Kürtlerin kökü nerden gelmektedir.(genel olarak islami kaynaklar ve değişik kayn

Users who are viewing this thread

Dogukan said:
Stalin abey doğru demiş....tarih boyunca savaşın teknolojik açıdan getiri oldukça fazladır. Ayrıca kültürel etkileşimde bunu yaygınlaştırmıştır.
Ama yerim savaşı, öyle gelişmeyi.
Tartışmak yeter.
aha ha. imzamdasın baby!

CapsLock saç ma sapan yorumlarınla konuyu dağıtma.
kürtler bir çokkez asimile edimeye çalışıldı asimile için batı taradındaki (ege marmara vs) aileler doğyuya gönderildi ,doğudaki kürtler batı taraflara sürgün edildi,sonuçta batıdan doğuya gelenler asimile oldu ,batıya sürgün edilen kürtler asimile olmadı çünkü hızla yayılıp o bölgeye dağıldılar ve asimi le edilemediler.sonradan bu çalışmalar son buldu ve bugün geldiğimiz noktadayız.

jiyan said:
kürtler bir çokkez asimile edimeye çalışıldı asimile için batı taradındaki (ege marmara vs) aileler doğyuya gönderildi ,doğudaki kürtler batı taraflara sürgün edildi
bak sen?

Allegro said:
jiyan said:
kürtler bir çokkez asimile edimeye çalışıldı asimile için batı taradındaki (ege marmara vs) aileler doğyuya gönderildi ,doğudaki kürtler batı taraflara sürgün edildi
bak sen?
biraz daha açık olurmusun.

Kürtlerin kendileri batıya, özellikle deniz kıyılarına göç ediyorlar abicim. Bir de göç ettirseler bile iskan şeklinde, tüm köyü, düzenini bozmadan göç ettiriyorlar, adamlar zaten kendi köylerinde asimile olmuyorlar, kültürlerini yaşamaya devam ediyorlar.

jiyan said:
bildiğimiz göç demedim, bu bildiğimiz sürgün ediliyorlardı.
Abicim doğudan batıya sürgün mü olur, benim bildiğim zamanında batıdaki müslüman nüfusun artırılması için kürtler doğudan ege'ye göç ettirildi. Sen adamı köyüyle beraber Brezilya'ya da koysan asimile olmaz ki zaten. Asimile dediğin dil yasaklanmasıyla, baskıyla, şiddetle olur (ki öyle de oldu) yani göçlerin alakası yok asimilasyonla.

Koyurtang said:
jiyan said:
bildiğimiz göç demedim, bu bildiğimiz sürgün ediliyorlardı.
Abicim doğudan batıya sürgün mü olur, benim bildiğim zamanında batıdaki müslüman nüfusun artırılması için kürtler doğudan ege'ye göç ettirildi. Sen adamı köyüyle beraber Brezilya'ya da koysan asimile olmaz ki zaten. Asimile dediğin dil yasaklanmasıyla, baskıyla, şiddetle olur (ki öyle de oldu) yani göçlerin alakası yok asimilasyonla.
senin bilmediğin şeylerde var abiciğim

jiyan.
sen benim yorumlarıma saçma-sapan diyemessin. eğer katılmıyorsan bunu insanca ifade et. ilkokul sıpaları gibi konuşma.

jiyan said:
konunun bütünlüğünü bozup alakasız mesajlarına saygı duymamımı bekliyorsun.
konu bütünlüğünü bozmuyorum, kürt meselesini tartıştık, ve tartışmayın diyenlere de cevap verdik. bütünlük bozmak bunun neresinde?

CapsLock said:
sözü hoşuma gitti. ve imzama koyacağımı belirttim. saptı mı konu? hayır.
şuan yine saptırıyoruz, varsa konuyla ilgili yorumun konuşalım  :smile:

yahu ben anlamıyorum. etnik kimliği ne olursa olsun, aynı bayrak altındaysak kardeştir. 3-5 şerefsiz teröristin yaptığını da tüm kürt halkına yıkmak ahmaklıktır. ülkeyi bölmek için yapılan dış güçlerin oyunlarına bal-kaymak sürmektir.

ülkeyi bölmek isteyen yok kardeşim , demokretik ülkeyiz diyorsak ,demokrasiyle yönetilmemiz lazım bunun içinde bazı hak ve özgürlüklerin verilmesi lazım.teröristi nereden karıştırdın şimdi onuda anlamadım  :grin:

türk ve kürt eşit değil mi kardeşim? ee? herkezin eşit hakları yok mu? hangi kürte "şuraya gidemessin, şunu yapamazsın" dedik? ne hakkı vericez?

2000 lerin başına kadar kürtçe şarkı dinlenemiyordu,90 ların ortalarına kadar kürtçe konuşmak yasaktı.

Back
Top Bottom