Author Topic: Gerçek Tarih Kürtler kimlerdir!!!  (Read 12982 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

KemalistDevrim

• Sergeant
  • *
  • Forza Tuborg kırmızı
    • View Profile
  • Faction: Vaegir
  • MP nick: KemalistDevrim
  • WBWF&S
Gerçek Tarih Kürtler kimlerdir!!!
« on: March 15, 2010, 01:33:51 PM »
Irkçılık, etnik, siyasi, dini, kültürel ve cinsel ayrımcılık:
Taleworlds forumlarında ırkçılık ve ayrımcılığın her türlüsü yasaktır. Bu sitenin kullanıcı topluluğu birçok farklı kültür ve milliyetten bireylerden oluşan uluslararası bir topluluk olduğundan, forumun hangi alanında olursa olsun bu kuralın ihlalinin ağır sonuçları olacaktır.

öncelikle yukarıda kurallar bölümünden bir alıntı yaparak başlamak istiyorum Türkçemizi koruyalım isimli konuda dikkatimi çeken(ki bu konuyada dikkatimi bir arkadaşımızın imzası çekmiştir) bir tartışma yaşanmış  tarihi belgelerle seladdin eyübinin kökenleri tartışılmış Kürtmüdür-Türkmüdür-arapmıdır-farsmıdır gibi aslında konu çok garibime gitti çünki Türkçeyi korumak ile seladdin eyübinin ne ilgisi vardı veya kökenini anlayamadım ama her yerde olduğu gibi
bilgisayar oyunu forumlarında bile Kürtçü şovenizmle karşılaşmaktayız ne yazıkki Tarihi referans alan ortaçağ
temalı bir oyunda bile etnikçi bir tarih tartışması yaratacak kadar siyasi bunalımlı bir dönemdeyiz

şimdi konu dışı olarak bir çok tartışmaya cevap olacağına inandığım bir kaç alıntı yapacağım Kürtler kimlerdir?

(click to show/hide)
]

çok gerekli edit= bu bölümü Nasıl Türk veya arap tarihi tartışılıyorsa Kürt tarihide tartışılsın diye açtım bunlar benim ortaya koaybildiğim araştırma ve belgeler konu herkeze açıktır kaldıki bilgisayar oyunundan şovenizm yapacaklarına kirlilik yaratacaklarına arkadaşlar gelsin burada tartışalım yada bıraksınlar Kürt şovenizmini adam gibi oyunuzu oynayalım
« Last Edit: March 15, 2010, 07:12:09 PM by KemalistDevrim »
http://yaziyorsamsebebivar.blogspot.com/

Mumkünse forumda yokken Yukarıdaki mecradan takip ediniz şahsımı

Noventa

• Grandmaster Knight
  • *
  • Don't look or it takes you
    • View Profile
  • Faction: Neutral
  • MP nick: Noventa
  • WB
Re: Gerçek Tarih Kürtler kimlerdir!!!
« Reply #1 on: March 15, 2010, 01:36:18 PM »
Kürt, laboratuvar koşullarında üretilmiş ilk insan türüdür. Emperyalistler Doğu Sorunu’nu ortaya koyduklarında Kürt ortaya çıkmıştır.
 bunu görünce okmamaya karar verdim :lol:

KemalistDevrim

• Sergeant
  • *
  • Forza Tuborg kırmızı
    • View Profile
  • WBWF&S
« Reply #2 on: March 15, 2010, 01:39:12 PM »
Kürt neden ırkçı olur?
(click to show/hide)

Kürt, laboratuvar koşullarında üretilmiş ilk insan türüdür. Emperyalistler Doğu Sorunu’nu ortaya koyduklarında Kürt ortaya çıkmıştır.
 bunu görünce okmamaya karar verdim :lol:

Burada bilim insanlarının konu ile ilgili yazılarını yayınlıyorum objektif bir şekilde tarihi incelemiş olmaları batıyormu yoksa
okumadan yorum yapmak bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak değilmidir al sana Tarihi gerçekler zorunamı gitti
« Last Edit: March 15, 2010, 03:22:46 PM by KemalistDevrim »

Noventa

• Grandmaster Knight
  • *
    • View Profile
  • WB
« Reply #3 on: March 15, 2010, 01:42:27 PM »
Buna gerçekten inanıyor musun? yani Tarihi Gerçekler ben işte buna gülerim jiyan tam tersisin
ve lütfen yazılarını spoile al

KemalistDevrim

• Sergeant
  • *
  • Forza Tuborg kırmızı
    • View Profile
  • WBWF&S
« Reply #4 on: March 15, 2010, 01:45:11 PM »
Diyarbekir Kimin Yurdu?
(click to show/hide)

