Author Topic: Kürtlerin kökü nerden gelmektedir.(genel olarak islami kaynaklar ve değişik kayn  (Read 12059 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

jiyan

• Squire
  • *
    • View Profile
  • Faction: Nord
amerikalılar da avrupadan göç ettiler ve yıllarca orda kaldılar. biz avrupalıyız mı diyorlar? hayır.
tıpkı kürtler gibi, soyu nerden gelirse gelsin yüzyıllarca türk çatısı altındalar ve tabiki de türkler.
kürtlerin nereden geldiğini öğren diye bu konuyu açtım ,sen abd örnek veriyosun abd haydutlardan,ingilizlerden falan oluştu,kürtler orta asyadan gelmedi, kıt kafan bir türlü almıyor türk ile kürt ün bir bağlantısı yok .
Sürekli cevizin kabuğunda dolaşıp duran insan,
O cevizi yanlızca sert bir kabuktan ibaret sanır.

CapsLock

• Recruit
  • *
  • şirinler bile allahsız.. VayAnasını..
    • View Profile
  • Faction: Neutral
eeeeeeeeeeeeee?
Türk olmak faşist olmaktır,
vatanını milletini sevdiğin için..

Türk olmak barbarlıktır,
sayısız imparatarluk yıkıp, sayısız imparatorluk kurduğu için..

Türk olmak kıbrısta, hocalıda, anadoluda ve balkanlarda soykırıma uğrayıp,
yapmadığın bi soykırımla suçlanmaktır..

3 kıtaya hükmettikten sonra ufak bir yarımadada misafir muamelesi görmektir; Türk olmak.

n1sanc1

• Knight at Arms
  • *
    • View Profile
  • Faction: Khergit
amerikalılar da avrupadan göç ettiler ve yıllarca orda kaldılar. biz avrupalıyız mı diyorlar? hayır.
tıpkı kürtler gibi, soyu nerden gelirse gelsin yüzyıllarca türk çatısı altındalar ve tabiki de türkler.
kürtlerin nereden geldiğini öğren diye bu konuyu açtım ,sen abd örnek veriyosun abd haydutlardan,ingilizlerden falan oluştu,kürtler orta asyadan gelmedi, kıt kafan bir türlü almıyor türk ile kürt ün bir bağlantısı yok .

Bu jiyan boyuna tartışırken aşagılıyor karşısındakini yok salakmısın yok kıt kafalı yok söle yok böle...Ezmeyi benimsemişin...

jiyan

• Squire
  • *
    • View Profile
ne alaka adam tuturmuş birşey papağan gibi tekrarlıyor tabikide kıtmısın derim

n1sanc1

• Knight at Arms
  • *
    • View Profile
bunu tek 1 kişiye desen anlarım

Dogukan

• Sergeant Knight at Arms
  • *
    • View Profile
  • Faction: Bandit
bencede jiyanem..biraz daha seviyeli please
Orthodox Marxism, therefore, does not imply the uncritical acceptance of the results of Marx's investigations. It is not the "belief" in this or that thesis, nor the exegesis of a "sacred" book. On the contrary, orthodoxy refers exclusively to method. It is the scientific conviction that dialectical materialism is the road to truth, and that its methods can be developed, expanded, and deepened, only along the lines laid down by its founders"
G.Lukacs

jiyan

• Squire
  • *
    • View Profile
amacım kimseyi aşalamak deil ,daha dikkatli olurum  :roll:

KursadAltug

• Sergeant Knight
  • *
    • View Profile
Benim bildiğim Kürtler ve Türklerin köken itibarıyla hiç bir alakasının olmadığıdır. Kürtler konusunda oldukça eski ve bilimsel olmayan bir tasnifi temel alırsak Tevrat tasnifi olarak da bilinir ama Kuranda da var; İnsanoğlu Nuh Tufanından sonra Nuh'un 3 oğlundan türemiş, Sami ırk; Araplar, İranlılar, Kürtler vs.. Hami ırk; Afrikadaki siyahiler ve Yafesoğulları ki Türkler, Japonlar, Slav halkları vs... Bilimsel olarak da Türklerle Kürtlerin köken olarak bir birlikteliği söz konusu değil.

Ancak Anadolu denilen mikserde Kürtler de Türkler de Araplar da Lazlar da bolca karışmıştır. Kürtleşen Türkmen toplulukları olduğu gibi Türkleşen Kürt toplulukları da var. Mesela bugün Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da kendisini Kürt olarak tanımlayan birçok aşiret ki Lolan aşireti, Drejan aşireti gibi ünlü olanları da var bunların Anadolu'ya Moğollar'dan kaçarak gelen Harezm devletine bağlı Türkmen aşiretleri olduğu bilimsel olarak önemli ölçüde kabul görüyor. Gene kendisi için Türk yahut Türkmen tanımı yapan kimi aşiretlerin de Kürt kökenli olduğu biliniyor.

Önemli olan Anadoluda asgari müştereklerimizi kaybetmemek, birbirimize saygı duymak ve ortak çıkarlarımız için bu birlikteliği sürdürmektir.

Bu arada Kürtlerle ilgili fikir beyan ederken terörü ve teröristi lütfen ayrı tutun. Kimse bir terör örgütünün Kürtleri temsil ettiği gibi bir hakarette bulunmasın. Neyse tartışmaya biraz bodoslamadan daldı gibi oldum kusura bakmayın. Sadece bu konuda düşündüklerimi söylemek istedim...

Kansome

• Knight at Arms
  • *
    • View Profile
Bu arada Kürtlerle ilgili fikir beyan ederken terörü ve teröristi lütfen ayrı tutun. Kimse bir terör örgütünün Kürtleri temsil ettiği gibi bir hakarette bulunmasın. Neyse tartışmaya biraz bodoslamadan daldı gibi oldum kusura bakmayın. Sadece bu konuda düşündüklerimi söylemek istedim...

Ben çok Kürt tanıdım fakat hiçbirinden pkk'yı kötüleyici bir laf işitmedim!!Bu bir çelişkimidir?Çelişki varsa nerdedir? Güneş doğudan mı yoksa Amerikadan mı doğar?!!! örnekler çoğaltılabilir.

KursadAltug

• Sergeant Knight
  • *
    • View Profile
Ben de çok Kürt tanıdım zaten Mersin gibi bir yerde yaşıyorsan çok fazla Kürt tanırsın ve Kürt'ün de her çeşidini görürsün. Ben Kürtlerin içinde pkk terör örgütünün destekleyenlerin sayısının genele oranla çok az olduğunu biliyorum ama bakma pkklılar seslerini çok çıkartıp kendilerini Kürtlerin temsilcisi gibi göstermeye çalışıyorlar. Zaten pkkya destek vermeyen, pkkyı sevmeyen Kürtler sessiz, sakin, ekmeğinin derdinde olan adamlar ve Kürt nüfusun çoğunluğu da bunlardan oluşuyor.

Yani ortada bir çelişki varsa Kürtlerin terörü destekleyen bir halk olduğunu iddia edip ondan sonra da Güneş Amerika'dan mı doğar diye sormaktır. Amerikalıların tüm Müslümanları terörist görmesi biz de tüm Kürtleri terörist gibi göreceğiz demek değildir.

Kimse kusura bakmasın bir terör örgütü çıkıp ben Kürtlerin temsilcisiyim diyor diye Kürtlerin tamamına terörist diyemem. Şehit çocuğu Kürt arkadaşlarıma terörist diyemem, pkkya da pkklılara da benden daha düşman olan Kürt arkadaşlarım var onlara da terörist diyemem, şehit ya da gazi olan Kürt askere/polise terörist diyemem, diyene de aklını başına devşirmesini tavsiye ederim. Zira Kürtlerin tamamını pkk destekçisi olarak gören birisinin akli melekelerinden şüphe etmek gerekir diye düşünüyorum.

