Recent content by Lord_Achilles

1. Lord_Achilles

Grafik İyileştiren Mod

Tamamdır. Sonuçta Warband grafik konusunda çizgisi belli olan bir oyun. Modlar devasa etki yapamaz haliyle. Asıl meselesi kendine has oynanış tarzı ve senaryosu olduğu için hafif iyileştirme de iş görecektir.
  2. Lord_Achilles

Grafik İyileştiren Mod

Hepinize çok teşekkür ederim. Hepsini inceleyeceğim.

Ayrıca grafik değiştiren değil de, grafik iyileştiren demiştim.  :grin:
  3. Lord_Achilles

Grafik İyileştiren Mod

Ben uzun süredir forumda yoktum da(keza oyunu da oynamıyordum bayadır), geçenlerde tekrar yüklemeye karar verdim.Ama grafikler biraz yavan geldi.Önerebileceğiniz bir grafik modu var mı acaba ? Ayrıca oyunun dinamiğini bozmayan modları da bilmek isterim.(Yani Osmanlı tarz modları oynamak...
  4. Lord_Achilles

Tahta geçmeyi buldum[Freelancer]

Şöyle bir şey vardı,isyan sırasında Arwa ile yolları ayırırsan,sana kalıyordu isyan.Tam hatırlayamıyorum,yapmaya çalışan 1-2 arkadaş vardı.
  5. Lord_Achilles

Mount&Blade II: Bannerlord | Developer Blog 10!

Önerilerdeki konuya yazmıştım bazı şeyler.Ama tek dileğim var onlardan ziyade;grafiğe çok abanmasınlar,bu haliyle salavattan oynuyorum.
  6. Lord_Achilles

Mount & Blade 2 icin isteklerimiz !

Öncelikle Single Player için olacak bu görüşlerim.

-Yaralanmalar kesinlikle olmalı.Örneğin; Kılıçla vurduğumuz yerde düşmanın giydiği zırh yırtılabilir ve oradan kan akabilir.Ayrıca yaralanma dövüşe de etki etsin.Kolundan yaralandıysa yavaş savursun kılıcını,ayağından/bacağından yaralandıysa topallasın hafif.
    -Animasyonlar; Kılıcı (ya da her neyse) savurduğumuz taraf sadece aşağı-yukarı-sağa-sola olmamalı.Çapraza yapılabilir.Ve ayrıca combo da olabilir.Ardı ardına ölümlerde tek düze öldürüş stili gerçekleşmez böylece.
    -Hava durumu; Total War serilerindeki gibi savaş esnasında kapalı olan hava,yağmura çevirebilir ya da güneş olup gökkuşağı çıkabilir.

Abi diğerlerini geçtim,şu oyuna biraz senaryo yükleyin ya.Serbestlik dedik eyvallah.Ama ben mesela halen Wedding Dance açıp oynayan adamım.Olay örgüsü olsun biraz.Serbest modu olarak ek koyun,senaryo bitince ona abanırız.

Ve tabi forumdaki bazı arkadaşların ve benim de kanayan yaramız,oyunda var olan bir krallığın başına geçme.

Ek:Grafik seviyesi aynı şekilde kalsın.Ama savaşlar biraz daha kalabalıklaşsın.Hem böylece savaşlardan daha keyif alınır.Hem de bilgisayarlar çok yorulmaz.Bu haliyle bile Mount & Blade : Warband bilgisayarımda yüklü,en çok ram yiyen oyun.

Ek2:Günler hızlı ayarlanabilir,böylece köydeki/şehirdeki inşaatların süresi biraz daha uzar,gerçekçiliğe yakınlaşır.
  7. Lord_Achilles

Nişan Bozma

O mevzuları biliyorum da,asıl sorun başkaydı,neyse sonuca bağlandı,teşekkürler yine de.
  8. Lord_Achilles

Nişan Bozma

Yok zaten bu Rodok'taydı. :grin: Vazgeçip tekrar deneyeceğim o zaman.
  9. Lord_Achilles

Nişan Bozma

Ben Floris Mod'unu oynuyorum şuan.Bir süre Sancar Han'ın ordusunda takıldım.Yetenek kastım,para kazandım.Sonradan turnuvalardan gelen namla ona bağlılık yemini ettim.Başından beri gözüme kestirdiğim bir kız vardı.Ben Noyan olduktan sonra nişanlanmış.Ağabeyi ile konuştum,başta ıkmık etti,sonra...
  10. Lord_Achilles

Özgürlükler Ülkesi - 12. Bölüm Düzeltildi - Çarşı Karıştı

12 düzeltilip yayınlandı.

