Search results for query: *

1. NUMEREUR

Mount&Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Mafia 2'nin yapımıda 5 yıl sürmüştü galiba.Herkes iptal oldu zannediyordu ama ortaya güzel bir yapım çıktı.
  2. NUMEREUR

Mount&Blade II: Bannerlord | Developer Blog 10!

Bence oyun 2015 sonu ve ya 2016 başı gibi çıkar.Yaza hiç beklemeyin mutlaka daha fazla bilgi paylaşılırdı ama başka bir açıdan bakarsak hiç bir zaman çok iyi reklam yapamadılar o yüzden bilimiyorum inşallah en kısa sürede çıkar da oynarız  :eek:
  3. NUMEREUR

argon45 said:
    Blog beklemekten sıkılanlar için, biraz da dikkatimi çeken yeni şeyler olduğundan (ya da yazmayı unuttuğum) uzun bir analiz-inceleme yazısı gibi birşey yapayım dedim. Tabi resim-artworklerin hepsi yok, bir kısmını aldım sadece, diğerleri hakkında çoğu şeyi söylemişi(m)z.

İlk resim, muhtemelen 2. resimde bulunan "Lordun Huzuru"na giriş veya içeriden bir sahne. Eğer içeriden bir sahneyse ne mutlu, çünkü iç kalenin daha geniş olduğunu gösterir bu. 2. resimden de WB'ye kıyasla iç kalelerin daha büyük olduğunu anlayabilirsiniz rahatlıkla. En az 5-6 asker görünüyor, o 4 askerin önünde durdukları kapılar açılır-kapanır olur mu diye düşünüyorum ilk çıktığı zaman fakat değildir herhalde diye geçmiştim. Şimdi bunun olma ihtimalini yüksek görüyorum. Yani iç kalede birden fazla oda olması gayet güzel ve gerçekçi olur. Merkez resimde gördüğümüz gibi geniş olur vs gibi. Ayrıca mimari işlemeler çok güzel ve gerçekçi görünüyor.

Bu resimde göze batan şey, nöbetçilerden yerel halka ve satıcılara oldukları yerde put gibi durmaları ve aynı duruşu sergilemeleri. Tabi ekran görüntüsü alındığı için öyledir diyebilirsiniz fakat bundan emin değilim. Gerçi son yayınlanan resimlerde bu durum değişmiş gibi görünüyor ama resimde de görünen ortada. Satıcıların tek tip kıyafet giymesi de ilginç tabi. En azından yerin kaplaması yani o çamur ve su çok iyi görünüyor.

Karakterin üzerindeki zırhın detayları çok iyi, fakat nöbetçiler için aynısı söylenemez. Nöbetçilerin boynundaki parça ve silahları çok yapmacık duruyor ve göze batıyor; ayrıca yüz ifadeleri de öyle. Daha doğrusu yüzleri fazla renklendirilmiş gibi, adamın sakalının sarı sarı göze batmasından bahsetmiştim zaten. İleride de 1 asker daha görünüyor. Sonraki resimlerden de çıkaracağım ortak sonuç; kale-şehir ve köylerde daha çok insan görebileceğimiz yönünde.

İlk resmin yani artwork'ün ikinci resimdeki şehir olduğu açık, herkes bunu farketmiştir hemen. Mimariden kesin olarak imparatorluk şehirlerinden biri belki de başkenti olduğunu çıkarabiliriz. Heykel çok iyi olmuş, önerilerden önce mi sonra mı eklendi bilinmez ama cidden güzel görünüyor. Artwork'ü ilk başlarda "mahkum kulesi"nin görselleştirilmiş hali sanmıştım, nöbet tutan askerler, iç kısmın diyaznı vs. fakat o olmadığı kesin gibi. İlginç bir tasarımı var yalnız. İkinci resimde de artworkdeki çizimin aynısının oyuna gayette güzel yansıtıldığını görebiliriz, tabi farklı bir açıdan. Soldaki elemanın yalın ayak yürümesi bir hata sonucu mu, yoksa sağ taraftan limana felan gidiliyor da o yüzden mi emin olamadım. Ayrıca resim çok iyi olmasına rağmen yine npc'lerin ve karakterimizin zırhının renk ayarı birazcık fazla gibi.

Bu resimde en dikkat çeken şey ise mimari işlemeler. Cidden çok iyi görünüyorlar ve umarım daha da gelişecekler. Ayrıca binalardan yola çıkarak yukarıdaki İmparatorluk Şehri'nin üst kısmının olduğunu düşünebiliriz, yani arka tarafından gördüğümüz kaleye giden yola benziyor; artworkdeki gibi tasarlandıysa eğer kalenin önünde de uzunca bir alan var. Eğer durum buysa daha büyük şehirler bizi bekliyor demektir.

Oyunda şu manzarayı görebilecek miyiz çok merak ediyorum. Eğer böyle bir manzara görürsek, oynamayı bırakır, uygun bir fon müziği bulur (tabi oyunda varsa orası ayrı) ve sakin sakin dolaşırım oralarda.

