Author Topic: Mount&Blade II: Bannerlord  (Read 1296562 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Aredhel

• Guest
Re: Mount&Blade II: Bannerlord
« Reply #3975 on: May 07, 2013, 09:04:50 PM »
direct x 9 kullanmayın  :( artık en azından x11 e falan geçin.

Oyunun yapımcıları sürekli bir hemen hemen herkesi her bilgisayarda oynayabileceği bir oyun yapmak istiyoruz diyorlar. O yüzden pek bir beklenti içinde olma. Belki DX 7 seçeneğinin yerine DX 9, DX9 un yerine de 11 gelir. O zaman iyi olabilir.
Dx7 den 11 kadar koyacaklardır
Dx11 nereden duydun ? çok süper olur

Serseri123

• Recruit
  • *
    • View Profile
  • Faction: Sarranid
  • MP nick: Başa Bela
« Reply #3976 on: May 08, 2013, 11:59:47 AM »
Arkadaşlar ben anlamadım Mount Blade Bannerlord mu çıkacak yoksa Caribbean dedikleri oyunmu hangisi çıkacak
Ara beni yala beni!

(Türkler uzaya çıkmamışmıydı hani sabri topu almaya gitti ya lan)

Aredhel

• Guest
« Reply #3977 on: May 08, 2013, 12:11:10 PM »
Arkadaşlar ben anlamadım Mount Blade Bannerlord mu çıkacak yoksa Caribbean dedikleri oyunmu hangisi çıkacak
İkise de çıkacak ama hangisi önce bilinmiyor.

MeteHan16

• Veteran
  • *
  • Permanently Banned
  • Ricco
    • View Profile
  • Faction: Khergit
  • MP nick: PrGa_MeteHAN
  • M&BWBWF&SNW
« Reply #3978 on: May 08, 2013, 01:14:32 PM »
Valla ben 2`sinide alırım Caribbeanın videosunu izledim bence güzele benziyor

Durthin Galthiosis

• Master Knight
  • *
    • Steam - cpt_301
    • View Profile
  • Faction: Swadian
  • MP nick: Valthor
  • M&BWBWF&SNW
« Reply #3979 on: May 08, 2013, 02:56:21 PM »

Caribbean, Taleworlds ile doğrudan alakalı olmayıp, destek ve kaynak sundukları için oyun serisinin ismini alan, tam olarak Taleworlds'e ait olmayan bir oyundur. Bannerlord ise, tam tersi olarak Taleworlds'ün bizzat üzerinde çalıştığı, Mount & Blade serisinin devamı niteliğindeki bir oyundur. Bizi alakadar eden, Bannerlord projesidir. Burada konuşulanlar Bannerlord içindir yani. Caribbean ile karıştırılmamalıdır.

Serseri123

• Recruit
  • *
    • View Profile
  • Faction: Sarranid
  • MP nick: Başa Bela
« Reply #3980 on: May 08, 2013, 03:40:05 PM »
Bende tamamen Bannerlorda yüklendim ama bilemiyorum Caribbeana sadece destek veriyorsa bizimkiler bence yine alınabilir
WFaS baya kişide var ama bizimkiler yapmadı destek verdi öyle düşünebiliriz bence.
Ara beni yala beni!

(Türkler uzaya çıkmamışmıydı hani sabri topu almaya gitti ya lan)

azxbzc

• Guest
« Reply #3981 on: May 08, 2013, 09:20:07 PM »
oyundan atma ve sistem ne kadar yüksek olursa olsun kasma problemi olmasa iyi olur. medievalda normal grafik ayarlarında 5000 den fazla askeri aynı anda savaştırırken kasmazken warband de 100 civarında asker dövüşürken bile kasması sinirimi bozmuştu.  counter gibi botlar dövüşüyor o yüzden kasıyor denebilir fakat counter da grafiği düşürdüğünde hızlanma oluyor. directx7 ye al grafiği düşür yine sorun kalkmıyor ortadan. tahminim yazılımsal sorun olduğundan yana. warband de yaşadığım sorunu bannerlord da yaşamak istemem.

(bu sorun çözülür diye sistemimi bile yenilemiştim çözülmemişti o derece kötü)

Scenarist

• Regular
  • *
  • O diyara yolculuk başladı ..
    • View Profile
  • Faction: Rhodok
  • MP nick: Scenarist
« Reply #3982 on: May 09, 2013, 08:34:43 AM »
oyundan atma ve sistem ne kadar yüksek olursa olsun kasma problemi olmasa iyi olur. medievalda normal grafik ayarlarında 5000 den fazla askeri aynı anda savaştırırken kasmazken warband de 100 civarında asker dövüşürken bile kasması sinirimi bozmuştu.  counter gibi botlar dövüşüyor o yüzden kasıyor denebilir fakat counter da grafiği düşürdüğünde hızlanma oluyor. directx7 ye al grafiği düşür yine sorun kalkmıyor ortadan. tahminim yazılımsal sorun olduğundan yana. warband de yaşadığım sorunu bannerlord da yaşamak istemem.

(bu sorun çözülür diye sistemimi bile yenilemiştim çözülmemişti o derece kötü)

Bilgisayar ne kadar iyi olursa olsun az ya da çok kasma sorununun yaşandığı konusunda belki haklı olabilirsiniz ama Medieval serisi ile Mount and Blade karşılaştırılamayacak kadar farklı , Medieval'in sisteminden dolayı kasmaması ve bahsettiğiniz sayıdaki askeri savaştırabilmeniz çok ama çok normaldir ancak oyunların sistemi ve konusundaki farklılıklardan dolayı da asla bir Mount and Blade kadar eğlenceli olamaz ve zevk veremez , bu benim düşüncem tabii .
« Last Edit: May 09, 2013, 08:37:22 AM by Scenarist »
'' Ne zorluklar ile karşılaşırsa karşılaşsın , Asaleti ve Asilliği ile yaşamayı seçti . Kolay yolu değil , Doğru yolu bulmaktı esas olan .
Artık birileri , Orta Çağın karanlığına ışık tutmak zorundaydı. ''

hsyn333

• Sergeant at Arms
  • *
  • Veni vidi vici
    • View Profile
  • Faction: Khergit
  • MP nick: OttomanEmpire
« Reply #3983 on: May 09, 2013, 10:50:42 AM »
Hem Total War'da askerler M&B deki gibi ayrıntılı değil.

Destan

• Regular
  • *
    • YouTube - Oyuncu Adam
    • View Profile
  • Faction: Vaegir
  • MP nick: KingOfTheBooby
  • WBWF&SNW
« Reply #3984 on: May 09, 2013, 02:39:21 PM »
Karşılaştırlıması bile yanlış  :shock: bence bikere farklı katagorideler :roll:
Sen Doğru Olda Varsın Sanan Eğri Sansın. Lakin Sakın Unutma ki Sen Kendini Birşey Sanmadığın Sürece Doğru İnsansın.                          

[Yunus Emre]                                                 
http://www.youtube.com/user/MrOyunMakinesi abone olmayı unutmayın.

morlak

• Knight at Arms
  • *
    • View Profile
    • deneyimli oyuncunun bloğu
  • MP nick: Morlak
  • WB
« Reply #3985 on: May 09, 2013, 04:12:05 PM »
Hem Total War'da askerler M&B deki gibi ayrıntılı değil.

total war la mb karsilastirilir mi la ikisi farklı katogirlerdeki oyunlar
resime tıkla...:)

luckylancer

• Knight
  • *
  • Kurşunun bittiği yerde dipçik konuşur
    • View Profile
  • Faction: Rhodok
  • WB
« Reply #3986 on: May 09, 2013, 04:15:21 PM »
total warda 2 grup karşı karşıya gelince medeni medeni savaşıyorlar, öndekiler savaşırken arkadakiler sıralarını bekliyor. m&b de gözümü açıp kapatıyorum ve tüm askerler bir yumak oluşturmuş ve bağıra çağıra silah sallıyor. hiç hoş değil. heralde gerçeklilik açısından karşılaştırırsam laf atmayacaksınız.
Real eyes
Realize
Real lies

azxbzc

• Guest
« Reply #3987 on: May 09, 2013, 05:01:51 PM »
mount and blade ile medieval nasıl karşılaştırılamaz diyenler medieval oynanamış olmalı. oyunun kategorisi farklı olsa bile çok sayıda benzer yönleri var.

bu karşılaştırma olayını ben başlatmış olmak istemezdim ama benim karşılaştırdığım nokta medieval da 5000 den fazla asker savaşırken kasma olmaması mount and blade de 100 civarında olması. 

sistemin yüksek olmasıyla bile bu sorunun çözülememesi ve grafik ayarlarının en düşüğe getirildiğinde bile devam etmesi.

ben bannerlord vs. ileride çıkacak oyunlar için bu gibi sorun yaşamak istemediğimi belirttim. çünkü bu warband i rahat oynamak için sistemini yenileyen biri olarak bunu yeniden yapmam.

Don Corleone

• Recruit
  • *
    • View Profile
« Reply #3988 on: May 09, 2013, 05:26:08 PM »
Beyler bu çıktı mı çıkaak mı ne zaman çıkaak bilen arsa söyleyebilir mi ??? Şimdiden Teşekkürler  :shock:

414ben

• Grandmaster Knight
  • *
    • Skype - furkanie
    • Steam - dimitridimitri
    • Twitch.tv - Endless55
    • View Profile
  • Faction: Neutral
  • MP nick: Endless
  • WBWF&SNW
« Reply #3989 on: May 09, 2013, 05:32:42 PM »
mount and blade ile medieval nasıl karşılaştırılamaz diyenler medieval oynanamış olmalı. oyunun kategorisi farklı olsa bile çok sayıda benzer yönleri var.

bu karşılaştırma olayını ben başlatmış olmak istemezdim ama benim karşılaştırdığım nokta medieval da 5000 den fazla asker savaşırken kasma olmaması mount and blade de 100 civarında olması. 

sistemin yüksek olmasıyla bile bu sorunun çözülememesi ve grafik ayarlarının en düşüğe getirildiğinde bile devam etmesi.

ben bannerlord vs. ileride çıkacak oyunlar için bu gibi sorun yaşamak istemediğimi belirttim. çünkü bu warband i rahat oynamak için sistemini yenileyen biri olarak bunu yeniden yapmam.
Onun sistemle felan hiçbir alakası yok medievaldaki askerlerin tek yapması gereken kendilerine verilen Saldırı Savunma puanlarına göre sırayla dövüşüyorlar. Bilgisayarın yapması gereken tek şey combat stratejisi o yüzden fazla sistem de yemiyor.
Warbande gelecek olursak en başta her askerin ayrı ayrı zekası var. Medievalda bir gruptaki askerler ortak zekayı paylaşırken wbde hepsinin tek tek olması zorunda. Bunlar da medievaldaki gibi sınırlı değil hücüm&saldırı yönü&savunma yönü&komutlar çok daha fazla. O yüzden 2 oyunu karşılaştırırken hangi yönden karşılaştırdığın önemli, savaş sistemlerinin uzaktan yakından alakası yok. Ha optimizasyon sorunu yok mu, var özellikle wfasta çok sıkıntı çektiriyordu ancak yeni oyunda dikkat ederler açıkcası.

(click to show/hide)