Search results for query: *

1. Resolved [1.5.0] Game stuck on first loading screen

Same issue here. It was working fine yesterday but i am not able to see even the main menu or intro now. It is being crashed right after clicking "play" button.
    Deleting engine_config.txt didn't work for me.
  2. Forumla büyüyenler

12 Yaşımda gelmişim
  3. Dînî Tartışma

Aynı zamanda satranç oynamayı sevdiği ile bilinen 88. İslam halifesi Yavuz Sultan Selim 'e de insanların en yalancısıdır demiştir.
  4. Suudi Arabistandan Fetva! Marsa gitmek haram!

Zaten çıkamıyoruz bari yasaklayalım demişlerdir :smile:
  5. Hayatta Olmak İstediğiniz Meslek,İdeallerimizi Paylaşalım !

Ele-Elo Mühendisi olacağım. :smile: istiyor muydum tartışılır.
  6. Korsan Oyun

"Cehennemde,oynadığınız korsan oyunlar için cayır cayır yanarken ben cennetten sizi izliyor olacağım" de.

Şaka yapıyorum tabii :smile: Orjinal oyun öyle abartılacak bi durum değil artık zaten o bedava sandıkları oyunlar babasının hayrına bedava değil :smile:
    Bilgisayara virüs girer,keylogger girer.. her türlü şey bulaşabilir..
  7. Baskı başladı

carrier said:
    Bu açık açık bir baskıdır. Yurttaşlarının hepsi müslüman olmak veya islami hayatını doğru düzgün yaşamak zorunda mı? Neyin dayatması bu? Saçmalık yemin ederim ya...

Korkmayın kimse kimseyi zorla müslüman gibi yaşatmaz, yaşatamaz.
  8. Türk Polisi

Bi ara televiyonda tartışılmıştı bu mevzu.Bi adam (ismini hatırlamıyorum) " ben çocuğumla,eşimle  geziyorum,birden her taraftan bağırmalar sloganlar duymaya başladık. haliyle çocuğum korktu ağlamaya başladı eşim telaşlandı." diye devam ediyodu tamda hatırlamıyorum cümlesini. şimdi polis olmasa onların yurumesine izin verse ne hale geliriz ? Muhakkak her gösteri boyle degil.Ama terör le uğraşan bi ülkede polis, orada olacak her olaydan sorumlu..

o çocuğun orada ailesiyle gezmesi mesela. madem yürüyüş hakkı var o grupların.... o ailenin gezme hakkını kim koruyacak ??

Burdan sakın "polis şiddet kullanmalı " dediğimi düşünmeyin ama olaylara objektif yaklaşmamız en doğrusu.

9. Dünyanın sonu geliyor : (TTnet)!!! : İnternet kendi kendine HIZLANDI!!

Geçen gün beni TTnetten aradılar.
    Aynı fiyata daha hızlı internete geçmek isteyip istemediğimi sordular "he isterim" dedim bende.
    Hızda çok bişey farkettiğini söyleyemem.Ama şaşırdım aradıkları için.

Başka aranan var mı ttnetten acaba merak ettim ?
  10. Fazıl Say'a Dava

Calradianın Bilgesi said:
    Allah'la olan ilişkinin samimiyetine ve tüccarlık boyutuna hayran kaldım.

Herkes anlamak istediğini anlıyor.
  11. Fazıl Say'a Dava

Bence Fazıl SAY a hapis istemi kadar saçma bir şey olamaz.Düşüncelerini paylaşmış burdaki pek çok insan gibi..

Öte yandan ben Fazıl SAY ya da başka insanların islamı kabul etmemesi yahut aşağılamasından dolayı asla gocunmam.İslam'ı anlamak her insanın harcı değil.
    Malasef insanlarımız İslama(Kur'an-ı Kerim'e) değil İnsanlara bakıp değerlendiriyorlar dinimizi. Yazık..
    Bu arada Allah haşa yok demek hakaret değildir belki ama Allah'ın müslüman için kıymetini bilip ona göre kullanmak gerekir. Saygı, ihtiyacımız olan bu.

"Altın çamura düşse ne altın değerini kaybeder ne de çamur değerlenir."

Allah ıslah etsin.. demekten başka ne diyebiliriz müslüman olarak ?