Hanların çok daha canlı ve gerçekçi olduğu açıkca görülüyor tabi fakat daha az dikkat çeken (belki) bir şeyi söylemek istiyorum. Hanlarda artık Warband'de görmediğimiz birileri de var; kadınlar! Warband'de hanlarda en fazla bizim yoldaşımız olabilecek karakterler ve hancıların bazıları (yanlış hatırlamıyorsam) kadın karakterdi, bunun dışında handaki herkes erkekti. Bannerlord'da bu kadınlar sıradan şehirli-köylüler mi yoksa handa çalışan görevliler mi yoksa bize görev verebilecek npc'ler mi merak ediyorum. Ayrıca karakterimizin tam karşısında, duvarda bulunan çizim(resim artık neyse) yola çıkarak bu hanın da İmparatorluk Şehirlerinden birinde olduğunu söyleyebilirim sanırım.

Resimdeki gece atmosferi cidden çok iyi, savaşlarda da bu atmosferi hissedersek eğer ciddi manada gece savaşı'nın eğlencesine ve zorluğuna kavuşabileceğiz demektir. Ayrıca resim için Battanian Town deniyor. Daha önce bu konuda ne dedim tam hatırlamıyorum ama muhtemelen bu Battanian bir taraf ismidir fakat diğer resimlerdeki Aserai Siege ve Khuzait Village'nin kale-köy isimleri olduğunu düşünüyorum yine. Ayrıca WB'de böyle miydi hatırlayamıyorum fakat gece vakti satıcılar ortalıkta yok gördüğünüz gibi bu da daha gerçekçi bir şehir-köy havası vermiş. Sadece elinde meşale ile gezen askerler olursa birde tadından yenmez. (Sarkan sucuklara dikkat :smile:)

Karakterimizin duruşunu AC serisindeki duruşa benzetenler oldu çokca ama ben pek benzetemedim. WB'de elimizde pek silah yokken karakterin hafif öne doğru eğrilip (veya eğilip) geri gelirken nasıl görünüyorduysa burada da aynı öyle görünüyor(karışık oldu biraz ama illaki hatırlarsınız). Şehirlerin daha kalabalık olduğu göze çarpıyor, ilk paylaşılan resimlerden biri de aynı şehirde çekilmişti, sağ taraftaki kubbeyi hatırlarsınız. O resimde de 2-3 kişi dolanıyor ortalıkta. Yalnız askerin siyahiliği fazla göze batıyor, WB'de Sarranidler (Muhtemelen Sarranid bunlar yine) pek siyahi değildi, yaşadıkları coğrafyaya göre normal gerçi bu durum ama biraz fazla olmuş gibi.

Bu resimi iyice inceledim, defalarca zum yaptım iyice görebilmek için, bulanıkta olsa belli oluyor sanırım. Karakterin sağ-en ilerisinde beyaz kıyafetli kişinin elinde mızrak orada nöbet tutuyor gibi, devriye gezen ve orada duraksamış bir asker de olabilir yalnız kıyafetler pek askeri andırmıyor. Tabi bulanık olduğu için emin olamıyorum mızrak olup olmadığından, sadece uzaktan görünen bir gölge de olabilir ve aslında karakterin eli yan tarafında duruyordur öyle. Ekran görüntüsünün, sol taraftaki iki arkadaşın o banka oturacağı sırada çekildiğini düşünüyorum biraz. Malum oturabilme eklendi artık Bannerlord'a, o iki arkadaşın oturmadan önceki halleri ise o göze batıyor. Yani bir karakter, tahta veya banka artık herneyse oturmadan önce öyle heykel pozu verip oturmaz umarım. O animasyonu görebilirsek güzel olur iyice.

Bu resim oldukça ilginç. Köy mü şehir mi emin değilim fakat resimde kimisi olduğu yerde duran-nöbet tutan, kimisi devriye gezen, mızraklı 8 kişi var (ya da asker). WB'de koca şehirde bi girişte, bi kale önünde 2şerden 4 asker, 1 hapishane 1 de kale muhafızı +2'Den 6 asker olurdu ve sabit dururlardı. Bu resimdeki küçük alanda ise 8 askerin bulunması cidden ilginç bir ayrıntı. Ayrıca en öndeki mızraklı elemanın hemen arkasındaki ablamız çok güzele benziyor :smile:

Uzun bir yazı oldu, saçmalamış ve yazım yanlışı yapmış olabilirim; bazı şeyleri unutmuş da olabilirim. Kusura bakmayın şimdiden. Okuyacaklara iyi okumalar.
    Edit: Yeni farkettim. İlk resim (Sarranid Muhafızları), 2. resimde en sağdaki kısım yani içeriden bir sahne ve gölgelendirmeler çok iyi.
    nerdeyse kendi başına yeni blog çıkarmışsın :grin:
  4. NUMEREUR

Azazil_10 said:
    Hey maşallah nazar deymesin :smile: iyide ben bunları yabancı sanırdım hemde ofisin Türkiyede olduğundan bile haberim yoktu, tam adres versenize börek falan getiririz :grin: Bide o çizim yaptıkları PC ye bağlı alet ne ola bizde alak mod yaparken lazım olur :smile: Armağan beyede dargınım hala sitede Türkçe dil seçeneği yok.
    benim okulun(odtü) oradalar galiba ama gitmek nasip olmadı  :roll:
  5. NUMEREUR

