Ateizm

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
sevgili Allegro elbet bundan bir gün bu dediklerinden ve dünyada ibadetlerini gerçekleştirmediğinden ve allaha inanmadığından pişman olacaksın ama çoktan cehennemin yolunu tutmuş olacaksın.Kutsal kitapta sanırım şöyle bi yazı okumuştum ''Fazla sorgulama delirirsin''(tam bu değildi ama bunu içeriyordu)

işte senin ne kimyan ne fiziğin nede matematiğin yetiyor bu konuda hepsi solmuş bir gül kalıyor yanında İslamın

sen akıllı bir insansın yol yakınken dön al eline kuranı bir oku . okuki ileride pişman olma

Allegro said:
Evet

GhosTR said:
Sana Gerçekten Yazık.Ne Biliyorsun Daha Önce Hayat Olmadığını.Kendin Yaratabildiğin Birşey Varmı ? Yazık.Vallahi Yazık Evrenin Karşılaştırılabileceği Birşey Varmı?

Evrenin Tamamını Keşfedebildikmi.O Kadar Büyükki Keşfedemiyoruz Bile.

İnsanoğlu Çok Aciz Bir Yaratık...

Nankör Ve Aciz...
Ben birşey yaratabildiğimi mi iddia ettim allahın geri zekalısı?

Yaratılmışa Saygı Göster O Zaman.

GhosTR said:
Döndük Aynı Yere Geldik.Sperm Ve Yumurtadanmı Oluştum Şimdi  :lol:

evet kaynak orası :d tabi  hücrelerin çoğalıp canlı ortaya çıkarması, organları falan oluşturması müthiş bişey

konudan çıkıp girdim ve 4 mesaj daha geldi vay be forumun yarısı burda hakikaten

şu an on kişi bu konuda sanırım biri bişey yazsın diye bekliyolar  :grin:

Tanrı O Kadar Mükemmel Yaratmışki Herşeyi

Düşünmeye Bile İnsan Denen Aciz Yaratığın Aklı Yetmiyor.İşte Böyle Sapıtıyor

TOPLAM 14 KİŞİ BU KONUDA

ufak bir şey söyleyim tartışmaya bulaşmadan uzamak istiyorum:
ibadet et, ne zararı var? hatta en mantıklısı sana mantıklı olanını yap. Örneğin oruç tutmak sana mantıklı geliyordur da namaz kılmak saçma geliyordur, sadece oruç tut.
yararı:
1-Temizlik falan sağlıyor, bazı yararları da var, herkes biliyordur.
2-Çevrendeki dinine bağlı kişiler tarafından 'satanist' ilan edilmezsin, bazı yerlerde dışlanmazsın(ve evet o mallardan ben de nefret ediyorum, bir insana siyah giyiyor diye satanist denir mi lan?!)
3-Ne olur ne olmaz... Gerçekten tanrı varsa öteki dünyada rahat edersin, yoksa da zararı olmaz. Bence bu kışın yangın önlemi almaya benziyor, ya olursa mantığı, **** gelmeyelim söylemi...

Ayrıca reenkarnasyon(böyle yazılıyordu galiba) koca bir yalan. Nüfus git gide artıyor, ruhlar 3e 5e bölünmedikçe her insanın önceki yaşamı olması imkansız.

Şimdi bu yazımdan dolayı iki tarafın da tepkisini çekebilirim, olsun... Muhtemelen başka cevap da atmam. Esenlikle kalın...

Ohannes not: Ben yazarken 8 ileti daha geldi :grin: 9 oldu...

modlerın ikiside bizi izliyor bi yerden patlak bulmaya çalışıyor :grin:

oha 3 tane mod oldu :S

Allah Bize Oruç Tut Demiş.Bunun Ona Ne Faydası Var ?

Ama Bize Çok Faydası Var

Namaz Kıl Demiş.Ona Ne Faydası Var ?

Ama Bize Çok Faydası Var

Zekat ?

İbadetlerin Allah'a Olmasada Kendimize Faydası Var Allegro.Çok Basit Düşündün

Not:Gizlilerden Biri Allegro Diğerleri Knight Felan Olabilir Modmu Hepsi

Ateist arkadaşlara bir kaç soru sorucam 1. neden ateizm 2. evren ve sen nasıl oluştun tanrı inancın yok kutsal kitaplardanda pek haberdar oldugunuzu sanmıyorum. Yani sadece laf olsun yada farklı olalım gibi bir amaçmı var ateizmde?

eheheh :d konuyu saptırdık yav
ah bu forum milleti ne çok seviyor böyle tartışmaları, eğlence çıkıyo insanlara :d

erxan baba o avatarında ne yazıyor arapça? altta da atatürkçü falan yazıyor helal olsun... madem atatürkçüsün  kendi dilini  kullansana arapçayla ne işin var

erxan said:
Ateist arkadaşlara bir kaç soru sorucam 1. neden ateizm 2. evren ve sen nasıl oluştun tanrı inancın yok kutsal kitaplardanda pek haberdar oldugunuzu sanmıyorum. Yani sadece laf olsun yada farklı olalım gibi bir amaçmı var ateizmde?

Benim sebeplerim:
Çevremde ne kadar sahtekar ne kadar adi adam varsa hepsinin fazlaca dinci.
Birde ben metafiziğe inanmıyorum. Aslında ateist değilim ben agnostiğim.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom