Search results for query: *

  1. NenadTheMighty

    Pitanje u vezi modova?

    zoranjoza said:
    Hvala, videcu sta mogu, ako zapne negde pitam vas :smile:

    BTW
    Da li mogu da dodam neki mod u mod europe 1200?

    I jos 1 pitanje, igram taj europe 1200 i vazal sam srbije. Imam 4 grada 5 zamkova i par sela. Dobar sam sa kraljem 70+ relationship. 1000+ renown, honor oko 30 i Right to rule oko 15-20.Ozenjen sam za neku tamo zensku, nije cerka kralja.
    Jel moguce ostati dobar sa kraljem-srbijom a poceti-osnovati nekako svoju drzavu? Naj bezbolnije za odnos sa srbijom-kraljem? Ako kazem kralju da necu da budem vazal, gubim svih 70 poena?

    I sta bi bilo kad bi poceo revolt? I kako se pocinje?

    Ako moze odgovor na sva 3 pitanja.
    1.Treba ti jos right to rule (tj. prava na vlast) da bi bio legitimniji vladar.Zato sto mozes da se nadjes u tome da te sve okolne nacije napadnu.RtR mozes da steknes slanjem svojih heroja u misije o sirenju vlasti,ali mozes i da osnujes svoje kraljevstvo,pa se RtR dobija za: Regrutovanje lorda,priznavanje od stane drugog kralja,a i svakim mirom se dobija valjda 3 rtr.
    2.Otkazivanjem vazalstva gubis oko 20 poena (?) sa tim vladarom,i oduzimaju ti se svi posedi.
    3.Pobunu mozes pokrenuti u dva slucaja.Prilikom otkazivanja vazalstva ne zelis da predas svoje posede,ili na primer osvojis neki grad ili zamak i zahtevas da ti bude dodeljen.Ako kralj,zajedno sa ostalima (ili sam) odluci da ti ga ne dodeli i posalje ti 900 zlata za tvoj trud,imas opciju da se pobunis protiv kralja i ponistis njegovu odluku.U svakom slucaju moras biti svestan da je to momentalni rat protiv te iste drzave,i da vrlo brzo mozes biti porazen,ako nisi dovoljno mocan.  :roll: :roll:
  2. NenadTheMighty

    Istorija/Historija/Povijest

    Moze li neko ovo sto on kaze da prevede na srpski,ne razumem nista...  :lol:
  3. NenadTheMighty

    Istorija/Historija/Povijest

    Knezevic said:
    Posto je ovo ex-yu forum,bice i sovinizma,fasizma,razisma,antisemitizma i raznih govora mrznje.Jer nam se gledanja razlikuju,i malo njih ce se sloziti.
    Ako hocemo da pricamo o 90-tim,neka mi neko kupi kokice,jer ce ovo da traje...

    Aj,posle da ne bude da ovaj topic ne valja,pa da pokrenem neku temu :
    Sta mislite o Kosovskom boju 1389-te ? Pobeda ili poraz i zasto ?
    Recimo da je bilo "kvit".Srbi su izgubili onoga koji je eventualno mogao da ih ujedini,s tim su vecina vlastelina podlegla uticaju Osmanlija.Kazu :"Bitnija im kruna,nego glava",sto znaci da su bili spremni i sopstvenu majku izdati,a kamoli drzavu.Onaj ostatak vernih je uskoro bio pregazen,ili su bili ubijeni ili su i oni podlegli uticajima i pretnjama.Da se tek ne prica o ljudskim gubicima,Srbija (takva jadna i rapsarcana) je izgubila vecinski deo muske populacije,tako da su zene zajedno sa neiskusnom nejacadi morali da rade na poljima.A da se ne spominje da je to bilo u 28 juna (po novom kalendaru),to je bilo vreme kada je bilo neophodno da se vodi racuna o zitaricama,sa vec tako umanjenim prihodima,ta ista deca i zene su morali da placaju porez u zitu (posto je to bilo feudalno doba) i mnogi su tako cak i umirali od gladi.Sto se Turaka tice,poznato je da sa smenom sultana dolaze mnogo problemi,pobune i prevrati.Iako se smatra da su Osmanlije pobedile,sa gubitkom voljenom ih sultana,dosao je problem buducem.Znajuci to,Bajazit je pobio bracu,ali tu nisu reseni njegovi problemi,morao je da ode,u tad vec turski Carigrad,i da uspostavi svoju vrhovnu vlast.Sto bi se u uslovima otvorenog rata smatralo porazom,i znacilo bi da bi Srbija mogla da se oporavi,ali tad nam je trebao neki cvrst vladar,sto mi nismo imali tad.Kakva li bi istorija bila da je tad bio neko da ujedini plemena? Pobeda ili poraz? Ja bih rekao nereseno... :smile:  :?: :idea:
  4. NenadTheMighty

