Author Topic: türk tarihini anlatan kaç film vardır?  (Read 13925 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

yasinali32

• Recruit
  • *
  • Permanently Banned
    • View Profile
  • Faction: Sarranid
türk tarihini anlatan kaç film vardır?
« on: June 23, 2011, 04:21:56 PM »
Arkadaşlar ben tarihsel filmlere bayılırım.Ama hep şu ingilterenin fransanın ispanyanın yada herhangi bir avrupa devletinin binlerce tarihini anlatan film mi var.evet onları tarihini anlatan filmlerde iyi oluyo ama bizim tarihimiz bir başka olur.tarihimizle ilgili aslında büssürü film çekilebilir.mesela:malazgirt şavaşıyla ilgili olabilir veya göktürk devletini anlatın veya da avrupa hun devletinin başında bulunan attilanın avrupalıları nasıl dize getirdiğini falan filan işte.Moğollar bile kendi tarihini çekti(cengiz han ).Yani anlayacağınız bizim türklerin yaptığı filmler tamamen para kazanmaya yönelik:örnek:recep ivedik  kutsal damacana aklıma gelmiyor pek bugün ama büssürü komedi filan hep böyle filmlerş.La 90 yıllarında çekilen tarkan,battal gazi gibi filmleri bu teknolojiyle niye çekilmiyor arkadaş  :x yani size söylemek istediğim.Bildiğiniz türk tarihini anlatan özellikle hunlar dönemi olsun bildiğiniz türk tarihiyle ilgili film varsa lütfen adını yazın.kısa tutmak istedim olmadı.son birşey daha arkadaşlar lütfen konu dışında yorum veya alylar olmasın.şimdiden sağolasınız

Retepaper

• Knight
  • *
  • Permanently Banned
  • A wise war is a contradiction.
    • View Profile
  • Faction: Khergit
  • WBWF&S
Re: türk tarihini anlatan kaç film vardır?
« Reply #1 on: June 23, 2011, 04:22:46 PM »
türk tarihini anlatan kaç film vardır?

89481294981204
Friedrich Steiner...

As I looked into the German's eyes I saw all the evil of the Fascist Reich still burning strong...

At that moment, every fiber of my being yearned to put an end to his wretched life...

But I was a soldier then...

I still believed in orders...

alper99alper

• Regular
  • *
  • Permanently Banned
  • The west D4
    • View Profile
« Reply #2 on: June 23, 2011, 04:23:20 PM »
dogru aslinda tarkan battal gazi vb günümzde cekilmesi güzel olur ama cok izleyen olmaz diye usenir herkes
çar olmak istemiyorum kral olmak istiyorum

UngaBunga

• Guest
« Reply #3 on: June 23, 2011, 04:24:31 PM »
muhteşem yüzyıl :lol: ayrıca moğollar çekmedi o cengiz hanı salak o film rus yapımı ayrıca cengizde türk sadece askerleri moğol. ayrıca o filmler b0k gibi para istiyor farkında mısın? ayrıca atıl kurtun neresi mantıklı ya da 30 metreden uçan adam?

sadooocuk

• Guest
« Reply #4 on: June 23, 2011, 04:34:10 PM »
muhteşem yüzyıl :lol: ayrıca moğollar çekmedi o cengiz hanı salak o film rus yapımı ayrıca cengizde türk sadece askerleri moğol. ayrıca o filmler b0k gibi para istiyor farkında mısın? ayrıca atıl kurtun neresi mantıklı ya da 30 metreden uçan adam?

Adam film istiyor sen muhteşem yüzyıl diyorsun.Tamamen kurgu bir dizi zaten.Atalarımıza biraz saygıları olsun

TA_Tatar_Han

• Guest
« Reply #5 on: June 23, 2011, 04:35:34 PM »
Bayağı saygılılar orada gerçekte olup da verilmeyen şeyler de var.

Mirholmes

• Knight
  • *
  • Zeki Müren'de bizi görecek mi ?
    • View Profile
  • Faction: Neutral
« Reply #6 on: June 23, 2011, 04:36:04 PM »

Adam film istiyor sen muhteşem yüzyıl diyorsun.Tamamen kurgu bir dizi zaten.Atalarımıza biraz saygıları olsun

Tabii canım Padişahların 1 tane eşi vardı hiç kölesi yoktu adamlar 20 saat namaz kılıp zikir ediyorlardı değil mi  tabii geri kalan 4 saatide savaşlara harcıyorlardı.Bence Osmanlı'yı tanıtmak için hoş bir dizi en azından öteki Türk dizilerinden kat kat daha kaliteli.Ha bir iki tane andaval dalga geçebilir ona lafım yok.Adı üstünde andaval.

