Mount&Blade'de Yaşadığımız En Güzel Savaşı Hikaye Gibi Yazalım

Users who are viewing this thread

Düşman askerleri kapıya dayanmıştı. Remaldın mareşalliğinde ki dev nord ordusu rodokların son toprağına, Başkent Jelkala'ya saldırmak için son hazırlıklarını yapıyorlardı. Rodokların son 6 kontu canları pahasına bu şehri koruyacaktı. İki tarafta hazırlıklarını yaparken birşey olmuştu, kimsenin beklemediği birşey. Sarranid Sultanlığ, Rodoklarla barış antlaşması imzalamış Jelkala'ya yardıma gelmişlerdi. Dev Nord ordusu, Sarranid birliklerine karşı hazırlıksız yakalanmış, memlüklere karşı formasyon alamadan dökülmeye başlamışlardı. İşte bu anda Kral Graveth sıranın kendisine geldiğini anladı. Askerlerine hücum emrini verip şehri boşalttılar ve nord ordusunun üzerine atladılar. Daha kimse ne olduğunu anlayamadan savaş bitmiş Nordlar topraklarına doğru kaçmaya başlamıştı.

svsbsadi said:
Native Expansion da çok kötü bir gün.
Kara Şövalyelerin kraliçesi Lady Larktin midir nedir işte o benim Dramug Kalesi adlı tımarımı kuşattı ve 147 cesur askerim ile tımarımı korumaya gidiyorum...
Kazanacağımdan pek emin değilim ancak umarım kazanırım, bildiğiniz gibi Lady Larktin çok kalabalık dolaşır ve benim şansıma Lady Larktin in yanında Lord Tantius, Lord Grife ve Lord Purin var kısacası ben ayvayı yedim :smile: toplam 1798 kişiler biz ise 149 :grin: mecburen hileye başvurucam :smile:
Karşılaştığın her zorlukta hileye başvurursan oyunun zorlayıcılığı kalmaz sonra zevki de kalmaz, Bazen kaybetmelisin ki Zaferin kıymeti olsun,

Sene 1257.Babam Goodwin Nordland diyarının prensiydi.Tabi,kral öldürülmeden önce.O gece krala yapılan suikastte babamda ölmüştü.Bunun üzerine tüm ailemi toplayıp yeni bir diyara gitmen gerekiyordu.Zira geleneklere göre,yeni kral eski hanedanı kılıçdan geçirecekti.Ben bunu kendim için sorun etmiyorum fakat ailem...Apar topar yanımıza birşeyler alıp limandaki arkadaşım Eric ile buluştum.Beni Kalradya'ya kaçırabileceğini söyledi.Fakat orada büyük bir savaş olduğunuda ekledi.Bunun üzerine uzunca düşündüm.Eğer burda kalırsak hepimiz ölecektik.Kalradayaya gider isek ailemi savaştan korumam gerekecekti.Bir karar verdim.Kalradya'ya sadece ben gidecektim.Ailemi ise Eric koruyacaktı.Böylece yeni kral ben gidince ailemide götürdüğümü zannedecekti.Ailemle vedalaştım.Kardeşimde benle gelmek istedi.Fakat izin vermedim.Eric gitme vakti olduğunu söyledi.Gemime bindim.Onlara son kez baktım ve kızıl saçlarım rüzgarda dalgalanirken yeni bir maceraya doğru yol aldım.Kalradya'daki savaşı bitirecek ve Nordland'a geri gelip ailemi kurtaracaktım.

Uzun bir yolculuktan sonra Eric Sargoth Şehrine yaklaştığımızı söyledi.Gemi limana yaklaştığında çoktan gece olmuştu.Eric ile vedalaştım ve şehre girdim.Oldukça sessizdi.Nereye gideceğimi bilmiyordum.Etrafa bakınırken aniden bir tehditkarın kılıc sesini duydum.Yoksa bu benim için uzun bir maceraya erken bir veda mıydı?Derhal arkama döndüm ve elimi kınıma götürdüm.Bana "Ya paran ya canın!" diye bağirarak yaklaşan bir haydut gordum.Çatısma için hazırlandım.Yanima kadar geldi.Para vermedigimi görunce bana saldırdi.Onu öldürmeyi başardım fakat kolumdan yaralanmıştım.Hemen sonra bir tüccarım bana yaklastıgını gördum.Gel eve gidelim dedi.Evine gittik.Bana kardeşinin haydutlar tarafindan kaçırıldığını ve onu kurtarırsam dinar verceğinı soyledi.Kabul ettim.Ve şehirden ayrilmadan önce Nordların Kralı Ragnar ile görüstüm.Ona kendimi tanıttım ve başima gelenleri anlattim.Ragnar ile yeni kral Bjorn un arası iyi degildi.Anlattiklarimı duyunca küplere bindi.Ondan intikam alacağını söyledi.Bana baktı.Sende bir cevher görüyorum dedi.Bana kendini iyi bir kumandan olarak kanıtla dedi.Kabul ettim ve bana verebileceği bir gorev olup olmadığını sordum.Bir katili öldürmemi istedi.Bu şerefsiz 1 adamı öldürmüs ve karısını kaçırmıstı.görevi aldım ve şehirden ayrıldım.İlk olarak yanima biraz asker topladım.Ve haydutları yakaladım.Kolayca yendim ve tüccarin kardeşinin yerini ögrendim.Sonra oraya da gidip baskın yaptim ve tüccarin kardesini kurtardim.Sargoth sehrine tekrar gittim.Tüccari kardesiyle buluşturdum.Bana bir is daha verebilecigini soyledi.Paraya ihtiyacim vardi.Kabul ettim.Sehirdeki haydutlari ifsa edecektik.Isareti vermrsini soyledim.Ve sehirde savastik.Haydutlari ifsa ettik.Tuccar beni odasina cekti.Durumu Ragnara açiklayacakti.Ve bana veda etti.Bende Ragnarin bana verdiği gorevi yapmaya gittim.O serefsizi saklandigi koyde buldum ve cezasini verdim.Ragnara geri dondum.Gorevi bitirdigimi soyledim.Para kabul etmedim.Bana guler yuzlu davrandi.Zira intikamimi Ragnar sayesinde alacaktim.Adam toplamaya koyuldum.Nordlarla Vaegirliler savastaydi.Yeterince asker topladim.Turnuvalar kazandim.Lordlarla iliskimi yukselttim.Leydilerler tanistim...Ve Ragnara gidip derebeyi olmak istedigimi soyledim.Yuzu guldu ve ona yemin ettim.Artik bir lorddum.Maresale eslik ettim.Vaegirleri maglup ettik.Bana Yruma kalesi verildi.Leydi Kaetrli ile evlendim.Artik aileme biri daha katilmisti.Fakat asıl ailemi cok ozluyordum.Vaegirlilerle baris anlasmasi yaptik.Fakat bu sirada Svadya kralligi ile savasa girdik.Ilk olarak koyumu yagmaladilar.Koyume gittim.Her yerde insan cesetleri vardi.Gözlerim yasardi.Benim sefil koyume neler yapmislardi..Yerde bir yarali koyden bunun yapanin Svadya maresali kont haringoth oldugunu ogrendim.Ondan intikam alacagima yemin ettim.Bu sirada kalemin haringoth tarafindan kusaltigini ogrendim.Maresalimiz ise derchios kalesi kusatmasindaydi.Yani Svadyalilara karsi tektim.Derhal kaleme dondum toplam 80 askerim vardı.Onlarin ise 850...

Ya kazanacaktim ya da ölecektim.Fakat ölmeye hic niyetim yoktu.Tüm askerlerimi topladım.Onlara güzel bir konuşma yaptim.Hepsinin moralini yukselttim.Okculaeimi kritik yerlere konusladim.Piyadelerimi kale girisine surdum.Dusman ufukta gorunmeye baslamisti.Kizil saclarim yine rüzgarda dalgalaniyordu.Bu sirada bir elci geldi.Ragnar Derchios kalesini ele gecirdiklerini,Harlaus u yendiklerini ve Praveni kusattiklarini soyledi.Bana yardim icin gelemeyecegini fakat 50 asker yolladigini soyledi.Tum askerlerimin morali yukseldi.Bu ayni anda Dusmanin moralinin dusmesi demekti.Yeni askerleride yerlerine konusladim.Ve Catisma basladi..

Düsman merdivene dogru yaklasiyordu.En onde haringothu ve arkasinsa kopekleri pelagnar  ve mirchaudu gordum.Okcularim adeta ates kusuyordu.Çogu svadya sovalyesi merdivene gelemeden olmüstu.Battal Baltami elime aldim.Ve Mirchaudun kafasina indirdim.Bayilmisti.arkasindan haringoth bana saldirdi.Yara aldim fakat ona direndim.Ben saldiriyorum o blokluyor o saldiriyor ben blokluyordum.Henuz kayibimiz yoktu fakat onlaron 40 adami olmustu.Sonunda ona baltami vurdum ve bayilttim.Nord kahramanlarim adeta duvar gibiydiler.Geleni gideni biciyorlardi.Bende onlara yardim ediyordum.Canim azalmisti.Dusmanda azalmisti.Yavas yavas kayip vermeye basladik.Fakat buna ragmen ilk saldiriyi atlattik.Ben 14 adamimi kaybetmistim.Onlar ise 540.Askerlerim pelagnar mirchaud ve haringothu huzuruma getirdiler.adeta gozlerim donmustu.Haringothun kellesini orada aldim.Ama diger 2 kopegin gitmesine izin verdim.Svadya birliklerinin basinda artik lord yoktu.Bu onlarin dengesizce saldiracagini gosteriyordu.Oylede oldu.Yine saldirmaya basladilar fakat bu sefer sadece 5 kayipla tum dusmani yokettik.

Kalemi savunmustum.Bu sirada Maresal praveni almisti.Ragnar bir ziyafet verdi.Tum lordlar toplandik.Svadya ile baris antlasmasi yaptik.Ragnara orda Bjorn den intikam icin harekete gecmemizi soyledim.Bunu kabul etti.Lordlarina Nordlanda saldircagini soyledi.Hic kimse itiraz etmedi cunku Bjorn Gayrimesru kraldi.Ragnar beni maresal yapti.Savasi sen yoneteceksin dedi.Toplam 1000 asker gemilere bindik.Ailemle kavusacaktim.Fakat isler oyle olmadi.

Liman gorunmeye baslayinca buyuk bir ates dumanida gorduk.Bjorn gelecegimizi biliyordu.Aldigimiz bilgiye gorede Nordland deki lordlar Bjorn e isyan etmis ve hepsi oldurulmustu.Sehirde karmasa vardi.Bjorn nasil bu kadar guclenebilmisti?Kizil saclarim yeniden ruzgarda dalgalaniyordu.Limana cikarma yaptik.Sehirin icinden askerler bize saldirmaya basladi.Yanimda Kral Ragnar vardı.Tum askerlere hucum emri verdim.Sehirde adeta kiyamet kopuyordu.Bjorn sehirin ortasindaki kalede olmaliydi.Sehirde kargasa ve buyuk savas surerken ben bi yandan savasirken bir yandan Eric i aradim.Evini biliyordum.5 askeri yanima alip evime gittim.Fakat girince şok oldum.

Evinde her yerde kan vardi.Yan odaya girince Eric in cesedine gordum.Fakat tek o degil.Kardesim ve kiz kardesiminde cesedi oradaydi...

Dünyam kararmişti.Hayatta en cok deger verdigim sey olan ailem ölmüstü...

