Search results for query: *

1. Solaire of Astora

HTRN | KINGDOM OF TRAJAN | 10. YIL

la hawla wala quwwata illa billah sabır
    il aliyyil azîm
  2. Solaire of Astora

3 gündür talewordsün rezil sunucularının sürekli çökmesi

Reis 75 saat oynadım vallahi single da bir şey yok ya. Ne bir hikaye, ne bir diyalog, ne de bir görev var. Bazıları diyor ya m&b görev oyunu değil diye ben buna hiç katılmıyorum tam tersine görev olmalı diyalog olmalı hikaye olmalı evet kendi hikayemizi kendimiz yapıyoruz ama ortada bir diyalog yok ki bir hikayemiz olsun. O yüzden şimdilik single çabuk bayıyor ve oyunda bir yükseldiğini hissettiren yapay zeka yok. Ben şehrin sahibi olmuşum ben kral olmuşum şu olmuşum bu olmuşum hiç farketmiyor. Sana ait şehire giriyorsan sana normal biri gibi davranıyorlar hala işte bu olay o kadar can sıkıcı ki rütbem oldu da ne oldu dedirtiyor insana bir amaç yok yani anladın mı çünkü yaptığının karşılığı yok. Aynı warband gibi kral olsam da lord olsam da bana kervan koruma asker yetiştirme gibi basit görevleri vermeye devam ediyorlar ki zaten bunları konuşmaya gerek yok çünkü topu topu 5-6 çeşit yan görev var. Hana giriyorsun dandirik bir masa oyunu dışında yapacak hiçbir şey yok kimseyle konuşamıyorsun. O yüzden ben şu anda singledan hiç zevk almadım hayal kırıklığına uğradım mı evet uğradım. Pişman mıyım? kesinlikle hayır. Bunları bilsem de yine de alırdım. Çünkü bannerlord, 1 sene boyunca talewords tarafından tonla güncellemelerin özelliklerin geleceği ve bundan kat kat fazla sayıda oyuncu kitlesinin oluşturacağı modlarla senelerce oynanabilecek bir oyun. Kısaca şu an sadece multiden zevk alıyorken multi de oynanmıyorsa insan sinirleniyor
    Hocam katılıyorum benimde 120 saat oldu, oyunun ilerleyen zamanlarında yapacak maalesef bir şey kalmıyor. Late game gerçekten çok sıkıcı başlangıç ve oyunun ortaları iyi ama sonrası normal savaş ve kale kuşatmadan ibaret yani warbande dönüyor. Elbette modlar ve DLC ile bu oyun çok daha iyi olacak bende sizin gibi bu yüzden pişman değilim ama firma nezdinde işte oyuncuların ezici çoğunluğu single oynadığı için multi 5. planda kalmak zorunda oluyor ve ben bu duruma hak veriyorum pastanın büyük bir kısmı o çünkü. Maalesef bende sizinle aynı dertten muzdaribim ama EA olduğu için beklemekten başka çaremiz yok. Umarım oyunda gelir artar ve multiplayer hem oyun çeşitliliği anlamında hem rank vb. rekabetçi özellikler anlamında kendini geliştirir.
  3. Solaire of Astora

3 gündür talewordsün rezil sunucularının sürekli çökmesi

Hocam 5 milyonda belki 10-20k kişi multi oynadığı için ve oyun EA olduğu için şu aşamada yatırım yapılmamasını ben açıkçası normal karşılıyorum. Şu an multi oyuncular azınlık durumunda kalıyor Avrupa DM serverları bile tam dolmuyordu en son baktığımda ve single oyunda da düzeltilmesi gereken çok fazla şey var bu yüzden multi tarafına çok bakmıyorlar diye düşünüyorum.
  4. Solaire of Astora

Ranked(Dereceli) Sistem ve Voice Chat

Multi oynayan kitle şu an azınlık seviyesinde olduğu için Singledaki bug ve diğer iyileştirmelere vakit ayırmaları bana çok normal geliyor. DM deki Avrupa sunucuları bile dolmuyor. Bu yüzden multi oyunun şekillenmesi bence epey sürecek gibi. Rank ve sesli iletişim bence de olmalı özellikle skirmish modunda takım içi iletişim ihtiyacı hissediyorum bir de bence ceza sistemi gelmeli oyundan ayrılana bir ceza verilmiyor çünkü adam maçın ortasında quit atıyor hiçbir şey olmuyor.
  5. Solaire of Astora

1.1.0 güncellemesi multiplayer her şey 0 lanmış

Beta serverların da karakter sıfırlanır zaten onda garip bir durum yok , umarım bende de artar gerçekten nasıl bir Grafik yapmışlarsa gölgeyi dinamik ve statik yapmazsan oyun warband a dönüyor açarsam da 30-40 fps ye düşüyorum.
    Gölge dışında kenar yumuşatmayı Fxaa gibi ayarlara aldığınızda da FPSde artış görebilirsiniz hocam ama kenarlar daha sert oluyor. Eğer akıcılık önemli görselliğe çok takmıyorum derseniz tavsiye edebilirim. Ayrıca savaş boyutunu da düşürmek faydalı olacaktır.
  6. Solaire of Astora

düello sistemi

Kendimizi geliştirmek için bunun şart olduğunu düşünüyorum.
  7. Solaire of Astora

Skirmish Türkçe anlamıyla çatışmada neden sürekli khuzait ve sturgia ırkları geliyor?

