Rise and Fall - Osmanlı Modu [(Yeni lider, Ulubatlı - LOCKED!)]

Kimin girişi kazanmalı?

• Cioss

Votes: 34 43.0%
  • Vulpes

Votes: 45 57.0%

• Total voters
    79
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Janissary1453 said:
Güzele benziyor. TroopTree resmine ihtiyacım olursa artık burdan alırım.

Hey ben de oynayacağım.

Tamam Anadolu serverinde oynuyorum. Güneydoğu bölgesindeyim. Gelirsen beraber oynarız. Hatta TWC adında klan kurarız.
(Bizim klan sıralmada 11. sırada. CHE klanı.)

Anadolu da mı vardı bende bir tek altay ve ural vardı.Bu arada şu oyunun resimlerini spoiler içine alsan.

Hey konu kirlendi.Umaykut için konu açalım

Bakmaktan üşenenler için bir kaç asker koyayım.

Bunlar Selçuklu devletinden.
En iyi atlı birim.Sipahi

En iyi yaya birim.Alparslan
alparslan.jpg

Janissary1453 said:
Anadolu da mı vardı bende bir tek altay ve ural vardı.Bu arada şu oyunun resimlerini spoiler içine alsan.

Hey konu kirlendi.Umaykut için konu açalım

ŞUanda dışardayım eve igdince ŞaŞAlı bir konu açacağım.

Janissary1453 said:
Osmanlı

10315.jpg

Bizans

10299.jpg

Memlük

10329.jpg

Balkan İttifakı

10220.jpg

Düzen: Pardon çıkmamış .

Ekle bunu antifiriz.

prencipe falan bunlar eski dönemin askerleri osmanlıyla alakası yok ayrıca hemen hemen aynı şekilde bizans la balkanların asker tipleri orta çağ askerlerini koysanız yeter fazla kasmaya gerek yok ve birde balkanlarda bozkır atlısı abes kaçmış usta macar atlılarının okları olsun yada ayrı bi sınıf ekleyin usta macar atlı okcusu falan kolay gele

Ben de şimdi farkettim Principe ve Triarii M.Ö. 100 gibi kaldırılıp yerine lejyonerler getiriliyor. (Roma askeri zaten hepsi)

Balkanlarda bozkır hiç de abes değil.Macaristanın neredeyse tamamı bozkır.Attila da zaten o yüzden oraya yerleşti.

Triarii falan değiştirecektim de aceleden unutmuşum.Annem bilgisayarı kapat diye bağırıyordu.

Onları

Bizans Mızrakçısı ve Bizans Usta Mızrakçısı olarak görün.

Janissary1453 said:
Balkanlarda bozkır hiç de abes değil.Macaristanın neredeyse tamamı bozkır.Attila da zaten o yüzden oraya yerleşti.

Triarii falan değiştirecektim de aceleden unutmuşum.Annem bilgisayarı kapat diye bağırıyordu.

Onları

Bizans Mızrakçısı ve Bizans Usta Mızrakçısı olarak görün.

Balkanlarda hiç bozkır yoktur demek yanlış olur ama çok az vardır. Bahsettiğiniz şey bozkır değil ovadır. Ve Macar ovaları ünlüdür(ünlü olmasının sebebi bozkır gibi düz ve uçsuz bucaksız ama bitki örtüsü farklı).
Coğrafyam iyi değildir sayısalcı olduğumdan ama tarihle alakalı bir konu olduğundan gayet iyi bilirim :smile:
Atilla'nın oraya yerleşme sebebi ise takdir edersiniz ki ovaların otlanma olanağı bozkırlardan daha iyidir.
Ve bir şey daha hatırlatayım :smile: Atilla ve tebası oraya yerleşirken ellerinde bozkır yayları diyebileceğimiz sizin resimlerinizde gözüken yaylar vardı fakat siz yeniçeri birliğini koyduğunuza göre dönem İstanbul'un fethi ile I.Murat dönemi arasında bir dönemdir ki 400'lerden 1350'lere kadar gerek giyinişleri gerek de silahları Avrupalılara daha çok benzemiştir. Yaylar öyle değildir yani :smile:

Zaten kıyafetler oradaki resimlere göre yapılmayacak.Onlar temsili resim.Ayrıca Attila uçsuz bucaksız hiç dağ tepe olmayan Macaristan'ı tam atlara göre bulduğu için seçti.