12. Suriye'de Hedefler Vuruldu

Ubsilon Xeforian Cioss said:
    Türkiye, bugün, Güney ve Doğu Sınırlarını paylaştığı ülkelerle kanlı bıçaklı bir hale gelmiştir.Ülke,1923 ‘ten bu yana ilk kez böyle bir duruma düşürülmüştür.Sebebi, mevcut hükümetin aciz ve basiretsiz dış politikasıdır.Bütün yaz boyunca K.Irak’tan dalgalar halinde gelen PKK saldırılarına karşı koymak için, sınırı geçip, K.Iraktaki PKK kamplarına harekat yapamayanlar, Suriye için tezkere çıkarttılar!..340 km’lik K.Irak sınırına hakim olamayanlar, 900 km’lik Suriye sınırından içeri nasıl girecekler?Böyle bir harekat için kaç ordu lazım ve bu ordular nerelerden gelecektir?..Eğer bu çapta yapamayacaksanız, savaşın askeri ve politik hedefi ne?..G.Doğunun hali ne olacak?Bu, iki cephede silahlı mücadele demektir, sevk ve idare edebilecek misiniz?..Suriye’ ye karşı bir kara ve hava harekatında karşınızda İran ve Rusya’ yı bulacaksınız.Bir kaç kurnaz goygoycu dışında dünyada başka desteğiniz de yok..Üstelik çok sevdikleri ARAP’ larıda karşılarında bulacaklardır..Akçakale’ ye 20 gündür aralıksız ağır ve hafif silah mermileri düşüyor, bu zaman zarfında ne yapmış bu gafiller?..Suriye ordusu bizim topraklarımıza karşı kimlere ateş ediyor?Ne oldukları,kime ve neye hizmet ettikleri tam olarak ortaya çıkarılamayan silahlı gruplara..Bunları, siyaseten, silah ve cephane, mekan tahsis ederek kim destekliyor?..Türkiye’de hükümet olan parti..Şimdi soruyorum, Akçakale’ de hayatlarını kaybeden kadınlarımızın ve çocuklarımızın ölümlerine sebep olan kim?..Sınır olaylarında anında tepki verecek ve her şeyi en gec 24 saatte halledeceksin.Çünkü mütekabiliyet esastır ve olay münferit sınır meselesi işlemi görür.20 gün önceki atışlarda, o gün derhal ve şiddetli bir cevap verilseydi bu son olay asla gerçekleşmezdi..Savaşı tarih boyunca, savaşın ne olduğunu bilmeyen ve kolay yapılabileceğini sanan ahmaklar sebep olmuş ve çıkarmışlardır.Akıl akılsızlaştığında, düşünecek bir şey kalmaz…

Osman Pamukoğlu. Özet geçmiş sanırım.

Güzel fakat Türkiyenin suriyeyle ilişkisi dünlük ya da bugunluk bi olay değilki. Yıllardır PKK ya destek veriyordu zaten.
    Ve ortada savaş yok.Tezkere çıkartıldı..
    Suriyeye daha önce NOTA da verilmişti yanlış hatırlamıyorsam.Önceki vakalardan dolayı.

PKK olayında haksız sayılmaz. Ama teröristler akşam evde yemegini yiyip gece karakolu bombalayan tipler.KCK yapılanması filan buna örnek verilebilir.
    Her ne olursa olsun terör konusunda hükümetin zayıf kaldığı ortada
    .

Ama suriye konusunda bence yapılması gereken yapılmıştır.
    Bundan ne az ne de daha fazla yapılması doğru olmazdı.Eğer tepki verilmeseydi neden tepki verilmedi diye tartışılacaktı.

13. Suriye'de Hedefler Vuruldu

Ubsilon Xeforian Cioss said:
    Şey, kaleş mermisi ne oluyor acaba bilen var mı? Kalleş mermi gibi birşey mi? Bumerang mı bu?

Bırak bu lakayt tavırları.Konunun ciddiyetinin farkında değilsin sanırım.Komik çocuk.
    aykans90 said:
    O yüzden İsrail gemimizi basıp ateş açtığında sustuk, her gün onlarca ölen şehit olmasına rağmen birşey yapmıyoruz. Hükümet ABD'den aldı gazı Suriye ile uğraşıyor, başka birşey değil.

İsrail gemimizi basıp ateş açtığında susmadık.Tepki vermek için bomba atmak gerekmiyor.
    ve bildiğin gibi İsraile silahlı tepkide bulunmak ülkeyi ateşe atmaktır buna " yemedi mi " diyenler var evet yemedi.