Buna gerçekten inanıyor musun? yani Tarihi Gerçekler ben işte buna gülerim jiyan tam tersisin
ve lütfen yazılarını spoile al

kardeşim bunları ben değil bilim adamları yazıyor
bunlar jiyanın uydurması değil tarihi gerçekler
« Last Edit: March 15, 2010, 03:23:40 PM by KemalistDevrim »

Noventa

• Grandmaster Knight
  • *
    • View Profile
  • WB
« Reply #5 on: March 15, 2010, 01:47:22 PM »
Bilim Adamı kimmiş söyle bakalım
jiyan bu forumun üyesi ve o da kürt milliyetçisinin teki asıl bu yazıları tarihi tek taaraflı değerlendiriyor
Code: [Select]
[spoiler][/spoiler]yazılarını bu kod içine alırsan sayfa daha temiz olur
« Last Edit: March 15, 2010, 01:51:12 PM by Noventa »

KemalistDevrim

• Sergeant
  • *
  • Forza Tuborg kırmızı
    • View Profile
  • WBWF&S
« Reply #6 on: March 15, 2010, 01:55:04 PM »
okudunmu onu söyle hemşerim
altta yazıyor zaten kimden alıntı olduğu
ve daha yeni başladım bakma arşivimden bu kadar hızlı
yüklüyorum biraz kopyala yapıştırcılık oldu ama

alıntı yapacaklarımı sayayım

prof. Şener üşümezsoy
doç. İnan kahraman oğlu
Gökçe fırat Türksolu başyazarı
öğretim üyesi ali özsöy
(gerekirse başka yazarda buluruz)

Ayrıca Kürt milliyetçiliği diye birşey olamaz kürtler tarihi gelişimde milletleşememiş bir topluluktur
Jiyan forum üyesi diye söyleyeceği herşey doğru değildir onun ki sadece kürt şovenizmidir(uğur mumcudanda bu konuyala ilgili alıntı yapayım istersen) kaldı ki beyimiz Kürt şovenizmi yapınca meşru biz tarihi belge sunuca ırkçılık hemi
yukarıda kurallardanda özellikle alıntı yaptım ben ırkçı değilimdir ırkçı yorumlarada karşıyımdır ama Türkçeyi koruyalım bölümünde bile Kürt ırkçılığı yapılıyorsa bir hop hemşerim demek şart bana belgeyle çık öyle yalan konuşuyorsun de

Searcy

• Master Knight
  • *
  • Üşüyoruz Reis...
    • View Profile
  • Faction: Khergit
  • MP nick: WTF_Searcy
  • WB
« Reply #7 on: March 15, 2010, 01:55:34 PM »
Kardeş ben yazılarını okumadım yanlış veya doğru bilmem ama sen öle biyerde açtınki akşam alayı kavga çıkar bu sayfalarda....

Noventa

• Grandmaster Knight
  • *
    • View Profile
  • WB
« Reply #8 on: March 15, 2010, 01:57:45 PM »
1-Okudum kardeşim merak etme
2-Irkçı yoruma karşıyım diyorsun yazılar ırkçı
3-laboratuvar koşullarında üretilmiş insan türü ne oluyor

Searcy

• Master Knight
  • *
  • Üşüyoruz Reis...
    • View Profile
  • Faction: Khergit
  • MP nick: WTF_Searcy
  • WB
« Reply #9 on: March 15, 2010, 01:59:47 PM »
Kardeş bencede kilitle boşver niye karıştırıyon sen forumu boş boş tabiki yazdığın yazılarda fikir beyan etmişin veya alıntı yapmışsın ama sonuç belli alayına ceza kavga....

Open Casket

• Sergeant Knight at Arms
  • *
  • Without judgement what would we do?
    • View Profile
  • Faction: Bandit
« Reply #10 on: March 15, 2010, 02:02:52 PM »
bu forumda siyaset olmaz arkadaş ya bırakın böyle konuları insanları birbirine düşüreceksiniz

KemalistDevrim

• Sergeant
  • *
  • Forza Tuborg kırmızı
    • View Profile
  • WBWF&S
« Reply #11 on: March 15, 2010, 02:04:56 PM »
1-Okudum kardeşim merak etme
2-Irkçı yoruma karşıyım diyorsun yazılar ırkçı
3-laboratuvar koşullarında üretilmiş insan türü ne oluyor

1-okudun ve ne mana çıkardın daha bekle uğur mumcuya doğan avcıogluna kadar inecez bu konuda kendi yorumlarımıda katacam merak etme
2-ırkçılık bir din köken yada cinsiyeti aşağılamak kendi kökenini üstün görmektir yazılar ırkçı değil objektif tarihi gerçektir
kaldıki sorunun varsa ırkçı bölümleri göster cevaplıyalım burada Kürt aşağılıktır biz üstünüz denmiyor Kürtlerin bir millet olmadığı söyleniyor kaldıki varsa Tarihi belge kanıt göster adam akıllı tartışalım eğer yoksa boşa yumurtlama
3-benzetmeden anlamıyorsan elden ne gelir abd ingiltere rusya gibi devletlerin 1800lerden beri Osmanlıdaki
asimilasyon politiksasında kullandığı bir kabile kökenli(aşiret) halktır denmeye çalışılıyor dün dersim isyanı
şeyh said bu gün pkk ve yarında kürdistanı kurmayı planlıyorlar bunlardan haberdar değilsen sende sorun var

