Native Expansion Kara Şovalyeler İnceleme +Türkçe Yama 100%

Users who are viewing this thread

doktors06

Veteran
Özel mesajlardan gelen istekler üzerine linkler yeniliyor hemde tüm ayarlarıyla savegame eklencek arkadaşlar.

Native Expansion v0.586
  Yükleniyor

Mount&Blade Savegames Yükleniyor

Yüklemeler Bitti Arkadaşlar Ne Kadar Dayanır Bilmiyorum Linler İnidirin Hemen

Native Expansion v0.586

http://www.mediafire.com/download.php?rtlkgvv1wayuwh5

Mount&Blade Savegames

[size=12pt]http://www.mediafire.com/download.php?hdgeu529u6hgcq8

Native Expansion v .586 ÇIKTI

Native Expansion v .586 (HAKKINDA HERŞEY YENİ)
http://www.4shared.com/file/SEWYW49c/Native_Expansion_v0586.html

Native Expansion v .586.DÜZENLENMİŞ TOPLU KODLAR

http://www.4shared.com/file/Fb7P98ok/_2__Native_Expansion_v_586_Top.html

TÜRKÇE YAMA

http://www.4shared.com/file/z3zGG86-/Native_Expansion_Trke_Yama.html

Bilgi Sayfası: 
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,49800.0.html

İndirme Sayfası:
http://www.mbrepository.com/file.php?id=1730

Yeni dosya SceneObj kuşatma eklenti paketi üzerine, değişklikler olmuş indirin ve üzerine yazın bence çok güzel..

Mount&Blade/Modules/Native Expansion dizinindeki SceneObj  dosyayla yer değiştirin.

http://www.4shared.com/file/Wo8U5BF4/SceneObj.html

Native Expansion v0.586
Değerlendirme: *****    5 Yıldız
Uyumlu Versiyon: 1010-1

GÜNCELLENDİ
Native Expansion 0.585: Türkçe Yama 100%

100% Türkçe Yama
http://www.4shared.com/file/vtLyHQTK/_5__languages.html

(380 KB) (Tahminen %95 türkçe)
KURULUM: RAR dosyasının içindekileri modun içine atın...

NOT: Sadece Native Expansion 0.585 için çalışır bu yüzden versiyonunuza dikkat edin...

Türkçe yama için Svsbsadi, Diabless,Anl93,DownqouP
                                                arkadaşımıza sonsuz teşekürler

Native Expansion v0.585
Değerlendirme: *****     5 Yıldız
Uyumlu Versiyon: 1010-1

Bilgi Sayfası: 
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,49800.0.html

İndirme Sayfası:
http://www.mbrepository.com/file.php?id=1730

12.NİSAN..2010 SAVE DOSYASI ( 37 LORD )

http://www.tekdosya.com/files/KG43386GU/edca7eb18355e10d44b525bad71c06ee/Native_Expansion.rar.html

Native Expansion v0.585 (Düzenlenmiş Toplu Kodlar) İlk olarak tr yamayı kurun sonra dosyaları değiştirin.

İndirmiyen Pişman Olur  :wink:
1,Sadece TEK bir tımara uğrayarak tüm tımarların vergisini toplama
2-Moral ve grup büyüklüğünü ayarlama
3- Sığırları kovalamak yerine onların bizi takip etmesi
4- Fethedilmiş bölgeyi kral size vermediğinde gönderdiği parayı değiştirme
5- Tutsaklardan ikinci bir kez adam almak için gerekli süreyi ayarlama
6- savaş sonrası tecrübe kazanımı ayarlama
7-. Tutsaklardan adam alınca giden morali ayarlama
8- Yenilen lordların kaçma ihtimalini değiştirme
9- Yiyecek moralini düzeltmek
10- Yiyecek yenme oranı ve saati/yiyecek tüketimi
11-. Şehir ve köylerden alınan verginin miktarını ayarlama

http://www.tekdosya.com/files/KE42524YY/55b1f6f69253eac7a1019bba1682a672/CProgram_FilesMount_BladeModulesNative_Expansion.rar.html

V.584 veriyonun üzerine kurulum
Patch  Sayfası:
http://www.mbrepository.com/file.php?id=1732

Arkadaşlar aşağıdaki dosyada hem sava game bulunmakta hemde kodların düzenlenmiş hali bulunmaktadır. Handgi kodları değiştirdiğimi yazmıyım baya bi değiştirdim süpriz olsun size,, beğeneceğinize eminim ,indirmeniz şidetle önerilir..