Konu kaydı. Yaaa arkadaşlar konumuz mod.Tarih değil.Madem öyle bir konu açalım tarih tarışmaları ile ilgili.

Arkadaşlar merhaba. Öncelikle modunuz hayırlı olsun. Ben size bir öneride bulunmak istiyorum. Devletlerden Bizans'ın yerine Roma ve ya Dou Roma yazarsanız daha doğru olacaktır. Çünkü socuçta modda o dönemdeki bir karakter olacağız ve (Doğu)Roma 15.yy'da yıkıldı ve o zamanlar Bizans diye bir tabir yoktu. Bu tabir 16. yy'da Hieronymus Wolf'un Corpus Historiae By­zantinæ adlı eserinin yayımlanmasının ardındandır. Daha sonra bu tabir yazarlar ve tarihçiler arasında yaygınlaşmış ve kullanılmıştır. Uyarımı dikkate alırsanız daha gercekci bir mod olur ama yine de siz bilirsiniz tabi. Başarılar...

darklife said:
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle modunuz hayırlı olsun. Ben size bir öneride bulunmak istiyorum. Devletlerden Bizans'ın yerine Roma ve ya Dou Roma yazarsanız daha doğru olacaktır. Çünkü socuçta modda o dönemdeki bir karakter olacağız ve (Doğu)Roma 15.yy'da yıkıldı ve o zamanlar Bizans diye bir tabir yoktu. Bu tabir 16. yy'da Hieronymus Wolf'un Corpus Historiae By­zantinæ adlı eserinin yayımlanmasının ardındandır. Daha sonra bu tabir yazarlar ve tarihçiler arasında yaygınlaşmış ve kullanılmıştır. Uyarımı dikkate alırsanız daha gercekci bir mod olur ama yine de siz bilirsiniz tabi. Başarılar...

Zaten ben antifirize diyordum Doğu roma yapalım diye.
O zaman osmalıya da osmaniyye veya Devlet-i Alliye-yi Osmaniyye dememiz gerekir.

Janissary1453 said:
darklife said:

Zaten ben antifirize diyordum Doğu roma yapalım diye.
O zaman osmalıya da osmaniyye veya Devlet-i Alliye-yi Osmaniyye dememiz gerekir.

Öyle yapmak da iyi olabilir ama tabii insanlar daha çok Osmanlı Devleti diye bilir ancak Bizans'ın Doğu Roma ile aynı olduğunu bilmeyen yoktur sanıyorum

Janissary1453 said:
Zaten kıyafetler oradaki resimlere göre yapılmayacak.Onlar temsili resim.Ayrıca Attila uçsuz bucaksız hiç dağ tepe olmayan Macaristan'ı tam atlara göre bulduğu için seçti.

Konu kaydı. Yaaa arkadaşlar konumuz mod.Tarih değil.Madem öyle bir konu açalım tarih tarışmaları ile ilgili.

abi allah aşkına bir bak ya nasıl cümleler kuruyorsun bi kere ben tm ciyim  :cool: coğrafyam eidir alaqyına giderim balkanlar alp-himalaya kıvrım kuşağının üzerindedir ( alp- karpatlar- toroslar- himalaya falan unutmusum  :roll: ) nse hayır bana inanmıyorsan http://tr.wikipedia.org/wiki/Macaristan wikipediye inan allah aşkına dümdüz hiç dağ tepe yok nedemk ya  bi gir bak  :neutral:

ayrıca modu günümüz türkçesine göre hazırlıyorsanız doğal olarak osmanlı devleti ve doğu roma deseniz daha mantıklı olur

1- Moda zaten çoktan başladık.Yaklaşık bir -iki ay önce.

2-Bu senin dediğin Macaristan Cumhuriyeti.Benim dediğim Macaristan Tuna Nehri ve çevresi.

beyler başarılar diliyorum inşallah güzel şeyler çıkar ortaya, Trop lar harika olmuş fakat modeller için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim, bence iyi bir modelci ve kaplamacıya ihtiyacınız var, arkadaşların yaptıklarını kesinlikle aşağılamıyorum güzel modeller fakat modun konusu sağlam trop sağlam, iyi bir modelciyle çok daha iyi olabilirsiniz, nacizane düşüncelerimdir.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom