Search results for query: *

1. Almandweird

Persistent Kingdoms Rol Sunucusu

Rooney sana bir şey dememiş ki niye bu kadar yüklendin anlamadım.
    :smile: olayın farkında bile degilsin. troll u yapan ben degilim baskalarının trollemesi ile banlanan benim ama senin muhakeme yetenegin gelişmedigi için böyle birşey yazma gereksinimi duydun
    Olayın devamında bazı birkaç şey de oldu çünkü. Oyun içi birkaç trollüğün. Birkaç sefer rol odaklı oynayacağını söyleyip devamında tekrardan trollüğüne devam edişin gibi. Ek olarak direkt video atmak yerine konuşabilecek potansiyele sahip olamadığın için. Evet burada sözde kurban sensin, lütfen muhabbeti daha da düşürme.
    Cerci, ciddi bir şekilde seninle herhangi bir konuda konuşmaktan haz etmiyorum. Polonya Krallığı'nı trollükle yönetip, insanlara ana avrat küfretmekten başka bildiğiniz, kazandığınız zafer sonrası karşı tarafı aşağılamaktan başka yaptığınız hiçbir şey olmadığı gibi bir de tanıdık adminleriniz sayesinde üste çıkıyorsunuz. Yazık, diyebilecek bir şey yok. Kim nasıl yetişmişse öyle hareketler sergiler. Üzülüyorum sizin için. Bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum. Daha fazla cevap yazmamanız adına konunun kilitlenmesini istiyorum. Açtığım konuyu mahvettiniz zaten.

Saygılarımla, General Alm.
  2. Almandweird

Selam Alm

Selam Rooney. Öncelikle hayatında bir yere gelememiş ve maalesef senin gibi insanlar için üzülüyorum. Bir şeyleri başarmaya çalışan ve en azından bunun için ciddi ölçüde çabalayan insanların emeğini hiçe sayıp böyle gereksiz işler peşinde koşuyorsunuz. Büyük bir iş başarmış gibi bunları yayıyorsunuz. Videodaki ben değilim bu arada. Her neyse zaten benimle konuşabilecek bilgi birikimine ve insaniyete sahip değilsin. Bunu egoistlik olarak değil, kişiliğinin nasıl olduğunu bildiğim için söylüyorum. Saygılar.

Eski Avrasya'dan fazlası olacak eksiği olmayacak. Birkaç hayati yenilikten bahsedeyim spoiler olsun:

1. Blacklist ve steam auth sayesinde %95 multikey kullanımını önleyeceğiz.
    2. Avrasya oyuncu paneli sayesinde şikayetleri anında kolayca çözebileceğiz.
    3. Ayrıca bir ilk olarak anti-cheat yazılımı planlarımız arasında. Yolda diyebiliriz.
    Avrasya'yı bir aralar sevdim. Sonradan tarafçı adminler çıkmaya başladı. Zaten düzgün bir sunucu olsa açma kararı almayacaktık. Bir yandan dediğim gibi sunucunuzda da oynadım. Beğenmiştim lakin MRPG'lerde çok sorun çıkıyor. İnsanların savaş isteği ve rol isteği arasında karmaşa çıktığı için pek hoşuma gitmiyor. Umarım içimizden birisi güzel bir sunucu yapar. Her şeyi düzgün bir şekilde ve oyuncudan ziyade role ağırlık verir -Kale için oyuncu şartı koyup rol bilgisi olmayan insanları koyunca sunucuda çok sıkıntı çıkıyor, genel anlamda bu sayede sunucuların çoğu batıyor.- Öyle yani, birkaç şey düzenlemeyi düşünüyoruz biz de, genel olarak role dayalı bir ortam ve bazı zamanlarda savaş yapılması gibi. Umarım boş kitlenin bir an önce aramızdan ayrılıp bir tık daha ciddi bir kitlenin kalması dileğiyle diyorum.