Fakat annem orada yoktu.Cesetlerin yanina gittim.Onlara Bjorn den intikam alacagima yemin ettim.Son bir kez daha cesetlere baktim ve oradam cıktım.Sehirdeki savad suruyordu.Fakat kazaniyorduk.Ragnarin yanina gittim.
Ragnar : "Neredeydin!Cok fazlalar fakat kazaniyoruz.Biz bunlari disarida oyalarken derhal Kaleye git ve Bjornü öldur!"
Yanima 20 Nord Kahramanı aldim ve kaleye yöneldim.Giristeki askerleri indirdik.Ve içeriye daldik.Düsmanlar adimi biliyorlardi ve haykirip bana saldiriyorlardi.Bjorn benim kactigimi anladiktan sonra ondan intikam alacagimi bildiginden ailemi oldurmus ve benim bulunmami emretmişti.Askerleri indirip yukariya dogru cıktık.Git gide fazlalasiyorlardi.4 Nord Kahramanini kaybetmistim.Matheld arkamdan geliyordu.Bjornun sarayinin kapisina geldik.Cok guclu muhafizlar vardi hepsini oldurduk.Ve saraya girdik.
"Bjorn! Nerdesin,işte ben burdayim.Gel bu işi bitirelim!"
Bjorn sagdaki kapidan annemin boynuna kılıç tutmus bir sekilde 40 askerle cıktı.
Bana baktı."Sen!Tüm planimı bozan.Seni burada öldürecegim."
Bjorne baktım."Beni öldürsen bile Ragnar burazdan gelip senin kelleni alacak.Beni korkutamazsin.Hayatta değer verdiğim herkesi öldürdün.Simdi söyle bana.Kaybedebileceğim ne kaldı?"
Bjorn "Annen!Kendine acımıyorsan bu kadina aci ve hemen teslim ol!"
Anneme baktım.Onu biraktığimdan beri cok yaslanmisti.Bana bakti."Oğlum,bu seninle son karşılaşmamız...Bana üzülme ve babanin kardeşlerinim intikamıni al...dedi.Soğuk bir sekilde Bjorn e baktım.Burdan kaçamayacağini ve elinde sonunda olecegini biliyordu.Arkamdan iki askerin yaklaştigini hissettim.Teslim olsam bile Bjorn annemi öldürecekti.Askerlerime baktım.Hepsi savasmaya hazirdi.Saldirin diye bagirdim.Sesi duyunca Bjorn annemi oldurdu.Bjornun onunu askerler kapatmisti.Hepsiyle savastik.Bjorn askerler azalinca kacmaya basladi.Askerlerime burda kalin diye bagirdim ve Bjornun pesine takildim.Kacabilecegi cok yer yoktu.Sehrin haninda karsilastik.
"Bjorn!Kacabilecegin baska bir yer yok.Simdi yaptiklarinin hesabini odeme vakti."
Endiseyle bana bakti.Baltasini eline aldi.Vurusmaya basladik.5 dk boyunca kimse zarar veremedi.ikimizde yorulmustuk.Bana kalkip yeniden saldirdi.Savusturdum ve tekme attim.Yere dustu."Sonun geldi kaçamazsin!".Kalkip tekrar saldirdi.Baltasina vurdum ve yere düsurdüm.Tum kuvvetimle baltayi kaldirdim.Bu sirada Kral Ragnar ve diger nord lordlari matheld ile birlikte hana geldiler.Hepsi bize bakiyordu.Bu sirada gozumden tum hayatim,annem,kardeslerim,babam,ve maceralarim gecti.Tum kuvvetimle baltami kafasina indirdim...

Savastan sonra Kalradyaya geri donduk.Nordlanda kral olarak ben secildim.Ragnar ile vedalastik.Ve ne zaman Nordlarin yardima ihtiyaci olursa,Ben orada olacagim.

Back
Top Bottom