Author Topic: Ateizm  (Read 50378 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lordum_Ediz

 • Master Knight
 • *
 • -.-
  • View Profile
 • Faction: Neutral
 • MP nick: WTF_Haywire
 • M&BWBNW
Re: Ateizm
« Reply #60 on: July 09, 2009, 05:40:13 PM »
hakkikaten ciddi konu allegro nerde yaw girmedi hala

edit: mesaj atmadan 3m esaj atıldı
...

erxan

 • Sergeant
 • *
 • .
  • View Profile
 • Faction: Neutral
Re: Ateizm
« Reply #61 on: July 09, 2009, 05:41:21 PM »
eheheh :d konuyu saptırdık yav
ah bu forum milleti ne çok seviyor böyle tartışmaları, eğlence çıkıyo insanlara :d

erxan baba o avatarında ne yazıyor arapça? altta da atatürkçü falan yazıyor helal olsun... madem atatürkçüsün  kendi dilini  kullansana arapçayla ne işin var

ALLAH yazıyor .Atatürkçüde degilim

Megadeth

 • Grandmaster Knight
 • *
 • Leyla Halid
  • Skype - eternades
  • Steam - pseudohendrix
  • View Profile
 • Faction: Swadian
 • MP nick: WTF_Megadeth
 • M&BWBWF&S
Re: Ateizm
« Reply #62 on: July 09, 2009, 05:42:01 PM »
Ateist arkadaşlara bir kaç soru sorucam 1. neden ateizm 2. evren ve sen nasıl oluştun tanrı inancın yok kutsal kitaplardanda pek haberdar oldugunuzu sanmıyorum. Yani sadece laf olsun yada farklı olalım gibi bir amaçmı var ateizmde?

Benim sebeplerim:
Çevremde ne kadar sahtekar ne kadar adi adam varsa hepsinin fazlaca dinci.
Birde ben metafiziğe inanmıyorum. Aslında ateist değilim ben agnostiğim.

Maalesef O Adi Adamlara Bende Kıl Kapıyorum.Onları Müslüman Saymıyorum Bile.
Nonsense

Oğuzhan

 • Grandmaster Knight
 • *
 • Pay the price for ignorance
  • Steam - oguzhanselcuk
  • View Profile
  • Google+
 • Faction: Neutral
 • MP nick: Oguzhan
 • M&BWBWF&S
Re: Ateizm
« Reply #63 on: July 09, 2009, 05:43:04 PM »
Ateist arkadaşlara bir kaç soru sorucam 1. neden ateizm 2. evren ve sen nasıl oluştun tanrı inancın yok kutsal kitaplardanda pek haberdar oldugunuzu sanmıyorum. Yani sadece laf olsun yada farklı olalım gibi bir amaçmı var ateizmde?

Benim sebeplerim:
Çevremde ne kadar sahtekar ne kadar adi adam varsa hepsinin fazlaca dinci.
Birde ben metafiziğe inanmıyorum. Aslında ateist değilim ben agnostiğim.
söylemeden duramayacağım, bilgisini boktan işlere kullanan da bolca var. Bir bilgi kötüye kullanılırsa bu bilgi yanlış mıdır?

Cativan

 • The Ninja in your Notes
 • Administrator
 • *
  • Steam - Marsec
  • View Profile
 • Faction: Bandit
 • M&BWB
Re: Ateizm
« Reply #64 on: July 09, 2009, 05:45:01 PM »
Ayrıca Avrupa Bu Dinleri Çıkarlarına Kullanmış.
Siyonizm,Masonlar,Engizisyon Mahkemeleri,Putlara Verilen Altınlar Meyveler ... Bunlar Dediklerimi Anlatmaya Yeter
Müslümanlık İse Birilerinin Çıkar Sağlayamayacağı Bir Din.3 Dinde Aynı Tanrıya Çıkıyor Ama Farklı Yönlerden.Ve Bize Göre Müslümanlık Bu 3 Dinden En İyisi En İnsancılı :)

Öyle Değilmi ?

Kaka evropa, bok evropa... bak bak dinleri çıkar amaçlı kullanmış, tabi hristiyanlık falan bu dinler. Müslümanlık öyle mi ya? Hiç "Ben Allah'ım" deyip gerizekalılardan para toplayan görmedik (komediye bak), hiç "din savaşları"nda neler yaşandığını, insan ticaretini, paraları cukkalayan şeyhleri görmedik. Hiç din elden gidiyor diye adam öldürüldüğüne şahit olmadık. Evet evet, müslümanlık birilerinin çıkar sağlayamayacağı bir din.