Noventa

• Grandmaster Knight
  • *
    • View Profile
  • WB
« Reply #12 on: March 15, 2010, 02:07:43 PM »
Kürtlere ırkçı diyorsun bu da bir aşağılamadır tüm kürtleri çok eşli aile yapısı bozuk insanlarr olarak gösteriyorsun
Edit:Ben yazılara tamamen uydurma falan demedim ama içinde gerçek dışı bilgileri azımsayamadım

KemalistDevrim

• Sergeant
  • *
  • Forza Tuborg kırmızı
    • View Profile
  • WBWF&S
« Reply #13 on: March 15, 2010, 02:09:47 PM »
Kardeş bencede kilitle boşver niye karıştırıyon sen forumu boş boş tabiki yazdığın yazılarda fikir beyan etmişin veya alıntı yapmışsın ama sonuç belli alayına ceza kavga....
bu forumda siyaset olmaz arkadaş ya bırakın böyle konuları insanları birbirine düşüreceksiniz

kavga çıksın ben alışgınım atılırız en kötü ihtimalle hiç değilse beni Türk şovenizti diye yollarla diğer Kürtçü arkadaşları yollamazlar yine ayrımcılık yapılmış olur kaldıki bunlar SİYASİ DEĞİL tarihi nitelikli yazılardır varsa Tarihi olaylara karşı bir sorunu olan eyvallah ama yeniden söylüyorum

ne selleadin eyübi konusu ne de Türkçe dilinin korunması konusunda bazı arkadaşlarla aynı fikirde değilim alın size konu beyanatı alın Tarihi belge alın size meydan oyun dışında tartışma forumundayız tartışılır olur biter kalitesiz yorum yapanda ceza alır

Kürtlere ırkçı diyorsun bu da bir aşağılamadır tüm kürtleri çok eşli aile yapısı bozuk insanlarr olarak gösteriyorsun
Edit:Ben yazılara tamamen uydurma falan demedim ama içinde gerçek dışı bilgileri azımsayamadım

göster abi gerçek dışı bilgileri
« Last Edit: March 15, 2010, 03:24:24 PM by KemalistDevrim »

Noventa

• Grandmaster Knight
  • *
    • View Profile
  • WB
« Reply #14 on: March 15, 2010, 02:13:21 PM »
Quote from: KemalistDevrim
Kürt aile yapısı

Bunu besleyen bambaşka bir “aile yapısı” da önemli bir etken olarak hesaba katılmalıdır.

Genel olarak bu insanlar bir kabile hayatı yaşarlar. Bu kabileler çok çocuklu, çok kadınlı aile yapısından beslenir. Böylesi bir aile yaşantısının o ailedeki bireylerin psikolojisini ne şekilde biçimlendirildiği dikkatle incelenmelidir.

O, babasının sekizinci ya da onuncu oğludur.

O, kocasının üçüncü ya da beşinci karısıdır.

O, çocuk hesabına dahil edilmeyen beşinci kız çocuktur.

Şimdi böylesi bir ailede yetişen çocuklar için gerçekten çok vahşi bir rekabet ortamı bulunmaktadır.

Hiçbir zaman yeterli sevgi ve saygıyı bulamayacaklardır.

Kendi annelerinin yanında başka anneleri göreceklerdir.

Kendi babalarının yanında sadece kendi annesinin değil başka kadınların da olduğunu göreceklerdir.

Bu, çok acımasız bir ortamdır ve bu ortamda yetişen erkek çocuk, elbette ki sevgisiz ve özgüvenden yoksun olacaktır. Yine bu onu ciddi bir rekabete, hak arayışına ve şiddete yöneltecektir.

Bu tür bir ataerkil kabile yaşantısı çözülmedikçe, bir Kürt hep kalabalıklar içinde yapayalnız, güçsüz, her an aldatılmaya hazır, her an dışlanabilecek, yerini dolduracak birilerinin ve birçoklarının bulunduğu bir ortamda kendisine ait bir kimlik geliştirecektir.

Bu kimlik psikolojik olarak bir yoksunluk, dostsuzluk, anasızlık, babasızlık ve yalnızlıkla biçimlenecektir. Bunun dengelenmesi ise çok büyük bir “yok sayma” ve “yok etme” ile olabilir. Bunun yolu da ırkçı nefrettir.

Bana en saçma gelen bu mesela