    Istorija/Historija/Povijest

    Hrulj said:
    A o cemu da se prica ako ne o ratovima? To je sve sto se je desilo.
    Mislim konkretno na ratove od 1991-1995,a ostalim moze.Samo da bi se sprecio sovinizam u ovom topicu...
  5. NenadTheMighty

    Istorija/Historija/Povijest

    Posto sam vec uocio,da od mog kratkog clanstva na ovom forumu kao forumu uopste,da se dosta preplicu teme istorije.Posle opomena Zlovoljnog,odlucio sam da otvorim ovaj topic,u kojem bi svi lepo mogli da izjasne svoje misljenje o nekim istorijskim dogadjajima (naravno bez ikakve vrste...
  6. NenadTheMighty

    Mount & Blade II: Bannerlord

    Uostalom,sto se tice Slovena,imate Mount and Blade WFAS,imate Ruse i Poljake,vise nego dovoljno,oni su ucinili dosta u istoriji...Ali ipak iako zanemarujete znacaj Slovena,ne mozete osporiti,da sve te zemlje koje je Hrulj pomenuo,ne bi mogle da se razvijaju bez Srba granicara,i da bi ceo zapadni svet bio u opasnosti od Turaka,ali dobro,kako god necemo da ulazimo u tako duboke polemike...
  7. NenadTheMighty

    Polandball ?

    Da,sad sam ih video,znam da su bili banovani skoro  :?: :lol:
  8. NenadTheMighty

    Srecna nova godina!

    Svima vama koji citate ovo,zeleo bih da pozelim sretnu Novu godinu,iako sam odlucio da uradim to malo ranije,posto imam organizovanu proslavu.  :lol: Kao sto vam je svima poznato,u Novoj godini ili danima uoci nje,svi odlucuju da okrenu novi list,tj. da promene nesto u svom zivotu.Pa,ako nije...
  9. NenadTheMighty

    Obvezni vojni rok

    delavaskez said:
    Samo da se ubacim :grin:

    Ja sam za obavezni vojni rok.
    In my opinion drzava bi bila zdravija kao i njena populacija.
    Takodje se i slazem sa Nenadom- ako dodje do rata mi cemo biti uvuceni bez obzira zeleli to ili ne.

    Imam 17 godina, pa me sad napadnite kako ne znam o cemu pricam, vi ste vise proziveli... ali me ubediti da rok ne bi doneo dobro ovoj/im napacenim drzavama Balkana necete nikad. Ko hoce moze sve to postici i sam, ali takvih je malo tako da je taj argument nevazeci.. vojni rok upravo treba one lenjivce da rastrese, gubite godinu zivota? Tako vam se cini, zdrav zivot traje duze od onog ne-zdravog a rok (sto duzi to bolji) bi nas upravo takvima i nacinio, zdravim i sposobnim.

    A sto se tice komentara "Bolje raditi nesto korisno", ne slazem se. Bolje raditi na sebi i poboljsati se pre nego li radite/mo nesto 'korisno za drustvo'. Osecam se glupo pricajuci ove price koje su vase generacije zapravo pricale mojoj, ali zasto se povlaciti iz toga? Zasto se vesternizovati i ziveti bedno u nekoj laznoj sreci i slobodi. Biti fizicki spreman, duhovno cist je samo po sebi dovoljna motivacija za bilo sta drugo, sve ide lakse...
    Npr ja, od svoje 6 godine trenirao sam borilacke vestine... i negde nakon 7-8 godina prekinem zbog nekog apsurdnog razloga na 2 godine... gore 2 godine nisam imao, tada sam se zarazio igricama, zivci propali a kondicija opala. Nakon te dve godine, otisao sam da odigram jednu... jednu fudbalsku utakmicu..- na kraju  jesam bio polu-mrtav(fizicki) ali sam se osecao zivljim nego ikad pre.. kao preporodjen. Od tada ponovo treniram, zivci bolje, spremnost skoro pa ko pre a ja uzivam :grin:.

    Malo sam se raspricao ocigledno, ali smatram da vojni rok ne samo da utice na nas cineci nas fizicki spremnijim, mozda je to cak i najmanja njegova dobra strana..- snalazljivost i spremnost za zivot je ono najvaznije. Danasnje generacije (ukljucujuci i moju) zive bukvalno bez ikakvog cilja, u prividjenju slobode i lepote zivota. Primecujem da novijim generacijama smeta sve, iz koze svoje bi pobegli.
    Samo treba da se uzme za ozbiljno ova ideja i sve bi bilo bolje...


    #Zdrava populacija #Zdrava Drzava


    :grin: :grin: :grin: :grin:
    Inace nemam obicaj da pricam o ovakvim stvarima ali eto, nesto me je obuzelo... nesto mracnoooo  :twisted: heheheeeee..

    #Vojni Rok za bolje sutra!

    Upravo tako,i ja sam koji treniram dzudo podrzavam tvoje misljenje.Jer duznost svako gradjanina je da bude drustveno-koristan,verujte to se ne moze postici sedenjem u kaficima.Kako stari govore (koji su sluzili vojni rok 2 godine) : "Covek nije covek,dok ne zavrsi vojsku!".Nazalost,u ovo zimsko vreme nece biti grejanja na mestu u kome treniramo (prilagodjenoj skolskoj sali),sto je samo dokaz drzave u kojoj zivimo...Nema drzave bez vojske,tek kad drzava postane jaka vojno,moze da se odupre spoljnom uticaju...
    Bolje da nas unuci mrtve pamte,nego da nas sinovi zive zaborave! (nije sovinizam)
  10. NenadTheMighty

    Obvezni vojni rok

    Mogli bi smo da napravimo topic neki o istoriji,da diskutujemo malo  :wink:
  11. NenadTheMighty

    Polandball ?

    Steta sto su ih banovali opet  :roll: :mrgreen:
  12. NenadTheMighty

    Obvezni vojni rok

    Zimke Zlovoljni said:
    Bilo ga je od 1185 do 1396 :smile:

    Bas zato sam i spomenuo Drugo bugarsko carstvo,zato sto je to bio njihov cilj,a nas budalasti kralj Milan se naravno osetio ugrozenim (bio je zesci paranaoik) i napao ih...

    Edit: Moja greska,secanja me lose sluze,ipak hvala :smile:
  13. NenadTheMighty

    Obvezni vojni rok

    SBolshevik said:
    Il' tako Bugarima i ode sav trud koji su Rusi uložili da naprave klijentsku državu. :razz:

    I ispostavilo se da su napravili veliku gresku kasnije i kako su imali jednog neprijatelja vise,ali dobro.Na greskama se uci.Bitno je da greskanije bila fatalna i da 2 Bugarskog carstva nije bilo.  :?: :!: :idea:
  14. NenadTheMighty

    How...?

