Rome : Total War'da en iyi savaşlarınız

Users who are viewing this thread

Pek böyle konuları başlatmak istemem ama merak ettim. En iyi savaşlarınız nasıldı? Sonucu nasıldı?

Not: Düşmanın kaç kişi olduğu ve savaş sonunda kaç kişi kaldılkarını ve aynı şekilde sizin ordunuzun kaç kişi olduğu ve kaç kişi kaldıklarını yazınız. ( Bazıları Clear Victory olabilir ama çoğunlukla Heroic Victory olmasını rica ediyorum.)

Benim çok fazla Heroic Victory'yle bitirdiğim savaş var ama çoğu çok kolay ancak bir kaç tanesini gösterebilirim:

Vandallar Barbarian Invasion'da ,Samarobrivia'ydı galiba, Roma'ya yakın bir şehirde, şehrimi kuşatma altına aldılar.Tam 4 Ordusu ile (Yaklaşık 7000 asker oluyor) saldırıyor. Ben de Alamanlarım (Alemanni). 500 kişilik ordumda 2 Family Member (Biri Faction Heir), 1 Noble Cavalry, bir Mercenary Equitii, 1 Mercenary Veteranii, 2 Night Raider ve bir Lombard Archers vardı. Yenildim ama bayağı güzel bir savaştı.

Savaşın son anlarında çektiğim bir Screenshot:

Sonuçlar:

R:TW'da değil ama Medieval:TW'da, 420 kişiyle ~8000 kişilik haçlı ordusunu durduruşum vardır. Hemde süre sınırı bitmeden cümle düşman askeri Ottoman Sipahi'lerimden fellik fellik kaçıyordu. Ayrıca savunmanın son yirmi dakikasını sadece 100 kişiyle yapmıştım. Haçlılar için gerçek yıkımdı. Prensim iki rank birden almıştı, ve Great Defender olmuştu. Replay dosyası hâlâ duruyor olması lazım. Eğer bulabilirsem buraya koyarım.

Bu savaş 2 dk. sürdü. Çok komikti. Bundan önce bir hata yapmıştım (kalede savaşıyoruz sandım). Neyseki kayıtlıydı. Öylesine savaşmak istedim. Hepsini birden düşman komutanına saldırttım. Sonuç:

Basit vur-kaç taktiği:

eski klavyemde screenshot tusu kirikti,o yuzden ben de telefonla cekmistim.bir ara bluetooth'la atarim,gonderirim buraya da.

yunan ordum:1500 civari bi sayiydi.

karsida:
SPQR:1600 uzeri sayida.
Scippii:1450 uzeri " ".

300 adam kaybetmis olmam gerek en fazla.baya bi zaman gecti.

onemli not:eek:rdumda hic spartan hoplite yoktu.

Sanırım heroic olabilmesi için düşmanın bizden biraz daha güçlü olması gerek.

bütün zorlukları full yapıp germenleri seçmiştim oynun başında gaul larla titifak olsamda 2 turn sonra saldırdılar.britishlerle birlik olup üzerimde hain planlar oynadılar sayı üstünlüğüne karsı hepsini çok pis dağıtmıştım.ve sonunda britishleri ana karadan gaularıysa başkentinden edip tam oh bea çekecekken juili ler saldırdı.derken gaullar tekrar güçlendi.ne epey direnmiştim.sonunda juili atakları durdu ve italyaya içinde 3 berserker birliği buluna bi ordu yolladım.Güçlü olmama rağmen roma yakınlarında ordumdan olmuştum!çok pis komustu.Ama en fasla eylendiğim campignlerden biri oldu.medievalada girmek isterdim ama hiç anlatmayım ömür yetmez (:.....

Screenshot çekmemiştim ama bir keresinde, Pontus'um. Roma'ya saldırıyorum. Adamlarım 200 kişi, (Faction Leader, 4 Capadoccian Cavalry ve 2 tane de Heavy Onager. Onagerlar hariç diğerlerinin experience'i altın seviyede) Julii ile S.P.Q.R bana birlik olup saldırıyor. Onlar da 3000 küsür. (Julii  orduyla, SPQR de 1 orduyla) Heavy Onager'larımla 200 askerimden hiç biri ölmeden yendim. Onların ordusunu da katlettim. Hiç adamları kalmamıştı. :twisted:

saxonlar ile bütün avrupayı ve istanbulu ele geçirmiş durumdayım bi bakıyorum hunlar amanın dur bari dostluk kuriyim kabul etmiyolar üstüne üstlük toplaşıp beni yıkmaya çalışıyolar bnm kalede sadece 407 adamım var onlar ise 2552 adam önce sur üstünde sonra kapıda yaklaşık 30 dk uğraşma ile heroic victory  :cool:

Allegro said:
Orada kabak gibi yazdığı halde hunlar için nasıl 3k galiba diyebiliyorsun?
''sanane'' gibi bir çıkış yapardım ama saygısızlık olur
çünkü oyunda savaşı yaptıktan sonra direk upload edip koydum ve savaşdan aklımda kaldığı kadarıyla yazdım yani öle açıp bakmadım fotoya ' düzelttim şimdi '

Ben normal modda oynarken julii'nin eviydim.Gaulların kralı bi şehri savunuyordu ben sırf heyecan olsun diye veliahtım ile saldırdım ...
Sonuç olarak hem kralı öldürdüm hemde şehri aldım aynı modda(yani save-load arasında) 2 veliaht 1 kralı öldürdüm(bu kral  hariç)gaulların soyu kurudu:grin:

Back
Top Bottom