Stoney ® said:
    Propaganda said:
    Aslında bir günlük düşünmeden sonra yapay gelen kısmın gözler olduğunu fark ettim.Sanki aşırı matlar,,beyaza bürünmüşler.Bir insan gözü daha parlak olması gerekmez mi?
    Napıcaksın gözleri mimikleri buldukta o mu kaldı :razz:

Her ne kadar güzel detaylar ve grafikler olsada iş oynayışta bitiyor bence.Ah bir tanede video yayınlasalar tam olucak.
    bencede neden bu kadar gözlerin görünüşü abartıldı anlamadım.yani warband da ifade yoktu oynamadık mı?(yani kollar,bacaklar lego gibiydi kıyafeti çıkarttığın zaman,yüzler ayrı bir olaydı zaten)gayet de güzel oynadık bence gayet güzel olmuş.oynanış da iyi olursa yeme de yanında yat oyna napıyorsan artık  :lol:
  6. NUMEREUR

onlar zamanla eskimeyen bir oyun yapsınlarda biz gider yeni pc alırız.
  7. NUMEREUR

~Ghost said:
    NUMEREUR said:
    zazsx uslu uslu duruyoruz.Lütfen bize yeni bilgiler ver.
    Çok usluyuz demi :grin:
    Bknz:Vikipedi
    lol olur öyle küçük şeyler
  8. NUMEREUR

zazsx uslu uslu duruyoruz.Lütfen bize yeni bilgiler ver.
  9. NUMEREUR

önerilerde görmüştüm ama bloglar yok galiba şu command(emir verme olayını) biraz daha pratik yapsalar çok güzel olur hele sesle olsa mükemmel olur ama daha sesle yönetmenin olduğu iyi bir oyun görmedim.Siz nedersiniz önemli değil mi bu konu :?:
  10. NUMEREUR

baby dont ban me said:
    twdd_03_inventory.jpg
    sen resmi paylaşınca bir daha dikkatli inceledim de gene o iğrenç şey olmuş.yayın ipi adamın elbisesinin içinden geçiyor demekki pelerin,kılıç kabzası, vs gene çirkin bir görüntü oluşturacak.tabi work in progress belki üstünde dururlar

zaszx hazır burdayken cevaplasan pls
  11. NUMEREUR

şu çocuk isteyenler için bir şey buldum bilmiyorum nasıl olur total war serisindeki gibi belli bir mesafeyi yürüdükten sonra 2gün geçeceğine 2-6 ay gibi bir şey geçerse hem bazı mantık hataları gider hemde karakterlerin yaşlanması ve ölmesi için bir imkan sağlar
  12. NUMEREUR

Miracle Express said:
    Ben sorayım, modcular için kodlama dili ne olacak?
    muhtemelen cevap veremeyecek
  13. NUMEREUR

enough is enough,niggas
    we want the game so much
    we have waited for long
    give us the game
    we will immediately,shut up and play
    give us our banners
    we want to be lords
    where is it,bannerlord?
    :roll:
  14. NUMEREUR

onurkoc said:
    #minnakodunumun Arkadaşımıza bende katılıyorum en azından blog gelmiyorsa burdan sadece haftada 1 haber yazmaları bile yeterli olacaktır. Resime bile gerek yok en azından bir şey biliriz. :grin:
    Yok arkadaş türkler reklam yapmayı bilmiyor.Yabancılara bakıyorsun ...  dandik oyunun reklamını bir yapıyorlar sende bir şey zannedip alıyorsun.Dünyanın oynadığı mis gibi warband vesaire nde reklam adına bir şey yok.Ne bir ağız sulandırıcı bilgi ne bir trailer işte bizede manak gibi beklemek kalıyor.
  15. NUMEREUR

sayfa 1000 oluyor blog daha gelmedi  :cry:
  16. NUMEREUR

Bugünde mi blog yok abii  :cry: (abiyi küçük emrah gibi dedim) :grin:
  17. NUMEREUR

CanSultan said:
    Öyle bişi olsa adamlar ingilizce konuşur tr forumda içindeki bütün küfürleri dışa vurur sinirlenir :grin:
    :grin: doğru diyon Bizim millet yapar hacı
  18. NUMEREUR

http://www.youtube.com/watch?v=XAbHmE73p7o
    Arkadaş blog dediğin böyle biraz doyurucu olur :???: bannerlord sende bize böyle blog yada gameplay sunacak mısın?  :roll:
  19. NUMEREUR

Arkadaşlar daha önce de bahsedilmişti biraz ama benim bannerlord dan bir isteğimde tek elli mızrağın daha etkili ve daha çok animasyonlu olması.Ayrıca kalkanla düşmanı ittirip mızrağı saplamak en istediğim şey  :roll: umarım yapımcı arkadaşlar görür de bir el atarlar.
  20. NUMEREUR

Bannerlord a rakip çıktı beyler:Kingdom Come: Deliverance :cool:
Back
Top Bottom