    Well,playing single player without noticing that towns are pretty empty,and that there is so few civilians walking inside of them.I fully understand that that is good for mission about meeting whit spy.But that is not it,i would like more citizens.So how to add more citizens? And i would ask one...
  15. NenadTheMighty

    Obvezni vojni rok

    SBolshevik said:
    Možda ako kojim slučajem nađemo monarha koji ume da vodi državu.
    I zna srpski, malo, uz to.
    Drugim rečima baš i nećemo imati monarhiju. xD
    Da li mislis na apsolutisticku ili parlamentarnu monarhiju? :smile:
    Pa,ako moze,a ne kao prilikom proglasenja nezavisnoti Grcke da nam dodje Svaba :grin:
  16. NenadTheMighty

    Obvezni vojni rok

    SBolshevik said:
    Stvarno nije.
    Samo je jedno vrlo konzervativno mišljenje koje ne funkcioniše u današnjici. :razz:

    Zivela monarhija! :grin: :grin: :grin:
  17. NenadTheMighty

    How to...?

    Well,playing single player whitout noticig that towns are pretty empty,and that there is so few civilians walking inside of them.I fully understand that that is good for mission about meeting whit spy.But that is not it,i would like more citizens.So how to add more citizens? And i would ask one...
  18. NenadTheMighty

    Obvezni vojni rok

    Zimke Zlovoljni said:
    NenadTheMighty said:
    Zimke Zlovoljni said:
    @NenadTheMighty

    To nesto "On da brani, ona da radja" fazon, da me zajebes sa to.
    Pa tako nesto,i ne vidim sta je tu pogresno  :?:

    Mnogo toga je tu pogresno, necemo sad o tome ipak je praznicno vreme. U svakom slucaju postoje stroga pravila na forumu u vezi bilo kog oblika fasizma/nacizma/rasizma/sovinizma bilo koje vrste, i sankcionisu se trajnim banom sa foruma.

    Pa ovo nije nikakav tip fasizma,nacizma,rasizma ili sovinizma?
  19. NenadTheMighty

    Obvezni vojni rok

    Erminas said:
    NenadTheMighty said:
    Erminas said:
    NenadTheMighty said:
    Ja sam za obavezni vojni rok iz nekoliko razloga:
    1.  U ratnom stanju,ti vojnici ce biti mobilisani.
    2.  Danasnji klinci provode vreme u losem drustvu i besposleni,kad vec roditelji nisu mogli da ih vaspitaju,vojska ce ih sigurno vaspitati.
    3.  Da bi sutradan bili porodicni ljudi puni zdravog patriotizma.
    4.  Druga zemlja ne bi napala neku zemlju da nije mocnija (ili ima saveznika),tako da bi profesijonalnoj vojsci trebala pomoc.
    5.  Zivimo u vremenu novog Hladnog rata.
    6.  Smanjuje broj domacih izdajnika.
    7.  Sa prethodnom dozom patriotizma spremni da stanu na branik otadzbina.
    8.  Radna snaga.
    Mislim da ne bih trebao vise razloga da nabrajam i mislim da obavezno sluzenje vojnog roka nije gubljenje vremena...
    Ne bih se slozio sa mnogo cega ovde,tako da je i za mene obavezni vojni rok gubljenje vremena.
    Sto se razloga tice,pod:

    1. Mislim da smo svi ovde za to da vise nikada ne bude nikakvog ratnog stanja na Balkanu
    2. Da,ali sumnjam da ce vojska ista popraviti tu
    3. Dakle,oni koji nisu isli u vojsku nisu patriote?
    4. Pogledaj pod 1.:p
    5. meh
    6. lol
    7. Pod 1. opet
    8. Mozda

    Opet,ovo je samo moje licno vidjenje ove teme.

    1. Postoje veliki problemi izmedju SAD i Rusije,a spomenuto je nekoliko vojnih intervencija. Tako da postoji sansa da dodje do direktnog rata ili rata pomoci drugih drzava (to je deo koji nas interesuje).
    2. Srbija konkretno je okruzena zemljama clanicama NATO-a,a Srbija se smatra za glavnu saveznicu Rusije na Balkanu.To znaci da uopste nije bitno koje je nase misljenje u ratu ako do njega dodje.
    3. Zbog drugog razloga mora da se uvede obavezni vojni rok.
    4. Sto se tice toga da mislis da nismo u Drugom hladnom ratu (ili mozda ulazimo u Treci svetski rat),procitaj malo o politici u svetu,i docices do zakljucka da gresis. :?:
    5. Da,oni koji nisu sluzili vojsku u vecini slucajeva nisu patriote.
    Tako da ovim dokazujem da su in my opinion tvoja misljenja neosnovna i da gresis,ali dobro ne mogu sad ja tebe ubediti u nesto...
    Malo sam editovao tvoju poslednju recenicu.Sto se mene tice to moze da bude tvoje misljenje ali ga ja nikad necu deliti.
    Oko vojni rok=patriota evo jednog banalnog pitanjca.