Kalkıp da şimdi "bunlar gerçek İslam'da yok" mavalını da okumayın bir zahmet, İslam'da da neler olduğunu biliyoruz. Ama madem konunun açılış amacı ateizmi tartışmak, bir zahmet saçma sapan cevaplar verip konuyu oraya çekmeyin ben de size ayet ayet alıntı yapmak zorunda kalmayayım, kimsenin canı sıkılmasın şu sıcak günlerde.

Ayrıca en önemlisi insan olmaksa bunun müslümanlıkla, dini görüşle ne alakası var?


bence ateistlik  birçok üye ve moderatörün (ativan dahil) forumlardaki sağcı yükselişi bıçak gibi kesmek ve forumlardaki birçok kişiye "yobaz" diyebilmek için kullandıkları bi mastürübasyon tekniği..
kusura bakmayın bu benim düşüncem; ama bırak allah tanımamayı, allaha bir "yaşama" sahip olduğumuza karşı şükür ve hamtte yarışmaız gerekirken, bunca delil ve mucize gösterilmişken "inanmamak" sözkonusu bile olamaz..

Albert Einstein da dediği gibi "tanrıya inanmamak diye bişey yoktur, o sadece kalpteki tanrı sevgisi ve yaşam sevgisinin azlığından yada olmayışından kaynaklanır..."

ama biz burda sabaha kadar konu açıp binlerce sayfa yazı yazsak da bitarafımızı yırtsak ta.. "olmaz".. anlamazlar.. ıslah tanrıdandır..

doğru ya "patron ativan".. kitle babam konuyu.. ne desen haklısın, ne desen doğrusun..

ves'selam...


Canım benim, o konuyu kilitlediğim falan yok benim. Hatta işin komiği konularından birini sen kilitledin, sanırım o yüzden bana sataşıyorsun :lol:

Şu iletiye cevap yazarken hayret ediyorum kendime buna vakit harcanır mı diye. Evet, inanmamak söz konusu bile değil, hepimiz müminiz ama forumdakilere kıllık olsun diye inanmıyor gibi yapıyoruz. Karşılığında forum düzeni, şan, şöhret, para ve kadın elde ediyoruz (bir tane böyle eleman çıktı dün "karı kız için artistlik yapıyor çakma ateistler" diye. Bravo dedim haremimden, çözmüş adam olayı. 1000 kadınla birlikte oldum bu arada, 900 tanesi Taleworlds'ten ünümü duyup gelmiş).

Anlamazlar ne kadar uyarsakta bak Kur'anda onlar için ne diyor

Bakara (171) : İnkar edenleri imana çağıran (peygamber) ile inkar edenlerin durumu, bağırıp çağırmadan başka bir şey duymayan hayvanlara seslenen (çoban) ile hayvanların durumu gibidir. Onlar sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler. Bundan dolayı anlamazlar.

Dimi bak taa yüzyıllar öncesindekilerle bugünküler aynı hep aynı kafa.

Di mi... çoban ne güder? Koyun. Burada inanmayanlara koyun sürüsü muamelesi mi yapılıyor? İroniye bak.

evrende sayılamayacak kadar detay var, hiç biri tesadüf değil, hepsini bir yaratılış amacı var...
Göbek deliğimde biriken pamukçukların amacını açıklayana custom title veriyorum.

evreni de yaratan tanrıdır, herşeyin yaratıcısı odur .. evet böyle diyince insana saçma geliyor, insanın kafası almıyor.. diyosunuz şimdi herşeyi allah yarattı ama bişeyler olması lazım yani bi başlangıç noktası falan. bi zeminin üstünde başlaması lazım belli bi tarihte.. böyle değil işte biz sadece yaşadıklarımıza benzer şeyler anlayabiliyoruz, allah her zaman vardı denilince insanın kafası karışabilir, orasını çok kurcalamayın o yüzden :d
Madem her şeyin yaratıcısı olması gerekli, Allah'ı kim yarattı o zaman deyince de kızıyorsunuz. Ortaokul muhabbeti değil bu, işin felsefi kısmında yüzyıllardır tartışılan bir problem, dini paradoksların en ünlülerinden biri. Bir yere kadar "mantık" kullanıp varmak istediğiniz noktaya gleince mantığı dirseğinizle itip "inanç"a geçiş yapıyorsunuz, bu da ironik ama farkında değilsiniz.

