banditler ve diğerleri çok sıkıcı gelmeye başladı artık bir yere büyük saldırı yapmak istiyorum ama saldırdığım yerler hemen kuşatılıyor.Ben alayım kale benim olsun diyorum vermiyo kral bozuntusu.İyicene çocuklaştım artık yeter!
1. Eğer 1.011-de oynuyosan oyunu yapman gereken şey basit. git  nord lordlarına ve benim için bir görevin varmı sor. birisi sana yeniden savaş açılması için bir görev vericek. son olarak rodolarla barış imzaladıysanız o zaman rodoklarla savaşın yeniden başlatılmasını isteecek. git görevi yap bu kadar basit. ama kalemde 300 asker var diyosan zor kşatırlar kaleni benden demesi. bir kale kuşatması için koskoca krallıkları düşman yapmayalım.

2.şehri ve ya kaleni aldıkdan sonra 1-2 güçlü lorda senin için yeni bir görevim var :arrow: şuraya git  :arrow: yeni alınmış şehrin adını seç ve oraya gönder . o zaman bir tehlike kalmaz.

3.sana önerim battlesizeri 300-e ayarlar . 100 küsür okçu ve 20-30 nord kahramanı ya da hired blade ala dal Narra ya da Halmara. okçulara aralı dur de . yayaları okçuların karşısına al ve aranızı kapa de. okçuları kalenin karşısında hepsini sırayla düz ve atış serbest emri ver gör bak ne oluyor. işte sana süper kuşatma.

Not: eğer Warband oynuyosan bu dediklerim işine yaramaz diye biliyorum.

arkler ben oyundayken Mount&Blade Warband'da görevim var 5 rodok askerine rütbe atlatmam lazım çavuş yapmam gerekiyor ama grup diyip terfi et'e tıkladıgımda donuyor oyun neden acaba ?

terfi sırasında ekrarnın donup kalması bir kaç kişide daha görüldü. oyunu kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyebilir misin?
savlerini sakla yalnız.

Ben Lord Akadan dan görev aldım bozkır haydutlarının sığınağını bulmak için, ama nasıl bir sığınaksa yok, bulamıyorum bir türlü, nasıl bulabilirim bu sığınağı bir fikri olan var mı?

geak99 said:
Ben Lord Akadan dan görev aldım bozkır haydutlarının sığınağını bulmak için, ama nasıl bir sığınaksa yok, bulamıyorum bir türlü, nasıl bulabilirim bu sığınağı bir fikri olan var mı?

notlara gir oda göreve gel görevin ayrıntıları yazar ve sığınağı orda nere olduğu tabi ki ...

Lanet herifin 7 diyarda toprağı var, gidip iptal edicem questi...

Ne yaparsam yapayım grubumun morali hiç düzelmiyor.Sürekli savaş halinde olmama ramen.Bunun nedeni nedir?

gurubun çok büyüktür, bu adamalrın moralini olumsuz etkiler
yiyeceğin yoktur, bu da olumsuz etkiler
yiyeceğin vardır ama tek tiptir, çeşit yoktur, buda olumsuz etkiler
saf bir ordun yoktur (ordudakiler farklı farklı millettendir)
ordundaki adamların ana vatanıyla savaş halindesindr.
son günlerde büyük galibiyetler kazanmamış olabilirsin.

aynı konu ile alakalı şöyle de bir başlık var:

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,108598.0.html

ya bi de ben anlamıyorum 600 adamla napıyonuz nası yaptınzı o kadar orduyu?

Arkadaşlar çok garip bir olay oluyor şimdide ben kale kuşattım nord krallığından ve elçi gönderdim svadya krallığına gayet güzel bir şekilde daha sonra onay geldi ve gidip görüştüm görüştükten sonra benim gönderdiğim elçi ha bire pardon kendimle konuşyuorum error yazıyor bunun bir açıklaması mevcutmudur arkadaşlar saygılar

Back
Top Bottom