İNDİR
File version: 0.550
https://www.mbrepository.com/file.php?cid=10&id=904

Kodlar v.550 versiyon için  geçerlidir.
http://www.tekdosya.com/files/GP42432IQ/8996f57789cf908c266af54cf8bb1926/Native_Expansion_Kara___ovalyeler.rar.html

Native Expansion Kara Şovalyeler

Şimdi arkadaşlar oyuna başladık her şey güzel nativenin üzerine çok fazla oynama olmasada eklemeler yapılmış ve bu eklemeler o kadar güzelki anlatamam.. birçok mod denedim 10’ a yakın hiç birine ısınamadım ama Native Expansion bambaşka niçin nativenin sınırlarını aşmadığı için ,bozmadığı ve sade bıraktığı için,, ben oyunda sadece para hilesi yaptım ,,sonra zaman geçti ve vegir krallığına geçtim tabi orada normal asker oluyorsunuz görevler filan falan baktım sarmadı bozdum yeminimi,,svadya köyleri ile ilişkimi ilerlettim svadyan şovelyesi  toplarım diye ama maalesef oda olmadı yani köylerle ilişkimi boşuna ilerletmiş oldum ,dedim şovalyesis ne yapıcam diye, birlikler ve askerle farklı zırhlar farklı ,,yine zaman geçti ve giitim en kıyıda olan asugan kalesini aldım ,,çünkü daha öncedende oynamıştım kek gibi dihrim şehrinin hemen yanındaki kaleyi almıştım’ki lady bilmemne gedi kara şovelyelerin komutanı imiş kendisi benim 200 askerimide tokatladı benide tokatladı ,,tabi ben tabanlara kuvvet (tabanlara kuvvet) diyorum çünkü atımıda almış yaya kaldık kaç kaçabildiğin yere ,,,baktım bunlarla baş edilmiyor yani 60 kişilik bir grubuna 250 askerlede dalsanız sizden eser yok oyun ayarlarıda normalin altında zorluk derecesi %84 ama nafile kesip biçiyorlar ..2. karekterde bu tuzağa düşmedim en uzak olan dediğim gibi ,,onların gelemyeceği asugan kalesini alarak başladım,,eğer 1 kale aldıysanız oyunda her şey değişiyor,, oda nasıl hani svadyan şovalyesi bulamaıştıkya işte artık buluyoruz gidiyoruz svadya krallığına bağlı şehirlere ana menüde recruit nobles diye bir seçenek var ordan page isimli atlı asker alıyoruz o svadyan savaşçısı oluyor ,sonra şovalye daha daha sonra en sonra vesselam diyecek laf yoktur öyle bir atlı süvari oluyorki demeyin keyfine hıı bide  Lady knıght var bunlarda teğişik şehirlerin hanlarında var bu birlikmi aman aman bundan 50 tane olsun anadınmı 1000 kişiye dal korkma yani (biraz abarttım) 900 kişide olabilir ama manyak bir süvari,, neyse ben tulga şehrinide aldım tabi aldıktan hemen sonra kergit krallığında yolda bir efendiyi yakalıyorsun tabi senin asker sayın onlardan fazla olucak diyorsun ben kergit krallığı ile barış yapmak istiyorum oda şukadar para ver olur diyor,, al sana 12.000 dinar diyorsun mesela tamam barış oldu çünkü rodok ve vegir ile zaten savaş var o da niye var niye barışmıyorum  ben alyen dışındaki diğer grubu dağıttım yani kendinize başka parti kurun dedim onlarda kuruyor en yakın toprakda vegir olduğundan ha babam gidiyorlar bi köyü yağmalayıp geliyorlar ben karışmıyorum onlara benim kale ve şehrin etrafında gezip duruyorlar diğer gurup ise benimle beraber ,,şimdi 16 kişiden 8’i iyi anlaşıyor diğerleri ise birbirleri ile iyi anlaşıyor..

