Forumdaki Ativan Düşmanlığı?

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Faruk

Banned
Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 5 sene önce foruma geldim. Anlayacağınız aranızda yeniyim. Başlığı doğru yere mi açtım onu da bilmiyorum. 5 sene gibi kısacık bir sürede yaptığım gözlemlerde forumun %64.333333 (3 devreder)'nün Ativan'a ayar vermeye çalıştığını ve ondan nefret ettiğini gördüm. Hatta bunlar içinde ***ativan diye üyelik isimleri alanlar bile vardı. Benim merak ettiğim bu düşmanlık nerden geliyor? Ativan size ne yaptı? Birde gözlemlerim süresince Ativan'a ayar vermeye çalışanların girdilerini bir araya topladım. 8 senelik forum hayatımda Ativan'a neden bu kadar uyuz olan var anlayabilmiş değilim. Hepimiz kardeş değil miyiz? peace maaan peace.

musticd said:
haklısın sırf boşvr msn yi faln gt kumda oyna dediğim için uyarı alıyorsam, ona buna laf atıf top diyen kafa tutan sen kimsin lan ağızlrında bulunanlar görmezlikten gelnirken  daha buras nasıl kreşe dönsünki,  yeterince şaftı kaymış buranın.. zaten bende kayacam çok az kaldı..

FightMaster said:
bu kadar saçma bi forumda artık duramam. Ben gidiyorum bi daha geleceğimi zannetmiyorum. ister banlayın ister muteleyin. Haydi güle güle

DeathRider said:
Yorumlara bak  :???:
Neden okadar kızıyosunki Ativan? bu forumu sen böyle cahil yapmadınmı?

Çok afedersiniz ama hayatımda bu kadar dandik bir forum görmedim.''Konu dışı'' bölümüne güncel haberler,bilim haberleri arayıp tarayıp uğraşıp koyuyoruz admin bize kızıp Lakap takıyor  :???: (Ctrl+C + Ctrl+V) E sen böyle yobazlık yaparsan  böyle yorumların olması  normal.Bari ayrı bir topic falan açsaydında oraya kopyalasaydık(!) böyle haberleri + Senin kimseye bukadar kaba bir şekilde cevap verme hakkın yok! Millete laf yetiştirip duruyorsun hayatımda senin kadar çocukça bir admin görmedim! Admin dediğin birazcık olgun olur!
Çocuga verdiği cevaba bak!
''Evet kus gribi, bütün NASA salak, bir sen doğrusunu biliyorsun.''
Yazık.

Bu forumda iyi veya kötü günlerim geçti ama birdaha uğrıcamı hiç sanmıyorum daha fazla çekemem bu admin müsfettesini.Beni seven sevmeyen herkese teşekür ederim yolunuz açık olsun hoşçakalın...

Metehannica said:
Birçok şeyi buradan öğrendim.2.5 yıl içinde birçok şey...Bir sürü saygı duyduğum üye vardı, talemnar olsun deahran olsun ativan bile olsun xD(şaka diyorum onuda çok severdim, çok şey öğretti kendileri, burda gerçekten ciddiyim.)

Fugi said:
ha birde konu sadece bu değilde birazda olaya eleştirel yönden bakıp artılarını ve eksilerini konuşsak fena olmaz
zira coğu konuda Ativan ve kptortamadami nin
'' aa siz yine cok konuştunuz konunun dışına cıktınız s.çtınız sıvadınız gidin bi çay demleyip gelin'' gibi nidalarındaki kapanış iletileriyle beraber konuyu kilitlemesi beni pek bi rahatsız ediyor
bunun yanında moderasyonun yinede bir cok konuda ve başlıkta bazen cok sabır gösterdiğinide görebiliyoruz
(en azından ingilizce foruma göre verilen uyarı puanları ve cezaları göz önüne alırsak)

[quote author=GhostTR]Ativan Sürekli Tartışmaya Açık Yazılar Yazıyor.Sürekli Bir Tarafı Aşağılamaya Çalışıyor Veya Üstün Çıkma Çabası İçinde.Bu Böyle Olmamalı.Ativan Lütfen Daha Hoşgörülü Daha Merhametli Yaklaş.Tabi Maalesef Ateistliğin Yüzünden Sanırım Bunları Yapma Gereksimini Duymuyorsun Ama Sen Bir Adminsin Ve Sorumlulukların Var.Sana Verilen Bu Görevi Daha İyi Yeirne Getir Lütfen[/quote]

[quote author=dalai pasha]modaya aynen uyuyorum ve soruyorum:  forumun en sevilmeyen üyesi kimdir?
Ativan:  o muhteşem, ecole normal superieure seviyesindeki entelektüel muhabbetlerinizi böldüğü için.[/quote]

Özellikle şu konu; http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,70028.msg1818824.html#msg1818824
ve şu konu; http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,69655.0.html

hayır, gayet gerekli bir konu. bazı şeyleri kendine yediremeyen herkes ativan'a düşman oluyor. bunu yapanların ne kadar boş konuştuğunu kanıtlayalım ve fazla uzamadan bu konuyu kapatalım.

"Kim ve Neden?" konusuna daha saniyeler oldu yazalı, bir alıntı yapayım:

NODKRM said:
nedense "bu ne biçim forum, ben gidiyorum" ayakları fazlalaştı. zaten şu forumda herkesle insan gibi geçinen, mantıklı düşünen, etrafındaki olaylardak byler kapan veya uyarıları dikkate alan bir adam "gidiyom lan ben!" demeye ihtiyaç duymaz. yani forumdan ayrılmalarının sebebi forumun seviyesinin düşük ve kendilerinin çok zeki olmaları değil, böyle seçkin yerlere ayak uyduramamaları. böylece foumun seviyesi de düşmemiş olur...

hiç itiraz etmeyin, adminler ve moderatörler görevini en iyi şekilde yapıyor. onların da işi bu zaten. heralde birini banlarken çok mutlu olmuyorlardır. hanginiz ativanın "yaşasın, metehannica yeni hesap açmış, sonunda onu banlayabileceğim!" dediğini düşünüyor? onlar buranın dayıları değil, bizim için çalışan yöneticileri. her ban başı da para aldıkları falan da yok. neden durup dururken birini banlasınlar ki? ayrıca ben sabırlarına hayranım. özellikle ativan, iyi sabrediyor. ancak bazılarımız bunun farkında değiliz. şöyle bir dolaşırsanız forumu, ne gibi şeyleri görmezden geldiğini görebilirsiniz. hayır, bu görev ihlali falan değil, sakın ben "post" dedikten sonra konuyu oraya çekmeyin. çoğumuzun "oha lan daha neler" dediği şeyler olsa bile ban için hiç de iyi bir sebep oluşturmuyorlar.

yine yeni bir şey, "recruit vs. sergeant knight" gibi olaylar görüyoruz. çoğumuz "ne alakası var kardeşim, rank insanın seviysini mi belirler?" diyoruz. evet, öyle bir belirler ki... emin olun bu forumda sergeant knight rütbesine kadar ban yemeden ayakta kalabilmiş bir insan, gerçekten düzgün bir insandır. o yüzden hiçbir recruit bu forumda tanınan kişilerle polemik yapmasın. hem hiçkimse dağdan gelip bağdakini kovamaz-ki o ayrı bir olay.

Kleidophoros said:
Allahsız yönetim, atayist admin istemezük!
+rep, admin taraflı hem nerde ateist var banlanmadı hiç. Şu forumdan banlanan müslüman sayısı ateist sayısının 10 katı demek ki admin taraflı. Ben böyle düşünüyorum yaane bilemiyorum.

Allahsızlığı yayma kürsüsü başkanı: Ativan.

yahu ne alakası var ne zaman ateistliği övdü ativan? "ben ateistim" demek, "bütün Müminler, gelin bırakın bu işleri, ateist olun zaten olamaz sizin dediğiniz gibi birşey vs." mi demektir? adamın inancı bu bize ne? hem inanan birini inancından döndürmeye çalışmak her zaman günahtır bizim dinimizde. ha, biz dedik "bak ativan olmaz, yanlış yoldasın gel Müslüman ol (böyle insan gibi diyen oldu mu bilmiyorum ama benim birkaç çabam oldu)" diye ki bu dine davettir. şimdi hiç inanç konusuna girmeyelim.

ayrıca 2 gün sonra kptortamadamı'nın da sarışın olduğu ortaya çıkarsa "Sarışının Moderatizmi" gibi gereksiz sloganlar kullanmayacaksak buna da karışamayız.

30 Eylül 2009 tarihli Radikal gazetesinin "İçimizdeki Irkçılık" manşetiyle ilk sayfadan vermiş olduğu haberde bazı istatistiki bilgiler var.

Şu tabloyu aynen aktarayım:

Komşu olarak istenmeyenler:                                                                      İstemezdim                  İsterdim

Ateist\Dine inanmayan bir aile                                                                          %57                        %42
Türk vatandaşı Yahudi azınlığa mensup bir aile                                                    %42                        %57
Türk vatandaşı Hristiyan azınlığa mensup bir aile                                                %35                        %63
Başka ülkelerden gelmiş yabancı bir aile                                                            %18                        %81
Müslüman ancak sizden farklı bir mezhepten olan bir aile                                    %13                        %86

Tablodan çıkarılabilecek onlarca sonuç varken biz konumuz gereği sadece ateistleri ele alalım. Görüldüğü üzere ateistlere yönelik önyargı diğer tüm azınlıklardan daha yoğun. Farklı sosyo ekonomik ve sosyo kültürel yapıya sahip bölgelerde yapılmış anketlerden çıkan sonuca göre Türk insanının yarısından çoğu inançsız birini yakınında dahi istemiyor.

Tabii tüm Türkiye üzerinden, tümdengelim yöntemiyle forumun sosyo-ekonomik ve sosyo-kültürel yapısını ortaya koyabilmemiz, ırkçılığa ve dini hoşgörüye yaklaşımlarını araştırma yapmadan sunabilmemiz olanaklı değil. Örneklemin ortaya konmasında öncelikle kullanıcıların ortalama yaşının küçük olması, bilgisayar ve internet olanaklarına sahip bireyler olmaları gibi kıstaslar, varsayımlar var. Ancak yukarıdaki tablonun Taleworlds Türkçe Forumu için tamamen geçersiz olmadığını sadece gözlem yaparak bile söylemek mümkün.

Gelelim ateist administratörümüze. Komşu olarak bile istenmeyen birinin apartman hatta site yöneticisi olmasına tepki yağmamasını düşünmek abesle iştigal olurdu. Fanatikler cidden sırf dini inacı\inançsızlığı nedeniyle saldırılarda bulunurken bir de aynı eylemi yapan "diğerleri" var. Bu diğerleri yapılan uyarıları, düzeltmeleri, ileri sürülen karşıt tezleri kişisel saldırı olarak algılayıp savunmaya geçiyor ve kendince en kolay tutulabilecek silahına yöneliyor. "Yönetim Allahsız! Ne olacaktı?".

Onlarca kez de söylesek anlaşılmayacak biliyorum. Ancak yazının amacına ulaşabilmesi için yeniden belirtmem gerekiyor. Bizim verdiğimiz cezaların hepsi kural ihlallerine dayanıyor. Normal kullanıcıların göremediği yönetici konu başlığında şaibeli durumlarda fikir alışverişi yapıp en doğru cezayı vermeye yöneliyoruz. Buna ihtiyaç olmayan durumlarda da ceza, sebebi belirtilerek veriliyor. Yani kimseye gözünün üstünde kaşı var diye ceza vermişliğimiz yok. Böyle bir şey olsa ilk olarak diğer admin ve moderatörler bize hesap sorar.

Ayriyetten bizim de insan olduğumuz, iş aradığımız, staj yaptığımız, sosyal bir hayatımız olduğu ya da sırf canımız istemediği için foruma girişlerimizi zaman zaman aksatabildiğimiz unutuluyor. Her konuyu, yazılan her cümleyi tek tek takip edebilmemiz mümkün değil. Bu durumda mod yapımı başlıklarının birinde atılmış iki cümlelik bir postta kendisine hakaret edildiği ve bununla ilgili hiçbir şey yapmadığımızı ileri sürüp eleştiride bulunanların bunun yerine bu iletiyi rapor etmelerini bekliyoruz ama nafile. Sonra foruma üye olduğunu bile bilmediğimiz birinin bir diğerine hakaret etmesini görmezden geldiğimiz sanılıyor. Tanımam etmem yahu? Ne diye koruyayım adamı?...

Doğruya doğru. Ativan'ın dili sivri. Ancak hakaret etmeden alaycı tavırlarla ya da bazen tatlı sertin şekerini koymayı unutarak yaptığı çıkışlarına ukalalık yakıştırmasında bulunanların unuttuğu şey bu tavrı kimi zaman hakettikler.

NODKRM said:
ayrıca 2 gün sonra kptortamadamı'nın da sarışın olduğu ortaya çıkarsa "Sarışının Moderatizmi" gibi gereksiz sloganlar kullanmayacaksak buna da karışamayız.

Evet sarışınım. Sarışının moderatizmi değil de kanı bozuk, zart zurt iletilerini dört gözle bekliyorum.

Üstte taleworlds forumunun yönetim biçimi adlı konu var. Ativan'ın veya kpt'nin taraflı olduğunu düşünen arkadaşlar, haksızlığı, taraflılığı direk ortaya koymadılar henüz. Desinler ki "Şu şu iletiyi ben attım (alıntılayarak veya linkle), şunu da x attı. Benim aldığım ceza %40 iken onunki %20. Bu haksızlık değil mi?", canımı yesinler. Gördüğüm kadarıyla genelde uzaktan sallanıyor. Ben birine sordum hatta öyle düşünüyorsan böyle yap diye, uğraşamam dedi. E uğraşamıyorsan iddiayı da sallamayacaksın ortaya arkadaş. Sallarsan kimse ciddiye almaz seni.

Edit: Dark Sword'un post kasma konusunda açtığı konu vardı. Herkes kasıyorsun da şöyle yapıyorsun da falan filan sallıyor. Ben iki çift iletisini koymuştum 1 dakika arayla attığı. Çok da etkili oldu kanımca.

Zaten Ativan onlara lafı koydu mu 'Sen nasıl bana laf koyarsın lan atayist bozuntusu' diyor . Olaylar ondan sonra gelişiyor :smile:

Faruk said:
Merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 5 sene önce foruma geldim. Anlayacağınız aranızda yeniyim. Başlığı doğru yere mi açtım onu da bilmiyorum. 5 sene gibi kısacık bir sürede yaptığım gözlemlerde forumun %64.333333 (3 devreder)'nün Ativan'a ayar vermeye çalıştığını ve ondan nefret ettiğini gördüm. Hatta bunlar içinde ***ativan diye üyelik isimleri alanlar bile vardı. Benim merak ettiğim bu düşmanlık nerden geliyor? Ativan size ne yaptı? Birde gözlemlerim süresince Ativan'a ayar vermeye çalışanların girdilerini bir araya topladım. 8 senelik forum hayatımda Ativan'a neden bu kadar uyuz olan var anlayabilmiş değilim. Hepimiz kardeş değil miyiz? peace maaan peace.

Ben de forumdaki ativan yalakalığının sebebini çok merak ediyorum dur bir konu açayım :lol:

Saldırın şimdi,ileriiiiiiiiii :lol:

Ativanın nesini sevmiyorsunuz be... Gül gibi moderatör anasını satayım, eski Ogame forum moderatörlerini görseniz Ativan size melek gelirdi vallaha

Arkadaşlar cehaletimi mazur görün bazıları ateistlerden atayistlerden bahsetmiş? Bu ne demek? Ata tapmak gibi birşey mi?  :idea:

Oguzhan said:
Ativanın nesini sevmiyorsunuz be... Gül gibi moderatör anasını satayım, eski Ogame forum moderatörlerini görseniz Ativan size melek gelirdi vallaha

ogame moderatörleri hiç olmazsa tartışmalara girmiyordu

ayrıca bir ceza aldığında o forumda çok rahat ulaşabiliyorsun herhangi bir yetkiliye

ben burda ceza aldım 1 gün sürmesi gereken ceza 2 gün sürdü ve kimseye ulaşamadım ne bir mail nede başka birşeyde gelmedi cezam ile ilgili

SnowtiqeR said:
ayrıca bir ceza aldığında o forumda çok rahat ulaşabiliyorsun herhangi bir yetkiliye

ben burda ceza aldım 1 gün sürmesi gereken ceza 2 gün sürdü ve kimseye ulaşamadım ne bir mail nede başka birşeyde gelmedi cezam ile ilgili

Bunun doğruluğuna inanasım pek gelmiyor. Ceza aldığın iletiyi attıktan sonra değil ceza verildikten sonra süre işlemeye başlıyor. Eğer bir günlük ceza aldıysan 24 saat boyunca yazamamışsındır. Sistemde herhangi bir hata olması da pek makul değil.

Cezalıyken moderatör ya da adminlere ulaşılamaması ise bizim insiyatifimiz dahilinde değil. Sistem böyle işliyor. Ceza sonrasında neden cezalandırıldığınıza dair bir mesaj atmaya gayret gösteriyoruz ancak zaman darlığından ya da ceza sebebinin bariz olduğu durumlarda çok da içimizden gelmiyor. Senin örneğinde korsan paylaşımın savunuculuğunu yapmak söz konusuydu ve bunun hakkında bilgilendirmeye bile ihtiyaç duyulmamış.

ogame forumunda belli bir teşhir direği vardır

ceza aldığında kendi profil sayfandan öğrenirsin

ayrıca hem özel mesaj hemde mail gelir

ve belli bir iletişim sayfası vardır ceza alan kullanıcı hemen ulaşabilir yetkili moderatör yada admine

ogame forum kullanıcı sayısı 92,462 Üye

taleworlds forum kullanıcı sayısı 45,021 Üye

sizce hangisinin kontrol edilmesi daha zordur?

cezaya gelince ben cezamı sanırım saat 17 civarı almıştım siz panelden bakabiliyorsanız bakın lütfen

ve 2 gün boyunca mesaj yazamadım ben ve bu süre zarfında ne bir pm geldi nede bir yetkiliden mail

forumdada tüm sayfalara baktığımda itiraz edebileceğim bir yetkili maili bulamadım

ayrıca ben ceza aldıktan sonra adil bir ceza olmadığına inandığım için imzama forumdaki küfür ve argoya bile hoşgörü gösterildiği ben ise sadece bir torrent muhabbeti yaptığım için ceza aldığımı koymuştum bu sözler imzamda durdukça cezam açılmadı yani 2 gün

2 gün sonunda belki bu nedendendir diye imzamı kaldırdım ve cezam açıldı

SnowtiqeR said:
cezaya gelince ben cezamı sanırım saat 17 civarı almıştım siz panelden bakabiliyorsanız bakın lütfen

ve 2 gün boyunca mesaj yazamadım ben ve bu süre zarfında ne bir pm geldi nede bir yetkiliden mail

forumdada tüm sayfalara baktığımda itiraz edebileceğim bir yetkili maili bulamadım

ayrıca ben ceza aldıktan sonra adil bir ceza olmadığına inandığım için imzama forumdaki küfür ve argoya bile hoşgörü gösterildiği ben ise sadece bir torrent muhabbeti yaptığım için ceza aldığımı koymuştum bu sözler imzamda durdukça cezam açılmadı yani 2 gün

2 gün sonunda belki bu nedendendir diye imzamı kaldırdım ve cezam açıldı

Şimdi kontrol ettim. September 22, 2009, 03:17:55 pm tarih ve saatinde ceza almışsın. Yani 22 Eylül günü ve 23 Eylül günü sabaha karşı 4'e kadar yazı yazamamışsın. Torrent muhabbeti sadece diye de geçebileceğin bir şey değil. Bence az bile ceza almışsın. Taleworlds forumunda telif hakkıyla korunan hiçbir eserin paylaşılmasına izin vermiyoruz. İmza ile ilgisi de yok olayın.

@SnowTiger: Buradaki admin ve modlar gönüllülük üzerine çalışıyorlar ve işlerini aksattıklarını düşünmüyorum. Ogame muhtemelen para veriyordur admin veya modlarına. Adminin tartışmaya girmesi olası birşeydir ve normaldir. Admin ve mod makine değildir, belli görüşleri olan, konuşan, yapan eden kullanıcılardır.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom