Lordlar ile İlişki Sürekli Kötüşeliyor

Users who are viewing this thread

Nasıl bir olaydır bu anlamadım gitti. Kendi krallığımı kurdum. Hemen hemen lordların tamamı kendi rızasıyla bana katılmak istedi. Kabul ettim. Lakin bir türlü huzuru bulamadık. Ona toprak veriyorum, diğeri kızıyor. Birine veriyorum öbürü sorun çıkarıp, diğer krallıklara katılıyor. Nasıl bir önlem alayım bilemedim. Ve toprak söz konusu falan değilken ilişki sürekli durduk yere kötüye gidiyor. Oyun içerisinde bir hata mı yoksa bende mi problem var anlamadım. Bir yardımcı olsanız arkadaşlar ):

adsz-44.jpg

Sende problem yok; oyunda var.
Toprak verme konusunda yapacak bi şey yok, birine verince diğeri ile düşüyor.
Oyun içinde bu düdükler yenildikçe de ilişkiniz düşüyor.

Yapacak tek şey çok az lord almak. Önce birini alıp, ilişkiyi yükseltip sonra başka lord almak.

Giden gider kalan sağlar bizimdir o zaman yapacak başka bir şey yok.
Akraba olanları bir arada tutmak en mantıklısı galiba. Aralarında paylaştırırım toprakları sürekli.
5 tane olsun adam gibi olsun (:
Ben savaş mı yapayım, kapris mi çekeyim bilemedim. Lord tripleri oyundan soğutuyor adamı.
Sürekli savaşta olmanın da bir etkisi olabilir mi acaba?

^^Evo^^ said:
Akraba olanları bir arada tutmak en mantıklısı galiba. Aralarında paylaştırırım toprakları sürekli.
Ben savaş mı yapayım, kapris mi çekeyim bilemedim. Lord tripleri oyundan soğutuyor adamı.
Hepsine kendi aldıkları şehirleri ver hepsini sen alır sonra dağıtmaya çalışırsan olmaz.

cheatmenu yü aç -Bana güvenin-de olsun bitsin ilişki -10 ininciye kadar hileyi kapat (hilesiz oynuyorsan)

hilesiz oyun candır. steam başarısı getirir. :grin:

gerçekten berbat birşey, birine veriyorum toprak diğeri sorun çıkarıyor sonra sinirlenip hepsini ihanetle suçlayıp atıyorum ülkemden. ben atmazsam ihanet edip şehirleride yanlarında götürecekler. :grin:

^^Evo^^ said:

Hedefimde bütün Kalradya'yı fethetmek vardı. Çok uzun zaman geçirmiştim oyunda 2. yıl doluyordu neredeyse. (Oyun süresiyle 2. yıl) Artık git gide yayılmaya başladım 2 krallık yok oldu. Ama bu lordların tripleri yüzünden. Bunlarla uğraşmaktan oyundan soğumuştum. Kağıda lordların ismini tek tek yazar, karşılarına da hangi topraklara sahip olduklarını yazardım ki; adil davranayım, herkese eşit toprak dağıtayım diye. 20 küsur lordum olmuştu. Artık lord atadığım soylu yoldaşlarımla bile - lere düşmüştü ilişkimiz. Çok aradım çaresini acaba ben mi yanlış yapıyorum falan diye, bende sorun yokmuş. Diğer krallar 20 küsur lordu rahat rahat idare ediyorlar ama bize bu şansı pek tanımamışlar. Yani her şeye bir trip yapıyor resmen lordlar. Kendileri savaşta yeniliyor, bizim ilişkimiz bozuluyor yani bu kadarı saçma olmuş artık. He illa emrimden çıkacaklarsa bari yanlarında toprakları götürmesinler. O da olmayınca artık büyüyeceğime bunlar ayrıldıkça toprak kaybetmeye başladım. Sonra bende uğraşamadım çok soğudum bu yüzden kaç günlük emek verdiğim save'i bırakmıştım.

Aynı şeyi yaşadığım için biliyorum; biri ile ilişkiniz 100 olduğunda kolay kolay size kırılmıyor,başkasına toprak verirken hele hiç düşmüyor.Sürekli görevlerini yapın hem seviye atlayın hem aranız iyileşsin :smile:

Ciddi manada oyunu bırakmayı düşünürken, şans eseri bir şey fark ettim. Önüne gelen lordun bana katılmak istemesini kabul ettiğim için yaklaşık 20 adet derebeyim oldu. Bundan sonra eleyerek gideceğim dedim. Lord Marmun geldi ilk. Aramız iyiydi zaten.
Ardından Vuldrat (amcasıymış sonradan fark ettim) hemen akabinde Naldera (babası) katıldı bana. Marmun ile aram iyi olduğu için. Ona 1 kale 6 köy verdim. İlişki eksiye gitmiyor, tersine ilerliyordu. Ve tesadüf eseri amcası ve babasınında ilişkileri arttı birden. Vuldrat'a mülk veriyorum Naldera seviniyor, Marmun'a mülk veriyorum Vuldrat seviniyor ve haliyle ilişkiler tavan yapıyor. Tamam dedim oldu bu iş. Derebeylerimi tamamiyle sülaleden seçtim ve oyun inanılmaz bir hal aldı. İlişki sorunu da ortadan kaldı. Keşke hanımı boşayıp bu sülaleden birini alabilsem (:

adsz-45.jpg

argon45 said:
Son derece saçma bir olay o. Yeni oyunda düzeltilmesi gerek kesinlikle. Bir lorda toprak veriyorsun hepsiyle ilişkin düşüyor.

Aslında  mantıksız değil bir lorda toprak verınce diğeride normal olarak bana neden vermedın dıye trıp atıyor mesela ? ancak saçma yanıda var lordlar krallarına sadık olmalı bence sen adama toprak verıyosun sonra dığerıne verdın dıye küsüyor varmı böyle bişi :smile:

DarqLoRD said:
argon45 said:
Son derece saçma bir olay o. Yeni oyunda düzeltilmesi gerek kesinlikle. Bir lorda toprak veriyorsun hepsiyle ilişkin düşüyor.

Aslında  mantıksız değil bir lorda toprak verınce diğeride normal olarak bana neden vermedın dıye trıp atıyor mesela ? ancak saçma yanıda var lordlar krallarına sadık olmalı bence sen adama toprak verıyosun sonra dığerıne verdın dıye küsüyor varmı böyle bişi :smile:

Biz buna mantıksız demiyoruz ki kardeşim. Ama sınırı olmanı bunun. Adama 1 şehir 1 kale 3 köy veriyorsun. Sonra başka lorda başka topraklardan veriyorsun. Bu şehri, kalesi ve köyü olan lordla ilişkin yine düşmeye başlıyor. Mantıksız olan şey bu. Yani neyin derdinde bu lord ? Salağa zaten daha fazla kale veya şehir versen idare edemiyor, içine asker dolduramıyor. Ama gel gelelim başkasına verdiğin zaman da kuduruyor. Hadi o lordun toprağı olmadığı halde, ona vermeyip başka lorda versek tamam o zaman düşebilir kabul. Ama o kadar adil davranıyordum ki o halde ilişki - olduğunda soğuyordum.

Back
Top Bottom