Bu sorunun dışında bence oyuna bir de Rank ve Penalty sistemi getirilmeli. Karşı takım klan olarak geliyor benim takımım daha moral kaybını bile bilmiyorlar bu da sinir bozucu oluyor bir yerden sonra. Ayrıca oyundan ayrılmanın da cezası olmadığı için istediği gibi kişi oyundan ayrılabiliyor skirmish modunu rekabetçi oyun gibi ciddiye alan oyuncular için de bu sorun oluyor.
  8. Solaire of Astora

HTRN | KINGDOM OF TRAJAN | 10. YIL

Merhaba, noob yetiştirmeyi düşünüyor musunuz acaba? :smile: Yada skirmish modu dışında nasıl alıştırma yapabilirim?
  9. Solaire of Astora

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Selamlar,
    Arkadaşlar beta key elinde olup oyuna girebilen var mı? Son güncelleştirmeyle birlikte launcher açılıyor ve otomatik olarak kapanıyor. Oyunu silip baştan yükledim ama değişen birşey yok.
  10. Solaire of Astora

Bannerlord Türklere ait özel bir öge barındıracak mı ?

Gereksiz milliyetçilik duyarı kasmayalım bence. Oyunun Türk firması tarafından yaratılmış olması bence yeterli. "Bakın, bakın biz varız, bu bizim milletimiz. Bunlar bizim kültürümüze ait ögeler vb." gibi varlığımızı ispat etmeye çalışmamıza yada buna ihtiyaç duymamıza hiç gerek yok. İnsanların bizim hakkımızda ne düşündüklerini neden bu kadar önemsiyoruz anlamak güç.
  11. Solaire of Astora

Mount&Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Evet. Yapay zeka ile alakalı birşeyler yapılırsa çok iyi olur. Zorluk derecesini arttırınca sadece adamlar daha çok vuruyor daha zor ölüyordu.
  12. Solaire of Astora

Mount&Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Tuna Akşen'i bekliyorum ben. Almanya'ya gitti kendisi Bannerlord için. Bakalım ne diyecek. Yakın zamanda Multiplayer'da video yayınlanır. Kapsamlı olacağını düşünüyorum.
  13. Solaire of Astora

Mount&Blade II: Bannerlord | Developer Blog 10!

Ulan dışarı çıkacam 11 de yayın koymuşlar ya!!
  14. Solaire of Astora

Beyler twitch yayını tarzı birşey olacak mı?
  15. Solaire of Astora

Arkadaşlar hakikaten son durum nedir? Yarın ki yayın saat kaçta başlayacak? Nerden takip edebiliriz link verirseniz sevinirim.
  16. Solaire of Astora

Oliver Queen said:
    Bu tw nasıl bir şirkettir anlamıyorum. Ubisofttan rakibi geliyor ama hala blog yayinlamakla ugrasiyorlar ve kendileri kaybedecekler. Umudu kestim ben belki Bannerlord diye bir oyun bile çıkmayacak. Çıksa bile ilgimi bile çekmez artık.

Noktasına, virgülüne kadar katılıyorum. Gitsinler dlc çıkarsınlar. Belki bu oyunda dlc olarak gelebilir belli olmaz. Ben ümidi kestim.
  17. Solaire of Astora

Floris Mod RGL Error

Sevgili kardeşler merhaba. Ben warband 1.160 versiyonuna floris mod pack 2.54 versiyonu yükledim ancak oyunu açtığımda Unable to open file:Modules/Floris Expanded Mod Pack 2.54/Resource/min_env_materials.brf diye bir hata alıyorum.Daha önce bu modu yüklemiştim ve çalışmıştı ancak şimdi...
  18. Solaire of Astora

[SP][TR]Floris Mod Pack & %100 Türkçe Yama

Ya dostum türkçe yamayı indirdim steam da commonun içindeki mount blade dosyasına attım ama olmuyor :S sadece menü falan türkçe
  19. Solaire of Astora

Warbandı bugün satın aldım yükledim oynayamıyorum.

Arkadaşlar warbandı satın aldım yükledim ama steam falan bişiler çıkıyor steamdan aktive ettirdim ama at simgesine tıklıyorum oyun açılmıyor steamın bişeyi açılıyor napıcam?
Back
Top Bottom