ölmem, ÖLDÜRÜRÜM..!
Aferin. İnandım artık ben.

insanların tekrardan hayata gelmiceklerini nerden biliyorsun ?
bak o zaman insanlara zamanın insanlarının anlayabilceği tarz konuşulmuş bazı şeyler. insanların topraktan yaratılması lafında mesela insanda karbon elementi bulunması cart curt anlatılıyor, o zmanda nası anlatcaksın adama içindeki mineral değerini :d

kur'anı aklını kullanarak yorumlamayı bilceksin, okuyup aa burda böyle diyor hemen atlamıcaksın. kendi çağına uyuyormu bi ona bakcaksın, verildiği dönemle şimdiki dönemin ihtiyaçları birmi değilmi tartacaksın
Aynı muhabbetin değişik versiyonu. Kutsal kitapta yazılan şeyler bir kelimesi kelimesine gerçek alınır, bir mecaz denilir geçilir, bir "günün şartları" dneip işin içinden çıkılır, bir metafor denip alakasız bir noktaya bağlanır..

siz inkar ediyorsunuz çünki benliğinizden haberiniz yok..  herhangibi varlığınız yok..
dünyayı titreten, konuşmayı bile bilmeyen insanları "ALLAH" diye haykırtan biziz.. her türlü bilimde, buluşta, akılda, ve kısacası herşeyde biz varız..
siz ise hakaret etmekten başka hiçbirşey bilmeyen, bilmiş ve manasız sözler konuşan, dünyanın gözünde en aşşağı seviyede olan "dilencilerden" bile daha zavallı ve acınacak durmda olanlarsınız...

size allahtan "ıslah" bile dilemiyorum, kendi boş ve mantıksız düşünceleriniz içinde yokolup gidersiniz inşallah..
Bu arkadaş her zaman olduğu gibi gene çok haklı. Olmayan tanrı değil biziz, o yüzden burada vakit kaybetmenize gerek yok. Bu arada siz kimsiniz?

Peki biz gözlerimizi kapatanız demek ki. Hristiyanı olsun müslümanı olsun neden bilim adamlarının çoğu Allah'ın büyüklüğünü biliyorlarda bizim çılgın gençlerimiz bilmiyor. Allah'ın varlığını göremiyormusun bu çağda. Bir kez olsun ya bu Kur'an nasıl bir kitap diye açıp okudunmu
Bilim adamlarının çoğu Allah'ın büyüklüğünü biliyor diye bir şey yok. Tam tersine, eğitim seviyesi arttıkça din ve tanrıya bağlılığın azaldığına dair bir sürü sonuç var elimizde. Hatta bilimadamı dediğiniz insanlar kümesi de tanrıya en az inanan meslek sahiplerinden biri.

Ben Kur'an'ı okudum. Başka?

Peki (Haşa Allah Yok)

Nasıl Oldun Sen.Materyalizmde Hiçbir delil Varmı ? 2 Basit Yapının Gelipte Bir Bitki Oluşturduğunu Gördünmü? İnsan Oluşturduğunu Gördünmü.

İnsanlar Nankördür...
Sen Allah'ı insan yaratırken gördün mü? Bak ne kadar saçma geliyor di mi kulağa böyle sorunca?

sevgili Allegro elbet bundan bir gün bu dediklerinden ve dünyada ibadetlerini gerçekleştirmediğinden ve allaha inanmadığından pişman olacaksın ama çoktan cehennemin yolunu tutmuş olacaksın.Kutsal kitapta sanırım şöyle bi yazı okumuştum ''Fazla sorgulama delirirsin''(tam bu değildi ama bunu içeriyordu)

işte senin ne kimyan ne fiziğin nede matematiğin yetiyor bu konuda hepsi solmuş bir gül kalıyor yanında İslamın

sen akıllı bir insansın yol yakınken dön al eline kuranı bir oku . okuki ileride pişman olma
Fazla sorgulama delirirsin demiş... ahah... neyse.

Tanrı O Kadar Mükemmel Yaratmışki Herşeyi

Düşünmeye Bile İnsan Denen Aciz Yaratığın Aklı Yetmiyor.İşte Böyle Sapıtıyor

TOPLAM 14 KİŞİ BU KONUDA
Sizin düşünce akışınız beni hayretlere sürüklemeye devam ediyor.

ufak bir şey söyleyim tartışmaya bulaşmadan uzamak istiyorum:
ibadet et, ne zararı var? hatta en mantıklısı sana mantıklı olanını yap. Örneğin oruç tutmak sana mantıklı geliyordur da namaz kılmak saçma geliyordur, sadece oruç tut.
yararı:
1-Temizlik falan sağlıyor, bazı yararları da var, herkes biliyordur.
2-Çevrendeki dinine bağlı kişiler tarafından 'satanist' ilan edilmezsin, bazı yerlerde dışlanmazsın(ve evet o mallardan ben de nefret ediyorum, bir insana siyah giyiyor diye satanist denir mi lan?!)
3-Ne olur ne olmaz... Gerçekten tanrı varsa öteki dünyada rahat edersin, yoksa da zararı olmaz. Bence bu kışın yangın önlemi almaya benziyor, ya olursa mantığı, göte gelmeyelim söylemi...

Ayrıca reenkarnasyon(böyle yazılıyordu galiba) koca bir yalan. Nüfus git gide artıyor, ruhlar 3e 5e bölünmedikçe her insanın önceki yaşamı olması imkansız.

Şimdi bu yazımdan dolayı iki tarafın da tepkisini çekebilirim, olsun... Muhtemelen başka cevap da atmam. Esenlikle kalın...

Ohannes not: Ben yazarken 8 ileti daha geldi :D 9 oldu...

1. Madem yararı var, yararı olduğun için yap. Kimse sana yapma demiyor ki?
2. Bu tarz saçma sapan baskılara boyun eğmemek için öyle davranalım yani? "Münafık" olalım yani? :roll:
3. Pascal's Wager... sırf bunu bileceğimize Occam'ı ve o güzel usturasını da bilsek keşke...

"oruç tut formunu koru" diye bir şey var mı yahu? O zaman ben de aerobik yapayım o da ibadet olsun? Yahu bir kere neyi savunduğunuzu bilin, ibadet denilen şeyin size somut bir fayda getirmesi gerekmiyor. İnanan yapar, inanmayan yapmaz. İnanmayan adam "kalbimi koruyayım" diye namaz kılmaz, öyle bir derdi varsa gider spor yapar.

Yeter yahu... iki saattir Kur'an'dan alıntılarla "akıl akıl akıl aklını kullan" diyip duruyorsunuz, azıcık da siz yazmadan önce bir düşündüklerinizi tartın da entelektüel seviyesi posta gazetesini geçen satırlar okuyalım şurada.

xRémy

 • Sergeant
 • *
 • inaktif ...
  • View Profile
 • Faction: Nord
 • MP nick: Alexi
Re: Ateizm
« Reply #65 on: July 09, 2009, 05:45:24 PM »
evet ne yazıkki tonla aşşağılık herif var türkiyede, insanları dininden soğutan
 
neyzen tevfik vermiş en güzel cevabı

xRémy

 • Sergeant
 • *
 • inaktif ...
  • View Profile
 • Faction: Nord
 • MP nick: Alexi
Re: Ateizm
« Reply #66 on: July 09, 2009, 05:46:57 PM »
eheheh :d konuyu saptırdık yav
ah bu forum milleti ne çok seviyor böyle tartışmaları, eğlence çıkıyo insanlara :d

erxan baba o avatarında ne yazıyor arapça? altta da atatürkçü falan yazıyor helal olsun... madem atatürkçüsün  kendi dilini  kullansana arapçayla ne işin var

ALLAH yazıyor .Atatürkçüde degilim

ulan atatürkçü değilsen nası insansın sen allah cezanı senin... işte böyle adamlara sövme de ne yap , git modlardan ceza yemeyelim akşam akşam  :evil:

edit:2 post gelmiş kusra bakmayın araya birileri yazmştır diye düşndydm  :mrgreen:

Cativan

 • The Ninja in your Notes
 • Administrator
 • *
  • Steam - Marsec
  • View Profile
 • Faction: Bandit
 • M&BWB
Re: Ateizm
« Reply #67 on: July 09, 2009, 05:48:42 PM »
evet ne yazıkki tonla aşşağılık herif var türkiyede, insanları dininden soğutan
 
neyzen tevfik vermiş en güzel cevabı

O şiir Neyzen Tevfik'in değil, herhalde bunu bir 100 kere söyledim şimdiye kadar.

eheheh :d konuyu saptırdık yav
ah bu forum milleti ne çok seviyor böyle tartışmaları, eğlence çıkıyo insanlara :d

erxan baba o avatarında ne yazıyor arapça? altta da atatürkçü falan yazıyor helal olsun... madem atatürkçüsün  kendi dilini  kullansana arapçayla ne işin var