Her iki grupta da birbirini sevmeyen kimse yok.

Nizar                              Firentis     
Matheld                          Jeremus
Artimenner                    Alayen
Lezalit                            Ymira
Katrin                            Bunduk
Rolf                              Baheshtur
Borcha                          Klethi
Marnid                          Deshavi

Neyse artık şehrimizde var tamam şimdi şehir menüsünden hangi krallığa savaş açmak istiyorsak orada yazıyor karavan oluşturmak 5.000 dinar bide koruyucu askerleriniz var patrol dedikleri onlarda sizin kale ve köylerin etrafında gezip duruyor ,,küçümsemeyim 40 kişiler ama bir birlikle muharebe esnasında öyle bir geliyorlarki sağdan soldan bi bakıyorsunuz 200 kişi olmuşlar..evet danışmanlarınızda oluyor tabi onlarda paralı mesela bir muhasebeciniz oluyor lordun salonunda  ona ne kadar sehirde para var batıyozmu çıkıyozmu diye soruyoruz oda eline defteri kalemi alıyor size gösteriyor,,bide en önemlisi bi akıl hocası var hangi kaleyi alsam savunması güçsüz olan hangisideir diyorsunuz ,,şakadanak cevap geliyor ,anlından öp bu adamı ,,hangi kral nerde şıpıtak söylüyor hanfi efendi veya lord benim tarafıma geçer acep diyorsunuz size isimleri veriyor onlar sadece bir tımar istiyor çünkü tımarları yok sizde veriyorsunuz ben tulga şehrini aldıktan sonra asugan kalesini vasal olarak kergit hanlığından efendi urubaya verdim..iyide oldu yanınıza vasal çekmek çok yi güçlenirsiniz,,,bide bu inşaat işerleri ve ıvır zıfırla upğraşan bi adamınız oluyor oda size bağlı köylere siz hiç lordun salonundan bir yere gitmeden para vererek yok değirmen gözetleme kulesi vsss kuruyor ve ayrıca bu başka işlerde yapıyor… bi amca daha var oda size geçen lord ve efendilerin hakkında bilgi ediniyor onlarla konuşup hainlik yapıp yapmıyacakları hakkında bilgi veriyor ben burada haberci olayını çözemedim acaba o adam bir haberci yollayıp diğer komutanları çağırıyor veya onun aracılığı ile görev verebiliyormuyuz bilmiyorum… neyse artık güçlüsünüz şehrimizin kulelerine 150 tarkhan koydukmu daha kimse gelemez adamı ok manyağı yapıyorlar valaha gelen okların haddi hesabı yok kurşun gibi mübarek bide şehirde bir seçenek var o seçeneğide black smit di heralde tarkhanların okları hiç bitmiyor devamlı takviye geliyor yani artık şehir güvencede ,,arkasına güvenen krallık gelsin girsin bakalım (kara şovalyeler) hariç tabi… ama artık meydan savaşlarında kara şovelyelerden korkmuyoruz diyilmi neden çünkü bizimde cavalier dediğimiz svadyan şovelyemiz tek baş edicek grup bence,, kayıp veriyorsunuz ama 150 ye 150 de siz yeniyorsunuz  bide yanına 30-40 Lady knıght varsa tamam kormam artık dalarım meydanda… 

Buraya kadar parmaklarımın yazabildiklerini yazdım ,,benim sorum bu kara şovelyelerden biz nasıl yetiştiriyoruz nasıl buluyoruz ve nasıl nasıl  oluyo işte orasını bulamadım ben esirlerden aldım ama kendim nasıl bu birliklerden yetiştiricem orasını bulamadım,,

