GHWTL3 - Artık soru işareti yok, eski alt foruma!

Users who are viewing this thread

Kısa bir nabız yoklama döneminden sonra, topluluk olarak yeterli sayıda takıma ulaşabileceğimizi fark ettim ve işleme koyuldum. Buradan ulaşabilirsiniz.

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,349142.0.html

Arkadaşlar merhaba.

Önceki turnuvalardan biliyorsunuz mevzunun temelini. 8v8, 2 harita şeklinde takım maçı üzerine kurulu bir turnuva.

Türk Warband Topluluğu'nun, Avrupa'da da rekabet edenlerin dışında canlı tutulmasını sağlamak adına bir turnuva düşünüyorum. Hedef olarak 8 takım görüyorum. İşleyiş olarak ise 4'erli 2 grup oluşturup, haftada 1 maç olacak şekilde, 3 hafta grup süreci yapmayı ardından 2. ve 3. takımların çeyrek final oynadıkları, sonucunda yarı finalde grup 1.'leriyle yarı finalde karşılaştıkları ve son olarak yarı final galiplerinin finalde mücadele ettiği 3 haftalık elemeli eşleşme yapmayı düşünüyorum. Kısacası başladığı tarihten itibaren 1,5 ay sonra bitecek bir turnuva. Aktif olarak baktığımızda belki 8 takım görülmeyebilir ama inanıyorum ki eski takımlardan oynamak isteyip takım oluşturamayan kişiler mevcuttur. Bunların toplanıp takımlar oluşturmasıyla 8 takımın çıkabileceğine inanıyorum. Ha diyelim ki 8 takım olmayacak gibi, ölmeyeceğiz ya, konu kilit der geçerim.

Takım kurmayı kolaylaştıracak bazı olmasını planladığım kurallardan bahsedeyim.

- Takımlar maksimum 15 kişilik bir kadroya sahip olabilir.
- 15 kişilik kadronun maksimum 4 tanesi yabancı olabilir
- 4 yabancının maksimum 2 tanesi aynı anda oyunda olabilir.

Sizlerden ricam, takım kurmayı planlayan veya mevcut takımlarıyla katılmak isteyen kişilerin benimle forum üzerinden benim ile özel mesaj ile ya da Steam'den iletişime geçmesini rica ediyorum.

Eğer rekabet olucaksa ben varım bu işe. Ama son zamanlarda düzenlenen Türk turnuvaları gibi bir-iki takımın çıkıp ligi domine ettiği, yenilen takımların yenilgiyi hazmedeyip turnuvadan çekilmesi, turnuvaya katılan takımların 8 kişi çıkaramayıp karşı tarafı default win vermesi gibi durumlar olacaksa bu işe hiç başlanmamalı.

Bence farklı bir lig usulü olsun. Takımlar bir kura ile eşleşsin. Yenenler sallıyorum Şampiyonlar Grubunda, yenilenler ise Klaslar Grubunda yer alır ve lig usulü maçlarını yaparlar. Böylece domine eden dediğimiz takımlar kendilerine denk olabilecek takımlar ile maçlarını yaparak ligin kalitesi ve seyir zevki artacaktır, Klaslar Liginde ise birbiri ile denk takımlar maçlarını yaparak ligden çıkmalarına engel olmuş olabiliriz. İsteğe göre iki grubun liderleri veya ilk ikisi kendi aralarında maçlarını yapar (Şampiyonların birincisi klasların ikincisi hesabı) ve Türk Liginin şampiyonu belli olmuş olur.

Kısa bir nabız yoklama döneminden sonra, topluluk olarak yeterli sayıda takıma ulaşabileceğimizi fark ettim ve işleme koyuldum. Buradan ulaşabilirsiniz.

https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,349142.0.html

Arkdaşlar Konuyla alakası yok ama ,mp warband giriyorum adamlar normal saldırı hızını aşmış gibi indiriyor bunun sebebi nedir,benmi beceremiyorum bu saldırı hızı ne ya vuramadan ölüyorum.

Hayrullah38 said:
Arkdaşlar Konuyla alakası yok ama ,mp warband giriyorum adamlar normal saldırı hızını aşmış gibi indiriyor bunun sebebi nedir,benmi beceremiyorum bu saldırı hızı ne ya vuramadan ölüyorum.
kalkan kapat?

Back
Top Bottom