Sword of Thunder Mod [Genel İlerleme: %30]

Users who are viewing this thread

Despierto

Banned
309oa54.jpg

Sword of Thunder

|| Hikaye ||

13 Haziran 1256 >> Her yere çok uzak bir ülke olan Kalradya, Margoth Krallığı tarafından yönetiliyordu. Margoth kralı Kral Jagnar, askerlerine ve vatandaşlarına iyi davranır ve vergileri az alırdı. Askerlerine ise bolca maaş verirdi ve Kalradya'da hiçbir düşman birlik olmadığı için savaşmalarına gerek yoktu. Halkı için tek tehlike haydutlardı. Her gün devriye gezip haydutları öldüren veya esir olarak getiren askerleri vardı. Haydutlar her hafta 1 köy yağmalayıp kendilerine adam, yiyecek ve para alıyorlardı.

3 Ağustos 1256 >> Devriye gezen kelle avcılarından nefret eden haydutlar, krala isyan çıkarmak için birleştiler. İsyanda başarılı oldular. Dayanıksız ama kalabalıklardı. Kendilerini geliştirmek için kale almaları gerekiyordu. Aralarında casus seçerek krallığın en zayıf kalesini tespit edip 1 hafta sonra saldırdılar ve kaleyi aldılar. Kendilerini geliştirip güçlü zırh ve kılıç aldılar. Margoth krallığı karıştı. Kaleye birçok saldırı oluyordu ama haydutlar bunları püskürtüyordu. Artık haydutlar güçlenmişti ve bolca adam topluyorlardı. Bir gün Kral Jagnar çok sinirlendi ve seferberlik oluşturarak  haydutların işgal ettiği kaleye saldırdı. Haydutların hepsini temizledi ama çok az askeri kalmıştı.

21 Eylül 1256 >> Babası Kalradya'da bir haydut olan yolculuk tutkunu bir maceraperest, Kalradya'ya ayak bastı ve babasının intikamını alacağına yemin etti. Kılıç ustası olan bu gencin adı Jraiwn'di. Ölümcül yeteneklerini bolca idman yaparak geliştirdi, Margoth krallığına ve halka yardım etti, ticaret yaparak para kazandı, turnuvalara katılıp kazandı ve tanınmaya başladı. Margoth krallığı henüz onun bir haydut oğlu olduğunu bilmiyordu. Babası o haydutların yöneticisiydi. Jraiwn kendini yavaş yavaş geliştirerek güçlü bir hale geldi.

8 Kasım 1256 >> Jraiwn'e Kral Jagnar'dan kendi adına çalışması için bir teklif geldi. Jraiwn kabul etmedi, kral bunu duyunca çok sinirlendi. "Eğer bizim için çalışmayacaksa, bu dünyaya fazla!" diyerek yanına birkaç adam çağırdı ve Jraiwn'i öldürmelerini söyledi.

17 Kasım 1256 >> Kralın emir verdiği adamlar Jraiwn'i buldu ve saldırmaya başladılar. Jraiwn'in yanında kendisi kadar kılıç ustası olan Despierto vardı, onunla tesadüfen karşılaşmıştı ve yanına almıştı. İkisi birleşerek kralın yolladığı adamları öldürdüler. Atlarını ve kılıçlarını alıp daha güçlü hale geldiler.

9 Aralık 1256 >> Kral, Jraiwn'i bir türlü adam yollayarak öldürememişti. Bu işten vazgeçmeyecekti. Bir gün askerleriyle gezerken Jraiwn ile karşılaştı. Ona saldırmaya kalktı ama keskin okçu Despierto, krala ok atarak düşmanların dikkatinin dağılmasını sağladı. Jraiwn, kralın kulağına eğildi ve "Ben o haydutların yöneticisinin oğluyum, senden intikam almaya geldim." deyip oradan hızla uzaklaştı.

27 Ocak 1257 >> Kalradya'ya nereden geldiği ve kim olduğu bilinmeyen bir krallık geldi. Margoth Krallığı'na hep saldırarak iyice bastırdı. Margothların sadece güneydoğuda toprakları kalmıştı. Jraiwn bundan yararlanarak güneydoğudaki toprakları aldı. Kalradya'yı yönetmek istiyordu. Çok güçlü ve fazla askerleriyle her hafta sefere çıkıp birçok yer alıyorlardı.

21 Şubat 1257 >> Yapılan seferler sona ermişti ve Jraiwn'in krallığı her şehri ve kaleyi almıştı. Artık Kalradya'yı yönetiyordu, Kalradya'nın sahibiydi ve krallığının adına Kalradya Krallığı koydu. Ama ülkenin dışına kaçan krallık daha sonra gelişip Kalradya'ya saldıracaklardı. Jraiwn bundan habersizdi ve ülkesini savunmuyordu.

1 Mart 1257 >> Çok yüksek seviyede gelişen krallık Kalradya'ya saldırmaya başladı. Jraiwn gibi her hafta sefere çıkıyordu. Şehirleri ve kaleleri alıyordu. Bu haber Jraiwn'e ulaşana kadar 1 hafta geçmişti.

