Search results for query: *

1. Sevgisiz Sevgilisiz

"Erken Erişimde" TÜRKÇE YOK!

8 yılda anca beta evresine ulaşan oyun için birde Türkçe erken erişim mi bekleniyor ya? Çılgınsınız dostum.
  2. Sevgisiz Sevgilisiz

Resimler, çizimler, çeşitli komiklikler

t.A.T.u. said:
    Çok harika bir tadı var bence. Hiç son halini açıp izlememiştim baştan sona ama bunu izlemeye başladım, 2. bölümü izliyorum şu an. :grin:
    Muhtemelen nostaljik bir tadı olduğu için beğenmişsindir yoksa ruhsuz oyunculuğu özellikle seven insan tanımıyorum
  3. Sevgisiz Sevgilisiz

Cioss Julius U.X. said:
    Sevgisiz Sevgilisiz said:
    Şu Türk dizisi yerme muhabbetini Aşk-ı Memnu resminden sonra yapmasanız iyiydi.
    Gerçek Aşk-ı Memnu budur!

Bu versiyonu beğeniyor musun ya cidden? Oyunculuk, hissiyat olmayınca hiçbir anlamı yok. Kitaba sadıkmış, iyi de tamamen sadık olunca sıkıcı oluyor işte, sinema sektörü farklı
  4. Sevgisiz Sevgilisiz

Şu Türk dizisi yerme muhabbetini Aşk-ı Memnu resminden sonra yapmasanız iyiydi. Ama evet, Türk dizileri de standart Türk işi. Hala konaklı, aşiretli, 50 saat bakışmalı dizilerden kurtulamadık
  5. Sevgisiz Sevgilisiz

Yaz dolayısıyla tv'lerde görmekteyiz, güzel zamanlardı:
    GZ4bR6.jpg
  6. Sevgisiz Sevgilisiz

Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Cioss Julius U.X. said:
    Tıklamak bile istemiyorum anlıyor musun?
    Valla ne desen haklısın. Daha bugün şu haber uyduruldu:
    https://mobile.twitter.com/Haber7/status/1165217739390275584
    Adamlar hdp binasına saldırıyor, haberciler de "hdp'liler kadına saldırıyor" diye alakasız birşey yazmışlar. Arkadaş, siyaset ne kadar batıyorsa habercilikte o kadar batıyor. Bir ülkede herşey mi kötüye gider.

Ha bu arada merak edenler için haberin devamını yazayım. Çocuk dağa çıkmamış, ailesi zorla evlenmesini istiyor diye ailesinden kaçmış:
    https://www.birgun.net/haber/daga-kacirildigi-iddia-edilen-genc-aa-yi-yalanladi-kacmadim-ailem-zorla-evlendirmek-istiyor-265997
  7. Sevgisiz Sevgilisiz

Cioss Julius U.X. said:
    Bir insanı çok sevmek reisçilikse ben de reisçiyim huleyn!!!1bir
    "Alevilik Hz. Ali'yi sevmekse ben dört dörtlük bir Alevi'yim"
    -Albert Einstein
  8. Sevgisiz Sevgilisiz

Cioss Julius U.X. said:
    HDP seçmenine "Boşuna oy verip meşru yollardan ümit beklemeyin" diyorlar işte. Biraz olay çıksa, iki Molotof atılsa cumhur ittifakı tabanını konsolide ederler diye muhtemelen.
    Molotof falan yok ya, polis hazırlıklı, bakıyorum Kürtlere ağır sopa var:
    https://mobile.twitter.com/onuremreya/status/1164182401632727040

Demokrasi Van'da yaşanıyor güzelim
  9. Sevgisiz Sevgilisiz

Roffron said:
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-49391019

Böyle bir olay olacağını bekliyordum ben. Bu kadar beklemeleri şaşırttı.
    Demirtaş içerde. Belediyeler kayyumlanıyor. Madem öyleyse hdp diye bir parti niye var?
  10. Sevgisiz Sevgilisiz

Cioss Julius U.X. said:
    Milli hassasiyetler ülkeyi bir arada tutuyor ancak belli bir noktadan sonra aynı hassasiyet düşünme kapasitesini sıfırlıyor. Misal evet, açık açık PKK cenazesine katılmasınlar bu nedir? Bu adam gitmiş kendi kararıyla illegal bir işe bulaşmış sonucunu bile bile. En fazla ailesine taziye ziyaretinde bulunursun sonuçta evladıdır her şeyin ötesinde. Ama milli hassasiyeti olan insanları hafife almak da mümkün değil yıllardır bu teröristlerin devlet için çalışan asker, polis, öğretmen demeden hedef alması ve arada sivilleri de katletmesi sineye çekilebilir şeyler değil.