Lord_Arthur

• Sergeant Knight at Arms
  • *
  • Fecricus <3<3<3
    • Twitter - ozdemirozgr
    • View Profile
  • MP nick: Lord_Arthur
  • WB
Arkadaşlar Türk ve Kürt'ün akraba bağı olmasa da bin yıldır aynı topraklarda yaşıyoruz artık kaynaşmışız,kız alıp vermişiz,kardeş olmuşuz.Bazıları biz Türk'üz demiş bazıları dememiş.Ama kardeşçe yaşayıp gitmişiz.Örnek Selahaddin Eyyubi.Arayın heryerde Türk sultan diye geçer ama aslen Kürt'tür.Turgut Özal da Kürt'tür ama adamı Türk Birliği kurmaya çalıştığı için öldürdüler.( :cry:)
Şimdi (bayağı önceleri) bazı büyük devletler(!) bu kardeşliği bozmuşlar.Kardeşi kardeşe kırdırmışlar.Amaçları bölmek,yıkmak,ele geçirmek...
Not:Hiçbir şekilde bölücü terör örgütü savunmam.Ayrıca her pkklı Kürt değil bunu da bilmemizde yara var bence.
Peace is not something you wish for; it's something you make, something you do, something you are, and something you give away. -J.W.Lennon

Allegro

• Intellectual
  • Grandmaster Knight
  • *
    • View Profile
Örnek Selahaddin Eyyubi.Arayın heryerde Türk sultan diye geçer ama aslen Kürt'tür.
Türk okul kitapları hariç heryerde Kürt diye geçiyor zaten.
Ben de çok Kürt tanıdım zaten Mersin gibi bir yerde yaşıyorsan çok fazla Kürt tanırsın ve Kürt'ün de her çeşidini görürsün.
Mersin de düştü galiba, en son 3'te 1'i falandı sanırım.

KursadAltug

• Sergeant Knight
  • *
    • View Profile
Örnek Selahaddin Eyyubi.Arayın heryerde Türk sultan diye geçer ama aslen Kürt'tür.
Türk okul kitapları hariç heryerde Kürt diye geçiyor zaten.

Selahaddin Eyyubi kesinlikle Türktür. Güney Kafkasyadaki Oğuz Türklerine mensuptur. Selahaddin Eyyubi'nin Kürt olduğu safsatasını yayanlar da maksatlıdır.

Ben de çok Kürt tanıdım zaten Mersin gibi bir yerde yaşıyorsan çok fazla Kürt tanırsın ve Kürt'ün de her çeşidini görürsün.

Hayır Mersin'in 3'te 2'si belki daha fazlası Kürt. Mersinde Kürt nüfus asla düşmez aksine sürekli ve büyük bir hızla genel nüfus içindeki oranını arttırır.

jiyan

• Squire
  • *
    • View Profile
Selahaddin Eyyübi nin ünlü bir sözü vardır ''kürtlük için savaşmadım islam için savaştım'',bu sözü çoğu kişi bilir.

Allegro

• Intellectual
  • Grandmaster Knight
  • *
    • View Profile
Selahaddin Eyyubi kesinlikle Türktür. Güney Kafkasyadaki Oğuz Türklerine mensuptur. Selahaddin Eyyubi'nin Kürt olduğu safsatasını yayanlar da maksatlıdır.
Genel kanı annesinin Türk babasının Kürt olduğu yönünde. Yine dünya vs Türkiye durumu söz konusu.

Hayır Mersin'in 3'te 2'si belki daha fazlası Kürt. Mersinde Kürt nüfus asla düşmez aksine sürekli ve büyük bir hızla genel nüfus içindeki oranını arttırır.
O "de" eki iyelik eki değil dahi anlamındaydı zaten, "3'te 1'i Kürt oldu, Mersin de düştü" anlamında.