Saygılarımla, General Alm.
  3. Almandweird

Merhaba arkadaşlar ben General Alm diğer nickimle Staif, Bir çoğunuz bilir ReichstagHRPG sunucumuz vardı. Bannerlord çıktığından beri bir süredir takip edemiyorum gelişmeleri. Bir rol kadrosu var mı PK modu için? Bir sunucu veya açılması planlanan/açmayı planlayan birileri? Yoksa Bannerlord için...
  4. Almandweird

Haydut/Çapulcu hızları

Evet biraz daha mantıklı oldu. Teşekkür ederim.
  5. Almandweird

Haydut/Çapulcu hızları

Merhaba arkadaşlar, Bunlar bir bana mı çok hızlı geliyor yoksa genel olarak böyle mi? Yahu atlı birliklerle bile yakalamak çok zor. Azaltamıyor muyuz bunların hızını?
  6. Almandweird

Resolved Okçuların Kavisli Atış Yapmaması

Kendi adamı vardan kastım düşmanla savaşanlar değil, öyle olsa mantıklı zaten dost atışından kaçınmak için. Önünde bekleyen adamlar var diye atış yapmıyor hatta aynı okçu birliğinde en öndeki okçular atıyor arkadakiler öndeki okçu yüzünden atış yapmıyor mantıksızlık burada. Okçular her zaman direkt doğru açıyla hedefini görmek zorunda değil ki kavisli atış da yapabilir. Ondan bahsediyorum aslında bir türlü doğru kelimeyi bulamamışım, kavisli atış yapmak.
    Anladım. Aynı şeyi kastetmiştim de ikimizin de dili yanlış olmuş haha. Neyse bakalım. Umarım düzeltirler.
  7. Almandweird

Resolved Okçuların Kavisli Atış Yapmaması

Evet buna ben de çok dikkat etmiştim. Bayağı bir problem yaratıyor. Aslında kendi adamları varken atış yapmamaları da mantıklı ancak savaşlarda çok can kaybı yaşatıyor. Düzelteceklerine inanıyorum ben de. Bakalım zaman içinde bekleyişteyim. Shield wall + Tepeye okçu koyup karşıyı patlatmak çok zorlu şu an. Ama neredeyse hep öyle yapıyorum. Ahaha garanti win.
  8. Almandweird

Krallıklar arası denge problemi

Bir bende dengeli gidiyor galiba. :grin: Neredeyse tüm krallıklar eşit, hala aşırı bir üstünlük yok. Taş çatlasın 2-3 kale/şehir fazlalığı vardır.
  9. Almandweird

Optimizasyon Çıldırıcam.

Merhaba, Ryzen 5 1600 AF 12nm, MSI GeForce GTX1660 Super Gaming, 16GB DDR4 Ram ile oynuyorum. 300v300'de ultrada 70fps sabit alıyorum hemen hemen. Çok nadiren fazla bir düşüş yaşanıp sonradan kendine geliyor. 400v400-500v500 daha tam denemedim. 375vs375 denedim hızlı savaş ile orada 50fps almıştım. Ancak neden bilmiyorum bazen karakter yükleme vs. sorunu yapıyor çok yoğun durumlarda. Saygılar.
  10. Almandweird

Need More Info Karakter yüklememe

Merhaba, sorun başlıkta belirttiğim gibi ara sıra şöyle oluyor karakterim. Custom battle koymuştum da normal campaign'de de oluyor. Sizde de var mı böyle problem?
  11. Almandweird

Need More Info Anlık FPS düşüşleri

Aynı sorun bende de var. O zaman oyun kaynaklı büyük ihtimal.
    En yüksek ve yüksek ayarlarda oynuyorum. Sistem şöyle;
    AMD Ryzen 5 1600 AF
    MSI GeForce GTX1660 Super gaming 6gb
    16gb ddr4 ram..

Çözülür umarım yakın zamanda.
  12. Almandweird

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Abi bağımlılık gibi bir şey bu , ctrl+x basıp o askerleri toplayip sarranidlere saldirmazsam içim eriyor. Hilesiz oynsmayida bir turlu beceremiyorum , parsmin yettiği kadar acemi toplayip haydutlara saldiriyorum tecrube kazanip para kasayim diye ama yok , olmuyor beceremiyorum habire esir düşüyorum en son kervan yağmalamaya çalışıyordum dedim ne yapiyorum ben.
    Yok dostum o ctrl+x muhabbetini yapmayalı yıllar oldu da harita olayında çok sıkılıyorum ben. :grin: O yüzden ctrl+mouse tık candır.
  13. Almandweird

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Hiç bir oyun hile ile oynanmamalı bana kalırsa.
    Ctrl+mouse tık olmadan çok zor oluyor be kral. Bir yandan diğer yana gidene kadar 15dk harcamak falan uğraşlı. Onun haricinde hak veriyorum.
  14. Almandweird

Rezil Moğol adları...

Ülke sonlarındaki -istan ve -ya ekleri "X'lerin yeri" anlamı taşır. Ve günümüzde Çekya diye bir ülke varken Bannerlord'daki isimleri saçma bulman garip biraz :grin: Tabii göreceli konular bunlar
    Biliyorum. Zaten demek istediğim o değildi. Yani daha güzel isimler konulabilirdi. Yine Warband'dan örnek verecek olursam. Sarranid, Rodok, Swadia, bunlar krallıklar tabii oyunun tam olarak senaryosu konusunda bilgim yok. Birkaç bölge, imparatorluk vs. muhabbetlerini biliyorum da. Örnek elbette, demek istediğim daha güzel konulabilirdi. Bu arada Çekya kadar saçma bir isim yok. Çek Cumhuriyeti daha iyi. Yani şahsen ben Çekya yerine Çek Cumhuriyeti'ni tercih ederim uzatılmışını kullanırım.:smile:
  15. Almandweird

Rezil Moğol adları...

Valla ırk vs. olarak değil de. Genel isimleri saçma buldum. Ne bileyim, Vlandia, Sturgia, Battania vs. bir garip durmuş. Canları sıkıldıkça sonlarına -a ekleyip bir şeyler yapalım denmiş gibi. Elbette kendince sebepleri vardır. Ama işte yok şunlar Türk yok şunlar Alman vs. takılmayın bu kadar. Oyun sonuçta adamlar kafalarından şey uyduruyor. Pek takılmamak lazım.

Tek şeyden uzak durun o da Kuzait Hanlığı çünkü yine at üstünde ok atıp moralimizi bozacaklar. :grin:
  16. Almandweird

Son Patch ile Betaya Kuşatma Eklendi

Mevcut 8gb var ama 2x4 tekini söküp tek modül 8 takcam :grin:
    Anladım. :grin: Umarım işine yarar dostum. Saygılar.
  17. Almandweird

Son Patch ile Betaya Kuşatma Eklendi

Bunu düşünerekten ben de geçen 8gb ram aldım eklemek için. 12gb ye yükselcek bakalım etkilicekmi MB yi
    Dostum zaten 8gb demişsin. 16'ya mı yükselecek yani? Bi' an beynim durdu. Hahahaha.
  18. Almandweird

Mızrak Kullanımı

Bu nasıl mümkün olabilir ? Sonunda "sağ ol" sözcüğünü düzgün yazan biriyle karşılaştım.
    Olabildiğince yazım kurallarına ve insanlara saygılı davranmaya gayret etmeye çalışıyorum. :smile:)
  19. Almandweird

Mızrak Kullanımı

Koltuklanmış kargı var oyunda betada mızrağı alıp atla hızlanıp x tuşuna basınca koltuklanmışa geçiyor.
    Bilgi için teşekkür ederim. Beta keyi atmadıkları için sağ olsunlar hiçbir şeye bakamadım. Oynamayan veya Warband'ı olmayan arkadaşlarımın bile alıp benim 9 yıldır oynamama rağmen... Neyse hayıflanmaya gerek yok artık. Sağ ol dostum.
  20. Almandweird

Mızrak Kullanımı

Bence büyük ihtimalle vardır çünkü atlılarda olması gereken bir saldırı pozisyonu. O koltuklanmış kargı vuruşunun ayrı bir hazzı var :grin:
    Aynen. Fotoğrafını görünce The Ravens adlı factionumun bannerı geldi aklıma. Hey gidi PW günleri...
Back
Top Bottom