Ama işte bu hassassiyet otomatik karşı refleks kuruyor. PKK nasıl militan topluyor, nasıl ikna ediyor, bu insanlar neden kendi yaşadıkları devlete karşı ölüm riskini alarak ayaklanıyor bunların altının araştırılması lazım. Ortaya çıkan PKK üyesini gerektiği şekilde etkisiz hale getirmek, tutuklamak yeterli değil ki. Daha dün haberlerde 2-3 kişinin PKK'ya katılmak üzere hazırlık yaparken yakalanması haberi vardı. Bu insanların derdi nedir? Ne elde edememişler? Kürt oldukları için aşağılanmışlar mı? Kürtçe eğitim mi görememişler?

HDP'nin bunları getirip mecliste tartışma imkanı var ve bir nebze denediler ama AK-MHP taifesi HDP'ye tamamen karşılar, hiçbir şekilde sözlerini dinlemiyorlar bile bu üstteki milli hassasiyeti olan seçmene oynamak için.

Misal ben çok şaşırıyorum şu an bile Kürtlerde acayip aşırı bir Abdullah Öcalan sevgisi var. Demek ki birileri bir yerde yanlış bir şeyler yapmış, bu insanları kazanamamış. HDP bu yüzden büyük bir şans çünkü Kürt sorunu bitmeyip şekil değiştirdi ve bu sorunu İmralıyla değil HDP ile çözebilirsin ve zaten mecliste siyasetle çözmelisin. Ama gel de HDP lafını ağzına alınca pkk sevicisin sen diyenlere anlat. Gerçi artık iyi partili olunca da dayak yiyorsun bi farkı yok.
    Zaten bu yüzden pkk'yı tartışıp durmak abes. Azıcık aklını kullananilen bir insan çoğunluğun 40 yıldır yaptığı gibi "Bıçak kemiğe dayandı, kahrolsun pkk" sloganlarını atacağına sorun neyse çözmeye bakar. Neden böyle kime hizmet ettiği belli olmayan leş bir örgüte Kürt gençleri katılıyor, insan kaynakları nasıl sağlanıyor diye sorar sorgular. Diyarbakır cezaevide ırkçı gardiyanların millete dışkı yedirmekten tut en pis işkenceleri yapmasını, "Türkçe konuş çok konuş" gibi ırkçı tehditlerini ve provakasyonlarını, ve bütün bunların halkı kutuplaştırdığını anlayabilir, akılsız ve ırkçı ise o kısmı atlayıp "Aha dağa çıkıyorlar vay vatan hainleri!" der. Adama vatanlık görevini yapmadıysan bu adam nasıl vatan haini oluyor?

Pkk nedir, apo nedir? Kime hizmet etmektedir, kimler destekler? Bu ülkenin en vatansever partisinin başındaki kişi İstanbul seçiminde apocu oldu, hdp'yi apoyu takip etmemekle suçladı. O nasıl oluyor? Peki 90'ların en "vatansever" komutanları Kürt köylerinde insanları sıra dayağına çekip, "Namusluysanız, erkekseniz daha çıkın" diye kışkırtırken yada bildiğin teşvik ederken halk bu adamları neden göz göre sahipleniyor? Uyduruk, saçma sapan bir kafatasçılıkla, milliyetçilikle yanındaki milleti ayıran adamın ona buna bölücü demeye hakkı yok. Sen kötü bir sonucun oluşmasına sebep olan kötü sebepleri ortadan kaldıracağına bu sebeplerden biri oluyorsan sende o kötü sonucun bir parçasısın. Bu milletin en aydın en elit geçinen kesmi yine bu koyunluğu yapıyor, derin devletin yada cia'in koyunu oluyor
  11. Sevgisiz Sevgilisiz

Gün İçinde Başınızdan Geçen Olaylar V2

Sertity said:
    Dershaneden hoşlandığım kızın fizy yarışmasındaki görüntüsüne bakıyorum ve bir yandan instagram hesabında arkadaşlarıyla istanbul gezisindeki fotoğraflarına bakıp acaba hangisi sevgilisidir diye düşünüyorum. Hatta sevgilisi var mı diye genel bir düşünce içindeyim bile denebilir. Yemin ediyorum artık o kadar özgüvenim düştü ki ona bakarken umarım düşündüğüm kadar güzel değildir diyorum kendi kendime. O kadar yakışıklı vücutlu erkek var ki. Kendimi onların yanında erkek bile sayamıyorum bazen. Keşke lisenin başinda kilomu koruyup spor falan yapsaydım da şimdi böyle olmasaydım.
    Doğru bir tereddüt. Kızdan uzak dur kanka, kafan rahatlasın. Bu şekilde hissetmiyeceğin kızlara yönel.

Popüler, fazla erkekle muhatap olmuş, eli yüzü biraz olsun düzgün kızlar yüksek risk içermektedir.
  12. Sevgisiz Sevgilisiz

Nadir Şah said:
    Türk-Kürt kardeştir diyip, en büyük ırkçılığı yapan ve ırkçılık karşıtı olan bir parti.
    En büyük ırkçılık değildir o. Chp'de bile "Türk ulusuyla Kürt milleti eşit olamaz" diyen vekile birşey denmedi. Hdp'de "Demirtaş'ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin" diyen vekil partiden yollandı.

Hdp'nin bu önergesine karşıyım ama zaten soru önergesi çok büyük bir anlam ifade etmiyor. Soru işte. Bir yaptırım anlamı yok, zulüme kaçacak bir durum yok. Zaten bu önergeler de pek takılmıyor benim bildigim, geneli cevapsız kalıyor.

Irkçılık muhabbetini bu kadar yapman tuhaf, Çerkez ve Irak'tan gelen Kürt göçmenler için kendince iftiralar atıyorsun. Bir ırkçının karşısındaki güruhu da ırkçılıkla suçlamasının bir anlamı var tabii ki, projeksiyon yapıp kendi seviyene çekmek, komik.
  13. Sevgisiz Sevgilisiz

Hakan Balamir said:
    Oha soru önergesi vermişler, ne kadar büyük bir zulüm
    Dur tahmin edeyim aynısını sağ partilerden biri yapsa zulüm olurdu ama değil mi? :lol:
    Hayır, ister Kürtlere, ister Suriyelilere
  14. Sevgisiz Sevgilisiz

http://m.bianet.org/bianet/diger/211243-asker-kursunuyla-olen-14-yasindaki-ekinci-nin-kuzeni-yasananlari-anlatti?fbclid=IwAR3UtAOoapsB0Wz_5tuobX0M8bICkGYJ7owoKZrnSLD8gjbUlgxgiW6R0Cw

Hakkari'de "kaçakçılık yaptığı" için öldürülen 14 yaşındaki çocuğun kuzeni konuşmuş. Kaçakçılık değil, hayvanlarını topluyorlarmış, ayrıca enteresan detaylar var. Açılan ateşin sektiği söyleniyor ama çocuk tam kalbinden vurulmuş. O ne güzel sekmeymiş öyle.

Millet bu tip olayları görünce iyi olmuş diyor. Uludere'deki katliam içinde aynı tepki verilmişti. Demek ki mevzu Kürtler olunca hukuka gerek yok. Halbuki rütbeli askerler bile bu olayları kınarlar ve başarısızlık olarak görürler. Neyse ki, aynı uygulama Gürcistan sınırı, Bulgaristan sınırı, Suriye sınırında yok.

unnamed.jpg

Nadir Şah said:
    Oha soru önergesi vermişler, ne kadar büyük bir zulüm
  15. Sevgisiz Sevgilisiz

The White Wolf said:
    The White Wolf said:
    Keşke asosyal bir ergen değil de yurtdışına seyahat eden biri olsaydın da bunu bir deneyimleseydin. Hadi yine iyisin ha, evinden dışarı çıkmayan, tek becerisi yaşadığı toplumun çoğunluk kesminden olmak olan çocuk
    Suriyeli cenneti Hatay'da yaşayan ve sosyalleşmeyi seven bir çocuk olarak, sosyalleşme esnasında denk geldiğim suriyelileri ve yaptıkları tiksindirici faaliyet ve hareketleri birinci gözden görüyor ve bunu değerlendirebiliyorum. Sen ara sıra yurtdışında nefes alabilirken bu boku ve bunalımı bizler çekiyoruz; soluduğumuz havada nargile var. Toplumun azınlık kesiminden olduğun için seni kutlarım, bu beceriye ulaşmandaki tavrının devamını ve bir sonraki seviyelere yapacağın yolculuğunda da yeni başarılar kazanmanı diliyorum.
    Hala ırkçılık için bahane sunuyor :grin:
    Dediğimi anlamayıp, nargile margile konuşman sosyal olduğun kadar dar kafalı bir çocuk olduğunu gösteriyor. Şimdi Avrupa ve Amerika'da göçmen karşıtı olan birçok insan var ve bunlar senin soydaşlarından da rahatsız. Irkcılığı geçtim saldırı yapabilirler(Mesela ev yakan keltoş neonaziler gibi) ve sen Hatay'da bu ırkçılığa maruz kalmasan bile, internette atıyorum Hollandalı biri Türklere sayıp sövse anlayış gösteriyor musun?

Ayrıca benim başarım azınlık, çoğunluk takmayıp din, dil, renk gözetmeden adaleti savunmam.

Empati yapmak niye bu kadar zor ki?
    Her şeyi çok bildiğini zannediyorsun değil mi? Gel sana birkaç şey anlatayım.

Ben hataylıyım, ama yalan yok, benim yaşadığım semtte pek suriyeli bulamazsın. Hoş karşılanmıyorlar çünkü. Elbette ildeki farklı yerlere sık sık gidiyorum ve durumu görüyorum.

Yine yalan söylemeyeceğim, attığın linkin içeriğini okumadım. Başlıkta yazan "suriyelilere ırkçılık yapan izmit pastanesi"ni gördüm sadece. Ve aklıma birkaç yıl önce olan bazı olaylar geldi, çünkü aynı olayı ben de gördüm, yaşadım. suriyelilerin bir pastaneyi nasıl talan ettiklerini, yağmaladıklarını biliyorum. Nerden baksan bir 40-50 kişi vardılar. Sözde sebep ise pastanede çalışan bir garson iddiaya göre suriyelilerin kızlarına yan gözle bakıyormuş. Sahibi pastaneyi kapattı, şimdi bir fabrikada çalışıyor.

Bu olaydan sonra herkesin aklı başına geldi. Suriyelilerden uzak durmaya başladılar. Çünkü suriyeliler o kadar fazla ki bir suriyeliler mahallesi adeta. Manava gidince -manavcı ne yapsın, içinden sebze meyve vermemek geliyor onlara ama korkuyor, kendi dükkanını da talan ederler diye- normaldeki fiyattan fazlasını söylüyor suriyelilere. Birkaç kez dolmuş şoförlerinin onları durup almadığını gördüm. Askerlerimiz sınır ötesi operasyondayken onların sahilde, parklarda nargile keyfi yapması da hiç yardımcı olmadı bu duruma. Şu an bile gitsen iskenderun sahili boydan boya suriyeli doludur. Bu olayları uzun uzun sıralayabilirim. Ama genel mesajı anlamışsındır, toplumsal gerginlik yavaş yavaş hatsafhaya çıkar ve artık patlamaya, -suriyeliler tarafından bakarsan ikinci kez patlamaya- ramak kalır. Suriyeli düğünlerine -vatandaş ihbarıyla- polisin gelerek müdahale etmelerine vs. hiç girmiyorum bile.

Pastanelere, kafelere, mağazalara suriyeliler artık iyiden iyiye alınmamaya başladı. İnsanlar sokaklarda protesto yaptılar. Haklarını aramaya çalıştılar.

E suriyeliler de bu dışlanmaya karşı kendilerince çözüm aradılar. Ve sonuç olarak suriyeliler dükkan açmaya başladı. Tatlıcı, bakkal vs. Aslında bakarsan mantıklı bir çözüm yoluydu ama halk bunu yediremedi. Çünkü "40 asırlık Türk yurdunda arapça tabelalalar istemiyorlardı."

Bir gün suriyelilerin giyim mağazasına saldırarak tabelaları söküp indirdiler. Tam yine türkler ve suriyeliler arasında bir kavga patlak verecekti ki polis gelerek herkesi dağıttı ve günlerce sürekli devriye gezdiler.

Daha sonrası hakkında net bir bilgim yok. Nasıl oldu bilmiyorum. Ama suriyeliler beşer beşer, onar onar o bölgeden ayrıldılar. Bazıları polisin bölgedeki suriyelileri kamplara götürdüğünü söylüyor ama tam bir bilgi olmadığı için görmezden gel.