    Ti verovatno obozavas Novaka Djokovica kao Boga(ja ga ne gotivim uopste btw :mrgreen:),da?

    Pa reci mi kako se svi kunu da je on jedan od najvecih nasih patriota danasnjice,a nije isao u vojsku?

    Ne,zasto bi gotivio princa od Monaka?
    Svi su kunu da je jedan od najvecih patriota zato sto je postigao nesto,pa ga smatraju za nacionalni ponos (iako ne placa poreze)
    Ljudi su takvi...
  20. NenadTheMighty

    Obvezni vojni rok

    Erminas said:
    NenadTheMighty said:
    Ja sam za obavezni vojni rok iz nekoliko razloga:
    1.  U ratnom stanju,ti vojnici ce biti mobilisani.
    2.  Danasnji klinci provode vreme u losem drustvu i besposleni,kad vec roditelji nisu mogli da ih vaspitaju,vojska ce ih sigurno vaspitati.
    3.  Da bi sutradan bili porodicni ljudi puni zdravog patriotizma.
    4.  Druga zemlja ne bi napala neku zemlju da nije mocnija (ili ima saveznika),tako da bi profesijonalnoj vojsci trebala pomoc.
    5.  Zivimo u vremenu novog Hladnog rata.
    6.  Smanjuje broj domacih izdajnika.
    7.  Sa prethodnom dozom patriotizma spremni da stanu na branik otadzbina.
    8.  Radna snaga.
    Mislim da ne bih trebao vise razloga da nabrajam i mislim da obavezno sluzenje vojnog roka nije gubljenje vremena...
    Ne bih se slozio sa mnogo cega ovde,tako da je i za mene obavezni vojni rok gubljenje vremena.
    Sto se razloga tice,pod:

    1. Mislim da smo svi ovde za to da vise nikada ne bude nikakvog ratnog stanja na Balkanu
    2. Da,ali sumnjam da ce vojska ista popraviti tu
    3. Dakle,oni koji nisu isli u vojsku nisu patriote?
    4. Pogledaj pod 1.:p
    5. meh
    6. lol
    7. Pod 1. opet
    8. Mozda

    Opet,ovo je samo moje licno vidjenje ove teme.

    1. Postoje veliki problemi izmedju SAD i Rusije,a spomenuto je nekoliko vojnih intervencija. Tako da postoji sansa da dodje do direktnog rata ili rata pomoci drugih drzava (to je deo koji nas interesuje).
    2. Srbija konkretno je okruzena zemljama clanicama NATO-a,a Srbija se smatra za glavnu saveznicu Rusije na Balkanu.To znaci da uopste nije bitno koje je nase misljenje u ratu ako do njega dodje.
    3. Zbog drugog razloga mora da se uvede obavezni vojni rok.
    4. Sto se tice toga da mislis da nismo u Drugom hladnom ratu (ili mozda ulazimo u Treci svetski rat),procitaj malo o politici u svetu,i docices do zakljucka da gresis. :?:
    5. Da,oni koji nisu sluzili vojsku u vecini slucajeva nisu patriote.
    Tako da ovim dokazujem da su tvoja misljenja neosnovna i da gresis,ali dobro ne mogu sad ja tebe ubediti u nesto...

    Zimke Zlovoljni said:
    @NenadTheMighty

    To nesto "On da brani, ona da radja" fazon, da me zajebes sa to.
    Pa tako nesto,i ne vidim sta je tu pogresno  :?:
Back
Top Bottom