Author Topic: Anno Domini 1257 Türkçe Sayfa & Hatasız İndirme  (Read 177708 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

ErkutErdem

• Count
  • *
    • Skype - erkut.erdem35
    • Steam - erkuterdem
    • Twitch.tv - erkuterdem
    • YouTube - UCc-69tbJ7vTVZcZXOWEmveg?
    • View Profile
  • Faction: Nord
  • MP nick: ErkutErdem
  • WBNWM&BWF&SVC
Anno Domini 1257 Türkçe Sayfa & Hatasız İndirme
« on: November 14, 2012, 11:08:22 PM »

Taraflar:
Töton Şövalyeleri
Litvanya Krallığı
Altın Orda Devleti
Danimarka Krallığı
Polonya Beylikleri
Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu
Macaristan Krallığı
Novgorod Cumhuriyeti
İngiltere Kralığı
Fransa Krallığı
Norveç Krallığı
İskoçya Krallığı
İrlanda Krallıkları
İsveç Krallığı
Portekiz Krallığı
Aragon Hükümdarlığı
Kastilya Krallığı
Navarra Krallığı
Gırnata Emirliği
Papalık Devleti
İznik Rum İmparatorluğu
Haçlı Devletleri
Sicilya Krallığı
Memlük Sultanlığı
Latin İmparatorluğu
İlhanlı Devleti
Hafsiler
Sırbistan Krallığı
Bulgaristan Krallığı
Meriniler
Venedik Cumhuriyeti
Prusyalılar
Galler
Cenova Cumhuriyeti
Pisa Cumhuriyeti
Gelpler ve Gibeller
Samogityanlar
Yotvinler
Halych-Volhynia Krallığı
Kuronianlar
Bohemya Krallığı

Mod Warband 1.158 sürümünü gerektirir.

Özellikler:
-Bütün Avrupa toplam 42 taraf
-Yüzlerce yeni,tarihi ve ülkelere özgü üniteler
-13.yüzyıl ile uyumlu binlerce zırh,silah ve itemler
-Tımar sistemi artı Custom settlement olayı
-Gerçekçi savaş sahneleri,naralar,düzenler,yenilenmiş atlı okçu sistemi
-Avrupa'nın her bölgesini resmeden savaş sahneleri
-Hava sistemi,çöl fırtınaları,tipiler,sağanak yağmurlu havalar
-Öldüğünüz zaman seçtiğiniz yedek oyuncu ile devam etmek (Savaş sırasında-mod özelliklerinden kapatılabilir)
-Haçlı sistemi,herhangi bir tanesine katılabilir yada bir tane başlatabilirsiniz
-Feodal sisteme göre düzenlenmiş asker toplama sistemi
-Yoldaş sistemi düzenlendi
-Deniz savaşları ve Deniz seyahati
-Tarihi binalardan esinlenmiş kaleler,şehirler ve köyler
-Ve daha bir sürü küçük ve büyük yenilik
-Kurulabilir kaleler.
-Bir çok kale, kasaba ve köyler için yeni görünümler. Çoğu tarihsel inşa yerlerinde.

Çevirisini yaptığım konu bir hatamı fark ederseniz özelden bildirin

Modun son sürümü.
http://www.moddb.com/mods/anno-domini-1257/downloads/1257ad-version-113

15 Şubat 2014 itibari ile bu modun geliştirilmesi durdurulmuştur.
Son versiyonumuz Anno Domini 1257 - 1.13 - Köylüleri öldür versiyonu!dur ve şuradan indirebilirsiniz.
Bir kaç bilinen bug olmasına rağmen geliştiriciler moda yeni ekleme yapma yada hata temizleme yapma isteklerini kaybettiler.
Bütün geliştiricilere sıkı çalışmaları ve moda harcadıkları binlerce saat için teşekkür ederiz.

(click to show/hide)

Eğer sisteminiz yeterince güçlü değilse kasabilir "önerilmez"

(click to show/hide)
« Last Edit: April 13, 2017, 04:06:07 AM by ErkutErdem »

Bertanx

• Grandmaster Knight
  • *
  • Tis but a scratch
    • Steam - Bertanx
    • View Profile
  • Faction: Nord
  • MP nick: CoR_Bertanx
  • WBWF&SNWM&BVC
Re: Anno Domini 1257 Türkçe Sayfa & Hatasız İndirme
« Reply #1 on: November 15, 2012, 05:04:39 AM »
Prusya yok oyunda yalnız. Onlar bu tarihten 450-500 yıl sonra kuruldular.
"The end justifies the means..."

Seyyah

• Sergeant
  • *
  • Başarısız olduğunda değil,pes ettiğinde yenilirsin
    • View Profile
  • Faction: Khergit
« Reply #2 on: November 15, 2012, 07:42:08 AM »
Dün yükledim modu gayet başarılı, tek ok ile ya da tek mızrak ya da kılıç darbesiyle pert olabiliyorsun, memlüklerden(şimdiki israilin olduğu yer) ingiltereye gitmem 1 hafta sürdü :D Oyunun en büyük eksisi köylerden gönüllü toplayamaman, ben başlarken bir tarafta olma seçeneğini seçmiştim ondan olabilir. Diğer büyük eksisi ise harita devasa olduğu için fena kasıyor. Sistemim 4 çekirdek 2.33, 4 gb ram. 1 gb ekran kartı. He bir de sığırlar bizden daha hızlı acayip sevindim :D
Ülkümüz Göklerde Dalgalanan Bir Sancak, Allah'ın huzurunda eğiliriz Biz Ancak..!

BlessedCriminal

• Master Knight
  • *
    • Steam - krst07
    • View Profile
  • Faction: Rhodok
  • M&BWBWF&SNW
« Reply #3 on: November 15, 2012, 03:50:58 PM »
1.154 için oluyormu

Seyyah

• Sergeant
  • *
    • View Profile
« Reply #4 on: November 15, 2012, 04:34:40 PM »
1.154 için oluyormu
1.153 te oynuyorum ben sanırım 1.154 de de uyumludur.
Ülkümüz Göklerde Dalgalanan Bir Sancak, Allah'ın huzurunda eğiliriz Biz Ancak..!

Glaber

• Master Knight
  • *
    • View Profile
  • MP nick: Glaber
  • WB
« Reply #5 on: November 15, 2012, 04:57:15 PM »
1.154 de sadece NW ye geldi diye biliyorum sorun olacağını sanmıyorum.

Araturnas

• Regular
  • *
    • View Profile
  • Faction: Rhodok
« Reply #6 on: November 16, 2012, 01:13:21 PM »
Kasma sorunu nasıl düzeltilecek acaba? Development yani dev1257 olanlarda kasmıyor deniyor forumda ama kullananlar var mı acaba? Çok merakla oynamak isteyip kastığı için oynayamayanlardanım malesef...

Seyyah

• Sergeant
  • *
    • View Profile
« Reply #7 on: November 16, 2012, 01:20:44 PM »
Benimki dev1257 tahmini performans 150 küsür yine de kasım kasım kasılıyor. Sistemi soracak olursanız, 4 çekirdek 2.33 4 gb ram, 1 gb radeon ekran kartı.

sarknk

• Squire
  • *
  • Kalradya için!
    • View Profile
  • Faction: Swadian
  • WB
« Reply #8 on: November 17, 2012, 12:41:52 AM »
Mod güzel ama bir türlü başlayamadım, köylerden asker alınamadığı için 3000 altın verip paralı asker grubu alıyorum, onlarında haftalığı en az 2000 altın oluyor, ve savaş performanslarına göre fazla maaş alıyorlar, yani çapulcu kese kese nereye kadar gelişebilirim :/ ve lordların emrine giremediğim gibi onlardan görevde alamıyorum, az önce çapulcu kese kese nereye kadar demiştim, muhakkak bir yerlere gelinir ancak paralı askerler seviye atlamıyor ve maaşları o kadar fazla ki 2. haftada askerler firar etmeye başlıyor, bu modun bir rehberi filan yok mu ? :D

Seyyah

• Sergeant
  • *
    • View Profile
« Reply #9 on: November 17, 2012, 07:24:13 AM »
Mod güzel ama bir türlü başlayamadım, köylerden asker alınamadığı için 3000 altın verip paralı asker grubu alıyorum, onlarında haftalığı en az 2000 altın oluyor, ve savaş performanslarına göre fazla maaş alıyorlar, yani çapulcu kese kese nereye kadar gelişebilirim :/ ve lordların emrine giremediğim gibi onlardan görevde alamıyorum, az önce çapulcu kese kese nereye kadar demiştim, muhakkak bir yerlere gelinir ancak paralı askerler seviye atlamıyor ve maaşları o kadar fazla ki 2. haftada askerler firar etmeye başlıyor, bu modun bir rehberi filan yok mu ? :D
Paralı asker kiralama, şehirin birine git gönüllü toplaya bas, o an ya o yörenin halkından ya da yakın veya dost bir krallığın asker ağacından 20-30 kadar askeri 1000 dinara alıyorsun. Sonra krallığın birinin lordlarından görev almayı dene, mesela ilhanlılara gittin, 45 adamın var diyelim, lord diyor ki han için savaşacak adam lazım, evet diyorsun 15000 dinar ekleniyor envanterine ve her haftada 3000 dinar. Hem asker maliyetini karşılıyor hem de o ülkenin düşman ülkelerini dilediğince yağmalıyorsun..