Şu an orada çok az suriyeli var. Mağazaları, dükkanları artık yok. Ama suriyeliler orada halen hoş görülmüyor ve kafelere pastanelere rahat rahat giremiyorlar.

Benim yaşadığım semtte hiçbir zaman suriyeli yoktu. Asla getirilmediler. Şu an yok.
    Şu an o bahsettiğim yerde de çok az suriyeli var. Önceden vardı. Ama artık yok.
    Ülkemize asla gelmemelilerdi.

Belli başlı bazı olaylar, gerginliklerden sonra insanlar bu hale geldiler. Öncesinde ne olduğunu her zaman bilemezsin.

Bu mülteciler ülkeye hiçbir zaman alınmamalıydılar ama alındı artık. Bizim hükümetimiz aldı. Ben herhangi bir suriyeliden boşu boşuna nefret etmem niye edeyim? Neden ırkçılık yapayım ki? Ama o diğer semtteki insanların bir sebebi var ve o algıyı kafalarından atamazsın, ki bu sence ırkçılık için bahaneyse eğer... eh, sen bilirsin.

Eğer benim soydaşlarım, avrupada amerikada üstteki gibi aptalca, gerici, rahatsızlık verici hareketlerde bulunuyorsa hak ediyor demektir. Ama bütün türkler hak eder mi? Bence etmez. Tıpkı bütün suriyelilerin aşağılanmasının gereksiz olduğunu düşünmem gibi. Şimdi bir link geliyor ve "pastanede suriyelilere ırkçılık" yazıyor. Acaba toplumda ne gibi bir hasar kalmış ki insanlar böyle bir ırkçılığa başvurmuş? Üstteki olayları işte bu yüzden yazdım.

Bir pastane sahibi "SURİYELİLERİ ALMIYORUZ" dese ben buna ırkçılık derim. Ama bir sokak ileride bir pastanenin suriyeliler tarafından talan edilmesini biliyorsam eğer işte orada durup düşünürüm. Fakat tamamen alakasız ve olaylar hakkında bilgisiz bir insan adamın konuşmasını duyup, Nazizm geliyor derse, her şeyin farkında olan ve olayları bilen ben "Nazizm gözüme hiç bu kadar haklı gelmemişti" derim. Çünkü nazizmin hiçbir haklılığı yokken bu olayın bir haklılığı var, ne kadar haklı olduğu tartışılabilir olsa da.

Belki izmitteki o pastanenin bu kadar fazla gerekçesi yoktu ırkçılık yapmak için. Ama toplumsal hafıza ve gerginlik her zaman akılda kalıcı olmuştur.

Umarım bu lafları boşuna etmemişimdir çünkü ders çalışma programıma göre 20 dakika önce sınavda çıkacak olan konulardan birini tekrar etmem gerekiyordu lakin ben bu süreyi bu yazıyı yazarak doldurdum. Normalde cevap vermeyi gerektirecek bir konu değil bu.

Üstelik ne kadar cevap verilesi bir insan olduğun da tartışılır. Hiçbir halt bilmeden, internet ortamındaki insanlara kendince sıfatlar dizen birisin. Kendini entellektüel zanneden bir ekşi sözlük "yazarı" olduğuna uzun zaman önce kanaat getirmiştim ama yine de yanıt verme lütfunda bulundum, hadi bakalım.
    Daha yeni okuyorum bu bilgi dolu satırları, meşazını aldım kardeşim. Gerçekten de çok şey biliyormuşsun, 20 dk için üzülme bu bilgi birikimiyle her sınavda en birinci sensin
  16. Sevgisiz Sevgilisiz