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,168504.msg4926415.html#msg4926415
  11. Lord_Achilles

12. Bölüm –  Tosdhar – Yıkım – Savaşı

Gelecekte birbirlerinin baş düşmanı olacak iki adam ufak Tosdhar köyünün yakınlarda ordularıyla karşı karşıya gelmişlerdi.Dük Robert geleceğin büyük askerî dehası olarak görülüyordu.Mete Tigin ise gelecekte Khergit'e Altın Çağ yaşatacak potansiyele sahipti.İkisi de karşı tarafın başarılarına saygı gösteriyordu ama ayrıca birbirlerinden nefret ediyorlardı.İki taraf da kesin galibiyet için elit askerlerini getirmişti.Savaş öncesi asker sayısı;

Svadya-Rodok İmparatorluğu:

-3576 Svadya Çavuşu
    -4512 Rodok Keskin Nişancısı
    -516  Rodok Çavuşu(Özel yapılmış mızraklarla beraber)
    -5065 Svadya Şövalyesi

Khergit Hanlığı:

-6053 Khergit Kargıcısı
    -5023 Khergit Kıdemli Atlı Okçusu
    -100  Hanedan Özel Koruma (En az soylular kadar eğitimli)
    -790  Khergit Gözcüsü

Gidişata göre dahil olacak Khergit kuvvetleri;
    -1000 Khergit Kargıcısı

Gidişata göre dahil olacak Svadya-Rodok Kuvvetleri;
    -2000 Hafif Yaya

“İşte başlıyoruz.” Mete savaştan keyif alıyor gibi görünüyordu.Alev kusan timsah sancağını çekti ve savaşın ilk kıvılcımını yarattı. “Hilal biçiminde sararsak kazanabiliriz.” dedi karargâhtan biri.Düşünecek vakit yoktu.Atına atladı ve safların önüne doğru geçti.“Bu adımı da atlatırsak Harlaus'u önümüzde diz çöktürebiliriz! Kendinize inanın ve içinizdeki gerçek gücü ortaya çıkarın.Tek söyleyeceğim bu.” İşaretiyle taarruz borusu öttürüldü ve Khergit süvarileri planlanan dizilimle düşmana karşı tam taarruza geçti.

*  *  *​

05122009mete.jpg

“Mareşalim! Dizilip taarruza geçecekler!” Robert normal bir insanın iki elle zor kaldıracağı çekicini tek eliyle rahatlıkla kullanabilen biriydi.Genç,güçlü,hırslı,zeki.İmparatorluk için en verimli adamlardan biriydi.“Dhirim'den sonra orduları eşit bir savaşa hazır değil.Hilal gibi diziliyorlar.Tek bir noktadan girip,safları yırtarsak dağılırlar.” Herkes planlanıldığı gibi dizildi.Sancak ufuktan seçilebiliyordu.Ateş kusan timsah.Bir Hakan'a sürüngen yakışmıyor diye düşünürken buldu kendisini.“Daha Haringoth'ta bastırmam gereken bir isyan var çok oyalanmayın.” Baltasını sırtından alıp sağ eliyle birkaç kez aşağı yukarı denemek için savurdu.Elinin alıştığı zaman kalkanını da alıp atını ileri doğru sürmeye başladı.

*  *  *​

catalaunischevelden.jpg

“İşte başlıyoruz.” dedi Robert atını sürerken.(Bunu Mete ile aynı anda söyledi.) Sonra ordular çarpıştı ama Svadya öyle bir dizilmişti ki Khergit'in çemberi bir anda açıldı ve tek bir noktan ilk şövalyeler bir kez yardı sonra arbaletçiler o noktadaki artıkları temizledi ve piyadeler son vuruşu yaptı ve çember tamamen açıldı.Mete dikkatini Svadya'nın ana kuvvetlerine çevirdiğinde Robert kuzgun gibi kara saçlarını örten geyik miğferiyle çekiciyle süvarilerden bazılarının kemiklerini eziyordu.Hemen atını ona doğru sürdü ve bu işi kökünden halletmek için zamanın geldiğini düşünmüştü.

Robert çekiciyle Mete'nin atına vurdu ve atın boynu ezildi.Mete bunun karşılığında üstüne atla saldıran Robert'ın atının boynunu ve bacaklarını saniye sürmeden parçalara ayırdı.“Sizin bacaklarınızın at olduğunu düşünüyordum.” Güldü istemsizce.“Sonunda onlarla çiftleştiğimizi söyleyen gerizekalı çayır oğlanlarından kurtulduğumu düşünüyorum.” Robert çekicini savurdu.Mete kalkanıyla karşıladı ve ardından karnına okkalı bir tekme yedi.Mete kılıcını tüm gücüyle savurduğunda kılıç Robert'ın kalkanında patladı.Kalkan çatlayınca Robert eli mahkum kalkanı yere attı ve çekicini iki eliyle savurmaya başladı.Bir darbesi Mete'nin sol koluna geldi,adam kılıcını yere atmak zorunda kaldı.“Şunu kafama doğru savursana!”

Etrafına bakındı bir süre,kuvvetleri dağılmaya başlamıştı.Robert,Mete'nin gözündeki yarayı kimin yaptığını iyi biliyordu.“O yara seni yakışıklı gösteriyor.” Mete durdu ve hamlesini yapmadan önce;“Bu da sana çok yakışacak.” Çekicin oturtulduğu tahtaya güçlü bir şekilde vurdu ve tahta kırıldı.Robert'ın göğüs kafesinde derin bir çapraz yara açıldı.Mete elinin acısından kılıcını yere bıraktı ve dişe diş,kana kan mücadele başladı. Robert okkalı miğrefini çıkarıp okklalı bir yumruk attı.Bunu Mete koluyla karşılayıp ona bir tekmeyle cevap verdi.Savaş kızışıyordu.Sonra ikisi aynı anda omuzlarına yapıştılar ve kafaları çarpıştıktan sonra yerde yuvarlandılar.Robert yere tamamen sırt üstü uzanmıştı.Mete ise kalkmaya çalışıyordu.Etrafına baktığında kuvvetleri tamamen dağılmış ve yenilmişlerdi.“Sırada ne var ? Beni bir kafeste şölen maymunları gibi oynatacak mısınız?” Robert içten bir kahkaha ile karşılık verdi.“Sana bunu yapmayacağım.Git! Ve kuvvetlerin tamamen hazır olduğunda eşit şartlarda dövüşelim.” Gel bir de onu babama söyle. Yedek kuvvetlerin yardımıyla o cehennemden çıktı.Sağ eliyle sol bileğini kavrayıp sekerek bir binek atı buldu.Tosdhar köyüne doğru,bu sakat binek atıyla ilerlemeye başladı.

*  *  *​

Savaş sonu net ceset sayımı:sad:Kalan kuvvetler)

Svadya-Rodok İmparatorluğu:

1261 Svadya Çavuşu
    790  Rodok Keskin Nişancısı
    512  Rodok Çavuşu
    605  Svadya Şövalyesi

Khergit Hanlığı:

1094 Khergit Kargıcısı
    865  Khergit Kıdemlı Atlı Okçusu
    Diğer kuvvetler imha edildi.

Sonuç olarak bu büyük yıkım savaşı yerde binlerce ceset bıraktı.Babasının gördüğü en büyük savaş değildi ama yine de onun için mide bulandırıcıydı.Khergitlerin Svadya'nın doğusundaki hızlı ilerleyişi biraz sekteye uğramış,mareşal ordusu yok olma raddesine gelmişti.“Toplanın Ana Karargâha dönüyoruz.Eksikliklerimizi tamamlayıp güneye ineceğiz.” Sancar Han'ın da hamlesi vardı elbette.Sadece ihtiyar doğru zamanı bekleyecekti.
  12. Lord_Achilles

Teşekkür ediyorum.Bu bölümün kısa olmasının sebebi diğer bölümde olacakların büyük olması. :mrgreen:
    Evet onu görünce pek mutlu oldum.Üşengeç okurlarımdan destek bekliyorum yorum bazından da.Tekrar teşekkürler. :grin:
  13. Lord_Achilles

Soylu Haydut Üçlemesi 1. Kitap Final [14 Temmuz 2012]

Güzel yazıyorsun da şunu düzeltsen iyi olacak. :grin:

-Tamam!

Diye bağırdım. Üzerime alelade, kalın bir giysi geçirdiler, dışarı çıktık...

Onun yerine mesela;

-"Tamam!" diye bağırdım. Üzerime alelade, kalın bir giysi geçirdiler, dışarı çıktık...

Sadece bir öneri.Yazar her zaman özgürdür ve ben takip edeceğim. :grin:
  14. Lord_Achilles

Karanlık İmparator'un İzleri - 8. Bölüm: Dörtnala

Takipçinim,başarılar. :grin:
Back
Top Bottom