Suriye yıllardır PKK ya destek vermiyor mu ? Uçağımızı düşürmediler mi ? son olarak akçakaleye Havan topu düşmedi mi ? öcalanı yıllarca ülkelerinde tutmadılar mı ?
    bizim asıl düşmanımız Suriye değil amerikaya kafa tutalım mı diyorsun ? Evet haklısın ama amerikaya kafa tutman için elinde koz olması lazım... Var mı ?

Yok..

Suriye ye de bulaşmayalım mı diyorsun ?
    Akçakaleye havan topu düştü biliyorsun degil mi ? Uçağımız düşürüldü öyle değil mi ? ve aklıma gelmeyen bir çok şey..

Sessiz kalabilir misin ?

14. Suriye'de Hedefler Vuruldu

altolgali said:
    Ek Olarak; @TheTurk

Evet haavndan bahsediyoruz. Lazer güdümlü füze değil. En ufak sapma payı alakasız bir yere gönderebilir havanı.

İsterse kaleş mermisi olsun.Uluslararası bi meselede yanlışlıkla oldu denemez pasam.
    Bu olay hangi ülkeye yapılırsa yapılsın aynı karşılığı verirdi böyle bir ortamda emin ol.
  15. Suriye'de Hedefler Vuruldu

Goker said:
    Yahu, Suriye bize saldıracak olsa bir havan topu ile mi saldırır? Sen Suriye'nin yerinde olsan, ülkende iç savaş varken Türkiye'ye saldırırmıydın? Üstelik tek bir havan topu ile. Nasıl bir mantık bu? %80 yanlışlıkla olmuştur bu.

Baktın mı sen hiç haritaya? Havan topunun düştüğü yerin hemen güneyinde savaşıyor adamlar.

Bunun yüzünden savaşa gidilmez. Gidip binlerce kişinin ölümüne yol açılmaz. Oyun oynamıyorsun burada, insanların hayatı söz konusu. İleride bu tür olayların olmayacağını garantiye alırsın, olur biter.

Merhaba.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ortada savaş yok.(henüz)
    ve dediğin gibi  " Yanlışlıkla atmışlardır  " diyemeyiz. Taş değil bu havan topundan bahsediyoruz.
    " Adamlar güneyde savaşıyor yanlışlıkla bizim buraya atmışlardır " denemez.

Misal;
    Sen pkk ile mücadele ederken yanlışlıkla iranı bombalasan " pardon yanlışlıkla oldu " mu diyeceksin? yemezler !

Dediğin gibi oyun değil bu "yanlışlıkla oldu abisi" diye birşey yok paşam.

Misilleme yapma hakkı vardı Türkiye'nin bunu kullandı.Bugünden sonra Suriye daha dikkatli olacaktır.
    Ve belirtmek isterim ki kesinlikle SAVAŞ KARŞITIYIM. 21. y.y da savaş demek ölüm hatta ölümdende öte birşey (demek)

16. Mucize mi ?

Bunlar nedir ? Mucize mi ? Ve dahası.. http://www.mucizecanlilar.com/category/mucizevi-olaylar
  17. Rüyalar

girebi said:
    Tamam, ciddileşiyorum. Ben rüya görmek istiyorum. Nedir öneriniz?

Bildiğim kadarıyla Rüya görebilmek için özel bi çabaya gerek yok.

Sen hatırlamasanda rüya görüyosun uykuya daldıktan sonra.

Hatırladığın kısmı uyanmaya yakın gördüğün rüyalar oluyomuş.
  18. Sosyalfobi ve Yüz Kızarması

Aynen bendede var o sıkıntı. :smile:

Mesela muhabbet ediyoruz arkadaşlarla ...

birden

- Kızardın lan ! ahhahaa

gibi bi laf duyabiliyorum :smile:
    Neden bilmiyorum genelde pek samimi olmadığım insanlarla konuşurken oluyo.
  19. Rüyalar

girebi said:
    Şimdiii. Ben ilginç rüyalar görmeyi seviyorum. Ama sık göremiyorum. Sırtüstü yatıp kıçımı da açıkta bırakabilirsem rüya görebilir miyim?

Evet dene bi rüya gördürürler(!) sana.
  20. Van'da 7.2 büyüklüğündeki deprem

YavuzTigin said:
    Konuya ciddi yaklaşmak lazım insanlar ölüyor yahu bizim insanlarımız
    Habertürk de konunun altına ''Acaba Van gölü canavarı ölmüşmüdür'' yazanı gördüm
    Ciddiyetsizlik ayıptır

Bizim ülkede "Zopcuk" çok.

Allah yardımcıları olsun.Elimizden başka bi şey gelmiyor.
Back
Top Bottom