The White Wolf said:
    Keşke asosyal bir ergen değil de yurtdışına seyahat eden biri olsaydın da bunu bir deneyimleseydin. Hadi yine iyisin ha, evinden dışarı çıkmayan, tek becerisi yaşadığı toplumun çoğunluk kesminden olmak olan çocuk
    Suriyeli cenneti Hatay'da yaşayan ve sosyalleşmeyi seven bir çocuk olarak, sosyalleşme esnasında denk geldiğim suriyelileri ve yaptıkları tiksindirici faaliyet ve hareketleri birinci gözden görüyor ve bunu değerlendirebiliyorum. Sen ara sıra yurtdışında nefes alabilirken bu boku ve bunalımı bizler çekiyoruz; soluduğumuz havada nargile var. Toplumun azınlık kesiminden olduğun için seni kutlarım, bu beceriye ulaşmandaki tavrının devamını ve bir sonraki seviyelere yapacağın yolculuğunda da yeni başarılar kazanmanı diliyorum.
    Hala ırkçılık için bahane sunuyor :grin:
    Dediğimi anlamayıp, nargile margile konuşman sosyal olduğun kadar dar kafalı bir çocuk olduğunu gösteriyor. Şimdi Avrupa ve Amerika'da göçmen karşıtı olan birçok insan var ve bunlar senin soydaşlarından da rahatsız. Irkcılığı geçtim saldırı yapabilirler(Mesela ev yakan keltoş neonaziler gibi) ve sen Hatay'da bu ırkçılığa maruz kalmasan bile, internette atıyorum Hollandalı biri Türklere sayıp sövse anlayış gösteriyor musun?

Ayrıca benim başarım azınlık, çoğunluk takmayıp din, dil, renk gözetmeden adaleti savunmam.

Empati yapmak niye bu kadar zor ki?
  17. Sevgisiz Sevgilisiz

The White Wolf said:
    Gündem:
    1-Suriyelilere ırkçılık yapan izmit pastanesi: https://pbs.twimg.com/media/EAJiCNwWsAAGn7l?format=jpg

2-Iraktaki Kürdistan Bölgesel Yönetiminden gelen ve yönetim bayrağı baskılı atkı giymiş turistlere meydan dayağı atılması ve sınır dışı edilmeleri(Türkiyenin bu yönetimle bir çok diplomatik ilişkisi var yine de hukuk, adalet bu seviyede):
    https://m.youtube.com/watch?v=jsgT41oVmLk

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/uzungolde-kurdistan-yazili-atkiyla-fotograf-cektiren-turistlere-sinir-disi-41278182

3- 5 yaşındaki öğrencisinin ailesini stalklayan manyak öğretmenin, aile HDP'li olduğu için çocuğa vatan millet sakarya şiiri okutup, fotosuyla birlikte sosyal medyada paylaşması: https://eksiup.com/p/hp60648nxjch

Sonraki bölümde Türkiye'de: Nazism Turkish Edition
    Nazizm gözüme hiç bu kadar haklı ve güzel gelmemişti.
  18. Sevgisiz Sevgilisiz

Roffron said:
    Türk vatandaşına da ırkçılık yapıyo. Askere niye beleş o zaman :grin:

Irkçılık var diyip onu çözmek yerine suriyelileri göndermeye baksınlar sorun çözülür. Türkiye gibi ülkelere bu tarz şeyler gitmiyor. Multicultural ülke değiliz.. Böyle bir değişim de 4-5 milyon suriyeli alınarak yapılamaz. Kabullensin millet. Türkiye de Polonya gibi bir ülke.. Şuan iktidarda Polonya'nın iktidarı kafasında birisi olsaydı o 4-5 milyon suriyeliden 1 tane bile ülkeye giremezdi.. Ki seçimde de oyumu alırdı. Ben ırkçılık olarak görmüyorum. Halkın artık tahammül sınırlarının aşılmasından dolayı oluşan tepkisi olarak görüyorum. Özellikle ekonomi bu durumda iken işsizlik deli gibi artarken kimse istemez suriyeli falan..
    Adamın profili belli; milliyetçi, militarist işte. Kanka Suriyelilere ırkçılık yapmaya ne kimsenin hakkı var ne de makul bir mazaret var, boşuna şöyle böyle diye açıklama yapma. Hükümetin aldı bu adamları içeriye yasal yollardan, gidiceksin hükümetine çatıcaksın, gariban adamla ne uğraşıyorsun. Zaten mülteci falan bahane, kurtuluş savaşında ülkenin toprak bütünlüğünü koruyan Kürt halkına da ırkçı bu millet ve devlet. İşin daha kötüsü bütün bu ırkçılıklar alkışlanıyor, bak bir internete, sosyal medyaya. Cidden naziye bağladı bu millet. Umarım ırkçılığı savunan her kesim ırkçılık görür, yurt dışında nefes almaz

Not:Ülkenin mülteci kampına çevirilmesini bende desteklemiyorum ama senin böyle etik olmayan bir olayda rahatsız olman gerekirken "Gitsinler çözülür yea" diye konuşman da etik değil
Back
Top Bottom