Mod *** yıldız değil bence ***** helal olsun yapana

Daha öncedende belirtmiştim Native Expansion'da Calradia'nın efendisi ve en güçlüsü  Kara Şovalyeler olmuştur. bu birlik siz bir kale veya şehir aldıktan sonra çıkıyorlar ve gelmeleri gümbür gümbür oluyor    sanki yerler sallanıyor toprak yerinden oynuyor,, sakın küçümsemeyim öyle bir hataya düşmeyin,, yani savaşırım yok ederim demeyin hilesiz çok zor hatta imkansız, tabi bu dediklerim ilk Calradia'daki ilk günleriniz için geçerli,, çünkü limtitiniz 150 asker olsa ve birliklerinizde normal askerlerden kurulmuş olsa ki öyle oluyor,, çünkü bir kale veya şehir almadan diğer şehirlerdeki paralı birliklerden alamıyorsunuz... buraya kadar gelenler bilirler... ama bir seçenek daha var oda hiçbir krallıktan asker almayıp sadece köylü kadın topluyarak Calradia'nın kara şovalyelerden sonraki en güçlü birliğini oluşturabilirsiniz..ve bu birlik diğer krallıkların korktuğu ve çekindiği bir birlik olur. bu süvari birlikten 150-200 asker yaparsanız ,,sahadaki savaşların hepsini kazanırsınız,zorluk dercesi %105 olsa bile,,1000 kişilik bir gruba korkmadan savaş açabilirsiniz (kara şovalyeler hariç) ben vegir ve nort, svadya ile 150 lady knight süvarimle büyük savaşlara girdim hiçbirindede yenilmedim,,şimdi nasıl yapıyoruz bu seçkin birliği yazalım...

köylü kadın-sığınmacı kadın- tracker- avcı kadın-kılıç bacısı-sword mistress-ve lady knight

evet gözüktüüğü gibi Calradia'daki en güçü birliğinizi oluşturmuş olduk…

Şunuda belirtmek isterim kara şovalyeler Calradia’ya çok güçlü bir şekilde geliyorlar 2000 kişilik bir orduyla ama uzun bir zaman sonra hepsi  yeniliyorlar çünkü her krallıkla savaş içindeler yani tam bir terör estiriyorlar ve barış yapmanız imkansız çünkü onlar bütün Calradia’yı istiyorlar ,,tabi aradan zaman geçiyor diğer krallıklar toplanıp her alınan kaleye gidiyorlar 1000-1400 kişi  kara şovalyelerde artık bölünmüş oldu çok kale aldılar ve artık bölündüler her kalede ortalama 200 askerleri var ama diğer krallıklarda boş durmuyor bütün birlikleri toplayıp cenge gidiyorlar,,bizim burada yapacağımız nedir kara şovalyelerle savaşa girip az bulduklarımızla onlardan esir alıp tarafınıza çekmek,,vede onlardan aldığımız zırh ve silahları ele geçirmek bozuk,hasarlı,paslı fark etmez aman atmayın çünkü onarılıp güçlendirlip size geri veriliyor  oda şehirlerdeki menüden oluyor,, Native Expansion yeni başlıyanlar için yararlı olabileceğini düşünüyorum…

Türkçe yamasıda çıkınca inşallah mükenmmel bir mod olucak…

TIMAR DAĞITIMI VE KENDİ TARAFINIZA LOR ÇEKEBİLME

Hadi hayırlı olsun cümleye şimdiye kadar lordlara tımar vermeden yanımıza nasıl çekebiliriz diye tartışıp durduk yakındık ,bağırdık,  kavga ettik, hele şükür buldum ,,buda gece uyurken aklıma geldi dur bi deniyim dedim,,Şimdi benim bir şehrim var 2 tanede kalem ve 4 tane köyüm var, buraya kadar tamam dimi.. Şimdi şehrime bağlı 2 köy var onlar şimdilik benim buda tamam..2 kaleminde 1'er köyü var,Şimdi lordun salonuna çıktık akıl danışmanımıza sorduk hangi lordu kandırabiliriz diye o'da dediki şu lordu kandırabiliriz diye tamam dedik, Atladık atımıza araya sora lordu bulduk,, dedik benim tarafıma geç sana ödül vereyim hımmm  , o'da dediki şu kaleni ver geçim dedi al sana feda olsun koçum dedik :lol: iyi geçtim komutanım dedi ve geldi,, aynı şekilde diğer lordada gittik sana bu kale dedik o'da geçti ,buraya kadar tamam dimi,, Şimdi 2 kalemiz var ve o kalelere bağlı 1'er köy var,, Akıl hocasına tekrar gittik dedik bana 2 tane daha lord söyle bakım ,yoksa maşında keserim dedik :lol: biraz kızardı morardı :grin: ama mecbur söyledi hımmm , Şimdide  verdiği isimlere gittik 2 lordla daha konuşcağız , lordu bulduk ve dedik benim tarafıma geç diye o'da şu kaleni ver geçim dedi ama önceden o kaleyi başka bir lorda vermiştik dimii,, tamam al senin olsun dedik ,,diğer lordla aramız bozuldu ama bununla iyileşti,, daha şehre dönmeden ,,lorda dedikki ben sana şu kaleyi verdim sen çok mutlu oldun ama senden önce ben orayı başka bir lorda vermiştim şimdi o bana bozuldu dedik.. o'da dediki eeee ne yapalım komutanım şimdi dedi hımmmm  o zaman şöyle birşey yapalım kale senin olsun köyü ise senden alıyorum dedik ve köyü elinden aldık hıımmm herkes anladı buraya kadar heralde.. Şimdi şehre giderken yolumuzun üstü olan o 2 köye uradık ve ellerinden kalelerini aldığımız garip lordlara 1’er köyü tımar olarak verdik ve ilişkimiz tekrar ilerledi,,Bu durumda 2 kalemiz var 4 lordumuz var,, Hadi hayırlı uğurlu mübarek olsun..

ya aga ben mod 3 yıldız oynamaya değmez diyordumda bu anlattıkların dikkatimi çekti indirebilirsem indirecem ve belki türkçe yamasınıda yaparım :grin:

arkadaşlar bunu çevirecem şu ana kadar başlangıçta verdikleri gold u ve broken sword u çevirdim bide krallıkları yaptım ancak şimdi ingilizce ödevimi yapmam gerek yarın devam edecem :grin:

güzel anlatmışsın bilgi için sağol ben de indirdim bi açıp geri kapatmıştım meğer mod bombaymış

size bir tavsiye :wink:

eğer büyük bir savaşı kaybedip herşeyinizi kaybettiyseniz en iyisi oyun kaydetmeden Alt+F4 yapın ve kaldığınız yerden oynayın ama o savaşa bidaha girmeyin :grin:

Arkadaşlar nativenin yaması ile türkçe oluyor zaten geriside kolay 3,5 bişe kalıyor kamp menüsündeki ayarları kurcalamanıza gerek yok ,,mesala köylerde ve şehirlerde lonca ve köy ihtiyarı ile konuşma seçeneği var zaten anlarsınız bi o sap gibi duruyor ,,ayrıca M tuşu ile ıslıkla at çağırabiliyorsunuz,,oklar ise geliştirlmiş 41 tane veriyor ben benim takımı ok yay kılıç ve kalkanla kuşattım aynısı bendede var yaaa bu tarkhan varya oyunda ne diyim yaaa 70 tane al yanına hani bi kale kuşatıyorsunuz kuşatma kulesi inşa ediliyorya ,,hani sizin askerler diğer okçular tarafından küt küt gebertiliyorya bu tarkhanlar al öne  valaha svadya kalesinin birine daldım yemin billah diyim 75 tane tarkhanı öne aldım seçeneklerden üstte taşıdım daha kule kalenin surlarına dayanmadı arkadaş 120 svadya yazıyordu kaleye dalmadan önce daha ben o kuşatma kulesine çıkmadan benim tarkhanlar oklarla taradılar ortalığı ,,bu modda oklar acayip tehlikeli bilginiz olsun...

Tabi bütün herşey konuşmalar filan kendi partin olsun kalenizdeki  amcalar olsun türkçe olursa yemede yanında yat olur... keşke yapan bir arkadaş çıksa çok hayra geçer valaha ,,bide yapan arkadaş partini ayırdıktan sonra seçenekler çoğalıyor onlara dikkat ederse tam türkçe olsun yani bi zahmet... :grin:

