Recent content by furkan59

1. fire and sword için mod çıkacak mı?

1)Bu yeni oyun için mod çıkacak mı? 2)Ben "beyin fırtınası" adlı konuya bir mesaj attım.Yeni oyun için mod çıkacaksa yapımında çalışmak isterim. Bildiklerim -auto cad çizimi -biraz c  dili -Python a başladım.
  2. Mod İstek ve Fikirleri

Öncelikle merhaba arkadaşlar.
    Benim bir kaç önerim ve sorum  olacak.

Sorular

1)Ben bu mod gruplarına girmek istiyorum ne yapmam gerekli?
    2)Bilmem gerekenler neler?
    3)Çalışmamların sıklığı ne oluyor?
    4)Hali hazırda bir mod grubu var mı?

Öneriler

Benim mod önerim şöyle
    ----------------Silah tasarımı-----------------
    1)Kullancılar kendi silahlarını tasarlayabilecek.
    2)Oyunda farklı madenler ve kaynaklar olacak ve bu kaynaklardan silah vs. şeyler yapılacak.
    3)Tasarlanan silahlar vs. forumda paylaşılacak.
    4)Oyun açınca oyun içinde forumla bağlantılı olacağız.(windows un yeni oyunlarında msn açmak gibi.)
    5)Mod paylaşımlar sayesinde mod sürekli güncel kalacak ve yenilecek.
    ------------------Askeri taktik---------------------
    1)Savaş alanındaki taktikler için.Total war daki gibi bir düzen gerekli.Adamları yolluyoruz bir yere sonra orda toplaşıyorlar.Bunun yerine hangi yöne bakacaklarını da belitebileceğimiz.Küçük bir eklenti daha gerekir. Diye düşünüyorum.
    2)Taktikleri adamlara önceden öğreterek.Acil durumlarda örneğin 1 numaraları takitği kullan diyerek.Bi daha fazla uğraşa gerek kalmadan.Adamlar kendiliğinden dizilsin.
    3)Okçuların hedefi nerden ne zaman vuracağını önceden askerlerimize biz söyleyelim.Böylece askerlerimizi eğitmiş oluruz.
    4)Yanımız kumandanlar alabilelim.Onlu sistem gibi biz tek başımıza bazen oluyor 50 kişiyi yönetmek zorunda kalıyoruz.
    Bu zor oluyor ve zaten bir süre sonra savaşın seyrinden dolayı unutuyoruz emir vermeyi.Bunun yerine eğer çavuşalarımız olursa ve onları biz eğitirsek.Örneğin piyadeler çavuşuna eğer süvariler hızla yaklaşırsa şunu yap.Adamlar yaklaşmadan ateş etme gibi emirler verirsek.Savaş alanında daha kontrollü bir ordu olur.
    5)Çavuş derken örneğin süvariler için 2 çavuş yeterli olur savaş alanında çünkü zaten birliğimiz fazla olamıyor.Aynı anda savaş alanında fazla kişi olmuyor. Bu çavuşlar normal askerde olabilir ya da yanımıza aldığımız karakterler de olabilir.Onu biz atarız.
    ---------------Şehir, köy ve kale yönetimi--------------------
    1)Bir yerleşim yerinde yeni yaptıracağımız binaların yerlerini kendimiz belirleyelim.
    2)Buna göre halk mutlu olsun ve gelirler etkilensin.Bence o kadar da yer kaplayacak bir şey gibi görünmüyor.(tabi siz bilirsiniz ben daha yeniyim :???:)
    3)Bizim şehirmizden başka bir şehre ya da kaleye gidecek olan kervanlar bizden onay almak zorunda olsun.
    4)Kervanlarla birlikte şehirlere sızabilelim.
    5)Bu tür ticaret işleriyle normalde bilgisayar iligleniyor.Kendimiz bizim şehirmizden hangi şehre ve ya kaleye ne yüklü kervan gideceğini ayarlayabilelim.Örneğin her 3 günde bir bu şehirden şu şehre 5 birim un taşınacak gibi.
    6)Kaynakları kullanarak üretimi planlayabilelim.Örneğin haritadaki demir kaynağı 4 günde bir kervan ile alınır.Bu şehre gelir.Burda 4 günde işlenir şu kadar demir olur.Sonra da 5 günde bir kervanla şu şehre gider.
    7)Kervan sayımız sınırlı olsun.Böylece mühendislik konuşşun hem daha öğretici bir oyun olur.Zaten oyunlar bize bir şeyler yönetmeyi öğretiyorlar.

Bildiklerim
    -Az biraz c dili.
    -Auto cad 3d çizim.
    -Python a başladım.

Benden şimdilik bu kadar.
Back
Top Bottom