9 Mart 1257 >> Jraiwn askerlerini toplayarak o krallığın askerlerine saldırmaya kalktı. Savaşı kaybetti ve geri çekildi.

17 Mart 1257 >> Krallıklar bütün şehirleri ve kaleleri aldı. Sadece Jraiwn'in en güçlü olduğu bozkır alan, güneydoğu kalmıştı. Jraiwn eski gücüne kavuşacağına yemin etti ve kendini geliştirmeye başladı.

19 Mart 1257 >> Bilinmeyen krallık aralarında anlaşmazlık yaşadı. Dağıldılar ve birbirlerine düşman oldular. Birbirlerine dost olanlar da vardı. O gün Margoth krallığı geri döndü ve bilinmeyen krallık Graven, Pelkala, Jadoghir olarak ayrıldı. Bu Kalradya Krallığı'nın daha uzun süre ayakta kalma süresini artıracaktı, Kalradya karışmıştı. Eski günlerine dönmüştü.

23 Mart 1257 >> Bütün krallıklar önceden kendi şehirleri olan şehirleri kendi krallığının ilan etti. Margoth Krallığı güçsüz yerleri aldı ve Kalradya'daki büyük savaşlar başladı. Kalradya'yı kırmızı günler bekliyordu, o sırada Kalradya'ya göç eden birçok kişi vardı. İşte, sende onlardan birisin !

|| Krallıklar ||

>> Earlshell Krallığı - Kral Rinea tarafından yönetiliyor.
>> Haydutlar - Big Mugger tarafından yönetiliyor.
>> Axeshine Krallığı - Kral Pearnie tarafından yönetiliyor.
>> Dunaine Krallığı - Kral Nealchant tarafından yönetiliyor.
>> Kalradya Krallığı - Kral Jraiwn tarafından yönetiliyor.

|| Mod Takımı ||

>> Mod sahibi : Despierto (Oyun içi, genel.)
>> Coder : Refear (Kodlama, animasyon.)
>> Oyun içi : Orkun35 (Grafik, müzik.)
NOT : Yardım kabul edilir. Bu ilk modum ve kendimi bu mod ile geliştireceğim.

|| Eklenecekler ||

* Svadya, Rodok, Vaegir, Kergit, Nord krallıkları kaldırılacak. (%100)
* Yeni krallıklar ve krallar eklenecek. (%100)
* Toprak kaplamaları değiştirildi. (%100)
* Sesler değiştirildi. (%100)
* Yeni zırhlar eklenecek. (%60)
* Yeni atlar eklenecek. (%30)
* Yeni kalkanlar ve kılıçlar eklenecek. (%20)
* Harita yenilenecek, şehir isimleri değişecek. (%25)
* Yeni trooptree eklenecek. (%15)
* Krallar yenilenecek. (%75)
* Deniz ve nehir kaplamaları değiştirildi. (%100)
* Haydutların türü değişecek. (%20)
* Artworkler değişecek. (%75)
* Sancaklar yenilenecek. (%90)
* Diğer : (%25)
* Genel : (%30)

|| Ekran Görüntüleri ||

25p076r.jpg

33vj9y9.jpg

2eyuutf.jpg

b8wlmw.jpg

2e4es02.jpg

fldjed.jpg

a0xw11.jpg

2d2c1mw.jpg

2l545s.jpg

2l46l5.jpg

ouw8zt.jpg

289aemu.jpg

fjdqwm.jpg

33wwd3o.jpg

walxmo.jpg

2z9jtib.jpg

Sağol, daha krallıkarın adını değiştirmedim. Aklıma birşey gelmediği için öyle yaptım. Aklına krallık ve kral ismi gelen varsa söyleyebilir. Ama Kalradya Krallığı'nın ismini değiştirmeyeceğim.

Yalnız Jrwain'in kralın kulağına fıslıdayıp "Ben haydutların yöneticisinin oğluyum senden intikam almaya geldim" :mrgreen: :mrgreen: demesi biraz komik olamamışmı

sevimsiz kişilik said:
Yalnız Jrwain'in kralın kulağına fıslıdayıp "Ben haydutların yöneticisinin oğluyum senden intikam almaya geldim" :mrgreen: :mrgreen: demesi biraz komik olamamışmı

Orayı bilerek öyle yaptım. :lol:

killerkicker said:
gercekten de seneryo cok hosuma gitti umarim bitirebilirsiniz guzel gozukuyor :smile:

Sağol.

Sir_Knight said:
Konuyu tam olarak anlatmışın güzel..inşallah yapabilirsin..

Sağol.

Şehirlerin yerleri ve adları değişecek. Aklınızda krallık, kral ve şehir isimleri varsa söyleyebilirsiniz.

Kerem Han said:
yolları böyle yaparsanız müthi şolacağa benziyor.

Yolları zaten öyle yaptık.

Arkadaşım inşallah başarırsın
denizin kaplaması ve haritanın kaplaması Rome total wara benziyor biraz ama güzel olmuş..

DreamTr said:
sadece oyun içi ilerlememi var hiç model yok mu ?

Modeller eklenecek. Şu an modelci yok, haritadaki bazı yerlerin kaplamasını ben yaptım.

Rocker575 said:
Mod güzel görünüyor , başarılar dilerim. :smile:

Sağol.

ModernWarfare said:
en sevdiğim konulardan biri oldu bu konu :smile: herşey açık ortada boş mesajlar yok inşallah başarılı olursunuz model lazım olursa çekinmeyin :smile:

Eyvallah.

Back
Top Bottom