doktors06 said:
Arkadaşlar nativenin yaması ile türkçe oluyor zaten geriside kolay 3,5 bişe kalıyor kamp menüsündeki ayarları kurcalamanıza gerek yok ,,mesala köylerde ve şehirlerde lonca ve köy ihtiyarı ile konuşma seçeneği var zaten anlarsınız bi o sap gibi duruyor ,,ayrıca M tuşu ile ıslıkla at çağırabiliyorsunuz,,oklar ise geliştirlmiş 41 tane veriyor ben benim takımı ok yay kılıç ve kalkanla kuşattım aynısı bendede var yaaa bu tarkhan varya oyunda ne diyim yaaa 70 tane al yanına hani bi kale kuşatıyorsunuz kuşatma kulesi inşa ediliyorya ,,hani sizin askerler diğer okçular tarafından küt küt gebertiliyorya bu tarkhanlar al öne  valaha svadya kalesinin birine daldım yemin billah diyim 75 tane tarkhanı öne aldım seçeneklerden üstte taşıdım daha kule kalenin surlarına dayanmadı arkadaş 120 svadya yazıyordu kaleye dalmadan önce daha ben o kuşatma kulesine çıkmadan benim tarkhanlar oklarla taradılar ortalığı ,,bu modda oklar acayip tehlikeli bilginiz olsun...

aga şimdi söyle bişi varki bu oyunu ingilizcesi iyi olmayan birçok kişide oynuyor ve modu oynarken ingilizce bilmedikleri için belki uzun süre yaptıkları herşeyi mafedecekler :grin: türkçe olması en iyisi :grin:

svsbsadi said:
doktors06 said:

aga şimdi söyle bişi varki bu oyunu ingilizcesi iyi olmayan birçok kişide oynuyor ve modu oynarken ingilizce bilmedikleri için belki uzun süre yaptıkları herşeyi mafedecekler :grin: türkçe olması en iyisi :grin:

üstte yazıma ekledim türkçesi daha makbul olur tabi kalendeki amcaların ne demek istedikleri tam anlamış oluruz artıkda amca demeyiz herlade :grin: :eek: :lol:

svsbsadi said:
ödevi yaparsam ben bunu yarın %50 ye tamamlarım :grin:

valaha süper olur arkadaşım yaparsan çok dua alırsın ,,,yanlız kral olduktan sonra ki yazışmalarıda unutma sana zahmet.. :!: :razz:

1 sayfayı daha çevirince (ödev) modu çevirmeye başlicam

ingilizce hocası ödev olarak gelecek dersteki konuyu kitaptan çevirmemizi istiyor :grin: tabi biraz uzun sürüyor

Eee hayırlısı biz bekleriz sen hem modu oyna hem çevir eksiklere bakarsın iyice patrol dediğimiz gruplada konuşurken ing olarak onuda tr yapmayı unutma benimde tek tek aklıma geliyor  :grin: sen en iyisi oyna  ondan sonra çevir yani eksiksiz olsun anlamında .. :arrow:

doktors06 said:
Eee hayırlısı biz bekleriz sen hem modu oyna hem çevir eksiklere bakarsın iyice patrol dediğimiz gruplada konuşurken ing olarak onuda tr yapmayı unutma benimde tek tek aklıma geliyor  :grin: sen en iyisi oyna  ondan sonra çevir yani eksiksiz olsun anlamında .. :arrow:

aga sen heryer tamamda konuşmalarda çeviri eksikliği oluyor sen konuşmaların olduğu heriflerin isimlerini buraya yaz ben yaparım :wink: bide languages dosyasından özenle yapıyorum yani yaptığım en iyi yama bu olacak diyebilirim, türkçe karakterli ve hatasız

şu anda menüyü türkçe yapıyorumda çeviremediğim tek bir yer var :grin: gerisini çeviriyorum

Set when the Dark Knights invasion begins.

bunu çevirebilecek varmı ? Kara Sovalyelerin yağma sı filan diyorda anlamadım tam

Diğer krallıkların şehir menülerinde farklı şeyler vardı ana menüde alınacak birlikle ilgili ben giremiyorum oralara savaşda olduğumuzda :grin: :lol: sen barışdaysan bi girer bakarsın arık unuttuğum ve atladığım yerler olabilir.  bu yamanın çıkmasını istiyenlerde eksik yerleri bildirse artık güzel olur  :!: bildirsinlerki hemen çıksında artık kaledki adamlara amca demiyelim dimi :grin: :smile: :lol:

Back
Top Bottom