ALLAH yazıyor .Atatürkçüde degilim

ulan atatürkçü değilsen nası insansın sen allah cezanı senin... işte böyle adamlara sövme de ne yap , git modlardan ceza yemeyelim akşam akşam  :evil:

edit:2 post gelmiş kusra bakmayın araya birileri yazmştır diye düşndydm  :mrgreen:

Kimse Atatürkçü olmak zorunda da değil, elinizde "insanmetre" varmış gibi milletin insanlığını ölçmeye kalkmayın.

erxan

 • Sergeant
 • *
 • .
  • View Profile
 • Faction: Neutral
Re: Ateizm
« Reply #68 on: July 09, 2009, 05:48:54 PM »
eheheh :d konuyu saptırdık yav
ah bu forum milleti ne çok seviyor böyle tartışmaları, eğlence çıkıyo insanlara :d

erxan baba o avatarında ne yazıyor arapça? altta da atatürkçü falan yazıyor helal olsun... madem atatürkçüsün  kendi dilini  kullansana arapçayla ne işin var

ALLAH yazıyor .Atatürkçüde degilim

ulan atatürkçü değilsen nası insansın sen allah cezanı senin... işte böyle adamlara sövme de ne yap , git modlardan ceza yemeyelim akşam akşam  :evil:

edit:2 post gelmiş kusra bakmayın araya birileri yazmştır diye düşndydm  :mrgreen:

 :) ne oldu ? Atatürçü olmak zorundamıyım :D

Lordum_Ediz

 • Master Knight
 • *
 • -.-
  • View Profile
 • Faction: Neutral
 • MP nick: WTF_Haywire
 • M&BWBNW
Re: Ateizm
« Reply #69 on: July 09, 2009, 05:52:05 PM »
deilsinde avatarının altında ki yazı sence ?
...

erxan

 • Sergeant
 • *
 • .
  • View Profile
 • Faction: Neutral
Re: Ateizm
« Reply #70 on: July 09, 2009, 05:53:42 PM »
deilsinde avatarının altında ki yazı sence ?
Neyse tamam çok tepki  çekti degiştiryorum

oldumu şimdi?

Cativan

 • The Ninja in your Notes
 • Administrator
 • *
  • Steam - Marsec
  • View Profile
 • Faction: Bandit
 • M&BWB
Re: Ateizm
« Reply #71 on: July 09, 2009, 05:55:25 PM »
Bu arada G-UNIT de yorgunmuş... Arkadaş elimizi nereye atsak bu adam çıkıyor, bıkmadı gitti.

xRémy

 • Sergeant
 • *
 • inaktif ...
  • View Profile
 • Faction: Nord
 • MP nick: Alexi
Re: Ateizm
« Reply #72 on: July 09, 2009, 05:56:08 PM »
tamam bildiğin yoldan git..

@Ativan pes ettim tamam, her yazdığıma bi cevap yapıştırmışsın, sen inanıyormusun peki , o konuşmalardan sonra merak ettim de, yoksa beni alakadar etmez yani  :)

ben sıyrılıyorum muhabbetten.

 

Lordum_Ediz

 • Master Knight
 • *
 • -.-
  • View Profile
 • Faction: Neutral
 • MP nick: WTF_Haywire
 • M&BWBNW
Re: Ateizm
« Reply #73 on: July 09, 2009, 05:57:42 PM »
Bu arada G-UNIT de yorgunmuş... Arkadaş elimizi nereye atsak bu adam çıkıyor, bıkmadı gitti.

:D adam yeni üye alıp girmekten yorulmadı biz yorulduk pes :D
...

Khaluphes

 • Sergeant Knight at Arms
 • *
 • bbbbc--->Khaluphes
  • View Profile
 • Faction: Khergit
Re: Ateizm
« Reply #74 on: July 09, 2009, 05:58:54 PM »
Bu arada G-UNIT de yorgunmuş... Arkadaş elimizi nereye atsak bu adam çıkıyor, bıkmadı gitti.

Bu konuda ciddi olamazsın :lol: :lol: Hiç güleceğim yoktu :lol: :lol:
valla full svadyalı şovalye alıyom f1 sonra f2 ye basarak beni izle diyom adamların tam ortasına dalıyom f1 ve f3 e basıyom al sana hilal deneyin oluyo.  8-)