Glaber

• Master Knight
  • *
    • View Profile
  • MP nick: Glaber
  • WB
« Reply #10 on: November 17, 2012, 07:29:50 AM »
Ben Altınorda krallığının derebeyi olarak başlamıştım bir tane köye gittim parasız 70 e yakın gelişmiş asker almıştım nasıl olduğunu hatırlamıyorum belkide bugdu.

sarknk

• Squire
  • *
  • Kalradya için!
    • View Profile
  • Faction: Swadian
  • WB
« Reply #11 on: November 17, 2012, 12:41:17 PM »
Paralı asker kiralama, şehirin birine git gönüllü toplaya bas, o an ya o yörenin halkından ya da yakın veya dost bir krallığın asker ağacından 20-30 kadar askeri 1000 dinara alıyorsun. Sonra krallığın birinin lordlarından görev almayı dene, mesela ilhanlılara gittin, 45 adamın var diyelim, lord diyor ki han için savaşacak adam lazım, evet diyorsun 15000 dinar ekleniyor envanterine ve her haftada 3000 dinar. Hem asker maliyetini karşılıyor hem de o ülkenin düşman ülkelerini dilediğince yağmalıyorsun..

O şehirden asker toplama olayı zaten paralı askerlik,  farkettiysen mercenary diyor, ama şunu farkettim, eğer bir ülke seçerek başlarsan 6000 altınla başlıyorsun, ama şehirden topladığın paralı askerlerin fiyatı 3000 oluyor, bağımsız başlarsan 1000 altınla başlıyorsun ama topladığın paralı askerlerin fiyatı da 1000 altın oluyor ve şunu farkettim ki oyuna bağımsız başladığımızda asker maaşlarıda daha düşük oluyor, lordlarda ise pek iş yok görev vermiyorlar :D Ama şehirlerde ki loncalradan görev alıyorum azda olsa iyi para veriyorlar 2. haftadayım 12-13k param oldu, ama şu lord için savaşmak iyi işmis, bi şekilde girsem iyi olacak gibi :)

Seyyah

• Sergeant
  • *
    • View Profile
« Reply #12 on: November 17, 2012, 01:09:13 PM »

O şehirden asker toplama olayı zaten paralı askerlik,  farkettiysen mercenary diyor, ama şunu farkettim, eğer bir ülke seçerek başlarsan 6000 altınla başlıyorsun, ama şehirden topladığın paralı askerlerin fiyatı 3000 oluyor, bağımsız başlarsan 1000 altınla başlıyorsun ama topladığın paralı askerlerin fiyatı da 1000 altın oluyor ve şunu farkettim ki oyuna bağımsız başladığımızda asker maaşlarıda daha düşük oluyor, lordlarda ise pek iş yok görev vermiyorlar :D Ama şehirlerde ki loncalradan görev alıyorum azda olsa iyi para veriyorlar 2. haftadayım 12-13k param oldu, ama şu lord için savaşmak iyi işmis, bi şekilde girsem iyi olacak gibi :)
Paralı askerlerden kastım paralı süvari, kiralık kılıç gibi nativedeki çok fazla maaş alan askerler. Kral için savaşmak kesinlikle süper tavsiye ederim, gelirler gideri karşılıyor, yağmadan ve savaştan kazandıklarnı ise sana kalıyor.

darkofnest

• Sergeant at Arms
  • *
    • View Profile
  • Faction: Neutral
  • MP nick: DarkOfNest
  • WBWF&S
« Reply #13 on: November 17, 2012, 01:24:41 PM »
altın orda devleti ile başlamayı düşünüyorum nasıl bir ülke bilgisi olan var mı? arkadaşlar lordun hizmetine girme falan nasıl oluyor birde ingilizcem yetmedi...
« Last Edit: November 17, 2012, 03:15:18 PM by darkofnest »

Seyyah

• Sergeant
  • *
    • View Profile
« Reply #14 on: November 17, 2012, 03:18:57 PM »
Altınorda zayıf diye tahmin ediyorum bir de uzak kalıyor rusyayı kapsıyor. İlhanlılar en mantıklısı, anadolunun yarısı senin zaten, kalanını da istanbul dahil olmak üzere fethederek gidersin. Kralın emrine şöyle giriyorsun, bir lorddan görev istiyorsun o da sana kral için savaşacak adam lazım diyor hepsi bu.