(click to show/hide)
I love the sea, but  ı don't know swim.

TA_Tatar_Han

• Guest
« Reply #7 on: June 23, 2011, 04:36:55 PM »

Tabii canım Padişahların 1 tane eşi vardı hiç kölesi yoktu adamlar 20 saat namaz kılıp zikir ediyorlardı değil mi  tabii geri kalan 4 saatide savaşlara harcıyorlardı.

Vay be, aynı şeyi demişiz hemen hemen.

UngaBunga

• Guest
« Reply #8 on: June 23, 2011, 04:38:41 PM »
@ sado dağıl liseli
@mir yavuzun hayatına bak anaokulu terk
@Tatar evet katılıyorum

yasinali32

• Recruit
  • *
  • Permanently Banned
    • View Profile
« Reply #9 on: June 23, 2011, 04:44:07 PM »
La ben size bir film ismi yazın dedim siz yazdığım şeyler hakkında yorum yazıyorsunuz.neden her forymda böyle şeyler oluyor bir konu açarsın adam konuya degil yazdığın şeylere yorum yapar kendi düşüncemi söyledim sadece :cry:

Mirholmes

• Knight
  • *
  • Zeki Müren'de bizi görecek mi ?
    • View Profile
  • Faction: Neutral
« Reply #10 on: June 23, 2011, 04:45:00 PM »
@ sado dağıl liseli
@mir yavuzun hayatına bak anaokulu terk
@Tatar evet katılıyorum

@Ungabunga kafası karışmış homosapien

Yavuz'u hariç kılıyorum yazacaktım lakin oda büyük bir devletin padişahı diye düşünüyorum ha? böyle şeylere sahip olması çok mu saçma?
I love the sea, but  ı don't know swim.

Khaluphes

• Sergeant Knight at Arms
  • *
  • bbbbc--->Khaluphes
    • View Profile
  • Faction: Khergit
« Reply #11 on: June 23, 2011, 04:46:22 PM »
La ben size bir film ismi yazın dedim siz yazdığım şeyler hakkında yorum yazıyorsunuz.neden her forymda böyle şeyler oluyor bir konu açarsın adam konuya degil yazdığın şeylere yorum yapar kendi düşüncemi söyledim sadece :cry:

burada laf olsun diye soracağına yazsaydın google a şimdi film izliyor olacaktın.
valla full svadyalı şovalye alıyom f1 sonra f2 ye basarak beni izle diyom adamların tam ortasına dalıyom f1 ve f3 e basıyom al sana hilal deneyin oluyo.  8-)

yasinali32

• Recruit
  • *
  • Permanently Banned
    • View Profile
« Reply #12 on: June 23, 2011, 04:51:17 PM »
Arkadaşlar yanıtlara baktım hep alaylı ilk yorumu yapan kişi mesela alay etmiş biz burda tarihimizle ilgili film arıyoruz.internete türk tarihiyle ilgili film yazıyorum bişey çıkmıo.ondan forumlardaki insanların türk tarihiyle ilgili film biliyorlar mı diye yazdım.şimdi internette türk tarihiyle ilgili film yazıyom birşey çıkmadı yazdım ya yine konu hakkında degil şu söylediğim sözcükle ilgili yorum yazan olur elbet.

TA_Tatar_Han

• Guest
« Reply #13 on: June 23, 2011, 04:51:56 PM »
Maalesef bilmiyorum film.

sadooocuk

• Guest
« Reply #14 on: June 23, 2011, 04:53:44 PM »

Tabii canım Padişahların 1 tane eşi vardı hiç kölesi yoktu adamlar 20 saat namaz kılıp zikir ediyorlardı değil mi  tabii geri kalan 4 saatide savaşlara harcıyorlardı.Bence Osmanlı'yı tanıtmak için hoş bir dizi en azından öteki Türk dizilerinden kat kat daha kaliteli.Ha bir iki tane andaval dalga geçebilir ona lafım yok.Adı üstünde andaval.

(click to show/hide)

Ben ona yanlış demedim.Haremde cariyeler var tabi.Padişahın hanımları da birden fazla.Ama padişahın sanki devlet işlerinden vakti varda hareme giriyor.Dizi resmen haremde geçiyor.Ordan burdan hatta diziden duyduklarınızla padişaha iftiralar atıyorsunuz.Dizinin tarih danışmanı bile kurgu diyor dizi için.Tarih öğrenin biraz.